Homoseksualizm

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19104
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-27, 01:31

Nie twierdzę że TY masz wrodzone skłonności. Piszę przecież wyraźnie: powody bywają różne.
To, że akurat miałeś kłopot z homoseksualizmem nie czyni Cię jakimś ekspertem w tym temacie. Co gorsze, tracisz obiektywność.
A ponieważ jesteś do tego niegrzeczny, nie widzę powodu by kontynuować z Tobą rozmowę na ten temat.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3445
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-27, 05:10

Albo po prostu więcej wiem . Ze względu na to że szukalem odpowiedzi bo nie odpowiadało stwierdzenie że tak jest. To tez jest opcja .:)

Dodano po 8 minutach 36 sekundach:
Teza o wrodzonych przyczynach homoseksualizmu wciąż jest nieudowodniona. Zadnego przykładu nie ma.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Andej » 2021-07-27, 20:43

Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-27, 05:10 Albo po prostu więcej wiem .
Nie jestem przekonany, że ten, kto przeszedł gruźlicę, wie więcej od lekarza, który na nią nie chorował.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13804
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2205 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-07-27, 20:58

Andej pisze: 2021-07-27, 20:43 Nie jestem przekonany, że ten, kto przeszedł gruźlicę, wie więcej od lekarza, który na nią nie chorował.
No z tym bym polemizował.
To tak jak byś powiedział, że religioznawca wie więcej o chrześcijaństwie od tego kto wierzy głęboko.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3445
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-27, 21:05

Andej pisze: 2021-07-27, 20:43
Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-27, 05:10 Albo po prostu więcej wiem .
Nie jestem przekonany, że ten, kto przeszedł gruźlicę, wie więcej od lekarza, który na nią nie chorował.
ale na pewno chory na gruzlice wie wiecej na temat choroby gdy chodzi po roznego rodzaju lekarzach , probował roznego rodzaju terapii. mniej lub bardxziej skutecznych az trafil na skuteczna. Taką która mówiła ze choroba bierze sie od mikrobów i trzeba łykac antybiotyki , jezdzic po sanatoriach etc... TO ZDECYDOWANIE WIECEJ OD KOGOS KTO USŁYSZAL OD ZIELAREK IINNYCH SZEPTUCH TYLKO ZE PRZYCZYNY GRUZLICY SA INNE, TEZ WRODZONE LUB GRUZLICA BIERZE SIE OD ZEPSUTEGO JADEM WAPORÓW ZGNIŁYCH POWIETRZA. :p

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19104
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-28, 12:44

Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-27, 05:10 Teza o wrodzonych przyczynach homoseksualizmu wciąż jest nieudowodniona. Zadnego przykładu nie ma.
ŻADNA teza na ten temat nie jest udowodniona, bo tego się po prostu nie da udowodnić.
Podobnie jak nie da się powiedzieć czy ktoś jest nerwowy, bo miał ciężkie dzieciństwo, czy dlatego, ze taki jest z natury (bo bywają ludzie spokojni po ciężkim dzieciństwie i nerwowi po dzieciństwie szczęśliwym).
Dlatego to, co napisałeś powyżej, jest demagogiczne.
sądzony pisze: 2021-07-27, 20:58
Andej pisze: 2021-07-27, 20:43 Nie jestem przekonany, że ten, kto przeszedł gruźlicę, wie więcej od lekarza, który na nią nie chorował.
No z tym bym polemizował.
To tak jak byś powiedział, że religioznawca wie więcej o chrześcijaństwie od tego kto wierzy głęboko.
Po pierwsze - analogia jest marna.
Po drugie, ów "wierzący głęboko" niekoniecznie wierzy głęboko - często tylko tak o sobie myśli ;)
Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-27, 21:05 ale na pewno chory na gruzlice wie wiecej na temat choroby gdy chodzi po roznego rodzaju lekarzach , probował roznego rodzaju terapii. mniej lub bardxziej skutecznych az trafil na skuteczna.
Po pierwsze, wcale chory niekoniecznie jest w stanie określić prawidłowo, co mu pomogło. Znam parę osób, które mówią coś w rodzaju "chodziłam po lekarzach, próbowałam różnych terapii, ale pomogła mi kuracja u X" (przy czym ten X to oczywisty szarlatan).

Po drugie, jeśli przyczyny choroby mogą być różne (a tak jest z przypadłościami w rodzaju zboczeń), często wymagają różnych kuracji.

Po trzecie, może być odwrotnie niż w punkcie drugim: szczególnie w przypadku kuracji objawowych jedna i ta sama kuracja może być skuteczna dla choroby powstałej z różnych przyczyn.

Zatem nie masz żadnej przewagi; możesz tylko powiedzieć co Ci pomogło - i tyle. Nawet przyczyn w stosunku do siebie możesz się tylko domyślać, zaś do generalizacji swojego przypadku na wszystkie nie masz żadnych podstaw.
Ostatnio zmieniony 2021-07-28, 12:45 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 2 razy.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3445
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-28, 13:35

Teraz mamy argumentację ad generum..Z poziomu konkretnych tematów wchodzimy na poziom ogólności by zaprzeczyć argumentom strony przeciwnej i zatrzeć fakt ze nic nie wiemy..Ale przynajmniej już wiemy ze nie mamy argumentów na to ze są tez wrodzone przyczyny homoseksualizmu. Czyli już cos mamy.

Dodano po 6 minutach 44 sekundach:
Generalizowanie jak najbardziej wchodzi w grę bo mój rzypadek byl klasycznym.przypadkiem z literatury. Choćby i u Aardvega..

Spodobal mi się tez Twoj sposób na próbę obalenia mojej tezy a bardziej faktu przez próbę " pastwienia się " nad parabolą...Tekst o czlowieku z gruźlicą mial być tylko zobrazowaniem sytuacji.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13804
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2022 times
Been thanked: 2205 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-07-28, 16:08

Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-28, 12:44
sądzony pisze: 2021-07-27, 20:58
Andej pisze: 2021-07-27, 20:43 Nie jestem przekonany, że ten, kto przeszedł gruźlicę, wie więcej od lekarza, który na nią nie chorował.
No z tym bym polemizował.
To tak jak byś powiedział, że religioznawca wie więcej o chrześcijaństwie od tego kto wierzy głęboko.
Po pierwsze - analogia jest marna.
Po drugie, ów "wierzący głęboko" niekoniecznie wierzy głęboko - często tylko tak o sobie myśli ;)
Skrajna tak, ale czy marna.
Mój "wierzący głęboko" wierzy prawdziwie głęboko. To nie ten, któremu się tylko wydaje.
Gdybym pisał o tym, któremu się wydaje byłoby
to faktycznie "po drugie".
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19104
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-29, 15:00

Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-28, 13:35 Teraz mamy argumentację ad generum..
Nie. Mamy stwierdzenie tezy, że przyczyny różnych rzeczy bywają różne - tak jest i w przypadku homoseksualizmu.
Z poziomu konkretnych tematów wchodzimy na poziom ogólności by zaprzeczyć argumentom strony przeciwnej i zatrzeć fakt ze nic nie wiemy..
"My"? Ty i kto jeszcze?
Bo jeśli mówisz o mnie, to mówię bardzo konkretnie - nie ma jednej przyczyny omawianej przypadłości.[
Generalizowanie jak najbardziej wchodzi w grę bo mój rzypadek byl klasycznym.przypadkiem z literatury. Choćby i u Aardvega..
Literatury jest dużo i różnej. Argumentu z autorytetu nie da sie zastosować, jeśli autorytety mają różne zdania. To elementarz.
Spodobal mi się tez Twoj sposób na próbę obalenia mojej tezy a bardziej faktu przez próbę " pastwienia się " nad parabolą...Tekst o czlowieku z gruźlicą mial być tylko zobrazowaniem sytuacji.
Obrazowanie sytuacji za pomocą nieudanej analogii (a nie "paraboli") nie prowadzi do dowodu.
A Twoja teza ma niewiele wspólnego z faktami.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3445
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-29, 15:10

To ja poproszę jednak o podanie wrodzonych przyczyn homoseksualizmu skoro twierdzisz ze są. Oprócz upierania sie i powtarzania ze są...

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19104
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2632 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-29, 18:13

Czego nie rozumiesz w słowie "wrodzone"? Co byś chciał jeszcze uściślać?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3445
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-29, 20:04

Przyklady..Konkretne. Jakie . Co jest wrodzona przyczyna homoseksualizmu. 4 dni juz o to pytam.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Andy72 » 2021-07-29, 20:05

Tworzenie się połączeń neuronowych.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6014
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 919 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Albertus » 2021-07-29, 20:54

Andy72 pisze: 2021-07-29, 20:05 Tworzenie się połączeń neuronowych.
:?:

A jest naukowo udowodnione ze tworzą się takie połączenia neuronowe w okresie prenatalnym które determinują skłonności homoseksualne?

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4451
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-29, 21:05

Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-29, 20:04 Przyklady..Konkretne. Jakie . Co jest wrodzona przyczyna homoseksualizmu. 4 dni juz o to pytam.
I 4 dni Marek Ci odpowiada, że jedną z wielu możliwych przyczyn może być wrodzona podatność/skłonność do homoseksualizmu. Też nie wiem, czego konkretnie nie rozumiesz.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”