Homoseksualizm

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3443
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-23, 18:10

Niewielu z was mialo do czynienia z literatura w tym zakresie.... Jeden z was porownuje wady wrodzone fizyczne do wad w postępowaniu..Zaczynam podziwiać te niwbywala lekkość umyslu i rozumowania ktore na podstawie nieudowodnionych tez jednej ze stron twierdzi ze zachowania warunkowane są urodzeniowo. Marku poszukując odpowiedzi nawet docierałem do wyników badan rezonansami mózgów homoseksualistów jakie byly prowadzone w Ksrldkrinie w 2006 roku..Stwierdxono rzeczywiście riznice w funkcjonowaniu biochemii mózgu..Sle nie udowodniono tezy ze to jest przyczyna zachowań a nie skutkiem..Na początku lat 90 francuscy uczeni robili badania mózgów dzieci w Rumunii tych pochodzących z rodzin i tych " hodowanych " w bidulach Ceausescu. Tez byly riznice w budowie..W okresie adolescencji. 10- 15 procent budowy fizycznej , nie tylko biochemii..To wplywalo na zdolności tych osób..Genetycznie nie bylo nic bo mogliby powodować..Dzieci w dulach byly tylko " hodowane" TAKA RÓŻNICA.Tymi badaniami z Karlskrony nikt die nie posluguje by udowadniać tezę o wrodzonym homoseksualizmie..A TEKSTY O TYM CO MI POMOGLO NIE PISZE DLA CIEBIE TYLKO NA SWIADECTWO INNYM. MOZE SKORZYSTAJĄ

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Andy72 » 2021-07-23, 18:14

Grzeszniku, a na czym to polegało? Czy wcześniej bardziej Ci się podobali mężczyźni niż kobiety a teraz kobiety? Jeśli można zmienić orientację, to o ile łatwiej maniery seksualne, to daje nadzieję zmanierowanym.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Albertus
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 6013
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 455 times
Been thanked: 918 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Albertus » 2021-07-23, 18:15

Andy72 pisze: 2021-07-23, 17:03
Albertus pisze: 2021-07-23, 16:31 Z faktu że statystycznie wynika że skłonności do alkoholizmu czy homoseksualizm mogą mieć podłoże genetyczne
Wrodzony nie znaczy genetyczny! Geny to jak cegły na dom, ważne jak ten dom jest zbudowany z cegieł.
Potem jest cały okres płodowy, bardzo ważny. Potem najwcześniejsze dzieciństwo, np gdy są noworodki to starszy brat chyba wyrośnie na mającego poglądy zachowawcze, młodszy na rewolucjonistę. Potem pierwsze doświadczenie seksualne itd.

Masz rację wrodzone to nie koniecznie znaczy genetyczne. Jednak niemowlęctwo i wczesne dzieciśtwo to już inna sprawa.

poza tym nie ma to większego znaczenia dla zasadniczej myśli którą chciałem wyrazić.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19084
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2628 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-23, 18:38

Albertus pisze: 2021-07-23, 16:31 Z faktu że statystycznie wynika że skłonności do alkoholizmu czy homoseksualizm mogą mieć podłoże genetyczne nie wynika to że konkretna osoba ma te skłonności wrodzone. A jak czegoś nie wiemy to nie powinniśmy komuś wmawiać a nawet sugerować ze jego skłonności są wrodzone. Szczególnie osobie której osobowość dopiero się kształtuje. Słowa ludzi , szczególnie rodziców mają wobec dzieci olbrzymią moc. Inaczej się rozwija na przykład dziecko którego rodzice powtarzają ze niczego nie potrafi, do niczego się nie nadaje a inaczej gdy rodzice cieszą się jego sukcesami i zachęcają do podejmowania życiowych wyzwań. Podobnie rodzic który sugeruje własnemu dziecku albo zgadza się z twierdzeniami dziecka że może mieć ono genetyczne skłonności do homoseksualizmu pomimo że wcale nie wie czy tak jest naprawdę, może odebrać dziecku chęć do zmiany sposobu myślenia i zamknąć drogę do uwolnienia.
No dobrze, ale kto sugeruje coś takiego?

Dodano po 7 minutach 22 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-23, 18:10 Niewielu z was mialo do czynienia z literatura w tym zakresie.... Jeden z was porownuje wady wrodzone fizyczne do wad w postępowaniu..
... w określonym kontekście. Pisałeś - niesłusznie - jakoby możliwość wrodzonych skłonności do homoseksualizmu była "herezją".
Analogia jest oczywista.
Zaczynam podziwiać te niwbywala lekkość umyslu i rozumowania ktore na podstawie nieudowodnionych tez jednej ze stron twierdzi ze zachowania warunkowane są urodzeniowo.
Po pierwsze, nie napisałem że są, tylko że mogą być (u jednych tak, u drugich nie).
Po drugie, Twoje tezy są co najmniej tak samo "nieudowodnione" jak moje. Więc może bez takich.
Marku poszukując odpowiedzi nawet docierałem do wyników badan rezonansami mózgów homoseksualistów jakie byly prowadzone w Ksrldkrinie w 2006 roku..Stwierdxono rzeczywiście riznice w funkcjonowaniu biochemii mózgu..Sle nie udowodniono tezy ze to jest przyczyna zachowań a nie skutkiem..Na początku lat 90 francuscy uczeni robili badania mózgów dzieci w Rumunii tych pochodzących z rodzin i tych " hodowanych " w bidulach Ceausescu. Tez byly riznice w budowie..W okresie adolescencji. 10- 15 procent budowy fizycznej , nie tylko biochemii..To wplywalo na zdolności tych osób..
Są różnice, czyli są poszlaki (choć nie dowód) że moze być uwarunkowane genetycznie (czy, jak słusznie zwrócił uwagę @Andy72, wrodzone). Nie ma dowodów, ze nie mogą być.
Genetycznie nie bylo nic bo mogliby powodować..
Nie da się czegoś stwierdzić. To założenie, nie wniosek.
Dzieci w dulach byly tylko " hodowane" TAKA RÓŻNICA.Tymi badaniami z Karlskrony nikt die nie posluguje by udowadniać tezę o wrodzonym homoseksualizmie..
Czyli konkretne badanie nie udowodniło - ani na tak, ani na nie. I z tego wyciągasz swoją pewność ;)
A TEKSTY O TYM CO MI POMOGLO NIE PISZE DLA CIEBIE TYLKO NA SWIADECTWO INNYM. MOZE SKORZYSTAJĄ
Tym ważniejsze jest, by w Twoim komunikacie nie było - podanych jako pewnik - nieprawdziwych (a nawet wątpliwych) tez. Bo łatwo zostanie storpedowane, a szkoda by było.
Ostatnio zmieniony 2021-07-23, 19:27 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 1 raz.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3443
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-23, 19:29

Andy 72. Po pierwsze te zachowania nie są maniera..Czyli wybor dziewczynka czy chlopczyk. Popęd seksualny pojawia sie w określonym wieku i jest kierunkowany wg wcześniej określonej tożsamości plciowej. Jeżeli chlopiec nie ma wzorca męskiego, jest odepchnięty przez męskie środowisko jako baba etc zaczyna z kobietami przebywać. To faceci staja sie tajemnicą I to może spowodować pociąg seksualny Do tego jeszcze potrzebne jest powiazanie popędu z takimi dachowaniami.U mnie 3 lata trwali zanim wyszlo ze koledzy w szkole próbowali mi krzywdę zrobić..To ustalilo skrypt seksualny. Czyli wzorzec zachowań..Terapia nie polega na lamaniu tego wzorca tylko odgrzebywaniu tego co byli przyczyna i latanie tej " wyrwy"

Dodano po 2 minutach 59 sekundach:
Marku. Ponieważ nie zastanawiasz sie nad tym ze masz wlasnie jedna z niewielu okazji spytać czlowieka wracającego z tamtej strony co zaszlo co pomogli to nie moj juz problem. Takie dziwne wrażenie mam ze akuratvta wiedza by ci się przydala.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1923
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Andy72 » 2021-07-23, 19:41

Nazwałem manierą nie homoseksualizm ale aby nie nazywać parafilią skrzywienia typu fetyszyzm jakiejś rzeczy czy masochizm, najpierw człowiek to lubi, potem tylko to a normalny stosunek bez tego juz go nie interesuje, bo jest "zmanierowany".Jak wygląda łatanie tej wyrwy? Może na priv?
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Andej » 2021-07-23, 19:59

Z niektórych wypowiedzi wynika, że już odkryto gen homoseksualizmu. Bo jak inaczej, jeśli podłoże genetyczne?
Niejaki Sanders odkrył gen homoseksualizmu. Udowodnił. Ale pod konie dowodu stwierdził, że posiadanie "genu homoseksualizmu" nie determinuje do bycia homoseksualistą. Czyli zaprzeczył sam sobie.
Równie dobre jest stwierdzenie, że homoseksualizm jest wzgl. może być wrodzony. Chociaż mogę przyznać rację, że tak, ale tylko w wypadku gdy dziecko jest poczęte przez dwie osoby tej samej płci.
Homopropaganda i uleganie ideologii lgbt. Homoseksualiści to tacy sami ludzie jak my. To czynniki środowiskowe. Jaźń człowieka budowana jest od początku bytu. A biorąc pod uwagę, że to liberolewicowe wymysły, to przytoczę kardynalne stwierdzenie marksistów, że "byt określa świadomość". Geny nie określają świadomości. Ani orientacji.
To, że librolewica jest krzykliwa, to, ze ma w ręku niemal wszystkie media, wcale nie oznacza, że ma rację. Prawda jest w Biblii.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 19084
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2628 times
Been thanked: 4638 times
Kontakt:

Re: Homoseksualizm

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-23, 20:09

Gzresznik Upadający pisze: Marku. Ponieważ nie zastanawiasz sie nad tym ze masz wlasnie jedna z niewielu okazji spytać czlowieka wracającego z tamtej strony co zaszlo co pomogli to nie moj juz problem.
Ależ mów. Tylko nie mieszaj tego co przeżyłeś - i WIESZ - z tym co sobie wyobrażasz. Ogranicz się do świadectwa. A jeśli się nie ograniczasz, tylko wygłaszasz jakieś teorie (np. o pochodzeniu zboczeń) to bądź gotów, że spotkasz się z polemiką.
Takie dziwne wrażenie mam ze akuratvta wiedza by ci się przydala.
Dość prymitywny wist. Doprawdy, jak na wejście, robisz kiepskie wrażenie.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3443
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-24, 02:58

Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-23, 20:09
Gzresznik Upadający pisze: Marku. Ponieważ nie zastanawiasz sie nad tym ze masz wlasnie jedna z niewielu okazji spytać czlowieka wracającego z tamtej strony co zaszlo co pomogli to nie moj juz problem.
Ależ mów. Tylko nie mieszaj tego co przeżyłeś - i WIESZ - z tym co sobie wyobrażasz. Ogranicz się do świadectwa. A jeśli się nie ograniczasz, tylko wygłaszasz jakieś teorie (np. o pochodzeniu zboczeń) to bądź gotów, że spotkasz się z polemiką.
Takie dziwne wrażenie mam ze akuratvta wiedza by ci się przydala.
Dość prymitywny wist. Doprawdy, jak na wejście, robisz kiepskie wrażenie.
Jak wrócę z wyjazdu dostaniesz cala bibliografię. A wiedza zawsze by się przydala .Ta tez, bo nic nie wiesz , a każdemu ojcu a o zwracać uwagę by dziecko nie mialo klopotow w przyszłości, zawsze się przyda. A SEOJE MNIEMANIA NA TEN TEMAT TO JA JUZ PRZECHODZILEM..DOPOWIADALEM SIBIE KOLEJNE RZECZY NA PODSTAWIE NIEPOTWIERDZONYCH INFORMACJI. GEN HOMOSEKSUALIZMU, STRES MATKI W OKRESIE PRENATALNYM, PRZEKINYWANIE ZEBYM SIE Z TYM POGODZIL BO TO NATURALNE I NIEODWRACALNE, TAKZE TO ZE PAN BOG MNIE TAKIM STWORZYL ITD ITP.. Dopiero gdy sie wzialem z pomocą za walkę z tym wg starych wzorców to zaczelo sie to powoli odklejać...Wg starych wzorców...Opisz jak wyglądali dzieciństwo. ,jak sie ojciec odnosil..Czy pamiętasz jakieś traumatyczne przeżycia itd itp. Do poprowadzenia tej sprawy potrzebny byl mi psychotraumatolog , ksiądz , modlitwy uwolnienia wg kluczy Lozano itd... To rzeźbienie w blocie.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5394
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1411 times

Re: Problem z córką

Post autor: abi » 2021-07-24, 10:48

Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-22, 17:03 Po pierwsze to kombo zdarzeń , kazde z nich samodzielnie nie jest przyczyna homoseksualizmu. Razem tak, W przypadku lesbijek odlegla chlodna matka,
dokladnie tak pisano w latach 50 tych o autystach
po czym sie okazalo ze to geny, a autyzm wliczono jako rodzaj schizofrenii

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
https://www.miesiecznik.znak.com.pl/ewa ... -autyzmie/
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3443
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Problem z córką

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-24, 11:25

abi pisze: 2021-07-24, 10:48
Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-22, 17:03 Po pierwsze to kombo zdarzeń , kazde z nich samodzielnie nie jest przyczyna homoseksualizmu. Razem tak, W przypadku lesbijek odlegla chlodna matka,
dokladnie tak pisano w latach 50 tych o autystach
po czym sie okazalo ze to geny, a autyzm wliczono jako rodzaj schizofrenii

Dodano po 2 minutach 6 sekundach:
https://www.miesiecznik.znak.com.pl/ewa ... -autyzmie/

Analiza per analogiam nie zawsze jest wlasciwa..Znaleziono te biologiczne dowody pochodzenia homoseksualizmu? Bo jak na razie stara szkola triumfuje tlumaczac to zaburzeniami wychowawczymi w okresie dziecięcym i adolescencji.Czego i ja jestem przykladem.☺ Parafulie typu pedofilia i zoofilia traktowane są jako pochodzenia psychologicznego i są terapeutyzowane , nawet przymusowo, przy homoseksualizmie zsglosowano ze jest to eufilia .A teraz szuka sie dowodu...

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5394
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 856 times
Been thanked: 1411 times

Re: Problem z córką

Post autor: abi » 2021-07-24, 11:41

zwrocilam uwage na bliskie mi twierdzenie kannera i tyle
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Problem z córką

Post autor: Andej » 2021-07-24, 14:40

Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-24, 11:25Znaleziono te biologiczne dowody pochodzenia homoseksualizmu?
Dopóki nie odkryto, dopóty twierdzenie należy uznawać za błędne.
Poprawność polityczna nie jest dowodem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4450
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1081 times
Been thanked: 1150 times

Re: Problem z córką

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-07-24, 16:54

Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-23, 08:02 Pierwsze to poczucie odrzucenia przez rodziców i bledy wychowawcze w określaniu tożsamości plciowej..Drugie to odrzucenie przez grupę rówieśniczą tej samej plci. Często to wiąże sie z przemocą seksualną..( TAK , TAKIE RZECZY WSROD DZIECI W WIEKU ADOLESCENCJI SĄ) jeśli dziecko jest daleko od rodziców to o tym.nie powie.
To, że u Ciebie tak było, wcale nie oznacza, że u wszystkich występuje ta sama przyczyna. Jeśli chodzi o Autorkę wątku to widać,po tym, co pisze, że bardzo jej zależy na córce i że troszczy się o nią.
Wiesz, na przykład w szukaniu przyczyn chorób psychicznych (oczywiście homoseksualizm nie jest chorobą psychiczną, to tylko porównanie dla zobrazowania tego, co chcę wyjaśnić) pojawiają się zanadto psychoanalityczne teorie: że coś zawsze jest winą rodziców, że wynika ze sposóbu karmienia w dzieciństwie i wiele podobnych często nieprawdziwych tez. Owszem, błędy wychowawcze np. odrzucenie mogą mieć wpływ na te choroby, ale zwykle nie są bezpośrednią i jedyną przyczyną. Wracając teraz do Autorki wątku- Бarbаra dba o córkę, nie odrzuca jej, więc Twoje tezy o trudnej relacji z rodzicami są trochę nie na miejscu. Po prostu nie pasują do tej sytuacji.
Ostatnio zmieniony 2021-07-24, 16:59 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3443
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 159 times
Been thanked: 359 times

Re: Problem z córką

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-24, 21:46

miłośniczka Faustyny pisze: 2021-07-24, 16:54
Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-23, 08:02 Pierwsze to poczucie odrzucenia przez rodziców i bledy wychowawcze w określaniu tożsamości plciowej..Drugie to odrzucenie przez grupę rówieśniczą tej samej plci. Często to wiąże sie z przemocą seksualną..( TAK , TAKIE RZECZY WSROD DZIECI W WIEKU ADOLESCENCJI SĄ) jeśli dziecko jest daleko od rodziców to o tym.nie powie.
To, że u Ciebie tak było, wcale nie oznacza, że u wszystkich występuje ta sama przyczyna. Jeśli chodzi o Autorkę wątku to widać,po tym, co pisze, że bardzo jej zależy na córce i że troszczy się o nią.
Wiesz, na przykład w szukaniu przyczyn chorób psychicznych (oczywiście homoseksualizm nie jest chorobą psychiczną, to tylko porównanie dla zobrazowania tego, co chcę wyjaśnić) pojawiają się zanadto psychoanalityczne teorie: że coś zawsze jest winą rodziców, że wynika ze sposóbu karmienia w dzieciństwie i wiele podobnych często nieprawdziwych tez. Owszem, błędy wychowawcze np. odrzucenie mogą mieć wpływ na te choroby, ale zwykle nie są bezpośrednią i jedyną przyczyną. Wracając teraz do Autorki wątku- Бarbаra dba o córkę, nie odrzuca jej, więc Twoje tezy o trudnej relacji z rodzicami są trochę nie na miejscu. Po prostu nie pasują do tej sytuacji.
Nic nie wiesz a w braki wiedzy wprowadzasz swoje przekonania. . Po pierwsze pamięć wypiera zdarzenia. Zwlaszcza dziecko. Po drugie rodzic potrafi ulozyc w swojej glowie tez wyidealizowany swoj obraz. A po trzecie bardzo wiele.rzeczy czyni sie nieświadomie. Jesteś wierzaca wic wiesz ze.podczas spowiedzi.ksieza slysza kncert usprawiedliwienia sie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”