Homoseksualizm

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Maciej
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 264
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 46 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Maciej » 2021-08-09, 11:55

Dla ubarwienia przykładu. A co Ty taka przewrażliwiona, Miłośniczko Faustyny?
Dla Ciebie powiedzieć o homoseksualiście homoś to też ojej jaka pogarda? Przecież to jest z czułością powiedziane. Tak samo jak to, że kochają się w pupki. Taka jest fizyczna miłość homoseksualna. :/ no doprawdy jaka poprawność polityczna :/

Sądzony, źródłem jest rzeczywistość B-) i przykład walki z grzechem sodomskim Upadającego Grzesznika versus zboczeńcy z tęczowych parad afirmujący zaburzenia, które nimi pomiatają.
Przykazanie nowe dał nam Bóg, abyśmy się wzajemnie miłowali, ale L-) jak nas Jezus Chrystus nauczył i umiłował.
https://youtu.be/WiMfmDWz1-k
Dlaczego należy gasić świece chanukowe
https://youtu.be/M1-7JohtcbU?si=wU9WJc_T6lDAEEO1

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-08-09, 12:10

Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 11:44 Ja tam bym.zaliczyl sie do tej pierwszej grupy. Ale moja opinia zapewne nie jest ważna.
Jest ważna, nawet bardzo, ale nadal pozostaje jedynie opinią, a nie prawdą.

Dodano po 6 minutach 50 sekundach:
Maciej pisze: 2021-08-09, 11:55 Tak samo jak to, że kochają się w pupki. Taka jest fizyczna miłość homoseksualna. :/ no doprawdy jaka poprawność polityczna :/
Hmmm ... a co takiego jest w akcie homoseksualnym kobiet co nie pojawia się w akcie heteroseksualnym, bo nie wiem.
Maciej pisze: 2021-08-09, 11:55 Sądzony, źródłem jest rzeczywistość B-) i przykład walki z grzechem sodomskim Upadającego Grzesznika versus zboczeńcy z tęczowych parad afirmujący zaburzenia, które nimi pomiatają.
Czasem wypada skonfrontować to co nazywasz rzeczywistością z tym czy nie jest Twoim o niej wyobrażeniem.
Czy grzesznik walczył z paradami?
Maciej pisze: 2021-08-09, 11:55 (...) zboczeńcy z tęczowych parad ... .
Szkoda gadać.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Maciej
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 264
Rejestracja: 14 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 128 times
Been thanked: 46 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Maciej » 2021-08-09, 12:19

Sądzony kończę.

Udanego dnia cza cza cza.
Przykazanie nowe dał nam Bóg, abyśmy się wzajemnie miłowali, ale L-) jak nas Jezus Chrystus nauczył i umiłował.
https://youtu.be/WiMfmDWz1-k
Dlaczego należy gasić świece chanukowe
https://youtu.be/M1-7JohtcbU?si=wU9WJc_T6lDAEEO1

Practic
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 lip 2021
Has thanked: 16 times
Been thanked: 13 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Practic » 2021-08-09, 12:23

Katechizm Kościoła Katolickiego w wielu punktach wyraża naukę Kościoła w sprawie zgorszenia. Oto treść nauki Kościoła w tym zakresie:
II. Poszanowanie godności człowieka

Poszanowanie duszy drugiego człowieka: zgorszenie

2284 Zgorszenie jest postawą lub zachowaniem, które prowadzi drugiego człowieka do popełnienia
zła. Ten, kto dopuszcza się zgorszenia, staje się kusicielem swego bliźniego. Narusza cnotę i pra-
wość; może doprowadzić swego brata do śmierci duchowej. Zgorszenie jest poważnym wykrocze-
niem, jeśli uczynkiem lub zaniedbaniem dobrowolnie doprowadza drugiego człowieka do poważnego
wykroczenia.

2285 Zgorszenie nabiera szczególnego ciężaru ze względu na autorytet tych, którzy je powodują,
lub słabość tych, którzy go doznają. Nasz Pan wypowiedział takie przekleństwo: „Kto by się stał
powodem grzechu dla jednego z tych małych... temu byłoby lepiej kamień młyński zawiesić u szyi i
utopić go w głębi morza” (Mt 18, 6)54. Zgorszenie jest szczególnie ciężkie, gdy szerzą je ci, którzy,
z natury bądź z racji pełnionych funkcji, obowiązani są uczyć i wychowywać innych. Takie zgorszenie
Jezus zarzuca uczonym w Piśmie i faryzeuszom, porównując ich do wilków przebranych za owce55.

2286 Zgorszenie może być spowodowane przez prawo lub instytucje, przez modę lub opinię pu-
bliczną.

W ten sposób winni zgorszenia są ci, którzy ustanawiają prawa lub struktury społeczne pro-
wadzące do degradacji obyczajów i rozkładu życia religijnego lub do „warunków społecznych, które,
w sposób zamierzony czy nie, utrudniają albo praktycznie uniemożliwiają życie chrześcijańskie,
zgodne z przykazaniami”56. To samo dotyczy dyrektorów przedsiębiorstw, którzy wydają przepisy
zachęcające do oszustwa, nauczycieli, którzy „pobudzają do gniewu... swoich... uczniów”57, lub
tych, którzy manipulują opinią publiczną, odciągając ją od wartości moralnych.

2287 Ten, kto używa władzy, którą rozporządza w sposób prowadzący do czynienia zła, jest winny
zgorszenia i odpowiedzialny za zło, któremu bezpośrednio lub pośrednio sprzyjał. „Niepodobna, żeby
nie przyszły zgorszenia; lecz biada temu, przez którego przychodzą” (Łk 17,1).
Znamienne, że Katechizm nie przytacza ani jednego przykładu zgorszenia, chociaż ogólnie podano że zgorszenia mogą się dopuścić władze publiczne, twórcy mody, dyrektorzy i nauczyciele w pewnych sprawach.
Grzech zgorszenia ma miejsce, gdy postawą lub zachowaniem, prowadzi się drugiego człowieka do popełnienia zła.
I ostrzejszy przypadek: jeśli uczynkiem lub zaniedbaniem dobrowolnie doprowadza się drugiego człowieka do poważnego
wykroczenia.
Te przypadki wyczerpują zagadnienie.

Mieszkanie ze sobą dwóch osób dowolnej płci nie jest zgorszeniem, tylko jest normalne, chyba, że osoby te ogłaszają, lub przynajmniej przez postawę i zachowanie zaświadczają, że żyją w związku erotycznym.

Nikt nikomu nie ma prawa zaglądać do mieszkania prywatnego, ani wyciągać pochopnych tez na temat tego co dzieje się za zamkniętymi drzwiami. Jeśli jednak jakieś osoby ogłaszają, lub przez postawę lub zachowanie zaświadczają, że współżyją ze sobą erotycznie, to dopiero taka sytuacja stanowi, lub może stanowić grzech zgorszenia.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-08-09, 12:31

sądzony pisze: 2021-08-09, 12:10
Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 11:44 Ja tam bym.zaliczyl sie do tej pierwszej grupy. Ale moja opinia zapewne nie jest ważna.
Jest ważna, nawet bardzo, ale nadal pozostaje jedynie opinią, a nie prawdą.

Dodano po 6 minutach 50 sekundach:
Maciej pisze: 2021-08-09, 11:55 Tak samo jak to, że kochają się w pupki. Taka jest fizyczna miłość homoseksualna. :/ no doprawdy jaka poprawność polityczna :/
Hmmm ... a co takiego jest w akcie homoseksualnym kobiet co nie pojawia się w akcie heteroseksualnym, bo nie wiem.
Maciej pisze: 2021-08-09, 11:55 Sądzony, źródłem jest rzeczywistość B-) i przykład walki z grzechem sodomskim Upadającego Grzesznika versus zboczeńcy z tęczowych parad afirmujący zaburzenia, które nimi pomiatają.
Czasem wypada skonfrontować to co nazywasz rzeczywistością z tym czy nie jest Twoim o niej wyobrażeniem.
Czy grzesznik walczył z paradami?
Maciej pisze: 2021-08-09, 11:55 (...) zboczeńcy z tęczowych parad ... .
Szkoda gadać.
Dodano po 4 minutach 33 sekundach:
Grzesznik zawsz był przeciw paradom. Bo uważał ze nie ma sie czym chwali c

Practic
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 lip 2021
Has thanked: 16 times
Been thanked: 13 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Practic » 2021-08-09, 12:31

Moje zgorszenie jest wywołane zwykle przez brak szacunku i pogardę albo nienawiść wobec jakichś osób wyrażone przez inne osoby.
Bywa, że wzbudza to we mnie grzeszny gniew lub odrazę wobec sprawców zgorszenia.
Bardzo więc prosiłbym o nie sianie zgorszenia w dyskusjach na forum.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-08-09, 12:35

Practic pisze: 2021-08-09, 12:31 Moje zgorszenie jest wywołane zwykle przez brak szacunku i pogardę albo nienawiść wobec jakichś osób wyrażone przez inne osoby.
Bywa, że wzbudza to we mnie grzeszny gniew lub odrazę wobec sprawców zgorszenia.
Bardzo więc prosiłbym o nie sianie zgorszenia w dyskusjach na forum.
Czy zabraniasz mi , zdefiniownia siebie jako zboczeńca walczacego ze swoim niezawinionym zboczeniem i to skutecznie?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-08-09, 12:36

Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 12:35
Practic pisze: 2021-08-09, 12:31 Moje zgorszenie jest wywołane zwykle przez brak szacunku i pogardę albo nienawiść wobec jakichś osób wyrażone przez inne osoby.
Bywa, że wzbudza to we mnie grzeszny gniew lub odrazę wobec sprawców zgorszenia.
Bardzo więc prosiłbym o nie sianie zgorszenia w dyskusjach na forum.
Czy zabraniasz mi , zdefiniownia siebie jako zboczeńca walczacego ze swoim niezawinionym zboczeniem i to skutecznie?
Chyba prosi. A siebie to możesz nazywać jak chcesz, choć to również bolesne.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Practic
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 lip 2021
Has thanked: 16 times
Been thanked: 13 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Practic » 2021-08-09, 12:39

co to jest zboczeniec?

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-08-09, 12:41

Poza tym poczytaj sobie na temat czym jest zgorszenie. Nie wiem gdzie ty widzisz zgoeszenie w nazywaniu w pawdzie pewnych zjawisk. Niestet jest tak ze przy narzucaniu dyskusji środowisko tęczowe narzuca tez i swój " metajęzyk" c mona mówić co nie. Narzuclo tez swoj system.wartości ze ważne jest szczęście doczesne... To widać w tej dyskusji.

Practic
Bywalec
Bywalec
Posty: 90
Rejestracja: 21 lip 2021
Has thanked: 16 times
Been thanked: 13 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Practic » 2021-08-09, 12:47

Matko Niepokalana, módl się za nami!!!

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
Do głowy mi nie przyszło, że tekst Katechizmu Kościoła wywoła tu tak wielkie emocje.
Przepraszam, kończę mój udział w tej dyskusji.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-08-09, 13:03

Practic pisze: 2021-08-09, 12:47 Matko Niepokalana, módl się za nami!!!

Dodano po 1 minucie 59 sekundach:
Do głowy mi nie przyszło, że tekst Katechizmu Kościoła wywoła tu tak wielkie emocje.
Przepraszam, kończę mój udział w tej dyskusji.
Gdy starasz sie nauczać stajesz sie nauczycielem. Sugerujesz pewne rzeczy które sa grzechem.ze grzechem nie sa. Robisz to publicznie , Wiec możeszsz cieszyć.Już podlegasz pod to.Nie zgadzajac sie z określeniem ze homoseksualizm jest zboczeniem ( i to wynika ze slow Katechizmu " głębokie niuporzadkowanie" " ) wyklocasz sie o forme.Broniac tej formy idziesz coraz gebiek próbując wykazac ze grzech grzechem.nie jest bo nie wolno go tak nazywać

Dodano po 3 minutach 59 sekundach:
Mistrzu..Cebie inni czytają . Zdajesz sobie z tego sprawę? Widziałeś kiedy lekarza który nie mówił pacjentowi ze ten ma śmiertelna chorobę bo może sie załamać? Ja nie widziałem.

Dodano po 3 minutach 22 sekundach:
sądzony pisze: 2021-08-09, 12:36
Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 12:35
Practic pisze: 2021-08-09, 12:31 Moje zgorszenie jest wywołane zwykle przez brak szacunku i pogardę albo nienawiść wobec jakichś osób wyrażone przez inne osoby.
Bywa, że wzbudza to we mnie grzeszny gniew lub odrazę wobec sprawców zgorszenia.
Bardzo więc prosiłbym o nie sianie zgorszenia w dyskusjach na forum.
Czy zabraniasz mi , zdefiniownia siebie jako zboczeńca walczacego ze swoim niezawinionym zboczeniem i to skutecznie?
Chyba prosi. A siebie to możesz nazywać jak chcesz, choć to również bolesne.

Kolega practic jest nadwrażliwy.i korzysta już z lgbtowskiego metajęzyka... I nikt tu nikogo nie poniża.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-08-09, 13:14

Nikt nie stwierdził, że czyn, akt homoseksualny (EDIT) nie jest grzechem.
Nazywając siebie "zboczeńcem" sam siebie poniżasz. Byłeś grzesznikiem i pewnie nadal jesteś, jak każdy znas.
Ja choruję na CHAD lecz nie nazywam siebie "psycholem", "szaleńcem", "wariatem".

Pozdrawiam.
Ostatnio zmieniony 2021-08-09, 13:48 przez sądzony, łącznie zmieniany 1 raz.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3423
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 157 times
Been thanked: 357 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-08-09, 14:07

sądzony pisze: 2021-08-09, 13:14 Nikt nie stwierdził, że czyn, akt homoseksualny jest grzechem.
Nazywając siebie "zboczeńcem" sam siebie poniżasz. Byłeś grzesznikiem i pewnie nadal jesteś, jak każdy znas.
Ja choruję na CHAD lecz nie nazywam siebie "psycholem", "szaleńcem", "wariatem".

Pozdrawiam.


Chyba nikt nie stwierdzil ze nie jest grzechem chciałeś napisać...Ta dyskusja jest wykrzywiona bo nie możemy nazwac czegoś czyms. Tylko musimy czyms innym. Korzystanie z pojęć politycznej popranosci powoduje przesuniecie znaczen. po pierwsze nie wolno nazywać homoseksualizmu chorobą.Wyłącza to myślenie nawet o poprawie sytuacji .Leczeniu.

Dodano po 6 minutach 2 sekundach:
Drugie pole manipulacyjne pole to budowanie na bazie wpisu katechizmu nareacji o czymś nie do końca szkodliwym. Bo opis m
" moralnie nieuporządkowany z natury okrslano kiedyś zboczny czyli odchylony od drogi... I oznacza to samo. Jest w kodeksie zapis wzywajacy do dskonalenia życia chezescijanskiego. Czyli miedzy innymi pelnienia roli mężczyzny , kobiety.Tak jakstworzyl Bóg. To nie jest wezwanie chodź tylko homoseksualisto do kościoła. I powstrzymuj sie od dawania tylka innym mężczyznom .

Dodano po 4 minutach 49 sekundach:
Zawezwanie do czystsci to tez walka o czystość myli. Co z tego z kiedyś starałem sie nie dokonywać aktów kiedy we łbie miałem zboczone fantazje? Kiedy zielem.sie za leczenie 80 procent opadlo

Dodano po 17 minutach 18 sekundach:
Kolejna rzecz to zgorszenie..Nasze wypowiedz maja znaczenie.Bo inni je czytają..Zgorszeni jesteście za nazwy zboczenie , zboczeniec ...Ale uważacie ze słowo grzeszik nie traumatyzuje? Przecież mogę sam siebbie usprawiedliwiać ze skoro mnie zgw...ono.Rodzice wcześniej pozbawili dzialaniami poczucia bycia facetem a po atach przemocy przesladowcy nazywało.mnie parowa i prostytutką to a tej podstawie musze robić to co musze i mogę wytawiac tyłek na prawo i lewo..Bo ne jestem winny temu.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2199 times

Re: Homoseksualizm

Post autor: sądzony » 2021-08-09, 14:13

Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 13:45
sądzony pisze: 2021-08-09, 13:14 Nikt nie stwierdził, że czyn, akt homoseksualny jest grzechem.
Nazywając siebie "zboczeńcem" sam siebie poniżasz. Byłeś grzesznikiem i pewnie nadal jesteś, jak każdy znas.
Ja choruję na CHAD lecz nie nazywam siebie "psycholem", "szaleńcem", "wariatem".
Pozdrawiam.
Chyba nikt nie stwierdzil ze nie jest grzechem chciałeś napisać...
Tak. Pomyłka. Przepraszam i dziękuję.
Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 13:45 Ta dyskusja jest wykrzywiona bo nie możemy nazwac czegoś czyms. Tylko musimy czyms innym. Korzystanie z pojęć politycznej popranosci powoduje przesuniecie znaczen. po pierwsze nie wolno nazywać homoseksualizmu chorobą.Wyłącza to myślenie nawet o poprawie sytuacji .Leczeniu.
Dla mnie jest zaburzeniem. Nie wiem czy to poprawność.
Wolę nazwać kogoś "innym", niż dewiantem. Staram się oceniać siebie surowiej niż innych. Ksztautowanie się osobowości jest bardzo skomplikowane. Uważam, że słowo "zaburzenie" jest właściwsze niż "choroba". Takie jest moje zdanie i nie jest związane z żadnym "LGBT" i co tam jeszcze. Od 3 lat nie oglądam TV, nie słucham radia, prawie nie czytam internetu. Nie wiem i nie dotyka mnie żadne "LGBT". Istnieją również partie polityczne, które starają mi się narzucić, wtłoczyć co jest właściwe - to także mnie nie interesuje.
Osobiście znam 2 osoby homoseksualne. Są to poczciwi ludzie. Oczywiście grzeszą, żyją w grzechu. Tak jak ja i Ty.
Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 13:45 Drugie pole manipulacyjne pole to budowanie na bazie wpisu katechizmu nareacji o czymś nie do końca szkodliwym. Bo opis m
" moralnie nieuporządkowany z natury okrslano kiedyś zboczny czyli odchylony od drogi...
Wiara to rozwój. Kiedyś nazywano. Dziś się nie nazywa.
Kiedyś Bóg był dla mnie Panem z brodą na chmurce.
Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 13:45 I oznacza to samo.
Szacunek i miłość. Skoro błądziłeś winieneś wiedzieć jak to jest błądzić.
Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 13:45 Jest w kodeksie zapis wzywajacy do dskonalenia życia chezescijanskiego.
I na czym ono Twoim zdaniem ma polegać?
Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 13:45 Czyli miedzy innymi pelnienia roli mężczyzny , kobiety.Tak jakstworzyl Bóg.
Określ więc pokrótce rolę mężczyzny i kobiety?
Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 13:45 To nie jest wezwanie chodź tylko homoseksualisto do kościoła. I powstrzymuj sie od dawania tylka innym mężczyznom .
Wiara to w zasadzie "jedynie" Relacja z Bogiem i walka z grzechem.
Nic więcej w niej nie znajdziesz.

Dodano po 5 minutach 49 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 14:07 Zawezwanie do czystsci to tez walka o czystość myli.
Owszem.
Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 14:07 Kolejna rzecz to zgorszenie..Nasze wypowiedz maja znaczenie.Bo inni je czytają..Zgorszeni jesteście za nazwy zboczenie , zboczeniec ...Ale uważacie ze słowo grzeszik nie traumatyzuje?
Każdy grzeszy. Nie wiem czy traumatyzuje. Jeżeli jesteś chrześcijaninem to starasz się walczyć z grzechem.
Gzresznik Upadający pisze: 2021-08-09, 14:07 Przecież mogę sam siebbie usprawiedliwiać ze skoro mnie zgw...ono.Rodzice wcześniej pozbawili dzialaniami poczucia bycia facetem a po atach przemocy przesladowcy nazywało.mnie parowa i prostytutką to a tej podstawie musze robić to co musze i mogę wytawiac tyłek na prawo i lewo..Bo ne jestem winny temu.
To skomplikowane. Sam wiesz.
Dla mnie nie jesteś winny, ale to nie ja rozgrzeszam.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”