Rachunki

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Rachunki

Post autor: Piootr » 2021-03-29, 10:43

Szczęść Boże
Coś mnie nurtuje i muszę się komuś wyżalić. Jak zapewne wiecie, mam paniczny lęk i niechęć przed korzystaniem z elektroniki(nawet teraz jak to piszę to ręce mi się trzęsą). Nienawidzę tego, jakbym mógł to zniszczyłbym całą elektronikę na świecie. Mam w związku z tym taki problem. Boje się, jak będę płacił rachunki za mieszkanie, skoro nie będę miał komputera, ani żadnej elektroniki. Przeżywam to, że kiedyś nie będzie punktów opłat i Poczty Polskiej, gdzie będę mógł uregulować opłaty. Boje się, że w związku z tym wyrzucą mnie z mieszkania i wyląduje pod mostem. Od razu mówię, że nie przekonacie mnie do elektroniki i kropka. Na pewno też nie będę miał nikogo, kto ureguluje te rachunki za mnie. Nie mam kolegów, ani nawet znajomych, moja rodzina to jedynie mama i dziadkowie w mocno podeszłym wieku, a rodziny na nieskończoność procent nigdy nie założę(niechęć do kobiet). Chcę tylko, żebyście mnie uspokoili co do tej wstrętnej przyszłości, która niechybnie mnie czeka.
Proszę o pomoc.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Rachunki

Post autor: Lunka » 2021-03-29, 13:23

@Piootr spokojnie. Nie popadajmy w skrajności. Po co układasz czarne scenariusze?
Wątpię, żeby banki zupełnie przestały istnieć. Zawsze jeśli będzie klient, one będą istnieć.
Po drugie jest coś takiego jak zlecenie płatności i wtedy z Twojego konta będą co miesiąc pobierane opłaty na czynsz czy inne rachunki. A jak nie to może znajdzie się jakiś przyjaciel, który by Ci pomogl robić opłaty?
Głowa do góry.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

adampiotr
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 595
Rejestracja: 23 lut 2021
Has thanked: 105 times
Been thanked: 38 times

Re: Rachunki

Post autor: adampiotr » 2021-03-29, 13:48

A ja mam odwrotnie. Bez elektroniki bym nie dał rady. Raczej będzie poczta i punkty. Elektronika co raz bardziej sie rozwija niestety az za bardzo. Rodzina jest to jest najważniejsze.
Ostatnio zmieniony 2021-03-29, 13:55 przez adampiotr, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Rachunki

Post autor: Piootr » 2021-03-29, 14:07

@Lunka jakby tak było to wtedy byłbym spokojny. Przyjaciela jednak nie znajdę. Mam trudny charakter, a wszyscy co wydawali się mi przyjaciółmi zrobili mi wielkie krzywdy...

Awatar użytkownika
itsjustmemichelle1
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 779
Rejestracja: 17 sty 2021
Lokalizacja: Wrocław
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 157 times
Been thanked: 132 times

Re: Rachunki

Post autor: itsjustmemichelle1 » 2021-03-29, 15:47

@Piotr, błagam, nie odbierz tego źle, ale powinieneś szukać pomocy u lekarza...takie lęki nie są normalne...
za dużo dzieci nie ma już swoich tatusiów i swoich mam

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Rachunki

Post autor: Lunka » 2021-03-29, 16:19

Piootr pisze: 2021-03-29, 14:07 @Lunka jakby tak było to wtedy byłbym spokojny. Przyjaciela jednak nie znajdę. Mam trudny charakter, a wszyscy co wydawali się mi przyjaciółmi zrobili mi wielkie krzywdy...
Bądź spokojny. Zmiany są nieuniknione ale nie wszyscy muszą z nich korzystać. Jeśli będziesz chciał zrobić przelew tradycyjnie myśle że nikt nie odbierze Ci tej możliwości 🙂
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

orzeszku

Re: Rachunki

Post autor: orzeszku » 2021-03-29, 17:39

Nie martw się zniknięciem punktów opłat. Myślę, że punkty opłat nie znikną, bo zawsze będą ludzie, którzy mają trudność z opanowaniem technologii, albo po prostu nie chcą z nich korzystać z różnych względów. Takich osób jak ty jest więcej, nie jesteś sam w niechęci do płatności elektronicznych.

Podobnie było z czasopismami i książkami - już od ponad 15 lat czytam o tym, że "lada moment" mają całkiem zniknąć papierowe wydawnictwa, a wystarczy przejść się do dowolnej księgarni lub saloniku prasowego, by przekonać się, jak dalekie to jest od realizacji.

Awatar użytkownika
Ciernisty
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 26 mar 2021
Ostrzeżenia: 1
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Rachunki

Post autor: Ciernisty » 2021-03-30, 11:15

orzeszku pisze: 2021-03-29, 17:39 Nie martw się zniknięciem punktów opłat. Myślę, że punkty opłat nie znikną, bo zawsze będą ludzie, którzy mają trudność z opanowaniem technologii, albo po prostu nie chcą z nich korzystać z różnych względów. Takich osób jak ty jest więcej, nie jesteś sam w niechęci do płatności elektronicznych.

Podobnie było z czasopismami i książkami - już od ponad 15 lat czytam o tym, że "lada moment" mają całkiem zniknąć papierowe wydawnictwa, a wystarczy przejść się do dowolnej księgarni lub saloniku prasowego, by przekonać się, jak dalekie to jest od realizacji.
Zanikanie jest stopniowe. Przecież od razu nie wycofają wszystkich książek i czasopism ze sklepów na rzecz e-booków. To się cały czas dzieje z tym, że nadal żyje w większym stopniu starsze pokolenie, które jest wyłącznie przekonane do słów spisanych na papierze. Na wszystko przyjdzie kres, również na Pocztę Polską.

Awatar użytkownika
Piootr
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 348
Rejestracja: 27 cze 2020
Has thanked: 30 times
Been thanked: 38 times

Re: Rachunki

Post autor: Piootr » 2021-03-30, 12:04

@Ciernisty a kiedy przyjdzie kres na Pocztę Polską? Zamierzam żyć co najmniej do 2070 roku, więc mam nadzieję, że do tego czasu będzie...

Awatar użytkownika
Ciernisty
Początkujący
Początkujący
Posty: 29
Rejestracja: 26 mar 2021
Ostrzeżenia: 1
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Rachunki

Post autor: Ciernisty » 2021-03-30, 12:19

Ciekawe pytanie. Listy urzędowe trzeba jakoś wysyłać, a że Poczta Polska jest dotowana ze skarbonki podatników to nawet będą utrzymywać ją przy życiu, kiedy okaże się całkowicie nierentowna. Równie dobrze może przejść transformację na drogę elektroniczną, czas pokaże. Na ten moment PP jest do tyłu wzgłedem kurierów, Poczta Polska dopiero co obudziła się, że powinna budować infrastrukturę paczkomatów.
Ostatnio zmieniony 2021-03-30, 12:19 przez Ciernisty, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Rachunki

Post autor: Lunka » 2021-03-30, 13:49

@Ciernisty proszę Cię, nie wywołuj lęku u Piotra. Poczta Polska być może i przestanie istnieć ale banki stacjonarne na pewno nie. Póki co.
A co do ksiazek, ja taka stara nie jestem a do e-booków nie mogę się przekonać. Póki są czytelnicy tradycyjnych książek takie będą istnieć 😊
Ostatnio zmieniony 2021-03-30, 13:49 przez Lunka, łącznie zmieniany 1 raz.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Rachunki

Post autor: lambda » 2021-03-30, 15:00

Lunka pisze: 2021-03-30, 13:49 @Ciernisty proszę Cię, nie wywołuj lęku u Piotra. Poczta Polska być może i przestanie istnieć ale banki stacjonarne na pewno nie. Póki co.
A co do ksiazek, ja taka stara nie jestem a do e-booków nie mogę się przekonać. Póki są czytelnicy tradycyjnych książek takie będą istnieć 😊
Piotr powinien sie ze swoim lekiem zmierzyc i szukać pomocy aby go przezwycieżyć a nie go pielegnować..

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Rachunki

Post autor: Lunka » 2021-03-30, 15:20

@lambda wiem o tym doskonale, ale w danej chwili takie kategoryczne słowa, nie przyniosą nic dobrego. Tu trzeba dobrze dobranej i niegwałtownej pomocy i zmierzenia się ze światem i swoimi lękami. Ale to już niejednokrotnie było tu poruszane.

Dodano po 9 minutach 28 sekundach:
@Piootr proponuje Ci skupić się na Wielkim Tygodniu i oddać swoje lęki Panu Jezusowi.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Rachunki

Post autor: lambda » 2021-03-30, 17:34

Lunka pisze: 2021-03-30, 15:20 @lambda wiem o tym doskonale, ale w danej chwili takie kategoryczne słowa, nie przyniosą nic dobrego.
Tego nie wiesz. Skad wiesz że klepanie po glowce w czymkolwiek pomoże

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Rachunki

Post autor: Lunka » 2021-03-30, 20:23

lambda pisze: 2021-03-30, 17:34 Tego nie wiesz. Skad wiesz że klepanie po glowce w czymkolwiek pomoże
Masz rację, nie wiem tego. Skąd mogę to wiedzieć? Pisze na podstawie własnego doświadczenia.
Piotr poprosił o wsparcie, więc mu je okazałam. Oczywiście, że powinien walczyć ze swoimi lękami ale dlaczego miałabym go nie pocieszyć skoro jego wizja jest akurat mało prawdopodobna w tak szybkim czasie?
Pozdrawiam i życzę spokojnego Wielkiego Tygodnia i Świąt.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”