Uczucie a choroba psychiczna

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Maaarion
Przybysz
Przybysz
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2021

Uczucie a choroba psychiczna

Post autor: Maaarion » 2021-04-21, 19:47

Od roku jestem w trudnej relacji. Skazaniec, uzależnienia, choroba psychiczna, próby samobójcze i uczucie. Kocham, chce pomóc, sama się przy tym spalam. Są dni, kiedy jest wszystko dobrze, sielanka. Pojawia się punkt zapalny "cokolwiek" i zaczyna ranić, wyzywać, zostawiać.... Później próby samobójcze, płacz Jego matki... Moja rodzina bardzo źle reaguje na tą sytuację zwłaszcza teraz kiedy zaczęłam ciężko chorować. Przebywam od dwóch miesięcy na chorobowym i jestem siłą rzeczy dostępna 24/h pod telefonem, On z tego bardzo korzysta. Dzwoni w dzień, dzwoni w nocy, dzwoni nad ranem. Kiedy odcięłam się na kilka dni, narobił mi syfu na portalach społecznościowych - usunęłam wszystko. Nie wiem co robić... To co oczywiste, jest dla mnie bardzo trudne...

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Uczucie a choroba psychiczna

Post autor: Andej » 2021-04-21, 21:51

Maaarion pisze: 2021-04-21, 19:47 Dzwoni w dzień, dzwoni w nocy, dzwoni nad ranem. Kiedy odcięłam się na kilka dni, narobił mi syfu na portalach społecznościowych - usunęłam wszystko. Nie wiem co robić...
Ofiarować swoje cierpienie Bogu. Albo złożyć zawiadomienie do prokuratury, albowiem to co napisałaś jest przestępstwem. Jeśli choroba, to leczenie może przynieść rezultat. Jeśli wyrachowanie, to recydywa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Uczucie a choroba psychiczna

Post autor: bei » 2021-04-23, 08:07

@Maaarion ], Szustak wczoraj dodał film na YT "Jeśli ma tę cechę, nie wchodzi z nim w związek". Posłuchaj.

Maaarion
Przybysz
Przybysz
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2021

Re: Uczucie a choroba psychiczna

Post autor: Maaarion » 2021-04-23, 15:36

Wysłuchałam i jeszcze gorzej się z tym czuje. To wszystko on nas, o mnie.

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Uczucie a choroba psychiczna

Post autor: lambda » 2021-04-23, 17:36

Maaarion pisze: 2021-04-23, 15:36 Wysłuchałam i jeszcze gorzej się z tym czuje. To wszystko on nas, o mnie.
Sama na siebie sprowadzasz nieszczęście. Otrząśnij się póki czas

Maaarion
Przybysz
Przybysz
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2021

Re: Uczucie a choroba psychiczna

Post autor: Maaarion » 2021-04-24, 14:13

Zakończyłam to...a przynajmniej głośno powiedziałam, że kończymy. Teraz czekam na nie wiem co, chyba na najgorsze...pewnie złamię się w strachu, ale nie chce. Boję się

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Uczucie a choroba psychiczna

Post autor: sądzony » 2021-04-24, 15:18

Maaarion pisze: 2021-04-24, 14:13 Zakończyłam to...a przynajmniej głośno powiedziałam, że kończymy. Teraz czekam na nie wiem co, chyba na najgorsze...pewnie złamię się w strachu, ale nie chce. Boję się
W strachu przed czym, czego się boisz?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Maaarion
Przybysz
Przybysz
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2021

Re: Uczucie a choroba psychiczna

Post autor: Maaarion » 2021-04-24, 15:21

Że zacznie krzywdzić, wydzwaniać po ludziach, do mojej pracy, udostępniać treści prywatne

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Uczucie a choroba psychiczna

Post autor: sądzony » 2021-04-24, 15:25

Maaarion pisze: 2021-04-24, 15:21 Że zacznie krzywdzić, wydzwaniać po ludziach, do mojej pracy, udostępniać treści prywatne
Co najgorszego może zrobić? Co najbardziej by Cię mogło skrzywdzić?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Uczucie a choroba psychiczna

Post autor: lambda » 2021-04-24, 19:42

Maaarion pisze: 2021-04-24, 15:21 Że zacznie krzywdzić, wydzwaniać po ludziach, do mojej pracy, udostępniać treści prywatne
Strach ma wielkie oczy. Szczegolnie osobą tkwiacym w toksycznyh relacjach wydaje sie ze świat się skończy jesli odejdą. Trzeba oswoić ten strach i okaze się ze to czego się tka boimy nie jest takie straszne

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Uczucie a choroba psychiczna

Post autor: Andej » 2021-04-24, 19:45

lambda pisze: 2021-04-24, 19:42Strach ma wielkie oczy. Szczegolnie osobą tkwiacym w toksycznyh relacjach wydaje sie ze świat się skończy jesli odejdą. Trzeba oswoić ten strach i okaze się ze to czego się tka boimy nie jest takie straszne
Tak jest. Strach przed czymś czyni więcej szkody, niż sama realizacja gróźb.
Jednak nękanie jest przestępstwem. Policja niewiele zrobi, ale warto skorzystać z pomocy. A gdy już dojdzie do przemocy, stalkingu, nękania, natychmiast należy meldować władzom. Nie będzie gorzej. A jest szansa, że coś zmieni się na lepsze.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Maaarion
Przybysz
Przybysz
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2021

Re: Uczucie a choroba psychiczna

Post autor: Maaarion » 2021-04-24, 20:35

sądzony pisze: 2021-04-24, 15:25
Maaarion pisze: 2021-04-24, 15:21 Że zacznie krzywdzić, wydzwaniać po ludziach, do mojej pracy, udostępniać treści prywatne
Co najgorszego może zrobić? Co najbardziej by Cię mogło skrzywdzić?
Wstawi do sieci prywatne zdjęcia,screeny smsów. Wie bardzo dużo o mnie. Odgrażał się nieraz że napisze do moich pracodawców mimo, że zmieniłam pracę i obecnie dokładnie nie wie, gdzie pracuję...ale kontakty pozostały bo ciągle jestem w tej samej branży. Mimo, że zniknęłam z portali społecznościowych to posiada screeny z namiarami na znajomych z mojego otoczenia

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Uczucie a choroba psychiczna

Post autor: sądzony » 2021-04-24, 20:51

Maaarion pisze: 2021-04-24, 20:35
sądzony pisze: 2021-04-24, 15:25
Maaarion pisze: 2021-04-24, 15:21 Że zacznie krzywdzić, wydzwaniać po ludziach, do mojej pracy, udostępniać treści prywatne
Co najgorszego może zrobić? Co najbardziej by Cię mogło skrzywdzić?
Wstawi do sieci prywatne zdjęcia,screeny smsów. Wie bardzo dużo o mnie. Odgrażał się nieraz że napisze do moich pracodawców mimo, że zmieniłam pracę i obecnie dokładnie nie wie, gdzie pracuję...ale kontakty pozostały bo ciągle jestem w tej samej branży. Mimo, że zniknęłam z portali społecznościowych to posiada screeny z namiarami na znajomych z mojego otoczenia
To prywatne zdjęcia czy zdjęcia prywatne?
Co napisze do pracowawców? Możesz uprzedzić szefa/szefową - w zależności jaką masz z nim/nią relację.
Co może się stać?

Czasem warto uświadomić sobie "najstraszniejszą" sytuację z możliwych i zastanowić czy naprawdę jest taka straszna.

(W życiu najgorsze jest to, że jest tak mało duchowe, a jest takie bo trzyma się ciała.)
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Uczucie a choroba psychiczna

Post autor: lambda » 2021-04-25, 21:40

Maaarion pisze: 2021-04-24, 20:35
sądzony pisze: 2021-04-24, 15:25
Maaarion pisze: 2021-04-24, 15:21 Że zacznie krzywdzić, wydzwaniać po ludziach, do mojej pracy, udostępniać treści prywatne
Co najgorszego może zrobić? Co najbardziej by Cię mogło skrzywdzić?
Wstawi do sieci prywatne zdjęcia,screeny smsów. Wie bardzo dużo o mnie. Odgrażał się nieraz że napisze do moich pracodawców mimo, że zmieniłam pracę i obecnie dokładnie nie wie, gdzie pracuję...ale kontakty pozostały bo ciągle jestem w tej samej branży. Mimo, że zniknęłam z portali społecznościowych to posiada screeny z namiarami na znajomych z mojego otoczenia
Myśle że poważnych ludzi mało będą obchodzić te screeny smesów, czy zdjecia. Każdy pomyśli że gość ma coś z głową nie tak.
Odetnij sie od niego i nie daj sie zastraszać

Maaarion
Przybysz
Przybysz
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2021

Re: Uczucie a choroba psychiczna

Post autor: Maaarion » 2021-04-25, 22:38

Zaczęło się niszczenie z jego strony, a wychodzi moje uzależnienie od niego. Tak używa zdjęć które wykonał bez mojej zgody, w sytuacjach w których nie chciałabym mimo wszystko żeby ktoś mnie widział. Prowokowanie zazdrości z jego strony...a ja nie potrafię tak po prostu wyłączyć telefon bo się boje że sobie coś zrobi a ja nie dowiem się o tym, nie odbiorę wiadomości że stało się coś strasznego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”