Aborcja

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Aborcja

Post autor: agust » 2018-11-22, 20:20

Chore dziecko nie zrobi nikomu krzywdy, a może wyzwalać DOBRO. Zdezelowane sumienie jest bardzo niebezpieczne i może produkować zbrodnie.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Dezerter » 2018-12-02, 17:27

Dyskusję o grzechu sodomickim w małżeństwie przeniosłem tutaj
viewtopic.php?f=75&t=8514&start=135
Tutaj skupiamy się na ważnym problemie aborcji - proszę o pisanie na temat
Ostatnio zmieniony 2018-12-02, 17:28 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Aborcja

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2018-12-27, 13:21

Chore dziecko nie robi krzywdy, jakie to słodkie. Nie żebym była za aborcją, ale takie gadanie, jak i gadanie o urokacg ciąży, wypluwania gówniaka i macierzyństwa jest po prostu kłamstwem i potem zonk, miało być cudownie, s tu jest prblem. Tacy kłamcy zwiększają ryzyko depresji po po porodowej u kobiet, także złaski swojej, nie mówcie takich rzeczy. Wam się udało? Cieszę się, serio. Ale nue kazdy tak ma.

Bezczaszkowie. Nie chcielibyście tego oglądaç, a kobieta rodząca taką istotę musi i ma świadomość, że to się w niej rozwija. Urodzi, a dziecko umrze w bólu po godzinie (naprawdę, czaszka to istotna część układu kostnego, szok, nie?). Jak się walniecie o stół to boli głowa, prawda? Boli, bo chroni was czaszka. Bezczaszkowiec odczuwa wszystko jako ból, bo ma tylko unerwiony mózg i nic do jego ochrony.

Zespół Downa. Są super wieczne dzieciaki, co kazdego przytulą. A są i te agresywne. I nie wiedzą, czemu nie wolno. Do tego ciało rozwija się normalnie, umysł nie. Biologiczne popędy dają o sobie znać, potem mamy takich ludzi, co się masturbują w autobusie, obmacują koleżanki, gwałcą, albo pozwalają się gwałcić. Fajne, co? Sama radość.

Plus te cholerny płodowóz co mi jeździ pod firmą, prolife'owcy mózgi sobie abortowali? Ja wiem, że chodzi o szok, emocje, ale do cholery, to widzą dzieci! Nienarodzone chronimy, ale jak się urodzi to niech zdycha albo chociaż ma koszmary?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Aborcja

Post autor: Andej » 2018-12-27, 19:58

A może dopuścić aborcję do np. ukończenia 18 roku życia? Albo bez ograniczeń? Wtedy osoby, które doznają permanentnego lub okresowego bólu, fizycznego czy psychiczne byłyby abortowane spośród żywych?
A może uchwalić prawo na zabijanie wszystkich chłopców? Jakby nie rodzili się chłopcy, to dziewczynki miałyby wspaniałe życie. Nikt by ich nie zdradzał, nie gwałcił, nie patrzył krzywym okiem.
A może należy abortować wszystkich proliferów?
... A może chorych psychicznie?
Po prostu pozabijać każdego, komu coś dolega, i każdego kto się komuś nie podoba. Kto ma inne poglądy, inny wygląd, inną wiarę?

I dać komuś nieorganiczną władzę i prawo do unicestwiania każdego człowieka, który nie spełnia oczekiwań tejże osoby?

Można też przeczytać, co się napisało i zastanowić się nad sensem. Nad bezkresną wiedzą, na temat tego, co czuje bezczaszkowiec, co czuje osoba z zespołem Downa. Wszystkich Howkingów na skałę tarpejską.

Rozumiem, tu nie chodzi o dyskusję, ale wyładowanie frustracji. Zamiast leczenia. Bo cały świat jest zły. Poza jedną idealna jednostką?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Kalart

Re: Aborcja

Post autor: Kalart » 2018-12-28, 12:07

Temat dotyczy aborcji, nie eutanazji. Mieszanie tych wątków jest bezcelowe. Ale rozumiem, chodzi o wyładowanie frustracji.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-12-28, 14:08

To jest to samo zjawisko, Ale rozumiem, że chodzi Ci Kalarcie o wyładowanie frustracji i podbudowanie ego ;)

Kalart

Re: Aborcja

Post autor: Kalart » 2018-12-28, 14:11

To byłoby to samo zjawisko, ale tylko pod warunkiem gdy o eutanazji decydowaliby rodzice i tylko w przypadku, gdy dana osoba nie byłaby w stanie utrzymać się samodzielnie. Tak więc aborcja z eutanazją pokrywa się tylko w sprawie małych dzieci.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Aborcja

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-12-28, 15:10

Nie. Różnice są mało istotne - w obu przypadkach zachodzi morderstwo, w obu przypadkach dziś już najczęściej decydują inni ludzie - przynajmniej tam, gdzie eutanazję dopuszczono (Holandia!).

Kalart

Re: Aborcja

Post autor: Kalart » 2018-12-28, 15:14

Nigdy nie mówiłem, że aborcja to nie zabójstwo. Kluczowe jest, kto podejmuje decyzję i w jakich okolicznościach. To nie są mało istotne różnice. Ale kontynuuj swoją niedojrzałą przemądrzałość, jak masz taki kaprys.

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Aborcja

Post autor: agust » 2018-12-28, 15:38

ciasteczkowy_potfur pisze: 2018-12-27, 13:21 Chore dziecko nie robi krzywdy, jakie to słodkie. Nie żebym była za aborcją, ale takie gadanie, jak i gadanie o urokacg ciąży, wypluwania gówniaka i macierzyństwa jest po prostu kłamstwem i potem zonk, miało być cudownie, s tu jest prblem. Tacy kłamcy zwiększają ryzyko depresji po po porodowej u kobiet, także złaski swojej, nie mówcie takich rzeczy. Wam się udało? Cieszę się, serio. Ale nue kazdy tak ma.
Coś wiem z doświadczenia o opiece nad chorym dzieckiem. Wiem też, ile życzliwości, chęci niesienia pomocy i opiekuńczości wywołuje niepełnosprawne dziecko. Nie tylko płynącej z naturalnego instynktu macierzyństwa czy ojcostwa, ale już u małych dzieci - gdy pozwoli im się razem uczyć w integracyjnych klasach. To obcowanie zdrowych małych dzieci, z chorym rówieśnikiem, daje im na przyszłość więcej jakże deficytowego obecnie człowieczeństwa, niż kierunkowe studia. Chorym, wymagającym całodobowej opieki, może być jutro każdy z nas zdrowych i w każdym wieku.
Jeżeli chodzi o przeciętne uciążliwości związane z ciążą, to rzeczywiście przerastają one wyobraźnię osób nieprzygotowanych do życia, lub też osób niewydolnych fizycznie albo umysłowo. Może zamiast rozważać możliwość aborcji, zastanowić się nad zakazem uprawiania seksu osobom ;) , którym seks nie kojarzy się z ciążą? W obcych nam kulturach, coś tam obcinają i zaszywają dziewczynkom :( , co skutecznie zniechęca do seksu .

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Aborcja

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2018-12-28, 16:45

Nom, w tych samych kulturach zgwałcona kobieta jest kamienowana za seks pozamałżeński. Poza tym moze utnijmyvto i owo panom, ktorym seks nie kojarzy się z ciążą, wszak do tanga trzeba dwojga, ty męska szowinistyczna świnio?

Dodano po 7 minutach 17 sekundach:
Sorry, ale się wściekłam. Nienawidzę takiego obarczania kobiety winą. Do ciąży potrzebny jest facet, a ilu z nich spierpapier jak rodzi się chore dziecko? Tekst o "wycinaniu i zaszywaniu" jest chory i nie na miejscu, bo wycina i zaszywa się dzieciom, ktore nie wiedzą jeszcze, czym jest seks. I powtórzę, ta kultura morduje kobiety za kare, że je zgwałcono. To w takim razie pora wycinać to i owo pedofilom (których ta ekhem, kultura jest wszak pełna), gwałcicielom i panom, którzy seks uprawiają dla rozrywki. Tylko zwyrolom nie zaszywać. Dlaczego tylko kobiety karać?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Aborcja

Post autor: Andej » 2018-12-28, 17:28

ciasteczkowy_potfur pisze: 2018-12-28, 16:45 ... Poza tym moze utnijmyvto i owo panom, ktorym seks nie kojarzy się z ciążą, wszak do tanga trzeba dwojga, ty męska szowinistyczna świnio? ...
... Poza tym może zaszyjmy lub wytnijmy to i owo paniom, którym seks nie kojarzy się z ciążą, wszak do tanga trzeba dwojga, ty damska szowinistyczna świnio? ...

Oceń powyższe zdanie. Porównaj zapisane i przytoczone.
Przepisałem je zmieniając niektóre wyrazy oznaczające płeć (wytłuszczone, aby łatwiej było, gdy wściekłość zaślepia).
Ad persona ciasteczkowa: Celem zdania nie jest poniżenie, ani obrażenia, ale uświadomienie coś napisała. Jest to wyraźnym i drastycznym złamaniem Regulaminu. Dodajesz kolorytu Naszemu Forum, ale nie masz prawa nikogo poniżać, obrażać. Nie zgadzam się z rynsztokowym prowadzenia rozmów.
Kalart pisze: 2018-12-28, 15:14 Nigdy nie mówiłem, że aborcja to nie zabójstwo. ...
Tak, wolisz używać eufemizmów. A ja wolę nazywać rzecz po imieniu.

Kalarcie, jeśli widzisz różnicę między zabijaniem nienarodzonych i już żyjących, to może je podaj.
Kryterium wieku? - propozycja: 18 lat,
Kryterium samodzielności - czyli dopóki nie potrafi sam się utrzymać.
Osoba decyzyjna - prawny opiekun (może być ustanowiony sądownie).
A może inne kryteria: waga, wzrost, kolor skóry, płeć, IQ, ...

Morderstwo pozostaje morderstwem. Używanie eufemizmów nie zmienia zjawiska. Eugenika też nie uprawnia do morderstw.
Ostatnio zmieniony 2018-12-28, 17:29 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
ciasteczkowy_potfur
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 16 paź 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 59 times
Been thanked: 112 times

Re: Aborcja

Post autor: ciasteczkowy_potfur » 2018-12-28, 17:49

agust pisze: 2018-12-28, 15:38 Może zamiast rozważać możliwość aborcji, zastanowić się nad zakazem uprawiania seksu osobom ;) , którym seks nie kojarzy się z ciążą? W obcych nam kulturach, coś tam obcinają i zaszywają dziewczynkom :( , co skutecznie zniechęca do seksu .
andeju, jak widzisz nie ja zaczęłam. Nie oczekujesz chyba, że oleję takie teksty?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Aborcja

Post autor: Andej » 2018-12-28, 18:00

Możesz, masz prawo, a czasem obowiązek polemizować z tym, z czym się nie zgadzasz.
Nie masz para obrażać swojego rozmówcy, niezależnie od tego, jakie ma ten ktoś poglądy.

Faktem jest, że wypowiedź augusta jest mocno kontrowersyjna. A także to, że powinna znaleźć się w wątku dotyczącym STERYLIZACJI.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 425
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 56 times
Been thanked: 98 times

Re: Aborcja

Post autor: agust » 2018-12-28, 18:28

agust pisze: 2018-12-28, 15:38 Re: Aborcja

autor: agust » 2018-12-28, 15:38

ciasteczkowy_potfur pisze: ↑
2018-12-27, 13:21
Chore dziecko nie robi krzywdy, jakie to słodkie. Nie żebym była za aborcją, ale takie gadanie, jak i gadanie o urokacg ciąży, wypluwania gówniaka i macierzyństwa jest po prostu kłamstwem i potem zonk, miało być cudownie, s tu jest prblem. Tacy kłamcy zwiększają ryzyko depresji po po porodowej u kobiet, także złaski swojej, nie mówcie takich rzeczy. Wam się udało? Cieszę się, serio. Ale nue kazdy tak ma.
Andeju, dyskutowałem z powyższą zacytowaną nie moją tezą, na temat "uroków ciąży", np:
"wypluwania gówniaka i macierzyństwa" - możecie to rozwinąć, bo wiem, że macierzyństwo, to coś najpiękniejszego pod słońcem, ale "wypluwanie gówniaka", to jakieś rynsztokowe określenie, nadające się raczej na feministyczne forum, na które nikt tu nie zareagował.
O macierzyństwie, nie można mówić, że ma "być cudownie", bo "tacy kłamcy zwiększają ryzyko depresji poporodowej u kobiet" - ???
Na pewno mocno kontrowersyjna dla niektórych jest moja wypowiedz o opiece nad chorym dzieckiem...
O sterylizacji nic nie pisałem, tylko o zwyczajach w obcych kulturach - które są podobno bardzo mile widziane i raczej było to w formie żartu i współczucia - odpowiednie ikonki. O dopuszczalności małżeństwa osób odrzucających ciążę i niepełnosprawnych, nie jestem zbyt zorientowany
Andeju, Ty tu jesteś moderatorem, i możesz ciąć do woli, albo wysłać na banicję - "bo jaki koń jest, każdy widzi...". Będę czuł się zwolniony z być może dosadnej polemiki. Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”