Aborcja

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
paula19

Aborcja

Post autor: paula19 » 2016-01-22, 12:10

Aborcja jest dziełem szatana. To szatan podjudza kobiety do tego, aby one zabiły swoje nienarodzone dzieci. My chrześcijanie powinniśmy stawać w obronie Dzieci Nienarodzonych dając do zrozumienia, że aborcja to zło.
Każde dziecko ma prawo żyć a życie może odebrać tylko Bóg.

Inwencja przy nadaniu tytułu tematowi. Nazwa zmieniona, temat przeniesiony - Czernin
Ostatnio zmieniony 2016-01-22, 17:46 przez paula19, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-22, 13:00

Aborcja jest dziełem szatana. To szatan podjudza kobiety do tego, aby one zabiły swoje nienarodzone dzieci.
a coś ma poparcie tych mocnych tez to mogę prosić...
bo ja myślałem, że kobiety do tego popycha:
- partner, który chce mieć kobietę do seksu/przyjemności, a nie do rodzenia dzieci/kłopotu
- ona i on, bo nie chcą by przestała być atrakcyjna fizycznie , by "się zdeformowała" - "ciąża psuje figurę"
- wybór kariery a nie rodzenia/rodziny - "dziecko przeszkadza w karierze"
- strach przed obowiązkami i odpowiedzialnością (wychowanie) za nowe życie
- trudności materialne (często wydumane - jak ktoś mi mówi, że "nie stać nas na dziecko" - to ich pytam 'a waszych rodziców i dziadków było stać"?)
- niewłaściwy czas/nie teraz, później itp - gimnazjum, szkoła średnia, studia, początek pracy
czemu te podstawowe powody aborcji - tak myślę, specjalistom nie jestem - nazywasz "szatanem" :?:
W naszym życiu za większość ogromną decyzji odpowiadamy MY SAMI - tylko nieliczne szczególne zdarzenia dzieją się z Boskiej interwencji, a jeszcze mniej z szatana - ale to też tylko moje zdanie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-01-29, 21:30

Wydaje mi sie, ze paula dobrze okreslila, ze to szatan. A to dlatego, iz pierwszym i jedynym autorem i przyczyna w tej zbrodni jest szatan. Azeby ludzi ( nas ) sklonic do zlych czynow, szatan podsuwa wowczas miedzy innymi te preteksty, ktore drogi Dezerterze wymieniles w swojej wypowiedzi.
A ludzie poddajac sie jego namowom staja sie bezwolnymi, zmanipulowanymi narzedziami w jego rekach, dokonujacymi tej zbrodni aborcji. To czyni szatan rekoma jakichs konkretnych ludzi.
Tak samo, jak zydzi rekoma rzymskich zolnierzy ukrzyzowali Chrystusa. Ale sklonil ich do tego jako pierwsza i niepodwazalna przyczyna - szatan.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: od konika

Post autor: Dezerter » 2016-01-29, 23:46

konik pisze:Wydaje mi sie, ze paula dobrze okreslila, ze to szatan. A to dlatego, iz pierwszym i jedynym autorem i przyczyna w tej zbrodni jest szatan. Azeby ludzi ( nas ) sklonic do zlych czynow, szatan podsuwa wowczas miedzy innymi te preteksty, ktore drogi Dezerterze wymieniles w swojej wypowiedzi.
A ludzie poddajac sie jego namowom staja sie bezwolnymi, zmanipulowanymi narzedziami w jego rekach, dokonujacymi tej zbrodni aborcji. To czyni szatan rekoma jakichs konkretnych ludzi.
Tak samo, jak zydzi rekoma rzymskich zolnierzy ukrzyzowali Chrystusa. Ale sklonil ich do tego jako pierwsza i niepodwazalna przyczyna - szatan.
Ja to nazywam zwalanie na szatana naszych grzechów i odpowiedzialność
nie po to dał nam Bóg rozum i wolną wolę, nie po to stworzył nas na swój obraz i podobieństwo
Ja nie jestem zwolennikiem takiego widzenia świata gdzie to człowiek jest bezwolną marionetką w rękach szatani, lub Boga, którzy go prowadzą jak na sznurku, nie jestem zwolennikiem "ręcznego sterowania" czy Władcy światła czy ciemności ...
to ja decyduję i dlatego kiedyś odpowiem za swoje czyny, wybory, decyzja
ale ja piszę tylko o sobie
Ostatnio zmieniony 2016-01-30, 22:34 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2016-01-30, 10:08

Macie wszyscxy racje. Procz moze jednego stwierdzenia, ktore Dezerter uzyl - zwalanie na kogos.
Nie jest to zwalanie - dziala duch zly i Duch Bozy. A kazdy z nas dokonuje wyboru, nierzanie majac jasnego pogladu w temacie: popelniamy pomylki, dochodza do tego pozadliwosci ciala ...
Ostatecznie dzialamy albo w zlym duchu, albo w dobrym ... nawet jesli myslimy, ze to my kontrolujemy cala sytuacje.
Paula 19, konik, Dezerter - kazdy trzyma jakies ziarno prawdy. A calosc jak zwykle ostatecznie rozgrywa sie w przetrzeni duchowej.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2016-01-30, 12:27

Ja tak trochę z innej strony. Kiedyś słyszałem wypowiedź dotyczącą rodzin dotkniętych aborcją. Bo aborcja nie dotyka wyłącznie zabitego dziecka. Dotyczy ona również dziecka narodzonego, matki i innych członków rodziny. Nie chodzi mi tutaj o duchowy aspekt, ale psychologiczny. Można przecież temat rozważać na wielu płaszczyznach.
Osoba, której słuchałem, skupiła się na ewentualnym rodzeństwie. Wyobraźmy sobie, że rodzi się dziecko. Potem matka znów zachodzi w ciążę i usuwa ją. Wówczas dziecko narodzone jest również ofiarą tej aborcji. Trochę to można porównać do Holocaustu. Są tacy, którzy giną w obozach zagłady i ci, co ocaleli. Ale przecież ci ocalali też stają się ofiarami. Jak to mówi Różewicz:

Różewicz Tadeusz

Ocalony

Mam dwadzieścia cztery lata
ocalałem
prowadzony na rzeź.

To są nazwy puste i jednoznaczne:
człowiek i zwierzę
miłość i nienawiść
wróg i przyjaciel
ciemność i światło.

Człowieka tak się zabija jak zwierzę
widziałem:
furgony porąbanych ludzi
którzy nie zostaną zbawieni.

Pojęcia są tylko wyrazami:
cnota i występek
prawda i kłamstwo
piękno i brzydota
męstwo i tchórzostwo.

Jednako waży cnota i występek
widziałem:
człowieka który był jeden
występny i cnotliwy.

Szukam nauczyciela i mistrza
niech przywróci mi wzrok słuch i mowę
niech jeszcze raz nazwie rzeczy i pojęcia
niech oddzieli światło od ciemności.

Mam dwadzieścia cztery lata
ocalałem
prowadzony na rzeź.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-01-30, 19:04

To jest drogi Tomaszku tekst, ktory doskonale ilustruje wlasnie natchnienia szatanskie splywajace na czlowieka poprzez dzialania i rozne traumy , ktorymi dajemy sie zwiesc, myslac nieraz, ze wolni jestesmy w naszych czynach.
W tym wierszu zas - uderza ten brak nadziei, to zwatpienie, ta utrata zaufania ku Bogu: bo jak tlumaczyc slowa, ze widzial ludzi porabanych, ktorzy nie dostapia zbawienia ... Ale to Bog o tym zadecyduje, a nie czlowiek zalamany, ktorego przezycie wyrylo tak beznadziejny stan w duszy. Lecz nie w Bogu taki stan znajdziemy, nie w Bogu, bo On nie czycha , aby zatracic ... On czycha, aby do siebie pochwycic. Kazdego!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-30, 20:38

Benjamin pisze:Ostatecznie dzialamy albo w zlym duchu, albo w dobrym ...
czy ja dobrze ciebie rozumiem
uważasz, że 100% naszych wyborów, decyzji dokonujemy pod wpływem albo szatana (złych duchów)
albo Boga (dobrych duchów np anioła stróża)
Mówiąc inaczej - 0% naszych decyzji jest naszych?!? czyli podjętych bez ingerencji świata duchowego?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2016-01-30, 21:41

Nie. Zupelnie zle mnie rozumiesz. Przeczytaj prosze jeszcze raz to, co napisalem.
A ja skierowuje do opisu w Raju. Czytamy, ze szatan ukryty pod postacia weza kusi niewiaste - z drugiej strony Bog juz powiedzial, co jest dobre i dopuszczalne, a co niedobre, zle, niedopuszczalne.
Gdyby nie szatan, nie byloby zlej decyzji.
A wiec mamy juz podmiot dzialania ku zlemu - szatan.
Jednak trwa jakas chwile , zanim Ewa da sie skusic. Ale daje sie namowic, nikt jej ku temu nie przymusza, podjecie decyzji przeciwnej woli Boga - to jej wlasna,wolna wola. Ale wolna wola zachwiana przez szatana.
Z drugiej strony ma opory, bo wie, ze Bog inaczej mowil.
Jednak decyduje sie posluchac szatana. To jej wybor. Ale wybor dzieki szatanowi.

Tak to wyglada. Nie wiem skad u Ciebie Dezerterze wzielo sie tak prymitywne ( prosze, nie zrozum mnie zle ) rozumienie tego zagadnienia ... byc moze za bardzo chcialbys pojsc na skroty.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-30, 22:47

Benjamin pisze:Nie. Zupelnie zle mnie rozumiesz.
Benjamin pisze: Dezerter uzyl - zwalanie na kogos.
Nie jest to zwalanie - dziala duch zly i Duch Bozy.
skoro źle to powinno być :
-czasami dziala duch zly i Duch Bozy, a czasami to sam człowiek bez ingerencji świata duchowego działa. Czyli nie wszystko się rozgrywa w przestrzeni duchowej!
Np przed chwilą wahałem się czy oglądać film, czy zasiąść do kompa , czy poczytać Biblię - podjąłem decyzję - widać jaką - pod wpływem kogo ją podjąłem ?
bo ja uważam, że podjąłem ją sam bez ingerencji świata duchowego.
Czy się ze mną zgadzasz? (czy dopuszczasz taką możliwość)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2016-01-30, 23:03

Oczywiscie, ze dopuszczam.
Aborcja i ogladanie filmu ... nie widzisz tu czegos, co rozni te dwie sprawy?

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Re: od konika

Post autor: Tomaszek » 2016-01-31, 10:57

konik pisze:To jest drogi Tomaszku tekst, ktory doskonale ilustruje wlasnie natchnienia szatanskie splywajace na czlowieka poprzez dzialania i rozne traumy , ktorymi dajemy sie zwiesc, myslac nieraz, ze wolni jestesmy w naszych czynach.
W tym wierszu zas - uderza ten brak nadziei, to zwatpienie, ta utrata zaufania ku Bogu: bo jak tlumaczyc slowa, ze widzial ludzi porabanych, ktorzy nie dostapia zbawienia ... Ale to Bog o tym zadecyduje, a nie czlowiek zalamany, ktorego przezycie wyrylo tak beznadziejny stan w duszy. Lecz nie w Bogu taki stan znajdziemy, nie w Bogu, bo On nie czycha , aby zatracic ... On czycha, aby do siebie pochwycic. Kazdego!
Właśnie dlatego ten tekst w całości przytoczylem. Ja widzę duże podobieństwo tego zdarzenia do ofiar aborcji, mały holocaust domowy. W czasie studiów teologii rodzinnej, której nie skończyłem, ale skończyłem inne studia, jednak dwa lata studiowałem teologię rodzinną i sporo wiem. No więc tam właśnie uczyłem się o tym, że aborcja uderza całą rodzinę. Nawet dzieci, które nie wiedzą o aborcji, o tym, że ich brat lub siostra zostali zlikwidowani, te dzieci "ocalałe" podświadomie, nie wiedząc dlaczego, ponoszą psychologiczne skutki takiej decyzji. Przykładem, moim zdaniem doskonałym, jest ten wiersz. Poeta przeżył, ale jaki to miało druzgocący wpływ na jego stan duchowy, złamana psychika.

Co zaś do szatana, to nie wchodzę w tę dyskusję. Natomiast mam pytanie do Banjamina.
Jak patrzysz na opowieść o upadku pierwszych ludzi w kontekście Twojego pochodzenia. Na pewno wiesz, że rabini nie widzą diabła ni szatana w wężu.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Benjamin

Post autor: Benjamin » 2016-01-31, 20:22

To znaczy nie wszyscy tak to okreslaja.
Jesli masz na mysli Filona aleksandryjskiego, to jest to rodzaj starozytnej gnozy typu New Age, troche pachnacej para spirytyzmem.

Inne opcje nie dociekaja kim byl waz osobowo, ale raczej co zrobili Ewa i Adam - i tu do glosu dochodzi takie cos: ponoc zla interpretacja nakazow Boga doprowadzila do zlej decyzji ludzi wobec zapytania weza.

Wiecej raczej nie powiem , bo tematu nie zglebialem, raczej ateistyczne gnioty, a te byly na zupelnie innych falach nadawane :oops:

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-01-31, 22:28

Benjamin pisze:Oczywiscie, ze dopuszczam.
Aborcja i ogladanie filmu ... nie widzisz tu czegos, co rozni te dwie sprawy?
No to mi ulżyło, że dopuszczasz.
A różnicę widzę - aborcja jest złamaniem przykazania Bożego.
Ale to stwierdzenie nasuwa mi kolejną wątpliwość
Czy za każdym razem jak łamiemy któreś z 10 przykazań to "nakłania" nas do tego szatan?
Moim zdaniem nie!,
choć oczywiście nie wykluczam i jego inspiracji. Mnie KRK uczy, że grzeszymy, bo mamy grzeszną naturę, skorą do grzechu, skażoną, niedoskonałą
a nie że diabełka nosimy na ramieniu, który nam szepcze do ucha }:>
nadal podtrzymuje mój post - drugi w tym temacie o aborcji
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2016-01-31, 22:54

Benjamin pisze:To znaczy nie wszyscy tak to okreslaja.
Jesli masz na mysli Filona aleksandryjskiego, to jest to rodzaj starozytnej gnozy typu New Age, troche pachnacej para spirytyzmem.

Inne opcje nie dociekaja kim byl waz osobowo, ale raczej co zrobili Ewa i Adam - i tu do glosu dochodzi takie cos: ponoc zla interpretacja nakazow Boga doprowadzila do zlej decyzji ludzi wobec zapytania weza.

Wiecej raczej nie powiem , bo tematu nie zglebialem, raczej ateistyczne gnioty, a te byly na zupelnie innych falach nadawane :oops:
Nie, mam na myśli tradycyjne żydowskie podejście. Wąż - nachasz - na poziomie pszat - podstawowe wyjaśnienie - to po prostu wąż. W Biblii była gadająca oślica więc i wąż. Wąż został zdegradowany za swój występek. Było to zwierzę inteligentne i gadające. I latające. Kara - czołganie się na ziemi. Stracił nogi i skrzydła. Na poziomie alegorycznym jest to jecer hara czyli zły popęd. Mówię tu o tradycyjnym żydowskim podejściu. Natomiast takie bardziej ludowe ale też żydowskie, wąż to pierwsza żona Adama - Lilit. Judaizm nie uznaje wiary w diabła. W judaizmie Satan - to Anioł Boży, posłuszny Bogu.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”