Prezent na rocznice

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Prezent na rocznice

Post autor: Sebastian » 2017-12-18, 11:27

Witam,
Jaki prezent polecacie na rocznice ślubu? @};-
Totus Tuus

Magnolia

Re: Prezent na rocznice

Post autor: Magnolia » 2017-12-18, 11:42

Sebastian, którą rocznicę? dla kogo? żony? rodziców? teściów? Znajomych? Przyjaciół?

Inaczej mówiąc : Co mi polecasz na rocznicę? - to pytanie nie mówi nic... trochę szczegółów poproszę

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14973
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4202 times
Been thanked: 2953 times
Kontakt:

Re: Prezent na rocznice

Post autor: Dezerter » 2017-12-18, 23:48

Coś osobistego, coś co dana osoba lubi, czym się interesuje, czego pragnie, zgodne z jej gustem.
Nic praktycznego, jeśli to żona to nic do kuchni, na pewno nie książka kucharska, albo "perfekcyjna pani domu", nic wskazującego na wiek
Jak już się zdecydujesz to postaraj się dyskretnie podpytać, co o tym sądzi
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Mivia

Re: Prezent na rocznice

Post autor: Mivia » 2017-12-19, 00:03

Podbije pytanie Jak sądzicie czy wspólne kilku dniowe rekolekcje o modlitwie wstawienniczej ok300 km od domu są odpowiednim prezentem dla męża na 15 rocznicę ślubu?

Magnolia

Re: Prezent na rocznice

Post autor: Magnolia » 2017-12-19, 07:37

Mivia, jeśli jesteście oboje na podobnym poziomie zaangażowania religijnego to pewnie rekolekcje są ok, mogą was jako pare rozwinąć, wzmocnić, zjednoczyć... dla mnie ten pomysł spełnia cechy dobrego prezentu. Ale jeśli mąż jest niechętny, to taki prezent nie sprawi Mu przyjemności, nie zauważy jego zalet, ani nie doceni...
Osobiście nie pamietam żadnych prezentów na rocznicę... Pewnie chodziliśmy na kolację do restauracji i tyle było świętowania...Dla mnie prezenty mają znacznie mniejsze znaczenie niż dobre słowo...
Podobno bardzo dobrą książką jest "5 języków miłości" Chapmana, rzuca ciekawe światło na relacje małżeńskie. Autor opisuje kilka sposobów komunikacji, że każdy z nas ma swój sposób komunikacji, na który czeka i który najlepiej mówi mu że jest kochany (jeśli współmałżonek posługuje sie tym językiem). Np choćby mój mąż stawał na głowie wymyślając dla mnie prezenty to ja i tak nie będę się czuła usatysfakcjonowana, kochana, bo prezenty mniej dla mnie znaczą niż dobre słowo. Z mojego punktu widzenia oszczędziłby mnóstwo pieniędzy, gdyby codziennie mówił do mnie dobre słowo (docenił mnie).. ;)
Więc może książka, która poprawi Waszą komunikację będzie dobrym prezentem.. ;))

Mivia

Re: Prezent na rocznice

Post autor: Mivia » 2017-12-19, 09:27

Mój mąż napewno byłby szczęśliwy z rekolekcji tylko że nie wypadają w naszą rocznicę ale to niema znaczenia może czekać:-) On najbardziej by chciał rekolekcje Ignacjańskie ale są dla nas niedostępne :-(
Myślałam o czymś oryginalnym ale nic nie przychodzi mi do głowy
Co jeszcze polecacie dla mężczyzny?
Dziękuję Magnolia za tytuł książki bo szukam czegoś w tej tematyce

Magnolia

Re: Prezent na rocznice

Post autor: Magnolia » 2017-12-19, 13:19

Skoro wiesz, że byłby zadowolony z rekolekcji to nie zastanawiaj się dłużej ;-)

Mivia

Re: Prezent na rocznice

Post autor: Mivia » 2017-12-19, 16:34

Magnolia pisze: 2017-12-19, 13:19 Skoro wiesz, że byłby zadowolony z rekolekcji to nie zastanawiaj się dłużej ;-)
Niestety nieaktualne ośrodek w którym będą rekolekcje ma tylko pojedyncze pokoje

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1161
Rejestracja: 15 kwie 2017
Ostrzeżenia: 1
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 66 times
Been thanked: 243 times

Re: Prezent na rocznice

Post autor: Efezjan » 2017-12-19, 18:58

Dla Mivii: http://domnagorce.com/rekolekcje/#terminarz /polecam szczególnie rekolekcje dla małżeństw w terminie 16-18 marca 2018.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

podkowa

Re: Prezent na rocznice

Post autor: podkowa » 2017-12-19, 22:20

A ja mam tak, ze nie lubie rocznic. Ani swiatecznych nastrojow.

Mivia

Re: Prezent na rocznice

Post autor: Mivia » 2017-12-20, 09:35

Panowie :-) doradzcie co by was najbardziej uszczesliwiło od żony?

Magnolia

Re: Prezent na rocznice

Post autor: Magnolia » 2017-12-20, 12:08

Mivia, mój chciał na 15 rocznicę Harleya Davidsona... na szczęście jakoś mi się udało wpłynąć na zmianę upodobań... Więc nie wiem czy warto pytać ;)

Mivia

Re: Prezent na rocznice

Post autor: Mivia » 2017-12-20, 13:05

:))
Magnolia pisze: 2017-12-20, 12:08 Mivia, mój chciał na 15 rocznicę Harleya Davidsona... na szczęście jakoś mi się udało wpłynąć na zmianę upodobań... Więc nie wiem czy warto pytać ;)
:)) :)) :-*

Magnolia

Re: Prezent na rocznice

Post autor: Magnolia » 2017-12-20, 16:01

Mivia, a może coś z tego?
http://blaber.pl/prezentownik/prezent-d ... campaign=A

Ciekawe czemu Sebastian zapomniał o swoim wątku?

Dominik

Re: Prezent na rocznice

Post autor: Dominik » 2017-12-20, 16:21

@Sebastian gdzie jesteś, wracaj :)

Przypomniałaś mi Magnolia o dograniu do forum przywoływacza.
Wystarczy napisać @ i od razu po niej nick, wtedy nieszczęśnik dostanie powiadomienie że jest obgadywany =))

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”