Sterylizacja

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
sam2

Re: Sterylizacja

Post autor: sam2 » 2018-12-16, 23:55

Jesli nie zostanie pierw zapewnione minimalne potrzeby wszystkich to nawet nie bedziesz mogl ocenic kto z jakiego powodu jest zly czy zdeprawowany.
Gdy bedzie to minimum wtedy bedzie wiadomo kto byl na marginesie z powodow socjalnych i finansowych i oni praktycznie nie beda potrzebowali innej pomocy.
Wtedy mozna rozwiazywac problemy pozostalych wybietajac znow taka pomoc ktora da dalsze rozrpznienia pozostalych przyczyn.
Az na koncu zostana sami ci ktorzy sa zli sami w sobie, a takim to raczej ciezko pomoc bo jedynie postem i modlitwa.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Sterylizacja

Post autor: Andej » 2018-12-17, 00:05

Utopia. Przeczysz samemu sobie. Chcesz, aby KTOS naprawił świat. I od razu cały. Chcesz, aby ktoś. Ale nie Ty.

Każda podróż, nawet najdłuższa zaczyna się od pierwszego kroku. Czasem maluteńkiego. Ale aby cokolwiek zmienić, należy coś robić. I nie ma tego robić ktoś, ale każdy z nas. I Ty i ja i on i ona ...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

sam2

Re: Sterylizacja

Post autor: sam2 » 2018-12-17, 00:11

Z czego taki wniosek ci wyszedl ze ja chce by ktos naprawil swiat?ktos a nie ja?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Sterylizacja

Post autor: Andej » 2018-12-17, 11:03

sam2 pisze: 2018-12-17, 00:11 Z czego taki wniosek ci wyszedl ze ja chce by ktos naprawil swiat?ktos a nie ja?
Tym gorzej, jeśli nie chcesz.
Ale to i tak nie powód, aby nie naprawiać.

A wnioskuję z tego, że napisałeś co należałoby zrobić. Realizator tego działania nieokreślony, czyli jakiś ktoś.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

sam2

Re: Sterylizacja

Post autor: sam2 » 2018-12-17, 11:11

A co? Mam sie chwalic wokolo jaki to ja jestem i co robie?
Staram sie tak dobierac slowa by wypowiedzi byly bezosobowe.
Czyzbys mial z tym jakis problem ze nie lubie sie chwalic?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Sterylizacja

Post autor: Andej » 2018-12-17, 11:20

sam2 pisze: 2018-12-17, 11:11 A co? Mam sie chwalic wokolo jaki to ja jestem i co robie?
Staram sie tak dobierac slowa by wypowiedzi byly bezosobowe.
Czyzbys mial z tym jakis problem ze nie lubie sie chwalic?
Można bezosobowo podać przykłady działania i skutecznego działania.
Natomiast przykład własny jest pociągający. Warto zachęcać innych do czynienia dobra.

Ponadto, każdy powinien zacząć naprawiać świat począwszy od samego siebie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

sam2

Re: Sterylizacja

Post autor: sam2 » 2018-12-17, 11:25

I ja to staram sie robic.
A nie potrzebna mi pochwala ludzi.
Poza tym wcale nie musza o tym wiedziec, wazne by odczuli skutek.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14939
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4185 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Sterylizacja

Post autor: Dezerter » 2018-12-18, 23:41

Andej pisze: 2018-12-17, 00:05 Utopia. Przeczysz samemu sobie. Chcesz, aby KTOS naprawił świat. I od razu cały. Chcesz, aby ktoś. Ale nie Ty.

Każda podróż, nawet najdłuższa zaczyna się od pierwszego kroku. Czasem maluteńkiego. Ale aby cokolwiek zmienić, należy coś robić. I nie ma tego robić ktoś, ale każdy z nas. I Ty i ja i on i ona ...
Pełna zgoda z Andejem - małe kroczki mają sens :!: , nawet te niby nic nie znaczące:
z mojej pracy zawodowej taki przykład z dziś:
Od BHP z jednej z wielkich firm, której nazwę każdy z was zna usłyszałem :
"nawet nie zdajesz sobie sprawy ile twoje pomiary (stwierdziłem przekroczenie substancji bardzo niebezpiecznej dla zdrowia pracowników, a przez wiele lat nikt inny nie stwierdził jej przekroczenia - wybuchła afera i byłem mocno atakowany) zmieniły dla pracowników, pojawiły się nowe instrukcje , procedury i teraz ich praca jest dużo bardziej bezpieczna i chroniona przed narażeniem"
Byłem zaskoczony, bo ja zrobiłem tylko to co do mnie należało, taki malutkie coś, ale to stało się zaczynem poważnych i ważnych działań wpływających znacząco na życie innych.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18974
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2610 times
Been thanked: 4614 times
Kontakt:

Re: Sterylizacja

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-12-19, 10:07

sam2 pisze: 2018-12-16, 12:57 Andej pierw nalezalo by zapewnic wszystkim warunki prawidlowego rozwoju i poziomu zycia aby moc cokolwiek wymagac.
Nieprawda. Nikt nie ma prawa do bycia np. przestępcą tylko dlatego, że "nie miał warunków". Bardzo wielu ludzi "nie mialo warunków" i mimo to byli w porządku.
Jesli ktos jest w jakis sposob uposledzony to to nie daje innym prawa do wykozystywania, ponizania, oszukiwania czy wrecz okradania takiej osoby.
Dokładnie. Nie ma prawa tego robić także ten, kto "nie miał warunków".
To my sami nie pozwalamy tym ludziom zyc innaczej przyklejajac im latki ktore odsuwaja od nich jakakolwiek pomoc.
"My", to znaczy kto?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”