Co to znaczy "być kobietą"?

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Viridiana » 2019-06-11, 22:03






Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Viridiana » 2019-07-17, 13:19

Nowa seria na Languście na ten temat. @};-
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

bambam

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: bambam » 2019-08-15, 21:19

Płeć jest wrodzona.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Viridiana » 2019-08-16, 16:59

bambam pisze: 2019-08-15, 21:19 Płeć jest wrodzona.
Oczywiście, ale chodzi mi o to, by trochę sprowokować takie rozważania filozoficzne, psychiczne, życiowe etc.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Magnolia

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Magnolia » 2019-09-18, 10:30

Jeśli kobieto chcesz wiedzieć co masz wspólnego z budowniczymi wielkich katedr to koniecznie obejrzyj ten filmik.
A to dopiero początek pewnej serii:



poruszył moje serce, więc dzielę się z innymi !

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Andej » 2019-09-18, 10:40

Powtarzam się.
Mężczyzna założył się o coś z diabłem. Diabeł przegrał. Musiał wykonać zadanie. Facio zażądał, aby zbudował most z Europy do Ameryki. Na to dziabeł, że to nie możliwe, bo głębie, wielkie fale, tajfuny itd. Prosi, wymyśl inne zadanie. Facio myśli, kombinuje wreszcie mówi: Chę rozumieć kobiety! Na to diabeł mówi: Nie żartuj, powiedz, gdzie most ma się zaczyna, i kończyć, drogowy czy kolejowy, ile ma mieć pasów ...
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Magnolia » 2019-09-18, 11:00

Żart dobry!
Ale kobiety także mają problemy ze zrozumieniem siebie, mam nadzieję ze w tym wątku udaje się czasem pomagać w tym trudnym zadaniu.

Antagonista

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Antagonista » 2019-09-18, 21:14

Cytując za Gilbert Keith Chesterton (nie próbuję odmieniać)
"Zmienność jest jedną z zalet kobiety. Dzięki temu unikamy prymitywizmu poligamii. Ktoś, kto ma jedną porządną żonę, może być pewien, że ma duchowy harem."
Ja się tego trzymam, a tego Pana chciałbym widzieć na forum częściej ;)

Biserica Dumnezeu

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Biserica Dumnezeu » 2019-09-18, 22:53

Jakies to pomerdane. Duchowy harem :-o

Magnolia

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Magnolia » 2019-09-18, 23:07

Zmienność nastrojów to chyba nie to samo co harem. Ale zgodzę się, że nudzić się z kobietą nie można, prawdziwy rollercoaster!

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Andej » 2019-09-19, 11:49

Owszem. Można nudzić i znudzić.
A ten roler, to może i kaster. Ale jak do tej pory nigdy nie byłem kobietą. I nie będę. No bo po co? Jeśli już być, to młodą. A starą babą? Ale jak słyszę o takich paniach, jak Ani (Nowo)Grodzka czy Rafalala to wolę być jak najdalej od kobiet. Na szczęście to wyjątki. I sądzę, że panie również, z pewnym dystansem się do nich odnoszą.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Magnolia » 2019-09-19, 12:17

Ale jest mi smutno, że zapodałam naprawdę dobry i ciekawy filmik, skierowany do kobiet z cudownym przesłaniem, a Wy tu panowie.... tak zawalacie wątek...ktoś obejrzał filmik? ma jakieś refleksje?

Wolfi

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Wolfi » 2019-09-19, 13:58

Cos wiecej po prosze o tym duchowym haremie bo nie czaje ;d
A tak wgl to tak trudno jest byc ta kobieta? Choc boje sie troche tego slowa wole slowo dziewczyna. Bo wy to tak przedstawiacie, ze to jak tajemnica wszechswiata.
Ja akurat jestem chlopakiem, a co znaczy byc chlopakiem? Nic. ;p Mezczyzna moze cos, nw i nie chce wiedziec ani nim byc.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Andej » 2019-09-19, 14:24

Magnolia pisze: 2019-09-19, 12:17... skierowany do kobiet z cudownym przesłaniem ...
Nie śmiałbym łamać zasady tajemnicy korespondencji i zaglądać do cudownych przesłań skierowanych do kobiet.

Kobieta w kosmosie:
- Halo, Houston, mamy problem!
- Co?
- Nic, nieważne!
- Co się stało?
- Nic ...
- No mów!
- Nie!
_ powiedz!
- Sami się domyślcie ...

Wydaje mi się, że jednym z ważniejszych czynników utrudniających zrozumienie jest kobieca intuicja. Mężczyzna nigdy nie zrozumie, że jak to jest, że kobieta "wie, bo wie". Albo coś udowadniania stwierdzeniem: "tak, bo tak" wzgl. "nie, bo nie". I spokój.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

bambam

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: bambam » 2019-09-21, 06:27

Viridiana pisze: 2019-03-13, 13:29 Ostatnio mnie naszła inspiracja na założenie takiego wątku, więc czemu nie. :p
Więc typowo zacznę od pytań na dobry początek dyskusji: co oznacza "bycie kobietą"? Czy to cokolwiek znaczy? Czym jest "kobiecość"?
Skończmy takie dyskusje spod znaku "gender". Płeć jest wrodzona. Kobietą się rodzisz i nią jesteś bez względu na zachowanie.
Ostatnio zmieniony 2019-09-21, 06:27 przez bambam, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”