Co to znaczy "być kobietą"?

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Dezerter » 2019-12-21, 21:39

Andej pisze: 2019-10-28, 21:20 Z moich obserwacji wynika, że kobiety są silniejsze. Potrafią zdobyć się na więcej. Są wytrzymalsze. Słabą płcią są współcześni mężczyźni.
Całkowicie się z Andejem zgadzam
Ja pracuję z kobietami, dziewczynami - każda jest inna i to czasami bardzo. Nie ma reguły ani na sukces zawodowy, ani na szczęście osobiste w związku.
Jednak jest coś czego jestem pewien - urok osobisty, kobiecość, seksapil, uśmiech pomagają w życiu i pracy zawodowej.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

jestem z Woli
Przybysz
Przybysz
Posty: 4
Rejestracja: 4 sty 2020
Been thanked: 1 time

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: jestem z Woli » 2020-01-04, 18:17

Taka odmiana człowieka, tak na gorąco. Wprawdzie śp. pamięci ksiądz prof.Tischner żartował, że potrafi w prosty sposób wykazać, że kobieta nie jest człowiekiem, bo gdy idzie polną drogą , zawołana "Kobieto, kobieto!" nie tylko się nie odwróci do wołającego do niej , ale jeszcze przyspieszy kroku, ale to dowcip, rzecz jasna.

Magnolia

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Magnolia » 2020-07-20, 22:40

Okazuje sie jednak że kapłan może dużo wiedzieć o kobietach....


Paulame
Przybysz
Przybysz
Posty: 15
Rejestracja: 7 wrz 2020
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Paulame » 2020-09-25, 11:50

Gdy kilka miesięcy temu szukałam sama w sobie kobiecości wpadła mi w ręce przypadkiem książka Marii Miduch "Kobiety które kochał Bóg".

https://swietyjacek.pl/pl/p/Maria-Miduc ... -Bog/12638

Nie wiem czy jest to dobre miejsce na polecenie, ale dla wszystkich zainteresowanych Kobiecością może to być ciekawa pozycja.

Ta książka nie tylko otworzyła mi oczy na moją kobiecość, ale też otworzyła na Biblię :)

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: Co to znaczy "być kobietą"?

Post autor: Viridiana » 2023-08-15, 12:20

Gdy przypomniałam sobie, że kiedyś zakładałam taki temat i przejrzałam go pobieżnie, uświadomiłam sobie, że obecnie mam inne podejście do niego. Bezpośrednią przyczyną odświeżenia go jest jednak to, że dziś na Mszy ksiądz wygłaszał kazanie o pięknie i wtedy przypomniał mi się filmik, do którego również zmieniłam swój stosunek.

Gdy oglądałam go za pierwszym razem jako bardzo młoda nastolatka, nic mnie w nim nie drażniło. Obecnie mam problem z tym, że z perspektywy moich doświadczeń życiowych ta gracja, o której Szustak mówi, wydaje mi się taka abstrakcyjna. Mam wrażenie, że odpowiadający mu odcinek dla mężczyzn był bardziej konkretny.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”