Nowa znajomość .

Czyli rozmowy na temat planowania rodziny, czystości w małżeństwie, ile powinniśmy mieć dzieci, czy powinniśmy je karać.
ODPOWIEDZ
Gosia26
Bywalec
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 26 cze 2018
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Nowa znajomość .

Post autor: Gosia26 » 2020-01-16, 12:04

Witajcie.

Miesiąc temu poznałam pewnego młodego mężczyznę ;) i aktualnie zaczęliśmy się spotykać.Wszystko jest jeszcze na wstępnym etapie ale wiem ze jest to chłopak dość mocno zaangażowany we wspólnotę Ruchu Światło -Życie tam właśnie też się spotkaliśmy . I chciałabym go bliżej poznać zaprzyjaźnić się a potem zobaczymy .I zastanawiam się w którym momencie powinnam poruszyć z nim ten temat -czystość ,Boga ,wyznawanych wartość ,na czym chciałaby budować swój związek. No i też jak zacząć rozmawiać żeby chłopa nie wystraszyć? Boje się też trochę jego reakcji bo nie wiem też jakie jest jego zdanie na ten temat a wiem że nie zawsze bycie w jakieś wspólnocie świadczy o tym że dany mężczyznę żyje w czystość.

Jak to rozegrać?

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Nowa znajomość .

Post autor: Tek de Cart » 2020-01-16, 12:15

A gdzie Ci się śpieszy? ;)
Ew może zaproponuj wspólne oglądanie filmu 'old fashioned' (niestety tylko po angielsku oglądałem) i wtedy może łatwiej rozmowa na temat zejdzie.
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Nowa znajomość .

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-01-16, 12:19

Moment sam się napatoczy - na początek ogólnie, niekoniecznie w kontekście Waszego związku.
Ale można też wprost - chce na ten temat porozmawiać. To ułatwia pewne rzeczy.

Magnolia

Re: Nowa znajomość .

Post autor: Magnolia » 2020-01-16, 12:23

Nie sądzę by miał problem ze zrozumieniem potrzeby czystości, w Ruchu światło Życie to jest wartość. I rozmawia się o tym od wieku nastoletniego. On jest animatorem? Bo chyba już jesteście przed trzydziestką prawda?
Poza tym, też myślę, że to po prostu wyjdzie w trakcie związku/spotkań.

Szczerze życzę powodzenia Gosiu.

Gosia26
Bywalec
Bywalec
Posty: 72
Rejestracja: 26 cze 2018
Has thanked: 6 times
Been thanked: 28 times

Re: Nowa znajomość .

Post autor: Gosia26 » 2020-01-16, 13:02

Tek de Cart pisze: 2020-01-16, 12:15 A gdzie Ci się śpieszy? ;)
Ew może zaproponuj wspólne oglądanie filmu 'old fashioned' (niestety tylko po angielsku oglądałem) i wtedy może łatwiej rozmowa na temat zejdzie.
Wiesz ,ostatnio okazał mi dużo ciepła i czułość gdy się spotkaliśmy. Objął ,pocałował . ..więc chyba mnie lubi.
Ale film i tak oglądnę ,nawet sama :)

Awatar użytkownika
bei
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 251
Rejestracja: 11 lis 2019
Has thanked: 10 times
Been thanked: 48 times

Re: Nowa znajomość .

Post autor: bei » 2020-01-16, 16:42

Eh przypomniały mi się moje początki związków. Miałam ich w życiu aż dwa 😉 tzn. drugi w trakcie. Ja zawsze walilam z grubej rury (np. że jestem dziewicą, że mam nerwicę i chodzę do psychiatry) chyba bałam się że kiedyś ktoś miałby z tym problem więc wolałam na początku zorientować się czy jest sens budowania czegokolwiek. Gosia26 powodzenia 🙂

ODPOWIEDZ

Wróć do „Rodzina, małżeństwo, narzeczeni”