Msza Trydencka

Rozmowy na temat świąt i zwyczajów religijnych Kościoła świętego.
ODPOWIEDZ
Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3307
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Msza Trydencka

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-29, 17:18

A ja twierdze ze obie strony napędza ich wlasna ambicja i duma. I jak tradsy jątrzą to zdecydowanie gorzej postępują częściowo turbo moderniści, zwlaszcza ci " tęczowawi" No nie tylko ida w schizmę ale i w herezje dotyczące nauk moralnych. Tylko sa bardziej sprytni bo nie wyzywaja Franciszka od synow bestii czy antychrystów. Ja rozumiem ze trzeba dyscyplinować tradsow ale lamanie poczucia sprawiedliwości moze być gorszące dla wielu. Jan Pawel II trzymal wszystkich równo...Benedykt tez się staram. Franciszek juz nie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Msza Trydencka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-29, 18:11

Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-29, 17:18 A ja twierdze ze obie strony napędza ich wlasna ambicja i duma. I jak tradsy jątrzą to zdecydowanie gorzej postępują częściowo turbo moderniści, zwlaszcza ci " tęczowawi" No nie tylko ida w schizmę ale i w herezje dotyczące nauk moralnych. Tylko sa bardziej sprytni bo nie wyzywaja Franciszka od synow bestii czy antychrystów. Ja rozumiem ze trzeba dyscyplinować tradsow ale lamanie poczucia sprawiedliwości moze być gorszące dla wielu. Jan Pawel II trzymal wszystkich równo...Benedykt tez się staram. Franciszek juz nie.
To akurat wydaje się być prawdą.
Ale żadnym tłumaczeniem dla pseudotradycjonalistów nie jest.

Dodano po 27 sekundach:
Quinque pisze: 2021-07-29, 16:39 Nie utożsamiam się z posoborowym Kościołem. Jestem katolikiem ale dla mnie ma znaczenie tradycyjne nauczanie Kościoła
Nie ma dwu Kościołów.

CMK

Re: Msza Trydencka

Post autor: CMK » 2021-07-29, 18:19

Odpowiem i zakoncze ( z mej strony )ten jalowy spor - jakie to ma znaczenie, ze nie cierpisz tradsow ? Zadngo Marku.
Tym niemniej zadnego argumentu rzeczowego na nielubienie tradsow nie podales, a jedynie zadasz bezwzglednego posluszenstwa osobie papieza w sprawach, ktore nie podlegaja takiemu.
Takie jest moje zdanie.
Ja jestem tradsem.
Pozdrawiam serdecznie.
I na tym moje trzy centy zakonczam.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3307
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Msza Trydencka

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-29, 19:13

Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-29, 18:11
Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-29, 17:18 A ja twierdze ze obie strony napędza ich wlasna ambicja i duma. I jak tradsy jątrzą to zdecydowanie gorzej postępują częściowo turbo moderniści, zwlaszcza ci " tęczowawi" No nie tylko ida w schizmę ale i w herezje dotyczące nauk moralnych. Tylko sa bardziej sprytni bo nie wyzywaja Franciszka od synow bestii czy antychrystów. Ja rozumiem ze trzeba dyscyplinować tradsow ale lamanie poczucia sprawiedliwości moze być gorszące dla wielu. Jan Pawel II trzymal wszystkich równo...Benedykt tez się staram. Franciszek juz nie.
To akurat wydaje się być prawdą.
Ale żadnym tłumaczeniem dla pseudotradycjonalistów nie jest.

Dodano po 27 sekundach:
Quinque pisze: 2021-07-29, 16:39 Nie utożsamiam się z posoborowym Kościołem. Jestem katolikiem ale dla mnie ma znaczenie tradycyjne nauczanie Kościoła
Nie ma dwu Kościołów.
. Jeśli kiedykolwiek byleś niesprawiedliwie traktowany tzn komuś mozna bylo więcej to wiesz ze byciu pokornym to nie sprzyja. Dlatego nadal uważam ze wypaczenie tradycjonalistów jak maronitów czy ormianokatolikow wyczyściliby sytuacje. Sami by wyczyścili sedewakantystow a tak sklaniaja ku nim ucha.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1598
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 633 times
Kontakt:

Re: Msza Trydencka

Post autor: Tek de Cart » 2021-07-29, 22:35

czymże jest cnota posłuszeństwa i pokory jeśli nie poddaniem się autorytetowi umniejszając wagę własnego zdania?

czy to co uczynił papież jest:
a) niemoralne / grzeszne
b) wykraczające poza jego zakres władzy
?
jeśli chociaż jeden z punktów jest spełniony - mogę rozumieć nie słuchanie się papieża - ale wg mnie nie jest

może być to niewygodne dla wielu, może być nawet trudne - i dlatego potrzebna jest pokora żeby być posłusznym
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3307
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Msza Trydencka

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-29, 23:51

Tek de Cart pisze: 2021-07-29, 22:35 czymże jest cnota posłuszeństwa i pokory jeśli nie poddaniem się autorytetowi umniejszając wagę własnego zdania?

czy to co uczynił papież jest:
a) niemoralne / grzeszne
b) wykraczające poza jego zakres władzy
?
jeśli chociaż jeden z punktów jest spełniony - mogę rozumieć nie słuchanie się papieża - ale wg mnie nie jest

może być to niewygodne dla wielu, może być nawet trudne - i dlatego potrzebna jest pokora żeby być posłusznym
wg mnie jest niemoralne bo powoduje zgorszenie i utwierdzenie w buncie ze względu na pobłazliowsc dla turbomodernistolgbtowskiego skrzydła.

jest grzeszne bo jest oparte na własnej pysze. Tutaj mozna by przypomniec króla Dawida który słuchał przekleństw niejakiego Szimei . Widoczne Bóg na to zezwala by cos pokazac Franciszkowi :)

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Msza Trydencka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-30, 09:27

CMK pisze: 2021-07-29, 18:19 Odpowiem i zakoncze ( z mej strony )ten jalowy spor - jakie to ma znaczenie, ze nie cierpisz tradsow ? Zadngo Marku.
To taki stary chwyt - jak się nie ma argumentów, to najlepiej zarzucić adwersarzowi niechęć albo nienawiść ;)
Kto powiedział, że nie cierpię tradsów?
Przeciwnie, np. Konika uwielbiam.

Natomiast nie cierpię tego ciągłego jątrzenia, lżenia papieża i episkopatu, negowania wszystkiego co nie jest "trydenckie", wyrażania się z pogardą o Soborze Watykańskim II i NOM.
Słowem, nie cierpię działań rozłamowych.
I dlatego uważam, że dla Koscioła oba marginesy.
A ja nienawidzę rozłamów.

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
Tek de Cart pisze: 2021-07-29, 22:35 czymże jest cnota posłuszeństwa i pokory jeśli nie poddaniem się autorytetowi umniejszając wagę własnego zdania?

czy to co uczynił papież jest:
a) niemoralne / grzeszne
b) wykraczające poza jego zakres władzy
?
jeśli chociaż jeden z punktów jest spełniony - mogę rozumieć nie słuchanie się papieża - ale wg mnie nie jest

może być to niewygodne dla wielu, może być nawet trudne - i dlatego potrzebna jest pokora żeby być posłusznym
Dokładnie.
"Posłuszeństwo" polegające na słuchaniu przełożonych tylko wówczas, gdy się z nimi zgadzamy, to farsa.

Dodano po 3 minutach 30 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-29, 23:51 wg mnie jest niemoralne bo powoduje zgorszenie i utwierdzenie w buncie ze względu na pobłazliowsc dla turbomodernistolgbtowskiego skrzydła.
Teraz chcesz układać papieżowi, jak ma kierować Kościołem?
jest grzeszne bo jest oparte na własnej pysze. Tutaj mozna by przypomniec króla Dawida który słuchał przekleństw niejakiego Szimei . Widoczne Bóg na to zezwala by cos pokazac Franciszkowi :)
Stawianie tego typu tez tylko dlatego, że Ty byś zrobił inaczej jest (baaardzo delikatnie mówiąc) dość pochopne.
I - jak to często bywa - raczej świadczy o posiadaniu przez Ciebie tej cechy, którą przypisałeś papieżowi.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3307
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Msza Trydencka

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-30, 12:10

Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-30, 09:27
CMK pisze: 2021-07-29, 18:19 Odpowiem i zakoncze ( z mej strony )ten jalowy spor - jakie to ma znaczenie, ze nie cierpisz tradsow ? Zadngo Marku.
To taki stary chwyt - jak się nie ma argumentów, to najlepiej zarzucić adwersarzowi niechęć albo nienawiść ;)
Kto powiedział, że nie cierpię tradsów?
Przeciwnie, np. Konika uwielbiam.

Natomiast nie cierpię tego ciągłego jątrzenia, lżenia papieża i episkopatu, negowania wszystkiego co nie jest "trydenckie", wyrażania się z pogardą o Soborze Watykańskim II i NOM.
Słowem, nie cierpię działań rozłamowych.
I dlatego uważam, że dla Koscioła oba marginesy.
A ja nienawidzę rozłamów.

Dodano po 1 minucie 16 sekundach:
Tek de Cart pisze: 2021-07-29, 22:35 czymże jest cnota posłuszeństwa i pokory jeśli nie poddaniem się autorytetowi umniejszając wagę własnego zdania?

czy to co uczynił papież jest:
a) niemoralne / grzeszne
b) wykraczające poza jego zakres władzy
?
jeśli chociaż jeden z punktów jest spełniony - mogę rozumieć nie słuchanie się papieża - ale wg mnie nie jest

może być to niewygodne dla wielu, może być nawet trudne - i dlatego potrzebna jest pokora żeby być posłusznym
Dokładnie.
"Posłuszeństwo" polegające na słuchaniu przełożonych tylko wówczas, gdy się z nimi zgadzamy, to farsa.

Dodano po 3 minutach 30 sekundach:
Gzresznik Upadający pisze: 2021-07-29, 23:51 wg mnie jest niemoralne bo powoduje zgorszenie i utwierdzenie w buncie ze względu na pobłazliowsc dla turbomodernistolgbtowskiego skrzydła.
Teraz chcesz układać papieżowi, jak ma kierować Kościołem?
jest grzeszne bo jest oparte na własnej pysze. Tutaj mozna by przypomniec króla Dawida który słuchał przekleństw niejakiego Szimei . Widoczne Bóg na to zezwala by cos pokazac Franciszkowi :)
Stawianie tego typu tez tylko dlatego, że Ty byś zrobił inaczej jest (baaardzo delikatnie mówiąc) dość pochopne.
I - jak to często bywa - raczej świadczy o posiadaniu przez Ciebie tej cechy, którą przypisałeś papieżowi.
To pogląd w.sprawie. Takie widzi mi sie.By koledze pokazać ze może nie.miec.racji ze czyny papieskie nie loga mieć glebszych konsekswencji Bez przemawiania w autorytecie. Natomiast poszedl Franciszek po linii najmniejszego oporu. Zamiast wymawiać i.suspendowac.tych którzy wichrzą ,plują oskarżają go o herezje i inne sprośne bledy to wylal dziecko z kąpielą. 9/10 tradsow sobie chodzili na.msze, trzymało mszaliki i bylo.szczesliwe uczestniczac w mszy ktora im odpowiadala. Swobodny wybór by uszanować tez czyjas wrażliwość tez jest wyborem. A teraz chlup i na trawkę. W międzyczasie będą buntowani przez wlasciwych sedewakantystow i innych schizmatyków. Czy księży których ogarnal.duch buntu. Ktoś ma informacje ilu z nich tzn tradsow.zaczelo chodzić na NOMy ?

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Msza Trydencka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-30, 15:03

Nie ma zakazu odprawiania. Po prostu będzie większa kontrola biskupa. W mojej ocenie sytuacja dojrzała do tak stanowczych rozwiązań.

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3307
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Msza Trydencka

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-30, 17:07

Wylecisly z parafii. Na start.Reszta ewentualnie jeśli bedzie potrzeba duszpasterska. A NOM jest rownowazna. A sytuacja dorosla do tego by Franciszek zaczal korzystać z suspensy i innych środków ale kierowanych indywidualnie. Lacznie z ekskomunika. Bo np caly episkopat Niemiec winien byc objęty ekskomuniką jeśli miano podchodzić sprawiedliwie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Msza Trydencka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-07-30, 17:27

No widzisz, co za niedopatrzenie. Papieżem jest Franciszek, a nie Ty....

Gzresznik Upadający
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Posty: 3307
Rejestracja: 21 cze 2021
Has thanked: 151 times
Been thanked: 339 times

Re: Msza Trydencka

Post autor: Gzresznik Upadający » 2021-07-30, 18:05

Marek_Piotrowski pisze: 2021-07-30, 17:27 No widzisz, co za niedopatrzenie. Papieżem jest Franciszek, a nie Ty....
No widzisz , swoje zdanie mogę mieć.... Przepraszam ze mam nieco inny ogląd w sprawie...

CMK

Re: Msza Trydencka

Post autor: CMK » 2021-08-22, 22:14

Po prostu pomyliles sie Marku z ocena w taj akurat kwestii.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Msza Trydencka

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-09-12, 13:10

Właśnie pojawiła się konferencja księdza - lefebvresty, który twierdzi, iż jeśli nie ma dostępu do tridentiny, nie należy iść na Mszę Świętą (tzw. NOM) w ogóle.
Jest to wypowiedż jest SKRAJNIE skandaliczna i SKRAJNIE schizmatyckia.
Nic dziwnego, że papież, aby zapobiec podobnie sekciarskim działaniom, zdecydował się na ograniczenie zakresu działania środowisk pseudotradycjonalistycznych (bo oczywiście z prawdziwą Tradycją Kościoła grupy te mają bardzo mało wspólnego).
Do tego nawoływanie do NIE uczestniczenia w Mszy Świętej w przypadku, gdy nie ma możliwości znalezienia Mszy w ulubionym rycie, jest nie tylko nawoływaniem do grzechu, ale DOKŁADNIE tym, czego pragnie szatan - by ludzie nie przystępowali (pod jakimkolwiek pretekstem i z jakiegokolwiek powodu) do Komunii Świętej.
Ergo - ksiądz prowadzący, głosząc takie nawoływania, jest współpracownikiem szatana (zapewne nieświadomie, wynika to z, charakterystycznej dla Bractwa pychy, jednak skutek jest właśnie taki)
Głoszenie takich poglądów pod marką św.Tomasza to zaiste szatański chichot.
To wystąpienie pokazuje, że dialog z sekciarzami nie jest możliwy (mimo prób, jakie podjął w dobrej wierze Benedykt XVI).
Ostatnio zmieniony 2021-09-12, 13:21 przez Marek_Piotrowski, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Morkej
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1708
Rejestracja: 2 wrz 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 343 times

Re: Msza Trydencka

Post autor: Morkej » 2022-03-22, 20:00

Marek_Piotrowski pisze: 2021-09-12, 13:10 Właśnie pojawiła się konferencja księdza - lefebvresty, który twierdzi, iż jeśli nie ma dostępu do tridentiny, nie należy iść na Mszę Świętą (tzw. NOM) w ogóle.
Marku, a czy przypadkiem nie jest tak, że Bractwo nie neguje sakramentalnej ważności liturgii NOMu, ale mają problem z wymiarem katechetyczno - pedagogicznym liturgii? Samo Bractwo chyba nie perswaduje czegoś takiego, co mówi przywołany tutaj przez Ciebie pojedynczy ksiądz.
Ostatnio zmieniony 2022-03-22, 20:01 przez Morkej, łącznie zmieniany 2 razy.
Oczekuj Pana, bądź mężny w działaniu i umacniaj się w sobie; nie trać ufności, nie poddawaj się,
lecz ciałem i duszą walcz o chwałę Bożą. - Tomasz à Kempis

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święta i zwyczaje religijne”