Rekolekcje adwentowe na YouTube

Rozmowy na temat świąt i zwyczajów religijnych Kościoła świętego.
Magnolia

Rekolekcje adwentowe na YouTube

Post autor: Magnolia » 2017-12-15, 16:14

Chciałabym Wam polecić bardzo dobre rekolekcje adwentowe O. Remigiusza Recława, duszpasterza wspólnoty Mocnych w Duchu z Łodzi.
To jest pierwszy odcinek z dziewięciu. Zachęcam do posłuchania i zastosowania ćwiczeń duchowych.




Pozdrawiam serdecznie

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Rekolekcje adwentowe na YouTube

Post autor: Dezerter » 2017-12-16, 11:56

Kochani Magnolia dała bardzo dobra propozycję - zapraszam również do przeżycia dwóch rzeczy w jednym- Rekolekcji Adwentowych (tak wiem, że późno, ale jeszcze zdążymy!- tylko zacznijcie już dzisiaj, 2 odcinki i jutro również dwa) według Modlitwy o Uwolnienie i Błogosławieństwa Boga Ojca według 5 kluczy Lozano. Powiem krótko - przeżyłem to i to zmienia życie! Chcesz mieć cudowne Święta?- więc zaczynaj już teraz jedne rekolekcje trwają TYLKO 5 minut! Tylko gorąca prośba! - po każdym filmie robimy proponowane ćwiczenie, koniecznie ! ... i dopiero po zakończeniu ćwiczenia duchowego przechodzimy do 2 filmu. Modlę się za Was by Duch Święty prowadził Was w tych rekolekcjach. Ja zaczynam już teraz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Rekolekcje adwentowe na YouTube

Post autor: Magnolia » 2017-12-19, 22:58

Najwyraźniej ta modlitwa pragnie być rozpowszechniana, bo powstał dłuższy film o niej, piękne świadectwa... jeśli jeszcze się wahasz czy się tak pomodlić... to mam nadzieję tyle świadectw i ludzi CIe przekona, ze nie należy zwlekać.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Rekolekcje adwentowe na YouTube

Post autor: Dezerter » 2017-12-19, 23:18

A jak ktoś by chciał przejść tą Modlitwę o uwolnienie z kimś profesjonalnie ja organizującym to mogę polecić zaprzyjaźnioną Wspólnotę Jerozolima i Dominikanów - gwarancja jakości zapewniona.
http://www.jerozolima.org/
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Rekolekcje adwentowe na YouTube

Post autor: Magnolia » 2017-12-20, 07:00

Dezerter pisze: 2017-12-19, 23:18 gwarancja jakości zapewniona.
Dezerterze, polecenie konkretnej wspólnoty jest super, ale powiedz mi co miałeś na myśli pisząc "gwarancja jakości zapewniona"? ;)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Rekolekcje adwentowe na YouTube

Post autor: Dezerter » 2017-12-20, 18:41

Magnolia pisze: 2017-12-20, 07:00
Dezerter pisze: 2017-12-19, 23:18 gwarancja jakości zapewniona.
Dezerterze, polecenie konkretnej wspólnoty jest super, ale powiedz mi co miałeś na myśli pisząc "gwarancja jakości zapewniona"? ;)
Wspólnotę oczywiście również polecam, ale w poście powyżej chodziło mi bardziej o modlitwę o uwolnienie.
Tak jak nie każdy spowiednik i nie każdy egzorcysta jest godny polecenia, tak i nie każdy kto prowadzi modlitwę o uwolnienie. Wiem jak jest w Poznaniu i dlatego polecam (a samo sformułowanie to chyba zawodowy żargon się wkradł ;) do mojej wypowiedzi)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Rekolekcje adwentowe na YouTube

Post autor: Magnolia » 2017-12-20, 21:24

Dezerterze to zabrzmiało conajmniej tak, jakbyś gwarantował działanie Ducha św w czasie takiej modlitwy =))

Ale przyznam, że ja modliłam się tymi kluczami raz w domu i przyszedł Duch św i uwolnił!!
Byłam zdumiona, ze wystarczy raz się pomodlić i jest efekt...

Ale często też gdy mnie boli ostatnio kręgosłup, to w myślach "wyrzekam się grzechu, piekła i szatana" i ból mija...Najmocniej odczułam to kiedy wybrałam się na Wszystkich świętych na cmentarz.. wsiadając do auta tak mnie zabolał kręgosłup, że obawiałam się ze nie wysiądę ... ale po wyrzeknięciu się zła, grzechu i szatana ból minął i poszłam na daleki spacer po cmentarzu... praktycznie za każdym razem jestem zdumiona działaniem Ducha św.

A raz byłam świadkiem uwolnienia natychmiastowego przez nałożenie rąk i stanięcie w Autorytecie Jezusa... Sama nakładałam te ręce na mojego męża... miał jakiś atak wściekłości z byle powodu (nie zachowuje się tak normalnie, na wiosnę miał trudny okres w pracy, miał też lęki, w końcu potem podjął leczenie farmakologiczne, obecnie już problem zniknął)
W każdym razie awanturował się, a ja już z bezsilności bo nie umiałam do Niego dotrzeć, podeszłam do Niego (odważna byłam - samą siebie podziwiam), przytuliłam i w ten sposób nałożyłam na Niego ręce i rozkazałam złemu duchowi opuścić mojego męża w imię Jezusa Chrystusa... Po chwili mąż był sobą, w ciągu sekund wrócił do normalności, i w spokoju zajął się pracami na działce... stałam zdumiona... Ile razy sobie to przypominam to myślę, że zadziałał jeszcze sakrament małżeństwa :) A prosze pamietać, że ja nie mam żadnego doświadczenia wspólnotowego, że nie mam skończonych żadnych kursów...
Ja tylko czytałam o tej modlitwie - stawaniu w Autorytecie Jezusa - w książce Marcina Zielińskiego "Rozpal wiarę a będą się działy cuda"...
no to mnie cuda nie zaskoczyły, ale wręcz zdumiały \:D/ Chwała Panu!!!

podkowa

Re: Rekolekcje adwentowe na YouTube

Post autor: podkowa » 2017-12-20, 22:13

Nie moge sie pochwalic takimi czynami wiary. Mi to sie kojarzy z niekontrolowana emocjonalnoscia ( niezrownowazona osobowoscia), a nie z Duchem Swietym ...
Moze nie mam racji... a moze troche jej mam. Wielu swietych przestrzegalo przed pojsciem takimi szlakami ... za jakas duchowoscia polegajaca na zewnetrznych emocjach.
Ale niech Pan Wam blogoslawi ...

Magnolia

Re: Rekolekcje adwentowe na YouTube

Post autor: Magnolia » 2017-12-20, 22:30

Podkowa ja nie rozumiem o czym mówisz..możesz jaśniej?

Jestem grzesznikiem, mam problem z jakimś grzechem, modlę się o uwolnienie z tego grzechu i Bóg uwalnia... i problem się skończył trwale, to gdzie tu stawiasz zarzut emocjonalności? Bo się cieszę z uwolnienia?!

A czyż owocem Ducha św nie jest radość?

podkowa

Re: Rekolekcje adwentowe na YouTube

Post autor: podkowa » 2017-12-21, 09:08

Hmmm ... moge tak: czy wiara to znaczy, ze zawsze jestesmy wysluchiwani?
Swieci Kosciola mowia, ze nie - to nie jest wiara, to jest swego rodzaju transakcja - my sie modlimy, a Bog nam cudownie blogoslawi.
Wiara przychodzi, gdy my sie modlimy, i ufamy Bogu do konca ... nawet gdy w tej chwili przybijaja nas do krzyza, topia, pala ... ale jestesmy ufni, bo Bog jest ponad tym.
A tak, gdy na kazde zawolanie ma przychodzic odpowiedz ... to tylko emocjonalne czulostki. A co, jesli osdpowiedzi do konca zycia nie bedzie ( wedlug naszych potrzeb i mnieman)?

tisheeng

Re: Rekolekcje adwentowe na YouTube

Post autor: tisheeng » 2017-12-21, 09:19

Tez tak mysle.

Magnolia

Re: Rekolekcje adwentowe na YouTube

Post autor: Magnolia » 2017-12-21, 09:52

Chłopaki, ale oceniacie jedno/dwa wydarzenia, a nie całą moja wiarę/relację z Bogiem.... zdajecie sobie sprawę?!
Minęłam 40 lat i modle się całe życie, ale opisałam jedno wydarzenie... w innych miejscach opisałam inne wydarzenia w relacji z Bogiem, bo chcę o Nim świadczyć... bo wielkie rzeczy mi uczynił... ale między tymi wydarzeniami jest codzienna modlitwa... nie za każdym razem są fajerwerki... uniesienia, zdumienie, ale to mnie nie prowadzi do wniosku, że już mnie Bóg nie wysłuchuje...
Przeciwnie, te szczególne akty miłości Boga do mnie pomagają mi trwać w codzienności, już mam pewność że Bóg słucha każdej modlitwy, ale to On decyduje kiedy i czy w ogóle spełnić moją prośbę/pragnienie...a ja nie tyle skupiam się na prośbach co skupiam się na przyjmowaniu woli Bożej, na zapraszaniu Boga do swojego życia, na otwieraniu się i przyjmowaniu tego co Bóg daje... odkąd tak się modlę pokój gości w moim sercu... a radość mnie wypełnia, bo czuję się obdarowywana codziennie przez Boga różnymi łaskami...

Magnolia

Re: Rekolekcje adwentowe na YouTube

Post autor: Magnolia » 2020-12-14, 19:22

W tym czasie szczególnego adwentu, kiedy liczba wiernych w kościołach jest mocno ograniczona, szczególnie pomocne stają się rekolekcje na YT.

Obejrzałam rekolekcje O. Adama Szustaka i jesli ktoś chce pogłębić swoją modlitwę prośby, błagania i uwielbienia to te rekolekcje mu w tym pomogą, bo konkretnie zostało wyjaśnione na czym te modlitwy mają polegać.








W obecnym tygodniu wpadłam na kanał Teobańkologia i znalazłam tam rekolekcje adwentowe, które również mnie zaciekawiły. A mój mąż jak rzadko na koniec podsumował: "dobrze, że je znalazłaś!"
(A to znacznie więcej niż spodziewałam się usłyszeć)
Cała konferencja nieco ponad 35 minut, zrobiła na mnie i mężu duże wrażenie i niezwykle celnie dotyka problemów zamętu społecznego tak silnie obecnego w obecnym czasie.
Szczerze polecam posłuchać tych 35 minut konferencji.
kolejne konferencje pewnie znajdziecie na yt, bo trwają od 13.12 do środy 16.12.
link ustawiony na samą konferencję:


Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Rekolekcje adwentowe na YouTube

Post autor: Andej » 2020-12-14, 21:30

Polecam rekolekcje w mojej parafii.
Proste, prostym językiem. Ale sensowne. Uważam, że warto posłuchać. Głosi je ksiądz, współorganizator Światowych Dni Młodzieży.







Jutro będzie kolejna nauka i już ostatnia.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Rekolekcje adwentowe na YouTube

Post autor: Andej » 2020-12-15, 23:20

Dodam jeszcze ostatnią, czwartą katechezę rekolekcyjną. Uważam, że warto wysłuchać.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święta i zwyczaje religijne”