Wszystkich Świętych

Rozmowy na temat świąt i zwyczajów religijnych Kościoła świętego.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Wszystkich Świętych

Post autor: Czernin » 2015-10-30, 01:49

Zbliża się dzień Wszystkich Świętych, jak Wy obchodzicie ten dzień wypadający w tym roku w niedziele, który wiąże się z dniem zadusznym.

Zapraszam do dyskusji.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Dominik

Post autor: Dominik » 2015-10-30, 14:38

Ja jadę z rodzicami samochodem na wieś, zapalić znicze na cmentarzu, potem do dziadka, na parę godzin, następnie wracamy do domu. Nie mamy dużo jeżdżenia, jeden cmentarz, 30km drogi w jedną stronę.

mała czarna

Post autor: mała czarna » 2015-10-30, 19:28

Ja idę do pracy , a wieczorem na mszę taki mam plan .

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-10-30, 21:16

My się rozdzielamy. Tzn. mam dwóch dziadków na dwóch cmentarzach. Mama z babcią i moimi braćmi jedzie na jeden cmentarz, a ja z tatą i drugą babcią jedziemy na drugi. Tam na obydwóch cmentarzach są procesje (wiadomo). Do drugiego dziadka pojadę jutro pewnie na cmentarz, chociaż może i w niedzielę troszkę czasu będzie. No i jest jeszcze trzeci cmentarz (mariawicki), na którym są pradziadkowie pochowani

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-10-30, 22:17

A ja w niedzielę odwiedzę 2 cmentarze na jednym jest grób ojca mojej żony a na drugim mojego. Po w wszystkim jak co roku zbieramy się w domu rodzinnym, gdzie jest mama, tradycyjny bigos i makowiec - oczywiście wszystko mamime :-D
choć kto wie, bo mama ma już swoje lata - właśnie a może ja w tym roku makowca kupię
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Angeli

Post autor: Angeli » 2015-10-30, 22:37

Ja makowca nie lubię

Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Post autor: Czernin » 2015-10-30, 23:54

A dla mnie jest on w porządku, nie jest najgorszym ciastem. Najlepsze rodzynki. :mrgreen:

Ja z racji, że mam mało czasu, po powrocie ze szkoły za ok. 1,3 - 2h robi się ciemno więc mogę tylko być na cmentarzu w dzień Wszystkich Świętych, więc mycie grobów itp., mnie ominie. Po tym dniu będę się starał nawiedzać cmentarz by uzyskać odpust dla dusz czyśćcowych. Gdyby była taka możliwość, to odwiedziłbym nie tylko cmentarz parafialny, ale niestety raczej nic z tego.
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

mała czarna

Post autor: mała czarna » 2015-11-01, 04:29

Obrazek

Zorian

Post autor: Zorian » 2016-04-05, 09:17

Wyniosłem się dość daleko od rodziny więc w Dziady jesienne nie miałem akurat możliwości pójść na cmentarz. Przyniosłem tylko ofiary na obrzęd i ograniczyłem się do modlitwy. Dopiero teraz na Dziady wiosenne postawiłem znicze i toczyłem pisankę.

Piotrek

Post autor: Piotrek » 2016-04-05, 15:27

A może, pisząc o Dziadach, warto zaprosić kogoś z Polskiej Wspólnoty Narodowej.
Piotrze proszę - twoje pisanie ma znamiona reklamy PWN i trolowania - przestań agitować i to w dość nachalny sposób, albo zacznę usuwać twoje agitki - dyskutuj na temat - jesteś przecież dziennikarzem więc wierze, że potrafisz merytorycznie
Ostatnio zmieniony 2016-04-05, 22:09 przez Piotrek, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święta i zwyczaje religijne”