Św. Jan Maria Vianney

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kasia

Św. Jan Maria Vianney

Post autor: Kasia » 2019-08-06, 17:42

Przypomniałam sobie o tym świętym, ponieważ niedawno (4 sierpnia) wspominano go w Kościele Katolickim. Jego postać jest kolejnym potwierdzeniem, jak Pan Bóg działa przez słabych ludzi. Jan Maria Vianney nie należał do osób wybitnie uzdolnionych intelektualnie. Z tej przyczyny wysłano go do najgorszej parafii w małej wiosce Ars, gdzie na niewielką liczbę mieszkańców działały aż cztery karczmy. Szerzyły się niemoralne zachowania, a ludzie niechętnie przychodzili na niedzielną Eucharystię. Jan Maria Vianney był człowiekiem łagodnym, ale nie bał się potępiać grzechu z ambony. Był też bardzo dobrym spowiednikiem. Kiedy jeden z penitentów po wyznaniu ciężkich grzechów zapytał kapłana, dlaczego płacze, proboszcz z Ars miał odpowiedzieć: „Płaczę, bo ty nie płaczesz”.

Cenię tego świętego za poglądy dotyczące moralności; były w dobrym znaczeniu radykalne. Nie przeczytałam jednak jego kazań (jest książka), chociaż bardzo bym chciała. Cenię go też właśnie za łagodność w kontakcie z człowiekiem, a jednocześnie za odwagę w nazywaniu grzechu po imieniu. Z bardziej subiektywnych kwestii: kiedyś zobaczyłam we śnie twarz św. Jana Marii Vianneya. Pomyślałam, że to może być przypadek, bo jakiś czas wcześniej widziałam jego zdjęcie. Ale stwierdziłam, że nie zaszkodzi poszukać czegoś o nim w internecie i tak trafiłam na kilka rad dotyczących spowiedzi (przyznam, że już ich nie pamiętam i musiałabym sobie przypomnieć ;) ), a miałam zamiar w tamtym czasie udać się do spowiedzi, więc to mi się przydało. :)

Tagi tematu:

Awatar użytkownika
Magnolia
Elitarny komentator
Elitarny komentator
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 951 razy
Otrzymał podziękowań: 762 razy
Re: Św. Jan Maria Vianney

Post autor: Magnolia » 2019-08-06, 20:58

Mamy tu wątek "rozmów dookoła spowiedzi", jeśli to były przydatne i dobre rady to może warto je poszukać i je tam wkleić. Często polecam ten wątek nowym forumowiczom...by lepiej przezywali ten sakrament.
Ostatnio zmieniony 2019-08-06, 20:58 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Jr 31,3 Ukochałem cię odwieczną miłością
Ps 9,02 Chwalę Cię, Panie, całym sercem, opowiadam wszystkie cudowne Twe dzieła.

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ