Patroni

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Patroni

Post autor: Lunka » 2021-03-05, 06:59

Zastanawia mnie pewna sprawa. Jak w temacie, nasi patroni. Oczywiście mamy takich, jakich dostajemy wraz z imieniem na chrzcie oraz wybieramy sobie na bierzmowaniu. Ale czy myślicie, że jeśli ktoś urodził się w dniu wspomnienia jakiegoś świętego to ten święty, też może się nim opiekować i można go traktować jako patrona?
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Patroni

Post autor: Logan » 2021-03-05, 07:21

Witaj serdecznie, z mojej strony mogę odpowiedzieć, że za patronów obrałem sobie drogą aktu modlitewnego tych świętych, którzy mocno wpłyneli na moje życie duchowe. Staram się codziennie wspominać ich w modlitwie z prośbą o wstawiennictwo. Nie ma co ukrywać, że dla licznej rzeszy chrześcijan jest nią sekretarka Bożego Miłosierdzia. Mam nadzieję, że forumowicze wspomną o mocy wstawiennictwa innych świętych, choćby Św. Jana Pawła II.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Patroni

Post autor: Lizzie » 2021-05-30, 17:25

Św Teresa od Dzieciątka Jezus która żyła miłością do Boga i ludzi i jej rodziceśw Ludwik Martin oraz jego żona św Zelia Martin.Jak modlę się za siebie do Tereni jak za rodziców do Ludwika i Zeli tak jakoś weszli w moje życie .
Ostatnio zmieniony 2021-05-30, 17:32 przez Lizzie, łącznie zmieniany 2 razy.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Patroni

Post autor: Andej » 2021-05-30, 18:27

Lunka pisze: 2021-03-05, 06:59 Ale czy myślicie, że jeśli ktoś urodził się w dniu wspomnienia jakiegoś świętego to ten święty, też może się nim opiekować i można go traktować jako patrona?
Może. Pod warunkiem, że się zwrócisz do niego. Nawiążesz relacje. Możesz prosić wielu, aby Ci patronowali. Dawali przykład.
Jeśli jakiś święty pociąga Cię, to skorzystaj z jego wstawiennictwa.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Patroni

Post autor: Susanna » 2021-05-30, 18:31

Pytałam rodziców skąd moje imię na chrzcie Klaudia. No więc od mamy babcia czyli moja prababcia tak chciała 😊

Natomiast święty z mojego dnia urodzin to
Św. Etelbert, król.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”