Św. karmelitańscy

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
ODPOWIEDZ
Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Św. karmelitańscy

Post autor: Lizzie » 2021-04-30, 16:54

Chciałam poruszyć temat świętych karmelitańskich czy ich znacie i czy czytaliście ich dzieła które są warte polecenia .
Ostatnio zmieniony 2021-04-30, 18:46 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14818
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4121 times
Been thanked: 2907 times
Kontakt:

Re: Św. karmelitańscy

Post autor: Dezerter » 2021-04-30, 18:47

Dla mnie to dział katolicyzmu prawie dziewiczy, ale chętnie poznam.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Św. karmelitańscy

Post autor: Efezjan » 2021-05-01, 06:23

Czytam pomału św. Jana od Krzyża.

Mam też książkę na temat św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza a także książkę św. Teresy od Jezusa "Twierdza wewnętrzna". Niestety zaniedbałem trochę lekturę. Trzeba będzie nadrobić.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Św. karmelitańscy

Post autor: Lizzie » 2021-05-29, 18:20

Ja kończę Dzieła mniejsze świętej Teresy od Jezusa . Święta pisze prosto i ciekawie . Jej wiersze urzekły mnie stylem . Książką zawiera również Konstytuje duchowe dzięki którym możemy zajrzeć do Karmelu od środka . Mamy w nich między innymi kapitułę ciężkich win i wiele innych . Oraz Ocenę czterech pism duchowych święta ocenia je z właściwym sobie humorem. @};- Mamy doczyenia ze świętą nie tylko piękną fizczynie ale również duchowo . Jednym z jej słynych słów "Bóg sam wystarcza . i jeszcze jeden cytat .Pamiętajmy by nie ufać żadną miarą naszym siłą . Lecz pokładać ufność W Bożym Miłosierdziu póki do tego nie dojdziemy będzie tylko słabość.Obrazek :
Ostatnio zmieniony 2021-05-29, 18:20 przez Lizzie, łącznie zmieniany 3 razy.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Św. karmelitańscy

Post autor: Lizzie » 2021-05-30, 17:07

Witajcie dziś będzie świętej Teresie od Dzieciątka Jezus i Świętego Oblicza znana jako Mała Teresa Mały Kwiatek ,właściwie Maria Franciszka Teresa francuska karmelitanka bosa córka świętego Ludwika Martin i Zeli Martin dziewica zakominica i Doktor Kościoła . Data urodzenia 2 stycznia 1873 r Alecon Francja data śmierci 30 września 1897 r Lisiesux . Napisała Dzieje duszy znane chyba na całym świecie swoim życiem udowodniła że można zostać świętym wykonując codzienne obowiązkiObrazekObrazek Synne słowa małej wielkiej świętej Moim powołaniem jest Miłość . Będę kradła . Dużo rzeczy w niebie zniknie bo je wam przyniosę . Będę małą złodziejką @};- :x

Dodano po 18 minutach 31 sekundach:
Św Jan od Krzyża hiszpański poeta mistyk karmelita bosy i prezbiter odnowiciel zakonu karmelitańskiego i Doktor
Kościoła . Jego dzieła to między innymi Pieśń duchowa i Droga na Górę Karmel . Szukaj wkażdej rzeczy Większej czci ichwały Bożej . Cyat bardzo aktualny idealny na dziejsze czasy .Obrazek

Dodano po 15 minutach 22 sekundach:
Matka Boża z Góry Karmel .Zakon rozwijał się w Angli szósty przełożony poprosił Najświętrzą Dziewicę o ratunek dla swojego zakonu . W czasie jednej z modlidtw w Cambrige w nocy z dnia 15 na 16 lipca ujrzał Boża Rodzicielkę w otoczeniu aniołow . Podała mu Ona brązową szatę i powiedziała .Przyjmij synu szkaplerz swego zakonu jako znak mego braterstwa , przywilej dla ciebie i wszystkich karmelitów . Kto w nim umrze nie zazna ognia piekielnego. Oto znak zbawienia i przywiązania ratunek w niebezpieczeństwach przymierze pokoju i wiecznego zobowiązania . W XIV Maryja obwiawiła się Janowi XXII polecając mu w opiekę Jej zakon karmelitański . Obiecała wiele łask osobą należącym do zakonu i wypełniającym śluby obiecała również wszystkim noszącym szkaplerz 1 sobotę miesiącą wybawienie z czyśca .Obrazek :ymhug: :ymparty:
bł Maria Felicja od Jezusa w Najświętrzym Sakramencie pierwsza paragwajska kobieta wniesiona do chwały ołtarzy . Jej życie przepełniała miłość do Jezusa w Najświętrzym Sakramencie za jej wstawienictwem wydarzył się cud uzdrowienia noworodka .

Dodano po 9 minutach 33 sekundach:
Cyat błogosławionej bł Mari Felicji od Jezusa W Najświętrzym Sakramencie My którzy chcemy podążąć z Barankiem musimy przyodziać się w biel a bielą jak MaryjaObrazekObrazekObrazekObrazek

Dodano po 13 minutach 4 sekundach:
Elżbieta od Trójcy świętej urodziła się 18 lipca 1880 r . 1901 roku wstąpiła do karmelitanek bosych . Szczególny kult żywiła do Trójcy Świętej. . Zachwycała się Stwórcą który jest Jednym Bogiem Trzech Boskich Osobach .Obrazek

Dodano po 9 minutach 19 sekundach:
Dzieła św Elżbiety od Trójcy Świętej to Pisma cz 1 Pisma cz 2 i Pisma cz3 żadnych z jescze nie czytałam ale może któś z was czytał lub się z nimi zapoznał .
Ostatnio zmieniony 2021-05-30, 17:10 przez Lizzie, łącznie zmieniany 7 razy.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
Lalka Prusa
Przybysz
Przybysz
Posty: 6
Rejestracja: 2 cze 2021

Re: Św. karmelitańscy

Post autor: Lalka Prusa » 2021-06-02, 16:15

Ciekawy temat

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”