Abp Fulton John Sheen

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
Magnolia

Re: Abp Fulton John Sheen

Post autor: Magnolia » 2019-10-24, 09:05

bambam pisze: 2019-10-24, 07:56 Obrazek

Konwalia

Re: Abp Fulton John Sheen

Post autor: Konwalia » 2019-10-24, 10:35

Niedawno przeczytałam rozdział o kuszeniu Pana Jezusa przez diabła na pustyni w książce Życie Jezusa Chrystusa abpa Fultona J. Sheena. Spróbuję bardzo zwięźle streścić, jak ten temat wyjaśniał arcybiskup. Otóż jego zdaniem diabeł, kusząc Pana Jezusa, próbował odwieść Go od krzyża, proponując trzy inne sposoby zdobycia ludzi. Pierwszym było poprawienie ich sytuacji materialnej bez duchowej odnowy; jest to często spotykane zjawisko w świecie. Drugi sposób miał polegać na zdobyciu ludzi poprzez cuda. Myślę, że dzisiaj zdarza się podobnie: ludzie nie potrafią uwierzyć, jeśli nie zobaczą lub nie doświadczą czegoś niezwykłego. Trzecie kuszenie zakładało pójście na kompromis: Pan Jezus miałby zdobyć ludzi, ale bez odnowy świata. Arcybiskup przypomina, że podobna sytuacja miała miejsce, gdy ludzie chcieli obwołać Pana Jezusa ziemskim królem. Rozdział nosi znamienny tytuł: „Trzy drogi na skróty, by uciec od krzyża”.

Magnolia

Re: Abp Fulton John Sheen

Post autor: Magnolia » 2019-10-24, 10:46

Ludzie chyba też często uciekają się na te trzy drogi by uniknąć krzyża...
Albo żeby nie spotkać Boga... wybierają dobra materialne, albo poklask ludzki, albo karierę ... zupełnie zapominając że mamy duszę o którą trzeba dbać i rozwijać w niej miłość do Boga... diabeł ma nadal te same nudne sztuczki... a ludzie się na nie wciąż łapią....

Co jeszcze ciekawego pisze abp ?

Konwalia

Re: Abp Fulton John Sheen

Post autor: Konwalia » 2019-10-24, 11:09

Książka liczy ponad 600 stron, a dopiero niedawno przekroczyłam 100. Jeśli jeszcze coś ciekawego utkwi mi w pamięci, podzielę się. :) Arcybiskup dużo kwestii omawia dość szczegółowo, dlatego czytam powoli.

Magnolia

Re: Abp Fulton John Sheen

Post autor: Magnolia » 2019-10-24, 11:19

Liczę że jeszcze czymś się z nami podzielisz;-)

Konwalia

Re: Abp Fulton John Sheen

Post autor: Konwalia » 2019-11-11, 16:16

Abp Sheen pisze w tej książce także o tym, że Pan Jezus jest jedyną osobą, która w pewnym sensie przeżyła swoje życie wstecz, ponieważ narodził się, by umrzeć.

Autor zwrócił również uwagę na fakt, że w przeciwieństwie do przywódców innych religii, np. Buddy czy Mahometa, jedynie przyjście na świat Pana Jezusa było wcześniej zapowiedziane.

To tyle, przeczytałam niemal 250 stron i oddaję książkę do biblioteki – styl mi jakoś nie odpowiada, wolę, jak o Panu Jezusie pisze Benedykt XVI. :)

Magnolia

Re: Abp Fulton John Sheen

Post autor: Magnolia » 2019-12-05, 08:40

https://www.gosc.pl/doc/6020944.Beatyfi ... GEMBihScVU

Czytamy:
Planowana na 21 grudnia beatyfikacja słynnego amerykańskiego kaznodziei telewizyjnego abp. Fultona Sheena została wstrzymana przez Watykan. Stało się to na prośbę kilku amerykańskich biskupów. Poprosili oni o dalsze rozważenie kwestii wyniesienia arcybiskupa na ołtarze. Nie podano przyczyn tej prośby ani motywów decyzji Stolicy Apostolskiej. Diecezja Peoria podała jedynie, że "w obecnym klimacie jest ważne, by wierni wiedzieli, że nie było i nie ma wobec abp. Sheena zarzutów dotyczących molestowania nieletnich".

Agencja CNA podała, że źródło zbliżone do sprawy beatyfikacji zaprzeczyło, by zwłoka miała związek z pozwem z 2007 r., wedle którego Fulton Sheen - jeszcze jako biskup pomocniczy - miał być świadkiem molestowania seksualnego w kościelnej kancelarii, ale zamiótł tę sprawę pod dywan.

Diecezja Peoria podkreśliła, że mimo dogłębnego badania, cnoty abp. Sheena nigdy nie zostały zakwestionowane. Tamtejszy biskup Daniel Jenky oświadczył, że przyjął decyzję Watykanu ze głębokim smutkiem, ponieważ jest przekonany o świętości Fultona Sheena. Dodał, że od czasu ogłoszenia, że arcybiskup będzie beatyfikowany, pojawiły się informacje o kolejnych cudach za jego wstawiennictwem.

Na razie nie wyznaczono kolejnego terminu beatyfikacji.


Jarosław Dudała

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: Abp Fulton John Sheen

Post autor: Lizzie » 2021-05-29, 14:21

Mam w planach :x kupić książkę Jego autorstwa pt Maryja pierwsza miłość świata
Ostatnio zmieniony 2021-05-29, 14:24 przez Lizzie, łącznie zmieniany 2 razy.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

orzeszku

Re: Abp Fulton John Sheen

Post autor: orzeszku » 2021-05-30, 19:32

Cenię sobie takich kapłanów. Gdyby było ich więcej w dzisiejszych czasach to łatwiej byłoby uwierzyć. Ich "mowa jest prosta: tak - tak, nie- nie. A co nadto jest, od złego pochodzi." Tymczasem współcześni kapłani tak często toną w morzu mętnych dwuznaczności, ich nauczanie jest takie jakieś rozmyte zamiast konkretne...

Awatar użytkownika
lambda
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2577
Rejestracja: 7 gru 2019
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 162 times
Been thanked: 369 times

Re: Abp Fulton John Sheen

Post autor: lambda » 2021-09-22, 22:15

https://youtube.com/playlist?list=PLARB ... NFbnySprHa

Tłumaczenie wystąpień Fultona Sheena w Tv
Ostatnio zmieniony 2021-09-22, 22:15 przez lambda, łącznie zmieniany 1 raz.

Arek
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2165
Rejestracja: 29 sie 2022
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 276 times
Been thanked: 305 times

Re: Abp Fulton John Sheen

Post autor: Arek » 2023-10-12, 13:04

Współczesny Prorok, warty wysłuchania. W Jego wypowiedziach jest mądrość od Ducha Świętego.
Jezus Chrystus jest moim Królem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”