Archanioł Rafał, Gabriel i Michał.

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dayy
Gawędziarz
Gawędziarz
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 140 razy
Otrzymał podziękowań: 112 razy
Archanioł Rafał, Gabriel i Michał.

Post autor: Dayy » 2021-09-29, 07:52

"Tak więc imię Michał oznacza: "Któż jak Bóg"; Gabriel - "Moc Boża"; Rafał - "Bóg uzdrawia".

Toteż ilekroć istnieje potrzeba dokonania czegoś wielkiego, posyłany jest Michał, aby z samego czynu oraz imienia można było pojąć, że nikt nie może uczynić tego, co należy do samego Boga. Tak więc ów wróg starodawny, który w swej pysze pragnął być podobny do Boga, mówiąc: "Wstąpię na niebiosa, powyżej gwiazd nieba wystawię mój tron, podobny będę do Najwyższego", zdany przy końcu świata na własne siły, zanim otrzyma ostateczną karę, będzie walczył z Michałem archaniołem zgodnie ze świadectwem Jana: "Nastąpiła walka na niebie z Michałem archaniołem".
Do Maryi zaś wysłany został archanioł imieniem Gabriel, które oznacza: "Moc Boża". Przybył, aby zwiastować Tego, który zechciał się objawić w postaci sługi, by zapanować nad mocami zła. Tak więc przez "Moc Bożą" został zapowiedziany Ten, który przyszedł jako Pan Zastępów i potężny w boju.
Imię Rafał oznacza, jak powiedzieliśmy: "Bóg uzdrawia". Uwolnił bowiem oczy Tobiasza od ciemności dotknąwszy ich, niejako w geście uzdrawiania. Słusznie przeto ten, który przybył, aby uzdrowić z choroby, został nazwany "Bóg uzdrawia".

Homilia św. GRZEGORZ WIELKI - Papież.

"Kiedy pojawia się pokusa, wówczas zaraz uciekaj do Boga. Tu zwycięża ten, kto ucieka. Nie gódź się dobrowolnie na to, co podsuwa ci wróg." :!:

Św. O. PIO

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Wysłał podziękowań: 677 razy
Otrzymał podziękowań: 276 razy
Re: Archanioł Rafał, Gabriel i Michał.

Post autor: Lunka » 2021-09-29, 11:24

Święci Archaniołowie bądźcie nasza obrona przed wrogami!

Już dzisiaj byłam w kościele. Piękne słowo o moim ukochanym Archaniele Michale 🙏
Ostatnio zmieniony 2021-09-29, 11:27 przez Lunka, łącznie zmieniany 1 raz.

"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
orzeszku
Gawędziarz
Gawędziarz
Wysłał podziękowań: 166 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: orzeszku » 2021-09-29, 20:30

Właśnie zaczyna się różaniec na żywo: Różaniec na dziś. Modlitwa o uwolnienie i uzdrowienie za wstawiennictwem Archaniołów

Awatar użytkownika
orzeszku
Gawędziarz
Gawędziarz
Wysłał podziękowań: 166 razy
Otrzymał podziękowań: 165 razy

Post autor: orzeszku » 2021-09-29, 21:30

Wspaniałe dziś były rozważania i modlitwa po Różańcu, bardzo tego potrzebowałam i wielu Polaków zapewne też - bo była chyba rekordowa frekwencja - na samej teobańkologii ponad 16 500 osób, a transmitowały to też inne kanały, nawet ks. Teodor się do tego odniósł.

ODPOWIEDZ