Orędzia i przekazy świętych

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
TOMVAD 45

Orędzia i przekazy świętych

Post autor: TOMVAD 45 » 2020-06-29, 00:04

Orędzia czy też przekazy świętych takich jak św.Faustyna Kowalska, św.Maria Alacoque,św.Katarzyna Labour są wielu katolikom dobrze znane. Warto jednak je przedstawiać aby także ci którzy są poza Kościołem lub niewierzący także mogli poznać.

Ja pragnę przedstawić orędzie hiszpańskiej zakonnicy, która nie jest jeszcze świętą - proces informacyjny nadał Jóżefie tytuł Służebnicy Bożej a sam proces beatyfikacyjny został zawieszony i odłożony w czasie.

Maria Józefa Menéndez (ur. 4 lutego 1890 w Madrycie, zm. 29 grudnia 1923) – hiszpańska zakonnica, katolicka mistyczka i stygmatyczka, Służebnica Boża.

Józefa była najstarszym dzieckiem wojskowego Leonarda Menéndez i Lucji z domu Moral. 19 marca 1901] przystąpiła do pierwszej komunii świętej. Wkrótce potem rozpoczęła naukę w dwuletniej szkole kroju, szycia i mody. W 1912, za radą swego spowiednika, wstąpiła do Zgromadzenia Najświętszej Maryi Panny Odkupicielki. Na prośbę matki, pod koniec postulatu, wróciła do rodzinnego domu. Kiedy ukończyła dwadzieścia dziewięć lat, ponownie poprosiła o przyjęcie do tego samego zakonu, ale jej prośba została odrzucona. Wtedy miała po raz pierwszy doznać objawienia Jezusa. 4 lutego 1920 wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Najświętszego Serca Jezusa w San Sebastián, skąd po miesiącu wyjechała do Francji. Już podczas postulatu i nowicjatu w Poitiers miała doznawać mistycznych objawień Chrystusa i Maryi, dotyczących Serca Jezusa. Została obdarzona stygmatami, które miały być pokutą za grzechy ludzkości. Śluby zakonne złożyła 16 lipca 1922. Zmarła 29 grudnia 1923.

W 1944 zostały wydane kompletne notatki z objawień Józefy, opracowane przez ówczesną przełożoną generalną M. Teresę de Lescure, bezpośredniego świadka objawień mistyczki.

ŹRÓDŁO: https://pl.wikipedia.org/wiki/Maria_J%C ... %C3%A9ndez

Więcej informacji o jej życiu i doświadczeniach mistycznych,dziełach można znaleźć tutaj:

https://www.siostry-sc.pl/kim-jestesmy/ ... a-menendez

http://www.nowezycie.archidiecezja.wroc ... 1890-1923/

A tutaj mamy treść Orędzia o Jezusowym Sercu:

Ostatnio zmieniony 2020-06-29, 00:05 przez TOMVAD 45, łącznie zmieniany 1 raz.ODPOWIEDZ