Święty ojciec Pio

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Święty ojciec Pio

Post autor: Susanna » 2021-06-09, 20:10

Polecam na you tube kanał Śladami ojca Pio
A na ich stronie znalazłam zakładkę, gdzie można zostać podopiecznym Ojca Pio :)
A dodatkowo można wpłacić dowolną kwotę i na przykład przy wpłaceniu 20 zł, co tydzień będzie odprawiana Msza św. za wpłacającą osobę i w intencjach, które nosi w sercu. Otrzyma też poświęcony medalik z wizerunkiem Ojca Pio.

Przy wpłacie za 30 zł
poza wspomnianymi wyżej Mszami św. i medalikiem, otrzyma również piękny poświęcony przez księdza obrazek z wizerunkiem Ojca Pio oraz modlitwą zawierzenia się naszemu wielkiemu Patronowi.

Przy wpłacie za 50 zł,
oprócz medalika i obrazka z Ojcem Pio, otrzyma także pobłogosławiony Różaniec.

Przy wpłacie za 90 zł, poza wspomnianymi wyżej darami, po 5 miesiącach aktywnego uczestnictwa w grupie Podopieczni Ojca Pio otrzyma poświęconą 30-centymetrową figurę naszego ukochanego św. Ojca Pio.

https://sladamiojcapio.pl/zostan-podopiecznym-ojca-pio
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Jozek » 2021-06-10, 00:26

Kolejny biznes, ktory niewiele ma wspolnego z wiara i jej rozumieniem.
To z pewnoscia nie jest podazanie sladami o. Pio.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

CMK

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: CMK » 2021-06-10, 17:38

Zbyt ostra ocena. I moze byc w 100 procentach nieprawdziwa.
Wiec albo prosze zbadac na miare mozliwosci, albo nie rozsiewac niesprawdzonych czy uwierzytelnionych posadzen. Bo to juz czysty faryzeizm.

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Zebra » 2021-06-10, 20:39

Ja mam zdanie po środku. To znaczy też widzę w tym trochę "biznesu" ale z drugiej strony chcą jakoś zarobić.

A dzięki wpłacie i oni coś otrzymają i ty zamawiający też. Uważam, że w sumie dobra inicjatywa choć jak się czyta za 1 razem to człowiek się trochę uśmiecha ;)
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Jozek » 2021-06-11, 00:52

Niestety , ale kompletnie nie wiadomo kto ta strone prowadzi i kto za tym stoi.
W opisie choc takowy jest, to jednak opis ten nic nie znaczy i jest po prostu niesprawdzalny, tak jak i ta strona.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

CMK

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: CMK » 2021-06-11, 07:33

Byc moze. A byc moze wystarczy tam sie wybrac, bo chyba jakis adres jest?

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Susanna » 2021-06-11, 07:41

Rok temu otrzymałam zupełnie, za darmo egzorcyzmowany olej, zapałki i świeczkę od jednej osoby z Facebooka. I tak sobie myślę że gdybym ja chciała coś wysyłać z takich różnych dewocjonaliów to albo za darmo albo byłaby to kwota - "co łaska".
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

kacperek29
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 289
Rejestracja: 12 lut 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 110 times
Been thanked: 87 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: kacperek29 » 2021-06-11, 07:44

Jozek pisze: 2021-06-11, 00:52 Niestety , ale kompletnie nie wiadomo kto ta strone prowadzi i kto za tym stoi.
W opisie choc takowy jest, to jednak opis ten nic nie znaczy i jest po prostu niesprawdzalny, tak jak i ta strona.
Inicjatywa Instytutu Ks. Piotra Skargi
© Fundacja Instytut Edukacji Społecznej i Reiligijnej im. Ks. Piotra Skargi

Zawsze można napisać do instytutu i sprawdzić.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Jozek » 2021-06-11, 10:57

Al ta inicjatywa to zwyczajne zawlaszczenie osoby o. Pio.
To wyglada tak jakby wstawiennictwo o. Pio bylo jedynie za oplata i tylko oni mieli na to wstawiennictwo koncesje.
Druga sprawa, to kazda strona internetowa czy inicjatywa, moze byc sklonowana i choc orginalna moze istniec to trzeba by wszystkie detale posprawdzac, a tam nie zauwazylem by bylo podane jakies konto z numerem ktore mozna by latwo zweryfikowac.
Wyglada to tak jakby jakis Kowalski, z Zielinskim ktorzy naleza do jakiegos zgromadzenia przy fundacji, na podstawie samej przynaleznosci zalozyli sobie swoja wlasna strone i zbieraja pieniadze z ktorych zamawiaja Msze Sw. w intencji placacych u jakiegos ksiedza.
A na zachete stosuja gadzety, ktore obiecuja w ogloszeniu.
Ogolnie niczym sie to nie rozni od biznesowego ogloszenia-reklamy.
Czy o. Pio tak postepowal? Czy to jest nasladowanie o. Pio i podazanie jego sladami?
Ostatnio zmieniony 2021-06-11, 12:02 przez Jozek, łącznie zmieniany 6 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

CMK

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: CMK » 2021-06-11, 13:18

Jakie zawlaszczanie?

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5197
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1374 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: abi » 2021-06-13, 21:58

Dayy pisze: 2021-06-09, 20:10 Polecam na you tube kanał Śladami ojca Pio
A na ich stronie znalazłam zakładkę, gdzie można zostać podopiecznym Ojca Pio :)
A dodatkowo można wpłacić dowolną kwotę i na przykład przy wpłaceniu 20 zł, co tydzień będzie odprawiana Msza św. za wpłacającą osobę i w intencjach, które nosi w sercu. Otrzyma też poświęcony medalik z wizerunkiem Ojca Pio.

Przy wpłacie za 30 zł
poza wspomnianymi wyżej Mszami św. i medalikiem, otrzyma również piękny poświęcony przez księdza obrazek z wizerunkiem Ojca Pio oraz modlitwą zawierzenia się naszemu wielkiemu Patronowi.

Przy wpłacie za 50 zł,
oprócz medalika i obrazka z Ojcem Pio, otrzyma także pobłogosławiony Różaniec.

Przy wpłacie za 90 zł, poza wspomnianymi wyżej darami, po 5 miesiącach aktywnego uczestnictwa w grupie Podopieczni Ojca Pio otrzyma poświęconą 30-centymetrową figurę naszego ukochanego św. Ojca Pio.

https://sladamiojcapio.pl/zostan-podopiecznym-ojca-pio
Stowarzyszenie im. Piotra Skargi jest polską odnogą powstałego w Brazylii ruchu religijnego Tradycja, Rodzina, Własność (TFP). W kilku krajach ruch budzi poważne kontrowersje. W 1984 roku Wenezuela zakazała mu działalności, po trwającym trzy miesiące śledztwie Prokuratury Generalnej. W 1995 roku Francja wpisała TFP na listę sekt.
Od Stowarzyszenia im. Piotra Skargi dystansowała się z kolei krakowska kuria, a abp. Józef Życiński określił działalność środowiska jako „głęboko niemoralną”.https://oko.press/jedni-naciagaja-na-ma ... -ojca-pio/
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Jozek » 2021-06-13, 22:45

No patrz, jakbym wyczul pismo nosem. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4385
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-06-13, 23:35

abi pisze: 2021-06-13, 21:58 Stowarzyszenie im. Piotra Skargi jest polską odnogą powstałego w Brazylii ruchu religijnego Tradycja, Rodzina, Własność (TFP). W kilku krajach ruch budzi poważne kontrowersje. W 1984 roku Wenezuela zakazała mu działalności, po trwającym trzy miesiące śledztwie Prokuratury Generalnej. W 1995 roku Francja wpisała TFP na listę sekt.
Też radzę uważać na nich. Kiedyś zasypywali mi skrzynkę mailową. Na siłę zachęcali do zamówienia czegoś, podawali jakieś absurdalne argumenty. Tylko że ja się na jakiś newsletter omyłkowo zapisałam, nie wiedziałam o co chodzi i zgłosiłam ich jako spam. Ale w każdym razie byli dosyć dziwni, to co pisali było natarczywe i odwoływało się do uczuć religijnych, sprawiało wrażenie manipulacji. Także lepiej ostrożnie.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Andej » 2021-06-14, 10:05

No i co z tego?
Uważam, że dobre akcje należy popierać.
Mnie wciąż zasypują. Gdy się z czymś zgadzam, to ich wspieram. Gdy nie, to im odpisuję, wyjaśniając jakie jest moje stanowisko.
Nie lubię wylewania dziecka z kąpielą.

Po to człowiek ma rozum i wolną wolę, aby się angażował w to, co uważa za słuszne.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Jozek » 2021-06-14, 11:00

Tylko ze zamiast wspierac watpliwe akcje, lepiej dac bezdomnemu, by mogl cos goracego od czasu do czasu zjesc.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”