Święty ojciec Pio

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
szungit

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: szungit » 2021-06-14, 17:13

nie powiem zlego slowa o Stowarzyszeniu im.Piotra Skargi i wcale mnie nie dziwia ataki lewackiego oko.press

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Jozek » 2021-06-14, 18:22

Wiesz, w UK jest mase sklepow charytatywnych i caly dochod przeznaczaja na cele charytatywne, problem jest tylko taki ze tego dochodu nie maja, po rozliczeniu wyplat dla pracownikow i wlasciciela-dyrektora, sklepu, nic im nie pozostaje, no moze czasem pare funtow. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Czarny » 2021-06-14, 18:51

szungit pisze: 2021-06-14, 17:13 nie powiem zlego slowa o Stowarzyszeniu im.Piotra Skargi i wcale mnie nie dziwia ataki lewackiego oko.press
Czyli opinie takich "lewaków" jak: krakowska kuria i abp. Józef Życiński tez cie nie interesują?

No jak uważasz :-?
Od Stowarzyszenia im. Piotra Skargi dystansowała się z kolei krakowska kuria, a abp. Józef Życiński określił działalność środowiska jako „głęboko niemoralną”.
Opinii jest więcej, może jedna jeszcze....

https://diecezja.waw.pl/1094

W komunikacie z dnia 17 grudnia 2001 r. Arcybiskup Krakowski, Kardynał Franciszek Macharski informował m.in., że „Stowarzyszenie Kultury Chrześcijańskiej im. Ks. Piotra Skargi nie posiada aprobaty Kurii Metropolitalnej w Krakowie, ponieważ się o nią nie zwracało, chcąc prowadzić działalność niezależnie od władzy kościelnej”. W piśmie z dnia 28 października 2002 r. ówczesny Biskup Pomocniczy Archidiecezji Krakowskiej, Ks. Bp Kazimierz Nycz powiadamiał, iż Stowarzyszenie oraz Instytut nie posiadają aprobaty Arcybiskupa Krakowskiego, a podejmowane przez nie inicjatywy religijne nie zostały uzgodnione z Kurią Metropolitalną w Krakowie.
W związku z licznymi zapytaniami w tej sprawie uprzejmie informujemy, że powyższe wyjaśnienia pozostają w dalszym ciągu aktualne.

Ks. dr Piotr Majer
Kanclerz Kurii

Dod. Ks. Wojciech Lipka 4.03.2008 o 9.41, akt. 27.08.2014 o 9.26
Ostatnio zmieniony 2021-06-14, 19:04 przez Czarny, łącznie zmieniany 3 razy.

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Czarny » 2021-06-14, 19:12

szungit pisze: 2021-06-14, 19:05
Czarny pisze: 2021-06-14, 18:51
szungit pisze: 2021-06-14, 17:13 nie powiem zlego slowa o Stowarzyszeniu im.Piotra Skargi i wcale mnie nie dziwia ataki lewackiego oko.press
Czyli opinie takich "lewaków" jak: krakowska kuria i abp. Józef Życiński tez cie nie interesują?

No jak uważasz :-?
Od Stowarzyszenia im. Piotra Skargi dystansowała się z kolei krakowska kuria, a abp. Józef Życiński określił działalność środowiska jako „głęboko niemoralną”.
Opinii jest więcej, może jedna jeszcze....

https://diecezja.waw.pl/1094
a ja nie zamierzam dystansowac sie ,no chyba ze chodzi o tych ksiezy co udzielaja komunie na reke
Bez urazy, to od kogo ty czy ja się zamierzmy dystansować, to wielkiego znaczenia nie ma.
Natomiast od kogo kuria sie dystansuje, to już ma i to ogromne.

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2414
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1002 times
Been thanked: 913 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Susanna » 2021-06-16, 18:31

Przepraszam że mój temat wywołał taką burze!! 🤍🤍🤍🤍🤍🤍🙏🏼🙏🏼🙏🏼🙏🏼
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: Jozek » 2021-06-16, 18:46

To nie twoja wina.
Niektore tematy beda sie powtarzaly, dopuki nie beda zrozumiane.
Juz samo to ze sie ciagle wracaja jak bumerang, swiadczy o tym ze wymagaja wyjasnien.
Ostatnio zmieniony 2021-06-16, 19:10 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
miłośniczka Faustyny
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 4384
Rejestracja: 26 sie 2018
Lokalizacja: Ulica Sezamkowa
Has thanked: 1069 times
Been thanked: 1149 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: miłośniczka Faustyny » 2021-06-18, 00:15

Ostatnio zmieniony 2021-06-18, 12:36 przez miłośniczka Faustyny, łącznie zmieniany 3 razy.
Odkąd umiłowałam Boga całą istotą swoją, całą mocą swego serca, od tej chwili ustąpiła bojaźń, i chociażby mi nie wiem już jak mówiono o Jego sprawiedliwości, to nie lękam się Go wcale, bo poznałam Go dobrze: Bóg jest Miłość a Duch Jego- jest spokój"

niezbyt_daleko
Przybysz
Przybysz
Posty: 8
Rejestracja: 7 sie 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Święty ojciec Pio

Post autor: niezbyt_daleko » 2021-09-25, 23:11

abi pisze: 2021-06-13, 21:58
Dayy pisze: 2021-06-09, 20:10 Polecam na you tube kanał Śladami ojca Pio
A na ich stronie znalazłam zakładkę, gdzie można zostać podopiecznym Ojca Pio :)
A dodatkowo można wpłacić dowolną kwotę i na przykład przy wpłaceniu 20 zł, co tydzień będzie odprawiana Msza św. za wpłacającą osobę i w intencjach, które nosi w sercu. Otrzyma też poświęcony medalik z wizerunkiem Ojca Pio.

Przy wpłacie za 30 zł
poza wspomnianymi wyżej Mszami św. i medalikiem, otrzyma również piękny poświęcony przez księdza obrazek z wizerunkiem Ojca Pio oraz modlitwą zawierzenia się naszemu wielkiemu Patronowi.

Przy wpłacie za 50 zł,
oprócz medalika i obrazka z Ojcem Pio, otrzyma także pobłogosławiony Różaniec.


Przy wpłacie za 90 zł, poza wspomnianymi wyżej darami, po 5 miesiącach aktywnego uczestnictwa w grupie Podopieczni Ojca Pio otrzyma poświęconą 30-centymetrową figurę naszego ukochanego św. Ojca Pio.

https://sladamiojcapio.pl/zostan-podopiecznym-ojca-pio
Stowarzyszenie im. Piotra Skargi jest polską odnogą powstałego w Brazylii ruchu religijnego Tradycja, Rodzina, Własność (TFP). W kilku krajach ruch budzi poważne kontrowersje. W 1984 roku Wenezuela zakazała mu działalności, po trwającym trzy miesiące śledztwie Prokuratury Generalnej. W 1995 roku Francja wpisała TFP na listę sekt.
Od Stowarzyszenia im. Piotra Skargi dystansowała się z kolei krakowska kuria, a abp. Józef Życiński określił działalność środowiska jako „głęboko niemoralną”.https://oko.press/jedni-naciagaja-na-ma ... -ojca-pio/
Brzmi całkiem podobnie, jak handel odpustami.

Jakaś dziwna ta akcja. Lepiej pomoc konkretnym potrzebującym ludziom, niż przeznaczać pieniądze na nie wiadomo co. A jeśli wpłacać na stowarzyszenia, to takie w pełni przejrzyste.
Ostatnio zmieniony 2021-09-25, 23:11 przez niezbyt_daleko, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”