św Hiacynta Marto . iśw Franciszek Marto

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
ODPOWIEDZ
Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

św Hiacynta Marto . iśw Franciszek Marto

Post autor: Lizzie » 2021-06-27, 20:44

Obrazek
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Re: św Hiacynta Marto . iśw Franciszek Marto

Post autor: Lizzie » 2021-06-28, 13:39

św Hiacynta Marto u rodziła się 11 marca 1910 roku w Alijustrel .
Z jednej strony była bardzo ruchliwym dzieckiem z drugiej nie brakowało jej nieczęstej u dziecka
powagi .
Objawienia Matki Bożej wzbudziły w niej głęboką litość nad grzesznikami i współczucie na myśl oczekających ich pośmierci mękach piekielnych . Dlatego modlita się gorąco o nawrócenie grzeszników , jak również podejmowała pokutę w ich intencji .
To Hiacynta pouczona przez mówiła o wielkich wydarzeniach w skali światowej które miały rozegrać się w 1940 roku .
W przedzień śmierci powiedziała Matka Boża ukaże się znowu lecz nie mnie . Ja bo wiem umieram zgodnie z Jej przepowiednią .
Swe cierpienia ofiarowywała za nawrócenie grzeszników za pokój na świecie .
Zmarła 20 lutego 1920 r .
św Franciszek Marto
Urodził się 11 czerwca 1908 r Alijusrel .
W odrózeni od swojej młodszej siostry był bardziej spokojny refsekcyjny . Odznaczał się głęboką wiarą . Lubił kontemplować .
Był opiekuńczy i zdolny do wszelkich poświęceń .
W domu państwa Marto panował zwyczaj wspólnego odmawiania różańca .
Dzieci od najmłodszych lat pomagały rodzicom , uprawie roli i przy wypasie owiec .
Franciszek pragnął jak najszybciej przyjąć Komunię Świętą i dostąpić wiecznej radości niebie.
Całe swe życie pokutował pokutę ofiarował aby pocieszyć Pana Jezusa . Krótko przed śmiercią , na swą gorącą prośbę przyjął I Komunię Świętą . Zmarł 4kwietnia 1919 r .
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”