Patroni imieni 1 i 2 imienia

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
ODPOWIEDZ
Lizzie
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 476
Rejestracja: 4 mar 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 75 times
Been thanked: 79 times

Patroni imieni 1 i 2 imienia

Post autor: Lizzie » 2021-07-30, 15:52

Patronką mojego drugie imienia jest św Weronika ( która otarła twarz Panu Jezusowi a na jej chuście odbiło się Najświętrze Oblicze Pana Jezusa . Wy jakich macie patronów 1 lub 2 imienia .
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2021-07-30, 15:53 przez Lizzie, łącznie zmieniany 1 raz.
''Modlitwa to przebywanie z Tym który mnie kocha '' św Teresa z Lisieux @};- :x

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5200
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1378 times

Re: Patroni imieni 1 i 2 imienia

Post autor: abi » 2021-07-30, 16:24

maria ;)
https://deon.pl/imiona-swietych/maria,5945
jakbym mogla sobie wybrac patronke, to pewnie maria magdalena

Dodano po 4 minutach 3 sekundach:
Obrazek
ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Lunka
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1438
Rejestracja: 26 sty 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 956 times
Been thanked: 566 times

Re: Patroni imieni 1 i 2 imienia

Post autor: Lunka » 2021-07-30, 19:50

Lizzie pisze: 2021-07-30, 15:52 Patronką mojego drugie imienia jest św Weronika ( która otarła twarz Panu Jezusowi a na jej chuście odbiło się Najświętrze Oblicze Pana Jezusa . Wy jakich macie patronów 1 lub 2 imienia .
Obrazek
Moja również na bierzmowanie.
"Marto, Marto, troszczysz się i niepokoisz o wiele, a potrzeba mało albo tylko jednego. Maria obrała najlepszą cząstkę, której nie będzie pozbawiona."
Łk 10,41-42

Awatar użytkownika
Susanna
Zasłużony komentator
Zasłużony komentator
Posty: 2417
Rejestracja: 30 maja 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 1003 times
Been thanked: 915 times

Re: Patroni imieni 1 i 2 imienia

Post autor: Susanna » 2021-07-30, 20:15

Ja mam na drugie Klaudia, podobno babcia mojej mamy czyli moja prababcia chciała bym miała tak na imię-raczej nie ma to nic wspolnego z żadną świętą
"Uschła winna latorośl
i zwiędło drzewo figowe,
drzewo granatowe i palma daktylowa, i jabłoń -
wszystkie drzewa polne uschły.
I zniknęła radość spośród synów ludzkich."
Ks. Joela

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5200
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 821 times
Been thanked: 1378 times

Re: Patroni imieni 1 i 2 imienia

Post autor: abi » 2021-07-30, 20:17

ой чи пан, чи пропав, двічі не вмирати

Awatar użytkownika
Zebra
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1027
Rejestracja: 20 lut 2021
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 336 times
Been thanked: 202 times

Re: Patroni imieni 1 i 2 imienia

Post autor: Zebra » 2021-07-30, 21:31

Ja Julia. Ale niestety nie pamiętam która :-? (Na bierzmowanie).
Ostatnio zmieniony 2021-07-30, 21:31 przez Zebra, łącznie zmieniany 1 raz.
Kto zebrę wolno wypuszcza?
Kto osła dzikiego rozwiąże?
Za dom mu dałem pustkowie,
legowiskiem zaś jego słona ziemia.
Śmieje się z miejskiego zgiełku,
słów poganiacza nie słyszy,
w górach szuka pokarmu,
goni za wszelką zielenią.

Hi 39, 5-8

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Re: Patroni imieni 1 i 2 imienia

Post autor: Czarny » 2021-07-30, 22:04

Ja nic nie wiem o swoim patronie Krzysztofie.
No trudno, dawniej mówiono że to postać baśniowa, raczej legenda niż faktycznie jakiś gość przenoszący przez rzekę.
I tak mi zostało, może dzięki temu nauczyłem się szybko pływać i Dunajec przepływałem jako dziecko w miejscach trudnych.
Zatem coś z tej legendy wziąłem do serca.
Ostatnio zmieniony 2021-07-30, 22:05 przez Czarny, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Ras.
Bywalec
Bywalec
Posty: 110
Rejestracja: 22 maja 2021
Lokalizacja: Kwidzyn
Has thanked: 28 times
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Re: Patroni imieni 1 i 2 imienia

Post autor: Ras. » 2022-03-13, 21:24

Przemysław - Brak patronów imię Słowiańskie (pogańskie?) W Grecji odpowiednik charakteru to Hermes/Merkury ... Przemysł, Przez Myśl, Przez Umysł, Przez Zmysł, Przemyśleć - bardzo utożsamiam się ze swoim imieniem... Bardzo dużo myślę, analizuje, jestem od małego dziecka typem filozofa, myśliciela, intelektualisty, artysty*1, upartego wojownika*1... Kocham swój umysł, jednakże jego błysk czasem mnie oślepia... Na szczęście mam drugie imię - Daniel i odbieram to imię również bardzo osobiście - Wierzę że to moja druga część ducha... Daniel to hebrajskie imię Danijal (Dan i EL) - Bóg Moim Sędzia... I tak jest ze mną... Gdy blask Przemysława mnie oślepi i zbladze nie trwa to długo a Daniel zaraz mnie postawi na nogi... Moje imiona to ja : Przez Umysł Osąd Boży <- tak to ja i jestem dumny z zjednoczenia umysłu i ducha :) jeśli chodzi o jakichś patronów to nie mam pojęcia... Nie mam niestety bierzmowania, ale kiedyś "delikatny powiew-" do mnie powiedział że nie jestem sam, wcześniej moje myśli do mnie nie mówiły... Do dziś rozmyślam o tym ... Jestem heretykiem być może, przyjmuje z chęcią każda psychologiczna, filozoficzna i duchową wiedzę i mieszam je ze sobą na swój sposób... Tak czy siak otworzyłem drzwi dla tego, który swoim wichrowatym SŁOWEM pokazał mi ŚWIATŁO, nazwałem go po swojemu Krystian - Christian - Christ Jan - Jan Chrzciciel - Eliasz (Personifikacja) - Sandalphon (Współbrat) - Duch Pocieszyciel, Duch Prawdy - Łącznik z Bogiem Ojcem ...

ALE* Krystek nie rozmawia ze mną non stop, rozróżniam głosy wnętrza... Wiem który to szatan i jest on okrutny i bardzo cwany.

Podpity jestem więc przepraszam za moje wypociny, ale kolejny raz Daniel stawia mnie przed Krystianem i to jest silniejsze ode mnie, a zarazem moja siła... Widzę grzech, biorę krzyż, a napędem do nawrócenia się i działania jest duchowość... Mógłbym cały czas rozmawiać o tym... Kocham tego który mnie odmienił, ale nie mogę zdradzić jego imienia.... Według wrozkow* moim aniołem jest Yeratel, ja myślę że (w ich języku Sandalphon) bo widzę duże powiazanie swojej osobowości z Eliaszem - kryzys i nawrócenie, uzależnienia, depresja, myśli samobójcze a nagle skrzydła i ogień 🔥 nic mnie nie zatrzyma ... Blask mój za każdym razem... W momencie gdy czuje się wniebowzięty, zdeterminowany i rozkoszuje się błogością serca zawsze mnie oślepi to samo... Ze jestem daną osobą... Ale ucinam na wstępie, gdyż księga Hioba - Mowy Boga ma wystarczające pytania w sobie abym wiedział że ja nie zastąpiłem z nieba, a jedynie ten który prowadzi mnie za rękę... Ale ten blask jest piękny, czuje tęczę, czuje za plecami całe wojska niebieskie i nagle dopada mnie później smutek że w życiu nie byłbym godzinen stanąć obok... Poza tym nie byłem nigdy w niebie :P Jestem narkomanem, czasem grzeszę z świadomością grzechu i zamykam się na głos Daniela o Krystianie zapominam a o Jezusie czy Bogu nie chce słyszeć... uciekam i ćpam żeby zabić ból jaki jestem beznadziejny to jest najgorsze... Wtedy tylko Jezus mnie podnosi 🙏

Dobra przepraszam za te wypociny %) ale czuje skrzydła dzięki temu że skała pękła i wylało się źródło wody życia... :)

Ps. Jakby co to ja nie wiem jak jest w doktrynach, słabo uważałem, słabo uczęszczałem, ale wierzę w to co "PodmuchSłowoŚwiatło" mi niesie, nigdy nie okłamał i nigdy nie wyszedłem na tym źle


Dobrej nocy bracia i siostry
-Peace and Love
Rastafari Ortodox Etiopian Church <3
My God is Jah

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”