Aniołowie - czy mogą zgrzeszyć?

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-28, 19:13

Bo tak mówi kontekst i konstrukcja zdania. Dzieli grzeszących na dwie grupy: ludzi i aniołów.
Nic takiego nie mowi.
Calosc mowi o ludziach.
To ty ich dzielisz a nie Pismo.
Jana 8:44
44 Wy jesteście z waszego ojca, Diabła, i chcecie spełniać pragnienia waszego ojca. Ten był zabójcą, gdy rozpoczął, i nie stał mocno w prawdzie, ponieważ prawdy w nim nie ma. Kiedy mówi kłamstwo, mówi zgodnie z własnym usposobieniem, gdyż jest kłamcą i ojcem kłamstwa.
Badz konsekwentna i zinterpretuj calosc literalnie :mrgreen:
Niektorzy tak robia i twierdza ze faryzeje byli literalnym
nasieniem weza/upadlych niebianskich istot.Co Ty na to? :mrgreen:

kontekst
34 Odpowiedział im Jezus: ?Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Każdy, kto popełnia grzech, jest niewolnikiem grzechu. 35 A niewolnik nie przebywa w domu na zawsze, lecz Syn przebywa na zawsze. 36 Jeżeli więc Syn was wyzwoli, wówczas będziecie rzeczywiście wolni. 37 Wiem, że jesteście potomstwem Abrahama ale wy usiłujecie Mnie zabić, bo nie przyjmujecie mojej nauki.


6 3 Pan zapytał Kaina: ?Dlaczego jesteś smutny i dlaczego twarz twoja jest ponura? 7 Przecież gdybyś postępował dobrze, miałbyś twarz pogodną; jeżeli zaś nie będziesz dobrze postępował, grzech leży u wrót i czyha na ciebie, a przecież ty masz nad nim panować?.
8 Rzekł Kain do Abla, brata swego: ?Chodźmy na pole4?. A gdy byli na polu, Kain rzucił się na swego brata Abla i zabił go. 9 Wtedy Bóg zapytał Kaina: ?Gdzie jest brat twój, Abel?? On odpowiedział: ?Nie wiem. Czyż jestem stróżem brata mego?? 10 Rzekł Bóg: ?Cóżeś uczynił? Krew brata twego głośno woła ku mnie z ziemi! 11


Kain byl klamca i morderca :-P
Jezus mowi ze ich ojcem jest
raczej Kain a nie Abaraham.
To by była (i jest) wspaniała rzeczywistość Boża, w której wolni synowie boży służą i kochają boga prawdziwą miłością wynikającą z wolnej woli a nie zaprogramowania, Bogu służy się i kocha w wolności, bez kajdan na rękach i bata na plecach, ale ty nawet nie zdajesz sobie z tego sprawy :roll:
Kochaja Boga a czy w wlasnej woli nie wiem.
Nawet jesli nie to co z tego?napisano ze sa
niesmiertelne i zgrzeszyc nie moga.
Mialas sie zastanowic :roll:

Gdzie wyczytalas z walsnej woli?? :shock:
Kalwini twierdza ze nawet ludzie nie kochaja
Boga z wlasnej woli i jakos nie dramatyzuja :mrgreen:

Jakub napisal ze to wlasna pozadliwosc
z serca nas kusi,Jezus tez mowi ze wszystko
co najgorsze pochodzi z serca,Jeremiasz tez

Przykro mi.Ale jak to spiewal kaen to nasza wina ;)
Nam też ręcę opadają (zwłaszcza tym co Cię wcześniej znali) jak widzą pusty triumfalizm, pychę i butę w Twoich postach, których treść coraz bardziej odpływa z przystani chrześcijańskiej ku jak sam to nazywałeś "gnostyckim bajkom", które zaciekle (często zbyt) zwalczałeś.
Nie fantazjuj bo skoncze z toba dyskutowac.
Nie potrafisz sie powstrzymac od takich
tekstow?nie nazwalem tego gnoza
a nie zgadzalem sie ale zmienilem
zdanie i posypujue glowe popiolem
Nie chcesz wiedziec co ja widze w Tobie :roll:


[ Dodano: 2016-03-28, 19:13 ]
Aha i mialas pokazac werset w ktorym opisano jak
Niebianska Istota grzeszy..Nie zapominaj.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-03-28, 21:12

Powstrzymajcie się od osobistych wycieczek
do niczego dobrego to nie prowadzi, bardzo ciekawie dyskutujecie merytorycznie i tego się trzymajmy.

Ja pasuje, bo nie będę powtarzał w kółko argumentów, a wiem, że Pinchasa i tak nie przekonam
pozostaje mi zadac ci pytanie czemu w tej akurat sprawie - Szatana osobowego zgadzają się i katolicy i prawosławni i protestanci a nawet, jak ładnie wskazała Migdałek, Świadkowie Jehowy?
a Pinchas wierzy po swojemu :evil:

ale wróćmy do aniołów, bo o tym jest ten wątek
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”