św. Faustyna Kowalska

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: św. Faustyna Kowalska

Post autor: Logan » 2021-01-23, 07:06

Raczej polega to na prymitywnej formie przekazu, a nie działaniu złego. Fragment wizji jest jak najbardziej poprawny. Jezus Chrystus na krzyżu jest ofiarą za nasze grzechy. W Eucharystii spożywamy ciało i krew Chrystusa. Nie fragmenty, ale całe ciało, nawet jeśli to pół, czy ćwierć hostii.

Ten fragment w dzienniczku, ukazuje brutalną prawdę, że Chrystus w hostii jest ofiarą za nasze grzechy, ofiarą jaka się dokonała na Golgocie.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Magnolia

Re: św. Faustyna Kowalska

Post autor: Magnolia » 2021-01-23, 07:59

Jozek pisze: 2021-01-22, 23:42
Magnolia pisze: 2019-06-27, 16:05 Z teologicznego punktu widzenia wszystko jest ok : przecież spożywamy na Eucharystii Ciało i Krew Chrystusa. Realne Ciało Boga.

Może nigdy tak o tym nie myślałaś przyjmując komunię Kasiu, ale tak jest jak w tej wizji.
Magnolia, ja raczej widzial bym w tym dzialanie zlego.
Kiedys pisalem o tym jak konczy sie mowienie o czyms co sie widzialo i zly pokazuje cos co przypomina to co sie widzialo, ale w negatywnym przeslaniu.
Wiekszosci uznanych przez Kosciol Swietych zly czesto mieszal, o czym sami nieraz mowili, szczegolnie np. O Pio.
Ten fragment wyglada jak wlasnie taka odwrocona wersja tego co wczesniej widziala.
Obawiam sie ze komus poza konfesjonalem o tym mowila i miala jak ja to nazywam "powtorke z rozrywki", czyli wersje zlego, ktora nie powinna sie przedostac do jej opisow objawien.
Józek, komentujesz wizję uznanej przez Kościół świętej zgodną z Objawieniem jako działanie złego?! Naprawdę?!
Przecież aby Kościół wypowiedział się w sprawie objawień, przeprowadza wnikliwe badania teologiczne, nie spieszy się, nie wydaje decyzji pochopnie, siedzą nad tym tęgie głowy teologii... zanim objawienia oficjalnie zostaną uznane przez Kościół.
Podobnie przeprowadza się proces kanonizacyjny... nie może nic budzić wątpliwości teologicznych i jeszcze dwa cudy potwierdzają że ta osoba jest już w Niebie i pomaga żyjącym.

I rozumiem całe to rozeznanie Kościoła jest nic nie warte, bo nie zapytali Ciebie o zdanie, a Ty tam widzisz działanie złego... x_x x_x x_x

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: św. Faustyna Kowalska

Post autor: DariuszJ » 2021-01-23, 10:00

@Jozek, popieram to co napisała @Magnolia. Kościół zatwierdził, a wizja jest poprawna teologicznie.

W pierwszym momencie wyobrażenie sobie takiej wizji może być szokujące, tak jak i w pierwszej chwili dla św. Faustyny, jednak ja w tym odczuwam, że Pan Bóg chciał nam przez to dosadnie przypomnieć, że w Komunii świętej jest prawdziwy Chrystus.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: św. Faustyna Kowalska

Post autor: Jozek » 2021-01-23, 10:44

DariuszJ pisze: 2021-01-23, 10:00 @Jozek, popieram to co napisała @Magnolia. Kościół zatwierdził, a wizja jest poprawna teologicznie.

W pierwszym momencie wyobrażenie sobie takiej wizji może być szokujące, tak jak i w pierwszej chwili dla św. Faustyny, jednak ja w tym odczuwam, że Pan Bóg chciał nam przez to dosadnie przypomnieć, że w Komunii świętej jest prawdziwy Chrystus.
Czy Kosciol takze zaprzecza ze Swieci mieli czasem do czynienia z szatanem?
To co napisalem w zadnym stopniu nie zaprzecza ani objawieniom, ani decyzji Kosciola.
Nie rozumiem waszego oburzenia.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: św. Faustyna Kowalska

Post autor: Magnolia » 2021-01-23, 11:19

Jozek pisze: 2021-01-23, 10:44
Nie rozumiem waszego oburzenia.
Juz trzy osoby zareagowały na Twój wpis i Ty zamiast zastanowić sie nad tym co piszesz, albo jak piszesz, to dziwisz się oburzeniu?
Zachowujesz jak blondynka jadąca pod prąd i słysząc w radio ostrzeżenie, że na autostradzie ktoś jedzie pod prąd, i komentująca: A żeby to jeden! Wszyscy powariowali!

Może to problem nie jest w nas i tym jak odbieramy Twój wpis, tylko w tym co ty piszesz! Nie sądzisz?!

Wizję poprawną teologicznie z Objawieniem, Biblią, sedno naszej wiary w żywego Jezusa pod postaciami Ciała i Krwi w czasie Eucharystii - ty skomentowałeś jako działanie złego. (Sic!)
I naprawdę dziwisz się ze mnie, teologa, to oburza?!

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: św. Faustyna Kowalska

Post autor: Jozek » 2021-01-23, 11:33

Ale w jakim celu szukaszw kim jest problem?
Nie zauwazasz ze ta tresc objawienia oburza takze wiele osob, co jest tematem tego watku, bo jest to makabryczne przedstawienie Eucharystii.
Nie pisalem ani slowa na temat samej Eucharystii, wiec nie imputuj mi czegos czego nie pisalem.
Po prostu w prawdziwe objawienia, zostalo w jakis sposob wplatane to objawienie, ktore nie powinno byc zawarte wsrod innych. Najprawdopodobniej jego interpretacja sprawila ze zostalo wciagniete do publikacji. A tak w ogole to ta wizja pochodzi z zatwierdzonych przez Kosciol, czy z samego zyciorysu swietej?
Zreszta, tu jedynie chodzi o forme w jakiej zostalo przedstawione, a nie o prawdziwosc Eucharystii.
Moze zanim dalej bedziesz komentowac, odpowiedz na pytanie ktore zadalem we wczesniejszym wpisie.
Ostatnio zmieniony 2021-01-23, 11:37 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: św. Faustyna Kowalska

Post autor: Magnolia » 2021-01-23, 11:37

Jozek pisze: 2021-01-23, 11:33
Po prostu w prawdziwe objawienia, zostalo w jakis sposob wplatane to objawienie, ktore nie powinno byc zawarte wsrod innych. Najprawdopodobniej jego interpretacja sprawila, ze zostalo wciagniete do publikacji.
Pogrążasz się czy naprawdę Ty jesteś od decydowania co jest prawdziwe, a co nie powinno się znaleźć w Dzienniczku Św Faustyny?! A może jest od tego Kościół?!
Tak bardzo ufasz sobie i swojemu rozeznaniu, że zdanie Kościoła podważasz?!

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: św. Faustyna Kowalska

Post autor: Jozek » 2021-01-23, 11:43

Skad w tobie tyle zawzietosci w tym temacie?
Nawet nie raczysz odpowiedziec na moje pytanie.
A co do zdania Kosciola to w zadnej mierze go nie podwazam, a jesli ty tak sadzisz, to twoje zdanie, nie moje. Z pewnoscia Kosciol mial w tym jakis sluszny cel.

Jako teolog, powinnas wiedziec ze kuszenie Jezusa tez bylo dzialaniem szatana, wiec co, powinnismy ten fragment Pisma odrzucic?
Zastanow sie troche zanim zaczniesz kogokolwiek oskarzac.
Ostatnio zmieniony 2021-01-23, 11:47 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Dominik

Re: św. Faustyna Kowalska

Post autor: Dominik » 2021-01-23, 11:50

Jozek, czy nie lepiej porozmawiać o budzącym wątpliwości fragmentem zamiast od razu sugerować że Kościół mógł się pomylić?

Zdanie Kościoła podważasz, nie pogrążaj się.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: św. Faustyna Kowalska

Post autor: Jozek » 2021-01-23, 11:55

Za pozno. to nie ja sie pograzam, tylko wlasnie wy staracie sie to zrobic, przypisujac mi cos czego nie zrobilem.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Dominik

Re: św. Faustyna Kowalska

Post autor: Dominik » 2021-01-23, 12:13

Jozek, daj swoje posty komuś do przeczytania, niech oceni.

Wierzę w to, że nie masz nic złego na myśli. Po prostu raczej nie umiesz przekazać niektórych swych myśli, za bardzo je skracasz.
Skoro kilka niezależnych osób zwraca Ci uwagę to coś w tym musi być, nie idź w zaparte odpowiadając atakiem.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: św. Faustyna Kowalska

Post autor: Jozek » 2021-01-23, 12:18

No, tak, przeciez to ja atakuje was. ;)
A czy nie lepiej bylo by zapytac co mialem na mysli jesli nie zrozumieliscie?
Teraz to juz musztarda po obiedzie i pewnie powinienem byc wygnany z Kosciola.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Dominik

Re: św. Faustyna Kowalska

Post autor: Dominik » 2021-01-23, 12:37

Rozumiem, że ten fragment Ci nie pasuje?
kapłan po chwili wziął to piękne Dziecię w ręce i połamał, i żywcem je zjadł.
Przecież Jezus był niewinnie skazany na śmierć, racja?
Pod czas Eucharystii spożywamy ciało żywego Jezusa, racja?

Dlaczego ten fragment dzienniczka ma od złego pochodzić? Bo jest drastyczny? W takim razie co z ukrzyżowaniem Jezusa? Też drastyczne, a nie masz z tym problemów, Zgadza się?

Żadna musztarda po obiedzie, chce wiedzieć gdzie tu widzisz działanie złego.
Ostatnio zmieniony 2021-01-23, 12:39 przez Dominik, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: św. Faustyna Kowalska

Post autor: Jozek » 2021-01-23, 12:51

W tym ze w ogole powstal ten temat.
Widzisz, szatan tez zna Pisma i to lepiej od nas bo je rozumie, a to jest przedstawienie Eucharystii w makabryczny sposob, poprzez ktory wielu moze miec zle odczucia w przyjmowaniu komunii Sw. czy wrecz zaprzestac uczestnictwa w tym Sakramencie. Kojazy sie tez to z praktykami poganskimi skladania dzieci w ofirze, a Jezus byl doroslym mezszczyzna gdy zlozyl za nas Ofiare Najwyzsza.
Przyrownywanie ukrzyzowania Jezusa, z przyjmowaniem Komunii Sw. nie jest adekwatne, bo to rozne cele i znaczenie, choc scisle ze soba powiazane i jedno wynika z drugiego.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

DariuszJ
Bywalec
Bywalec
Posty: 119
Rejestracja: 12 sie 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 24 times
Been thanked: 53 times
Kontakt:

Re: św. Faustyna Kowalska

Post autor: DariuszJ » 2021-01-23, 13:12

Jozek pisze: 2021-01-23, 12:51 W tym ze w ogole powstal ten temat.
Widzisz, szatan tez zna Pisma i to lepiej od nas bo je rozumie, a to jest przedstawienie Eucharystii w makabryczny sposob, poprzez ktory wielu moze miec zle odczucia w przyjmowaniu komunii Sw. czy wrecz zaprzestac uczestnictwa w tym Sakramencie. Kojazy sie tez to z praktykami poganskimi skladania dzieci w ofirze, a Jezus byl doroslym mezszczyzna gdy zlozyl za nas Ofiare Najwyzsza.
Przyrownywanie ukrzyzowania Jezusa, z przyjmowaniem Komunii Sw. nie jest adekwatne, bo to rozne cele i znaczenie, choc scisle ze soba powiazane i jedno wynika z drugiego.
Tak jak pisałem. Wg mnie to przypomnienie, że spożywamy prawdziwego Chrystusa, substancjalnie obecnego w Komunii świętej. Eucharystia jest uobecnieniem ofiary krzyżowej, która też była makabryczna, ale tak właśnie było. To zrobił Chrystus z miłości do nas.
Ostatnio zmieniony 2021-01-23, 13:13 przez DariuszJ, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”