Wasi ulubieni Święci

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
Quinque
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 669
Rejestracja: 29 gru 2017
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 11 times
Been thanked: 49 times

Wasi ulubieni Święci

Post autor: Quinque » 2017-12-30, 17:09

Moją ulubioną Świętą jest Joanna D'arc, lubię ją za postawę, za to że potrafiła do końca ufać swojej wierze i swoim wartościom. A wy macie swoich ulubionych świętych?

Dodam jeszcze że sam chciałbym mieć taką wiarę i siłę zaparcia
Ostatnio zmieniony 2019-10-11, 14:32 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14812
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Wasi ulubieni Święci

Post autor: Dezerter » 2017-12-30, 18:17

Dobrze, że Dominik dodał "płeć " i że zaznaczyłeś swoją, bo byłbym przekonany, że pisze do kobiety ;)
Moim zdecydowanie Św Franciszek biedaczyna, który zmienił Kościół gdy odchodził od nauki Chrystusa i naprostował go na właściwe tory - jest to dla mnie wzór postępowania i dzięki poznaniu jego życia nie odszedłem kiedyś z KRK, ale postanowiłem aktywnie działać na rzecz jego uzdrowienia. Żniwo nadal duże a robotników jak zawsze mało.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Abraham45

Re: Wasi ulubieni Święci

Post autor: Abraham45 » 2017-12-31, 21:48

Jak dla mnie św.Piotr Apostoł, bo mimo jego głupich zachowań wobec Jezusa on cały czas wracał ze szczerym żalem, aż w końcu pojął kim jest tak naprawdę Jezus. Ta postawa żalu i szczerości wobec Jezusa jest godna podziwu i wyraził swoją wdzięczność i zarazem niegodność umierania jak Jezus właśnie na krzyżu głową w dół. Na normalny ludzki rozum zwykły człowiek nigdy nie powierzył by zdrajcy tak potężnej władzy jaką dostał św.Piotr nad Kościołem po tym jak wyparł się Jezusa trzy razy. Ale to co nienormalne u człowieka jest normalne u Boga. Bóg nie patrzy tylko na sam czyn, ale sięga głębiej i ocenia szczery żal za swoje postępowanie. To właśnie widział u Piotra, dlatego Jemu powierzył Kościół jako też taki symbol pokory, uniżenia wobec Boga. Jak dla mnie jest szczególną postacią.

Co prawda w hagiografii i historii chrześcijaństwa postać Abrahama nie jest uwzględniana jako świętego, bo wtedy nie było jeszcze procesów uznawania za świętych, ale niewątpliwie dla chrześcijan ta postać powinna znaleźć miejsce jako świętego, nie wykluczone, że w niebie za takiego jest uważany. I właśnie Abraham jest dla mnie też taką szczególną postacią, zarówno ze względu na wiarę jak i na oddanie się Bogu i posłuszeństwo, całkowite, gdyż chyba nienormalnym postępowaniem dla zwykłego człowieka jest próba zabicia własnego syna aby pokazać Bogu jak bardzo się Go kocha. On jednak poszedł nie za rozumowaniem ludzkim, ale za rozumowaniem Boga i pokazał, że jego miłość jest znacznie większa niż miłość do syna, choć i syna bardzo kochał, co sprawiło mu przecież ogromne wewnętrzne cierpienie. W ten sposób pokazał jak powinna wyglądać relacja do Boga,miłość i posluszeństwo nie tracąc tez tego co się kocha.

Wielu jest świętych, chyba wszyscy zasługują na szczególne uznanie, gdyż nie byliby świętymi, gdyby nie ich życie, oddanie Bogu, ale każdy ma swoje takie najbliższe postacie a dla mnie są nimi postacie św.Piotra i Abrahama.

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Wasi ulubieni Święci

Post autor: dromax » 2018-01-05, 00:15

:( Moją jest SIOSTRA FAUSTYNA ta od Jezusa Miłosiernego. A jej DZIENNICZEK to rewelacja!

Mivia

Re: Wasi ulubieni Święci

Post autor: Mivia » 2018-01-05, 01:09

Mój to Filippo z Nerii a drugi to Maksymilian Kolbe choć to bardziej ulubiony święty mojego dziecka a ja poznaje go wraz Synkiem ale tak naprawdę u mnie ta lista była by bardzo długa Pasjonują mnie żywoty Świętych

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: Wasi ulubieni Święci

Post autor: Efezjan » 2018-01-05, 10:19

Moim ulubionym świętym jest Charbel.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Magnolia

Re: Wasi ulubieni Święci

Post autor: Magnolia » 2018-01-05, 12:14

Ja jak młoda dziewczyna przeczytałam Dzieje duszy Sw Teresy i dzienniczek S. Faustyny, więc te dwie święte kobiety niezwykle do mnie przemawiają
Ostatnio obserwuję, ze coraz cześciej "wpadam" na św Teresę z Lisieux, nawet dostałam pod choinkę audiobook "Dzieje duszy", no była niezwykła. :)

Z mężczyzn, to fascynuje mnie o. Pio i O. Dolindo (choć nie jest jeszcze ogłoszonym świętym) :)

Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: Wasi ulubieni Święci

Post autor: Sebastian » 2018-01-05, 12:38

Święty Sebastian oraz Święty Jan Paweł II :)
Totus Tuus

m-m

Re: Wasi ulubieni Święci

Post autor: m-m » 2018-05-05, 21:41

Jeden z ulubionych :)
...Oby odbyli ćwiczenia duchowne i zechcieli posłuchać tego, co by im Pan powiedział w głębi ich serca, i porzuciliby swoje pożądania i sprawy ziemskie. Byliby wtedy gotowi na wezwanie Pańskie i wołali do Niego:<<Oto jestem, co mam czynić, Panie? Poślij mnie dokąd zechcesz, nawet i do Indii.>>
św. Franciszek Ksawery

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Wasi ulubieni Święci

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-05-05, 21:42

Święty Mikołaj.

wędrowiec

Re: Wasi ulubieni Święci

Post autor: wędrowiec » 2018-05-05, 21:46

Jest ich wielu.
Jednak patronują mi i opiekują się mną szczególnie święte kobiety, które wymieniliście już:
św. Joanna d'Arc,
św. siostra Faustyna,
św. Teresa z Lisieux.

Andy72
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1914
Rejestracja: 18 kwie 2018
Has thanked: 188 times
Been thanked: 268 times

Re: Wasi ulubieni Święci

Post autor: Andy72 » 2018-05-10, 20:53

Święty Franciszek z Asyżu
Ostatnio zmieniony 2018-05-10, 20:53 przez Andy72, łącznie zmieniany 1 raz.
„Stół dla mnie zastawiasz, na oczach mych wrogów to czynisz” (Ps 23,5)

Karamaz

Re: Wasi ulubieni Święci

Post autor: Karamaz » 2018-06-26, 21:05

Mój "idol" powiedział: "Możemy wybudować wiele kościołów. Ale jeśli nie będziemy mieli własnych mediów, te kościoły będą puste."

Jakże aktualne, nieprawdaż? ...

Zibi
Początkujący
Początkujący
Posty: 54
Rejestracja: 21 sty 2019
Has thanked: 1 time

Re: Wasi ulubieni Święci

Post autor: Zibi » 2019-01-21, 10:07

Co to za święty, którego świętym uczynił inny, grzeszny człowiek.

Dominik

Re: Wasi ulubieni Święci

Post autor: Dominik » 2019-01-21, 10:25

Zibi, proponuje założenie osobnego tematu. Niech ten temat będzie o naszych ulubionych Świętych, bez dyskusji nad tym czy święci, są świętymi.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”