Dorota z Mątowów

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
ODPOWIEDZ
Abraham45

Dorota z Mątowów

Post autor: Abraham45 » 2018-01-16, 00:03

Bł. Dorota z Mątowów to postać dla niektórych mniej znana lub nawet w ogóle nie znana. Mało się o niej mówi, ale osoba ta jest naprawdę postacią z grona błogosławionych zasługujących na większe zainteresowanie. Przede wszystkim dla kobiet: żon i matek. Dlaczego?

Ta kobieta wyszła za mąż za tyrana, awanturnika i pijaka. Jednak jej oddanie Bogu, jej postawa wobec swojego męża doprowadziła do jego nawrócenia.

Warto sobie o niej przeczytać:

http://www.brewiarz.katolik.pl/czytelni ... 6-25a.php3

Gdy przeczytałem jej życiorys byłem pełen podziwu dla tej kobiety. Przy takim podłym traktowaniu przez męża ona okazywała mu jeszcze więcej miłości. Ta postawa doprowadziła do jego nawrócenia. Dlatego postanowiłem nazwać tym imieniem swoją córkę. Tym bardziej, że to imię z greckiego oznacza Dar od Boga. To całkowicie pasowało do naszej sytuacji i do mojej sytuacji - chciałem Bogu podziękować za wszystko co mi dał. Każde z dzieci ma imiona które odnoszą się do wiary, do znaczeń biblijnych lub religijnych. Nadając córce to imię miałem przekonanie też, że to imię będzie tez pewnym błogosławieństwem dla córki, że będzie także oddana Bogu. Nie mówię o jakimś zakonie czy jakieś wyjątkowej świętości, chociaż fajnie by było, ale już o samej wierze i pełnieniu woli Boga - bez względu na to jakie powołanie wybierze.

Takiej postawy wypada życzyć wszystkim kobietom, żonom i matkom. To bardzo trudne przyjąć tyle cierpienia i być tak oddaną mężowi, kochać go mimo tylu przykrości. Myślę, że wiele kobiet by nie wytrzymało takiej presji, takiego cierpienia. Bez Boga to nie możliwe, ale z Bogiem? No cóż, jak widać o Dorocie - można.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”