Papież Franciszek

Rozmowa na temat świętych, także błogosławionych, postaci biblijnych, ich życia, czego możemy się nauczyć z ich życia.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Sebastian
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 281
Rejestracja: 22 lis 2017
Lokalizacja: Połaniec
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Papież Franciszek

Post autor: Sebastian » 2018-01-18, 07:11

Papież Franciszek, bardzo fajny papież, co o nim sądzicie? Jak oceniacie jego nauki?
Ostatnio zmieniony 2019-04-10, 21:26 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Totus Tuus

Magnolia

Re: Papież Franciszek

Post autor: Magnolia » 2018-01-18, 11:54

@Sebastian a może Ty zacytujesz jakąś wypowiedź papieża Franciszka , która wyjątkowo do Ciebie dotarła?

Bo wygodne jest zadawanie pytań licząc na odpowiedzi, gdy samemu się nie przedstawiło nic od siebie...
Ja chętnie podzielę się z Tobą co mnie urzekło u Papieża Franciszka, ale Ty pierwszy... ;)

Abraham45

Re: Papież Franciszek

Post autor: Abraham45 » 2018-01-18, 12:48

Dla mnie te są najlepsze.

"Nie kończcie dnia bez zawarcia pokoju. Wiecie dlaczego? Bo zimna wojna następnego dnia jest bardzo niebezpieczna. Ktoś może zapytać: „jak mam to zrobić ojcze"? Nie trzeba dużo mówić. Wystarczy jeden gest (tu papież delikatnie poklepał się po policzku - przyp. red.) i tyle, godzimy się"

"Nie przyszliśmy na świat po to, aby wegetować, aby wygodnie spędzić życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi. Sądzimy, że abyśmy byli szczęśliwi, potrzebujemy dobrej kanapy. Kanapy, która pomoże nam żyć wygodnie, spokojnie, całkiem bezpiecznie. Kanapa – jak te, które są teraz, nowoczesne, łącznie z masażami usypiającymi – które gwarantują godziny spokoju, żeby nas przenieść w świat gier wideo i spędzania wielu godzin przed komputerem. Kanapa jest cichym paraliżem, który może nas zniszczyć najbardziej, bo po trochu."

"Nie ma miejsca na wymówki, że ksiądz nie może czegoś zrobić. Jeżeli przyjdą młodzi ludzie i proszą o udzielenie ślubu, a ksiądz wyciąga cennik, to jest to barbarzyństwo. Tego nie można nazwać duszpasterstwem."

"Pragnienie władzy, wielkości i sławy jest rzeczą tragicznie ludzką i jest wielką pokusą, która stara się wkraść wszędzie. Dawać siebie innym, eliminując dystanse, pozostając w małości i konkretnie wypełniając codzienność - to subtelnie boskie"

"Serce miłosierne potrafi być schronieniem dla tych, którzy nigdy nie mieli domu lub go stracili, potrafi stworzyć atmosferę domu i rodziny dla tych, którzy musieli emigrować, jest zdolne do czułości i współczucia. Powiedzieć wraz z wami „miłosierdzie", to powiedzieć: szansa, przyszłość, zaangażowanie, zaufanie, otwartość, gościnność, współczucie, marzenia."

"Jeśli nie dasz z siebie tego, co w tobie najlepsze, świat nie będzie inny."

tisheeng

Re: Papież Franciszek

Post autor: tisheeng » 2018-01-19, 08:53

Trudno mi sie wypowiadac, bo mam inne troche odczucia. Muzulmanie zabijaja chrzescijan w wielu miejscach ... i to jedynie za to, ze chrzescijanie wierza w Jezusa ... a Franciszek idzie sobie do meczetu i kadzi o modlitwie ble, ble, ble
przepraszam.

Abraham45

Re: Papież Franciszek

Post autor: Abraham45 » 2018-01-19, 21:48

Widać chce pokazać jedność, że mimo zła jakie oni czynią Kościół nie dopowiada złem tylko otwiera drogę do Chrystusa - mówi o Nim, o modlitwie aby zachęcić muzułmanów do poznania Jezusa. Co w tym złego. Przecież papież nie powie do nich"Wy przeklęci muzułmanie odwalcie się od chrześcijan i od Kościoła" Odpowiada tak jak odpowiada Kościół - pragnieniem jedności i pokoju. Być może papież popełnia jakieś błędy, ale w takiej sytuacji pokazuje raczej włąsciwa postawe dla głowy Kościoła.

Benjamin

Re: Papież Franciszek

Post autor: Benjamin » 2018-01-19, 22:20

Hmmm ... po raz pierwszy chyba czytam takie stwierdzenie, ze papiez chce pokazac jednosc podlizujac sie muzulmanom. To dlaczego sw.Andrzej Bobola, obdzierany przez prawoslawnych kozakow na zywca ze skory nie wyparl sie wiary katolickiej ... przeciez mogl "okazac jednosc", przejsc na prawoslawie i wypic sobie z nimi piwo.
Nic dziwnego, ze muzulmanie gardza nami.

Abraham45

Re: Papież Franciszek

Post autor: Abraham45 » 2018-01-19, 22:44

Muzułmanie gardzą nie tylko nami, innymi wyznaniami też, ale nami dlatego - że sprzeciwiamy się ich terrorowi, ich przemocy. Poza tym za działaniami muzułmanów stoją ludzie którym zależy na zniszczeniu Kościoła. Pan Soros, pani Merkel i wielu innych, niektórzy należą do masonerii.Tak więc ci muzułmanie, którzy nienawidzą chrześcijan to broń tych ludzi przeciwko Kościołowi. Franciszek niczego takiego nie zrobił złego. Żydzi też nas gnoili i Jan Paweł II modlił się przed ścianą płaczu, przepraszał za wszystkie błędy Kościoła. Tak więc nie ma sensu go tak oceniać. Próbuje może prowadzić do jedności z muzułmanami,ukazywać dobrą stronę Kościoła. Może myśli, że nauczaniem o modlitwie wejdzie do ich serce, zainteresuje ich Jezusem. Nie wiem, ale dla mnie nie zrobił nic złego.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-20, 12:28

Dalej klasztora niźli przeora.

Benjamin

Re: Papież Franciszek

Post autor: Benjamin » 2018-01-20, 22:27

Marku ... a czym sie je te odleglosci dalsze klasztora od przeora? Bo nie strawilem ... :-\ :?:

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-20, 22:40

Benjamin pisze: 2018-01-20, 22:27 Marku ... a czym sie je te odleglosci dalsze klasztora od przeora? Bo nie strawilem ... :-\ :?:
Na dziś to tyle :)
A chodzi o czas, nie o odległość.

Magnolia

Re: Papież Franciszek

Post autor: Magnolia » 2018-01-20, 22:41

Zagadkami prawisz Marku... ja tez nie rozumiem...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: Dezerter » 2018-01-20, 23:49

Bardzo reformacyjny papież, papież zmian i odnowy, odważny, dobry na nasze czasy. Popełnia błąd z Muzułmanami, uchodźcami, ale nikt nie jest doskonały.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Papież Franciszek

Post autor: Marek_Piotrowski » 2018-01-21, 14:21

Magnolia pisze: 2018-01-20, 22:41 Zagadkami prawisz Marku... ja tez nie rozumiem...
Bo szacunek do Urzędu oraz przekonanie, że podważanie autorytetu papieża jest szkodliwsze niż to, co może nawyrabiac jakikolwiek papież nie pozwalają mi więcej pisać.

W drodze
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 506
Rejestracja: 11 lut 2017
Has thanked: 7 times
Been thanked: 28 times

Re: Papież Franciszek

Post autor: W drodze » 2018-01-21, 14:47

Znowu nie taki fajny, bo nie je z nami kremowek.

Abraham45

Re: Papież Franciszek

Post autor: Abraham45 » 2018-01-21, 15:44

W drodze pisze: 2018-01-21, 14:47 Znowu nie taki fajny, bo nie je z nami kremowek.
To zaproś go na kremówki to może wtedy stanie się fajniejszy. Jak dla mnie jest spoko, ale można brać pod uwagę taką ewentualność upadku papieża, wszak mieliśmy już w historii antypapieży. Dla nas jednak wiernych raczej powinno być ważniejsze pozytywne myślenie o papieżu i wspieranie go modlitwą.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Święci i postacie biblijne”