ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
ODPOWIEDZ
Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2019-09-29, 14:40

@Efezjan dajesz zagadkę, zabawa trwa!

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Efezjan » 2019-09-29, 21:49

Z jakiego powodu został Jakub wtrącony do więzienia przez faraona?
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Betka » 2019-09-30, 06:04

Jakub czy Józef?
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Efezjan » 2019-09-30, 18:39

Betka pisze: 2019-09-30, 06:04 Jakub czy Józef?
Tak to jest, jak się szybko robi: Józef, oczywiście.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

robbo1

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: robbo1 » 2019-10-03, 12:48

Magnolia pisze: 2019-09-29, 12:28 Może jednak wrócimy do zabawy?

Jak nazywała się druga synowa Noemi z Księgi Rut?
Nazywała się Orpa.
Jeden z jej synów poślubił Rut.Był to Machlon.
Drugi Kilion poślubił Orpę.
..jedna miał na imię Orpa...
Ostatnio zmieniony 2019-10-03, 12:48 przez robbo1, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2019-10-03, 12:49

@robbo1 odpowiedź padła już wyżej. Obecnie zadał zagadkę Efezjan i brzmi ona tak:
Efezjan pisze: 2019-09-29, 21:49 Z jakiego powodu został Józef wtrącony do więzienia przez faraona?

robbo1

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: robbo1 » 2019-10-03, 12:51

Magnolia pisze: 2019-10-03, 12:49 @robbo1 odpowiedź padła już wyżej. Obecnie zadał zagadkę Efezjan i brzmi ona tak:
Efezjan pisze: 2019-09-29, 21:49 Z jakiego powodu został Józef wtrącony do więzienia przez faraona?

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Betka » 2019-10-04, 07:04

Przez intrygę żony swego Pana, której nie uległ.
Rdz 39,8 b-9
8 b Józef miał piękną postać i miłą powierzchowność. 7 Po tych wydarzeniach zwróciła na niego uwagę żona jego pana i rzekła do niego: Połóż się ze mną. 8 On jednak nie zgodził się i odpowiedział żonie swego pana: Pan mój o nic się nie troszczy, odkąd jestem w jego domu, bo cały swój majątek oddał mi we władanie. 9 On sam nie ma w swym domu większej władzy niż ja i niczego mi nie wzbrania, wyjąwszy ciebie, ponieważ jesteś jego żoną. Jakże więc mógłbym uczynić tak wielką niegodziwość i zgrzeszyć przeciwko Bogu? "

Odrzucona oskarżyła go o próbę gwałtu.
A jej mąż uwierzył i wtrącił go do więzienia.

Dodano po 2 minutach 17 sekundach:
Kto w Biblii miał grób szykowany w czasie swojej nocy poślubnej ?
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2019-10-09, 09:58

Betka pisze: 2019-10-04, 07:04
Kto w Biblii miał grób szykowany w czasie swojej nocy poślubnej ?
Trudna sprawa z tą zagadką.
Ale wykorzystałam najpierw google "grób w noc poślubną", potem wikipedia, znalazłam historię Sary, której mężowie umierali w noc poślubną. Siedmiu dokładnie umarło... Więc jak znalazł się kolejny, ósmy mąż , odważny Tobiasz. To przyszły teść w poranek po nocy poślubnej zaczął kopać grób, przekonany że Tobiasz już zmarł.
A tu była niespodzianka!

10 A Raguel wstał, zawołał swoje sługi do siebie, a oni poszli, aby wykopać grób. Powiedział przy tym: «Żeby tylko on nie umarł, bo staniemy się wtedy pośmiewiskiem i wzgardą». 11 A gdy mieli już grób wykopany, Raguel poszedł do domu i zawołał swoją żonę, 12 i rzekł: «Poślij jedną ze służących, aby poszła zobaczyć, czy on żyje. A jeśli umarł, to go pogrzebiemy, aby nikt się nie dowiedział». 13 I wysłali służącą, zapalili lampę i otworzyli drzwi. Potem ona weszła i zobaczyła ich, jak leżeli i spali spokojnie razem. 14 A wychodząc służąca powiadomiła rodziców, że on żyje i że nic złego im się nie dzieje. 15 Wtedy dziękowali Bogu niebios
Tb 8, 10-14

W takim razie powiedzcie mi zatem, co uratowało Tobiasza przed śmiercią?

sylvi91

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: sylvi91 » 2019-10-20, 21:50

Magnolia pisze: 2019-10-09, 09:58 W takim razie powiedzcie mi zatem, co uratowało Tobiasza przed śmiercią?
Wydaje mi się, że chodzi o Archanioła Rafała, który towarzysząc Tobiaszowi przybrał imię Azariasz.
1 I poszedł chłopiec, a razem z nim anioł, a także i pies wyszedł z nim i podróżował razem z nimi. Tak podróżowali obaj i zastała ich pierwsza noc, i przenocowali nad rzeką Tygrys 2 Chłopiec wszedł do rzeki Tygrys, aby umyć sobie nogi. Wtedy wynurzyła się z wody wielka ryba i chciała odgryźć nogę chłopca. Na to on krzyknął. 3 A anioł rzekł chłopcu: «Uchwyć ją i nie puszczaj tej ryby!» I uchwycił chłopiec mocno rybę i wyciągnął ją na ląd. 4 Wtedy powiedział mu znowu anioł: ...
Jeśli to prawidłowa odpowiedź to pomyślę nad zagadką... na razie nie mam głowy do tego. :ymhug:

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2019-10-20, 23:05

Czytaj dalej. Jeszcze kawałek dalej. Co zrobił konkretnie?

sylvi91

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: sylvi91 » 2019-10-21, 09:34

Magnolia pisze: 2019-10-20, 23:05 Czytaj dalej. Jeszcze kawałek dalej. Co zrobił konkretnie?
Teraz przeczytałem ponownie twoje pytanie i chyba dotarło. Od początku chodziło Ci o 'coś', a nie 'kogoś'.
To w takim razie zacytuję ten fragment:
14 A Tobiasz w odpowiedzi rzekł Rafałowi: «Bracie Azariaszu, ja słyszałem, że ona była wydawana już za siedmiu mężów i że oni zmarli w swych komnatach małżeńskich tej nocy, kiedy zbliżali się do niej4. Słyszałem także, jak niektórzy mówili, że zabija ich demon. 15 Teraz to i ja się boję, ponieważ jej samej nie dzieje się krzywda, lecz ktokolwiek chce się zbliżyć do niej, zabija go [demon]. Jestem jedynakiem ojca mego. Nie mogę umrzeć i [tak] doprowadzić do grobu życia mojego ojca i matki skutkiem żałoby po mnie. A przecież nie mają drugiego syna, aby ich pogrzebał». 16 A on odpowiedział mu na to: «Nie przypominasz ty sobie polecenia twego ojca, który ci rozkazał wziąć żonę z domu ojca twego? A więc posłuchaj mnie teraz, bracie: nie martw się o tego demona, ale bierz [ją za żonę]. Jestem przekonany, że tej nocy ją otrzymasz jako żonę. 17 5 A kiedy będziesz wstępował do komnaty małżeńskiej, zabierz część wątroby ryby i serce i połóż to na rozżarzone do kadzenia węgle. Potem rozejdzie się zapach, demon go poczuje i ucieknie, i nie pojawi się przy niej po wieczne czasy.
Twoje pytanie: W takim razie powiedzcie mi zatem, co uratowało Tobiasza przed śmiercią?
Odpowiedź: Zapach przypiekanych części z wypatroszonej ryby.

Tak?

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2019-10-21, 10:38

tak, Brawo! Zadajesz zagadkę!

sylvi91

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: sylvi91 » 2019-10-21, 11:39

Magnolio... to cieszę się, że mnie naprowadziłaś na właściwy trop.
Moja nowa zagadka też jest związana z rybą.
Rozumiana jako znak chrześcijan - ryba, według jednego z internautów i właściciela bloga o teoriach liczbowych zawiera w swoim kształcie dość ciekawe proporcje, m.in Złotą Liczbę. (Phi).
Diagram - uproszczony schemat ciała ryby. Dla zainteresowanych, więcej info tutaj : http://pidigits.ca/pidigits-pi-phi-and-e-link.html

Obrazek

Zagadka: Co znalazł Św. Piotr w pyszczku złowionej ryby. Proszę o podanie dawnej nazwy?

Awatar użytkownika
Betka
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 265
Rejestracja: 28 cze 2019
Lokalizacja: Podkarpackie
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 401 times
Been thanked: 133 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Betka » 2019-10-21, 11:56

Znalazł statera.
Twoje słowo jest pochodnią dla nóg moich i światłem na mojej ścieżce .
Ps 119

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”