ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2019-02-25, 09:21

Pieśń na Pieśniami.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2019-02-25, 09:36

Dzięki za podpowiedź Andeju

O jak piękna jesteś, przyjaciółko moja,
jak piękna,
oczy twe jak gołębice!

Włosy twe jak stado kóz
falujące na górach Gileadu.
2 Zęby twe jak stado owiec strzyżonych,

Piersi twe jak dwoje koźląt,
bliźniąt gazeli,
co pasą się pośród lilii.


Moje pytanie:
Co zrobili żeglarze z pewnym prorokiem, by uspokoić morze w czasie burzy?
Ostatnio zmieniony 2019-02-25, 09:37 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2019-02-25, 09:40

Czy pytasz o to, co jest oczywiste i przychodzi na myśl przed zakończeniem czytania pytania?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2019-02-25, 09:41

;) Zapewne tak. Ale dajmy młodym szansę.
Ostatnio zmieniony 2019-02-25, 10:09 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

robbo1

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: robbo1 » 2019-02-28, 19:25

Może odpowiedź jest zawarta w Jon.1:15:
"...wrzucili go do morza.I zaraz uspokoiło się morze..."
Inne tłum.
"wrzucili go w morze,a ono przestało się srożyć"."....morze ucichło".
Ostatnio zmieniony 2019-02-28, 19:27 przez robbo1, łącznie zmieniany 1 raz.

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2019-02-28, 20:32

Dobra odpowiedź, chodziło o proroka Jonasza - zadajesz zagadkę.

Dominik

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dominik » 2019-03-07, 23:20

Trzeba zaktualizować regulamin zabawy, odpowiadający ma np. 3 godziny na zadanie swego pytania. Potem każdy może pytac, oprócz użytkownika który ostatnio pytał. Pytanie powinno być odrazu z odpowiedzią według obecnego regulaminu.

To ja zadam zagadkę:
W jakim miejscu Jezus przychylił się do prośby szatana?
Ostatnio zmieniony 2019-03-07, 23:22 przez Dominik, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2019-03-08, 10:29

Nie z odpowiedzią, ale odnośnie sugestii.
Uważam, że należy inaczej. Osobiście dałbym ODPOWIADAJĄCEMU PRAWIDŁOWO 24 godziny PIERWSZEŃSTWA na zadanie pytania. Po upływie tego czasu, kto pierwszy , tan lepszy.
Znalezienie odpowiedzi to zadanie, a sformułowanie pytania, to kolejne wyzwanie. Zwykle trudniejsze od znalezienia odpowiedzi. Dlatego obowiązek zamieniłbym na przywilej dające szczególne prawo przez określony czas.

Dodano po 8 minutach 3 sekundach:
Pytanie pomocnicze: Czy masz na myśli prośbę pojedynczego osobnika czy też całej hordy? I drugie też doprecyzowujące, czy dotyczy to sytuacji, w której Jezus wręcz polecił, i to werbalnie, realizację złych zamiarów?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Dominik

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dominik » 2019-03-08, 11:21

Mam na myśli całą hordę,,,
Wydaje mi się, że Jezus nie polecił werbalnie realizacji złego zamiaru.

Co do regulaminu, widzę że Dezerter już dodał wspomniane 24 godziny, niech tak już zostanie.

Można by jeszcze dodać, że jeśli odpowiedz jest inna, od tej której oczekiwał pytający,,, ale również poprawna to zostanie ona uznana,, a pytający tylko doda swoją odpowiedz jako uzupełnienie.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2019-03-08, 11:51

Rację masz,
a teraz dajmy czas na łapanie tejże hordy ... jeśli nie jest za późno. Gdyby to mi akurat udałoby się znaleźć odpowiedź, to mógłbym zadać pytanie o tę drugą ewentualność. Będę się starał.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Viridiana
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1705
Rejestracja: 6 sie 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 552 times
Been thanked: 419 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Viridiana » 2019-03-08, 18:04

Gdy przybył na drugi brzeg do kraju Gadareńczyków, wybiegli Mu naprzeciw dwaj opętani, którzy wyszli z grobów, bardzo dzicy, tak że nikt nie mógł przejść tą drogą. Zaczęli krzyczeć: «Czego chcesz od nas, <Jezusie>, Synu Boży? Przyszedłeś tu przed czasem dręczyć nas?» A opodal nich pasła się duża trzoda świń. Złe duchy prosiły Go: «Jeżeli nas wyrzucasz, to poślij nas w tę trzodę świń!» Rzekł do nich: «Idźcie!» Wyszły więc i weszły w świnie. I naraz cała trzoda ruszyła pędem po urwistym zboczu do jeziora i zginęła w falach. Pasterze zaś uciekli i przyszedłszy do miasta rozpowiedzieli wszystko, a także zdarzenie z opętanymi. 34 Wtedy całe miasto wyszło na spotkanie Jezusa; a gdy Go ujrzeli, prosili, żeby odszedł z ich granic. - Mt 8, 28 - 34
Który to psalm: dla kierownika chóru, na instrumenty strunowe, w oktawie; Psalm Dawida.
Miłość nie wyrządza zła drugiemu człowiekowi. Miłość więc jest wypełnieniem Prawa (Rz 13, 10)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2019-03-08, 18:47

Przepraszam. Usunąłem, to co napisałem. Niech rozwiązanie biegnie trybem swoim.
Ostatnio zmieniony 2019-03-08, 18:48 przez Andej, łącznie zmieniany 1 raz.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

robbo1

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: robbo1 » 2019-03-09, 19:59

Viridiana pisze: 2019-03-08, 18:04 Gdy przybył na drugi brzeg do kraju Gadareńczyków, wybiegli Mu naprzeciw dwaj opętani, którzy wyszli z grobów, bardzo dzicy, tak że nikt nie mógł przejść tą drogą. Zaczęli krzyczeć: «Czego chcesz od nas, <Jezusie>, Synu Boży? Przyszedłeś tu przed czasem dręczyć nas?» A opodal nich pasła się duża trzoda świń. Złe duchy prosiły Go: «Jeżeli nas wyrzucasz, to poślij nas w tę trzodę świń!» Rzekł do nich: «Idźcie!» Wyszły więc i weszły w świnie. I naraz cała trzoda ruszyła pędem po urwistym zboczu do jeziora i zginęła w falach. Pasterze zaś uciekli i przyszedłszy do miasta rozpowiedzieli wszystko, a także zdarzenie z opętanymi. 34 Wtedy całe miasto wyszło na spotkanie Jezusa; a gdy Go ujrzeli, prosili, żeby odszedł z ich granic. - Mt 8, 28 - 34
Który to psalm: dla kierownika chóru, na instrumenty strunowe, w oktawie; Psalm Dawida.
W Psalmie 6 wer.1 czytamy:
"Przewodnikowi chóru,z grą na strunach,na oktawę"

Dodano po 14 minutach 45 sekundach:
Nie wiem,czy to już było wyjaśniane,jeżeli przeoczyłem to przepraszam,ale pytam ile zwierząt weszło i miało wejść do arki.
W Rodz.6:19-20 czytamy:
Z wszelkich istot żyjących,z wszelkiego ciała wprowadzisz do arki po parze z każdego,aby z tobą zostały przy życiu...
Niemniej w rozdz.7 :2-3 wynika co innego [zmiana decyzji?]
Ze wszystkich zwierząt czystych weź ze sobą po siedem,samca i samicę,a ze zwierząt nieczystych po parze samca i samicę...[/Biblia

Niemniej w wer.15-16 czytamy:

I weszło do arki,po parze z wszelkiego ciała,w którym było tchnienie życia.A te, co weszły jako samiec i samica,z wszelkiego ciała weszły .Bw
wszelkie istoty,w których było tchnienie życia weszły po parze,do arki.Gdy już weszły do arki,zamknął za nimi drzwi . BT
Ostatnio zmieniony 2019-03-09, 20:02 przez robbo1, łącznie zmieniany 2 razy.

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2019-03-09, 20:32

@robbo1 Zadałeś zagadkę i sam na nią odpowiedziałeś?!

robbo1

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: robbo1 » 2019-03-09, 21:14

Gdzie i jak?
Pierwsze wer. przedstawiają zadanie "wprowadzisz do arki...
po ile zwierząt?
...po parze
z wszelkich istot...".
Potem w 7:2 i 3 po parze ze zwierząt nieczystych,czystych po siedem
Niemniej w wer.14-16 "oni i wszystkie zwierzęta ...[weszli]
i w e s z ł o
do arki po parze..."
jakich zwierząt?
"z wszelkiego ciała ,w którym było tchnienie życia".
Miało wejść?
A weszło?
Ostatnio zmieniony 2019-03-09, 21:25 przez robbo1, łącznie zmieniany 2 razy.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”