ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Jozek » 2020-08-05, 11:10

Masz na mysli pierwszego uznanego przez Kosciol. Ale byli tacy wczesniej w ST i byli to glownie Prorocy.
Poza tym nie sadze by wiele innych ludzi, tych nieznanych nie bylo meczennikami tylko dlatego ze Kosciol tego nie oglosil, ale jest o nich napisane w Pismach i Jezus tez o nich mowil.
W tym tez pewnie jest pewien aspekt psychologiczny ze mamy tylu samozwanczych prorokow, bo mysla ze swietosc, czy zbawienie zalezy od wszystkim znanego meczenstwa, czy dzialalnosci ewangelizacyjnej.
Ostatnio zmieniony 2020-08-05, 11:18 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2020-08-05, 11:25

Czy na Twoją odpowiedź masz cytat z Pisma św? Bo wedle zasad powinien paść cytat w odpowiedzi.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2020-08-05, 14:52

Jozek pisze: 2020-08-05, 11:10 Ale byli tacy wczesniej w ST i byli to glownie Prorocy.
To może trzeba wskazać na Abla?

Wybaczcie, ale to prowadzi do absurdu.
Czy jest się spierać o przekonania? Rzadko włączam się w tę zabawę, ale uznaję zasady. Odpowiedź musi być potwierdzona jakimś konkretem. Najlepiej bilijnym cytatem skoro są to zagadki biblijne. Oczywiście można się posłużyć jaką wypowiedzią autorytetu, biblisty, świętego ... Ale opieranie sie wyłącznie na własnym przekonaniu nie może być obiektywnym kryterium uznawania odpowiedzi.

Jeśli znajdujesz w Biblii lub a jakimś dziele poświęconym Biblii to podaj cytat. Jeśli nie, to skończmy tę przepychankę.

Jeśli nie masz żadnego pytania to powtórzę com napisał:

Gdzie w Piśmie mowa o tym, że osoby przebywające w niebie i w piekle mogą ze sobą rozmawiać, widzieć się, ale nie mogą sobie podać ręki, ani niczego innego?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: abigail » 2020-08-05, 15:18

"Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i przyślij Łazarza, aby koniec swego palca umoczył w wodzie i ochłodził mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu”. (...) między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd nie przedostają się do nas”
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2020-08-05, 15:58

(Łk 16, 19-27)

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2020-08-05, 17:05

abigail pisze: 2020-08-05, 15:18 "Ojcze Abrahamie, ulituj się nade mną i przyślij Łazarza, aby koniec swego palca umoczył w wodzie i ochłodził mój język, bo strasznie cierpię w tym płomieniu”. (...) między nami a wami zionie ogromna przepaść, tak że nikt, choćby chciał, stąd do was przejść nie może ani stamtąd nie przedostają się do nas”
W ten sposób przyjęłaś na siebie obowiązek zadania kolejnego zadania. A tak w ogóle, to błyskawica. Magnolia też doprecyzowując.

Miłej zabawy w wymyślaniu kolejnego pytania.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: abigail » 2020-08-05, 17:31

po czym łaziły biblijne koty?
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Jednax

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Jednax » 2020-08-05, 17:53

pomylka
Ostatnio zmieniony 2020-08-05, 17:56 przez Jednax, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: abigail » 2020-08-05, 17:55

zaiste to... nie widzialam komarów w tym kurzu
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2020-08-05, 18:05

abigail pisze: 2020-08-05, 17:31 po czym łaziły biblijne koty?
Ba 6, 15-22 15 Jak naczynie stłuczone staje się dla człowieka niepożyteczne, tak się rzecz ma z ich bogami, umieszczonymi w świątyniach. 16 Oczy mają pełne kurzu, unoszącego się spod nóg chodzących. 17 Jak ten, co obraził króla, wokół ma zamknięte dziedzińce, jako skazany na śmierć, tak kapłani obwarowują ich świątynie drzwiami, zamkami i zasuwami, aby nie byli ograbieni przez złodziei. 18 Światła zapalają i to w większej liczbie niż dla siebie, a żadnego z nich ci bogowie ujrzeć nie mogą. 19 Są oni jak belka w domu: wnętrze ich, jak powiadają, jest stoczone, bo robactwo, wychodzące z ziemi, pożera ich wraz z ubiorem, a oni tego nie czują. 20 Oblicze mają czarne od dymu unoszącego się ze świątyni. 21 Na ciała i głowy ich zlatują nietoperze, jaskółki i inne ptaki, i koty po nich łażą. 22 Stąd poznajecie, że nie są bogami, dlatego się ich nie bójcie.

moja zagadka: Co podpiera domy dzieci i co wywraca fundamenty?
Ostatnio zmieniony 2020-08-05, 18:08 przez Magnolia, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: abigail » 2020-08-07, 07:12

mądrość syracha nas poucza
"Czynem i słowem czcij ojca swego,
aby spoczęło na tobie jego błogosławieństwo.
9 Albowiem błogosławieństwo ojca podpiera domy dzieci,
a przekleństwo matki wywraca fundamenty."

magnolia daj łatwiejsze, bo tez nie wiedziałam tylko google szukały ;)
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2020-08-07, 07:25

abigail pisze: 2020-08-07, 07:12 mądrość syracha nas poucza
"Czynem i słowem czcij ojca swego,
aby spoczęło na tobie jego błogosławieństwo.
9 Albowiem błogosławieństwo ojca podpiera domy dzieci,
a przekleństwo matki wywraca fundamenty."

magnolia daj łatwiejsze, bo tez nie wiedziałam tylko google szukały ;)
Czy celem zabawy nie jest właśnie wyszukiwanie, nawet maszynowe? Przy okazji czytasz fragment, zastanawiasz się, pojawiają się refleksje. To tworzy zachętę do przeczytania większego fragmentu. A umiejętne zadanie pytanie googlowi świadczy o inteligencji i ją rozwija.

Niestety. Stało się. Zasady ruchu są proste. Kto odpowiedział, ma obowiązek zadania kolejnego. Zadaj takie, które według Ciebie przyniesie najwięcej pożytku. Proste lub trudne. Ale przyczyniające się do rozwoju. Może z jakąś podpuchą. Spodziewam się finezji. Ale oczywiście może być proste, bo każdy sukces zachęca do działania.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: abigail » 2020-08-07, 07:45

pożytku i rozwoju?? dla mnie zabawa to przyjemnosc...
to powiedz mi moj drogi co mieli apostołowie zrobic z osiolkiem
tym od wjazdu do jerozolimy... o ile nie przejadl sie palmowych liści ;)

Dodano po 8 minutach 53 sekundach:
Obrazek
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2020-08-07, 07:56

Awans na drogiego cieszy. Ale czy aby Twój? Aby odpowiedzieć na pytanie musiałbym zamknąć oczy.
Sądzę, ze dokładnie to, co zrobili. Wykonali polecenie. Mieli odwiązać, więc odwiązali. Mieli odpowiedzieć na pytanie, to odpowiedzieli we wskazany sposób. Mieli przyprowadzić, więc przyprowadzili. Czy mieli napoić? Tego w poleceniu nie było, ale zapewne było czymś oczywistym, co należy zrobić przed drogą.
Nie wiem, czy mieli przystosować do jazdy wierzchem, ale to zrobili.

Niestety, jeśli uznasz moją odpowiedź Mk 11.2, to będę musiał zadać pytanie. A to kłopot. Spojrzałem więc, kierując się biblijną radą, na niebo i spostrzegłem że zbliża się opad. W jakim kierunku się patrzyłem?

Ale, ale. Jeśli kogoś drażni taka zabawa, która jest odstępstwem o tradycji, to wyraźcie krytykę. A więcej nie będzie.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: abigail » 2020-08-07, 14:59

dobra odpowiedz
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”