ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2021-03-04, 20:14

Spodobało mi się pytanie. Prowokacyjne. Zaskakujące. Dlatego odpowiadam. Gratuluję pomysłu.
Wj 2,12 Rozejrzał się więc na wszystkie strony, a widząc, że nie ma nikogo, zabił Egipcjanina i ukrył go w piasku.

Pytanie: Kto, w praktyce wykorzystywał prawa Mendla (najpierw oszukany, oszukał oszukującego)?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: abi » 2021-03-04, 20:44

jakub, ale za to mialdwie zony co nie? ;)

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Jozek » 2021-03-04, 23:52

abi pisze: 2021-03-04, 20:44 jakub, ale za to mialdwie zony co nie? ;)
I spore stado, od ojca tych 2 zon.
Jak to mowi stare powiedzenie, "chytry dwa razy traci" ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: abi » 2021-03-05, 07:47

ale zaraz...oszukal ezawa a jego oszukal wuj laban...to nie tak jak andej w pytaniu dal...ide myslec dalej

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Jozek » 2021-03-05, 08:02

abi pisze: 2021-03-05, 07:47 ale zaraz...oszukal ezawa a jego oszukal wuj laban...to nie tak jak andej w pytaniu dal...ide myslec dalej
To on wykorzystal prawo Mendla, przy rozmnazaniu stada. Wiesz, prawo Mendla nie dotyczy tylko kwiatkow i groszku pachnacego. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dezerter » 2021-03-05, 13:19

Odpowiadamy z cytatem z Biblii jako dowodem na prawdziwość odpowiedzi i by inny poznawali Słowo.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Jozek » 2021-03-05, 13:33

Mi padl od wczoraj internet, a z telefinu nie dam rady znalesc wlasciwy fragment.
Zreszta Abi pewnie go czytala zanim napisala odpowiedz, to chyba latwo znajdzie umowe z wujem ze laciate beda jego zaplata.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: abi » 2021-03-05, 15:36

jozek mowi o fragmencie z ksiegi rodzaju 30, 25-43

Gdy Rachela urodziła Józefa, Jakub rzekł do Labana: «Zwolnij mnie, abym mógł wrócić do kraju, w którym mieszkałem. 26 Pozwól mi zabrać moje żony i dzieci, za które ci służyłem, i odejdę. Wiesz dobrze, jak ci służyłem». 27 Laban mu odpowiedział: «Obyś mnie darzył życzliwością! Odgadłem bowiem, że Pan błogosławił mi dzięki tobie». 28 Po czym dodał: «Ustal mi twoją zapłatę, a ja ci ją dam». 29 Jakub rzekł do niego: «Ty sam wiesz, jak ci służyłem i jaki jest twój dobytek dzięki mnie. 30 Miałeś bowiem niewiele, zanim przyszedłem; odkąd zaś tu jestem, pomnożył się on bardzo i Pan ci błogosławi. Jednak teraz muszę się zatroszczyć i o moją rodzinę». 31 A na to Laban: «Cóż więc mam ci dać?» Jakub odpowiedział: «Nic mi nie dasz! Uczyń mi tylko to, co ci powiem, a będę nadal pasł twe stada i będę się nimi opiekował. 32 A więc: obejdę dzisiaj wszystkie twe stada i wybiorę z nich dla siebie wszystkie jagnięta cętkowane, pstre i czarne spośród owiec oraz koźlęta pstre i cętkowane spośród kóz. Niech one będą moją zapłatą. 33 Po pewnym czasie będziesz mógł przekonać się o mojej uczciwości. Gdy bowiem przyjdziesz, aby obejrzeć to, co będzie mi się należało jako zapłata, kozy, które nie będą cętkowane i pstre, oraz owce, które nie będą czarne, możesz uważać za skradzione przeze mnie». 34 Laban rzekł: «Dobrze, niechaj będzie tak, jak mówisz!» 35 Ale jeszcze tego samego dnia Laban oddzielił wszystkie kozły cętkowane i pstre oraz wszystkie kozy cętkowane i pstre; wszystkie, które miały cokolwiek sierści białej, oraz owce czarne, i dał je swym synom. 36 Ponadto wyznaczył odległość, jaką trzeba było przejść w ciągu trzech dni pomiędzy sobą a Jakubem. A Jakub pasł pozostałe owce Labana.
37 Jakub nazbierał sobie świeżych gałązek topoli, drzewa migdałowego i platanu i pozdzierał z nich korę w taki sposób, że ukazały się na nich białe prążki. 38 Tak ostrugane patyki umocował przy korytach z wodą, czyli przy poidłach, aby je widziały trzody, które przychodziły pić wodę. Gdy bowiem zwierzęta przychodziły pić wodę, parzyły się. 39 I tak parzyły się zwierzęta z trzód przed tymi patykami i wskutek tego dawały przychówek o sierści prążkowej, pstrej i cętkowanej. 40 Jakub oddzielił więc owce białe i pędził je przodem przed pstrymi i czarnymi, jako stada Labana; dla siebie zaś trzymał stada osobno, nie łącząc ich ze stadami Labana. 41 A przy tym Jakub umieszczał owe ponacinane patyki na widocznym miejscu przy poidłach tylko wtedy, gdy miały się parzyć sztuki mocne; 42 gdy zaś owce były słabe, patyków nie kładł. W ten sposób sztuki słabe miały się dostać Labanowi, a mocne - Jakubowi.
43 Tak to stał się Jakub człowiekiem bardzo zamożnym; miał bowiem liczne trzody, a ponadto niewolnice, sługi, wielbłądy i osły.


Dodano po 58 sekundach:
niech wiec da zagadke

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Jozek » 2021-03-05, 16:03

Zadaj Ty pytanie, bo ja znow narozrabiam. ;)
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: abi » 2021-03-05, 16:16

kto poratowal wdowe oliwa by splacila dlug?

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2021-03-05, 17:19

Widzę, że teraz zabawa się rozkręca i równolegle idzie zadawanie zadań. W sumie nie mam nic przeciw temu. Ważne, by wyła zabawa. Ale w ten sposób wkracza bałagan. Gdy któryś raz udzielana jest odpowiedź na jakieś pytanie. Gdy już zadane są kolejne dwa, a ktoś wraca do przeszłości.

Ale może coś mi umknęło, ktoś coś …
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
abi
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5193
Rejestracja: 3 mar 2021
Has thanked: 820 times
Been thanked: 1373 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: abi » 2021-03-05, 17:57

mozesz cos konkretnie, czy tylko chodzi ci popsuc nam zabawe

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2021-03-05, 18:18

Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Jozek » 2021-03-05, 18:29

No chyba ze Abi zle odpowiedziala i zly cytat podala.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Andej » 2021-03-05, 18:33

Dez dyryguje tutaj.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”