ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
ODPOWIEDZ
Jakub2

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Jakub2 » 2018-01-19, 20:10

Gor pisze: 2018-01-19, 14:33
Jakub2 pisze: 2018-01-19, 12:34
Jesli jeden ma talent malarski, drugi rzezbiarski, trzeci robi wygodne buty, czwarty jest lekarzem, piaty murarzem, szosty Kaplanem-Biskupem, to ktory z nich bedzie najlepszy? Ktory z nich bedzie najswietrzy, a ktory z nich bedzie najgorszy?

nie wiem czy to nowa zagadka ? czy rozważanie?
- wydaje mi się że jesteśmy równi wobec Boga - a jeśli chodzi o "według ciebie" to sam musisz dokonać wyboru - jedni lubią rzeźby, inni malarstwo czy muzykę, a inni buty.

a jeśli chodzi o pierwszy akapit - twoich rozważań - to maszynka sama nie pracuje - jeszcze potrzebny jest materiał, dbałość o serwis urządzenia,
z doświadczenia wiem żę konstruktor/producent ma talent to konstrukcji, a producent do produkcji - ciekawe czy ten co produkuje młotek, umie zrobić buty.
Tak jest to rozwazanie Biblii.
Oj, szkoda ze nie zauwazyles ze ta maszynka to w przenosni mialem na mysli łaske Boza i talenty.

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2018-01-19, 20:12

Jakubie ten wątek jest skupiony na zagadkach nie służy do polemiki.

Ostatnia zagadka czeka na rozwiązanie:
Dominik pisze: 2018-01-19, 15:11
Moje pytanie
Dlaczego Mojżesz nie dotarł do Ziemi Obiecanej?

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Efezjan » 2018-01-19, 23:52

I podniósł Mojżesz rękę, i dwukrotnie uderzył laską w skałę. A wtedy woda wypłynęła obficie; pił ją lud i jego trzoda. Lecz Jahwe tak przemówił do Mojżesza i Aarona:

- Ponieważ nie zaufaliście mi tak, aby uwielbić mnie w oczach synów Izraela, dlatego wy nie wprowadzicie tej społeczności do ziemi, którą wam daję.
Lb 20, 11-12.


Wyjdź na górę Abarim, na górę Nebo, która leży w ziemi Moab naprzeciw Jerycha i spójrz na ziemię Kanaan, którą dam w dziedzictwie synom Izraela. Umrzesz na tej górze, na którą teraz wchodzisz, i zostaniesz przyłączony do twych przodków, podobnie jak twój brat Aaron umarł na górze Hor i został przyłączony do swoich przodków, ponieważ nie postąpiliście właściwie wobec mnie wśród synów Izraela u wód Meriba-Kadesz, na pustyni Cin;
nie uczciliście bowiem mej świętości pośród Izraelitów. Z bliska ujrzysz więc ten kraj, lecz nie wejdziesz do tego kraju, który ja daję synom Izraela.
Pwt 32, 49-52.
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Dominik

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dominik » 2018-01-20, 00:00

Dobrze, jakie jest Twoje pytanie?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Efezjan » 2018-01-20, 00:24

Z jakich materiałów zbudowana była Arka Przymierza i co znajdowało się w środku?
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Dominik

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dominik » 2018-01-20, 08:34

Arka była zrobiona z drzewa akacjowego, pokryta złotem. W środku znajdowały się dwie kamienne tablice.

PWT 10
1 W tym czasie powiedział mi Pan: «Wyciosaj sobie dwie kamienne tablice podobne do pierwszych, a wstąp do mnie na górę. Uczyń też arkę z drzewa. 2 Napiszę na tablicach przykazania, które były na pierwszych tablicach - stłuczonych przez ciebie - i włożysz je do arki». 3 Uczyniłem arkę z drzewa akacjowego, wyciosałem dwie kamienne tablice, podobne do pierwszych, i wstąpiłem na górę, mając w rękach obie tablice.

WJ 25
10 I uczynią arkę5 z drzewa akacjowego; jej długość będzie wynosiła dwa i pół łokcia; jej wysokość półtora łokcia i jej szerokość półtora łokcia. 11 I pokryjesz ją szczerym złotem wewnątrz i zewnątrz, i uczynisz na niej dokoła złote wieńce. 12 Odlejesz do niej cztery pierścienie ze złota i przymocujesz je do czterech jej krawędzi: dwa pierścienie do jednego jej boku i dwa do drugiego jej boku. 13 Rozkażesz zrobić drążki z drzewa akacjowego i pokryjesz je złotem. 14 I włożysz drążki te do pierścieni po obu bokach arki celem przenoszenia jej. 15 Drążki pozostaną w pierścieniach arki i nie będą z nich wyjmowane. 16 I włożysz do arki Świadectwo6, które dam tobie.

WJ 40
20 Następnie wziął Świadectwo i położył je w arce, włożył też drążki do pierścieni arki i przykrył ją z wierzchu przebłagalnią. 21 Wniósł następnie arkę do przybytku i zawiesił zasłonę zakrywającą i okrył nią Arkę Świadectwa, jak Pan nakazał Mojżeszowi.

1 Krl
9 W Arce nie było nic, oprócz dwóch kamiennych tablic, które Mojżesz tam złożył pod Horebem,


Pytanie:
Kto porównał syna swego do wilka?

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2018-01-20, 08:43

Matko! Dominiku skąd takie zagadki czerpiesz? Odpowiedź : Jakub.

Rdz 49, 27-28
Beniamin - wilk drapieżny,
co rano rozrywa zdobycz,
a wieczorem rozdziela łupy.
Wszyscy ci - to dwanaście szczepów izraelskich, oraz to, co do nich powiedział ich ojciec, wygłaszając do każdego z nich stosowne błogosławieństwo, gdy im błogosławił.

Dominik

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dominik » 2018-01-20, 08:49

Zobaczyłem ten werset i powstała zagadka, może lepiej się powstrzymam od tworzenia zagadek.

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2018-01-20, 08:51

Dominiku to było pytanie pełne podziwu. :)

Moja zagadka: Jak nazywa się najwyższa ranga aniołów według teologii chrześcijańskiej?

Jakub2

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Jakub2 » 2018-01-20, 09:05

Dominik pisze: 2018-01-20, 08:34 Arka była zrobiona z drzewa akacjowego, pokryta złotem. W środku znajdowały się dwie kamienne tablice.

PWT 10
1 W tym czasie powiedział mi Pan: «Wyciosaj sobie dwie kamienne tablice podobne do pierwszych, a wstąp do mnie na górę. Uczyń też arkę z drzewa. 2 Napiszę na tablicach przykazania, które były na pierwszych tablicach - stłuczonych przez ciebie - i włożysz je do arki». 3 Uczyniłem arkę z drzewa akacjowego, wyciosałem dwie kamienne tablice, podobne do pierwszych, i wstąpiłem na górę, mając w rękach obie tablice.

WJ 25
10 I uczynią arkę5 z drzewa akacjowego; jej długość będzie wynosiła dwa i pół łokcia; jej wysokość półtora łokcia i jej szerokość półtora łokcia. 11 I pokryjesz ją szczerym złotem wewnątrz i zewnątrz, i uczynisz na niej dokoła złote wieńce. 12 Odlejesz do niej cztery pierścienie ze złota i przymocujesz je do czterech jej krawędzi: dwa pierścienie do jednego jej boku i dwa do drugiego jej boku. 13 Rozkażesz zrobić drążki z drzewa akacjowego i pokryjesz je złotem. 14 I włożysz drążki te do pierścieni po obu bokach arki celem przenoszenia jej. 15 Drążki pozostaną w pierścieniach arki i nie będą z nich wyjmowane. 16 I włożysz do arki Świadectwo6, które dam tobie.

WJ 40
20 Następnie wziął Świadectwo i położył je w arce, włożył też drążki do pierścieni arki i przykrył ją z wierzchu przebłagalnią. 21 Wniósł następnie arkę do przybytku i zawiesił zasłonę zakrywającą i okrył nią Arkę Świadectwa, jak Pan nakazał Mojżeszowi.

1 Krl
9 W Arce nie było nic, oprócz dwóch kamiennych tablic, które Mojżesz tam złożył pod Horebem,
Pytanie chyba bylo nieprecyzyjne, bo w Arce pozniej oprocz tablic dekalogu, byla laska Arona, i misa z manna.

Dominik

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dominik » 2018-01-20, 09:12

Podaj cytat gdzie tak pisze w Biblii.

Np. Wj 33
33 Mojżesz rzekł do Aarona: «Weź naczynie i napełnij je omerem manny, i złóż ją przed Panem, aby przechować ją dla waszych późniejszych pokoleń». 34 Aaron położył je przed Świadectwem6, aby przechować - jak to Pan nakazał Mojżeszowi.

Nic nie ma by manna była w Arce. Może była obok niej, a może w środku, pewności nie ma.

Magnolia

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Magnolia » 2018-01-20, 09:26

Magnolia pisze: 2018-01-20, 08:51
Moja zagadka: Jak nazywa się najwyższa ranga aniołów według teologii chrześcijańskiej?

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Efezjan » 2018-01-20, 14:22

Magnolia pisze: 2018-01-20, 09:26
Magnolia pisze: 2018-01-20, 08:51
Moja zagadka: Jak nazywa się najwyższa ranga aniołów według teologii chrześcijańskiej?
To Serafini /po hebrajsku płonący/:
http://anielskaprzystan.republika.pl/chory.html
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Dezerter » 2018-01-20, 19:20

Efezjan pisze: 2018-01-20, 14:22
Magnolia pisze: 2018-01-20, 09:26
Magnolia pisze: 2018-01-20, 08:51
Moja zagadka: Jak nazywa się najwyższa ranga aniołów według teologii chrześcijańskiej?
To Serafini /po hebrajsku płonący/:
http://anielskaprzystan.republika.pl/chory.html
Uzupełnię Efezjana o wymagany cytat, a Mognolii przypomnę, że to zagadki biblijne z cytatem z Biblii a nie teologii ;)
Iz 6
1 W roku śmierci króla Ozjasza1 ujrzałem Pana siedzącego na wysokim i wyniosłym tronie, a tren Jego szaty wypełniał świątynię. 2 Serafiny2 stały ponad Nim; każdy z nich miał po sześć skrzydeł; dwoma zakrywał swą twarz, dwoma okrywał swoje nogi, a dwoma latał.
3 I wołał jeden do drugiego:
«Święty, Święty, Święty3 jest Pan Zastępów.
Cała ziemia pełna jest Jego chwały».
4 Od głosu tego, który wołał, zadrgały futryny drzwi, a świątynia napełniła się dymem.
5 I powiedziałem:
«Biada mi! Jestem zgubiony!
Wszak jestem mężem o nieczystych wargach
i mieszkam pośród ludu o nieczystych wargach,
a oczy moje oglądały Króla, Pana Zastępów!»
6 Wówczas przyleciał do mnie jeden z serafinów, trzymając w ręce węgiel, który kleszczami wziął z ołtarza. 7 Dotknął nim ust moich i rzekł:
«Oto dotknęło to twoich warg:
twoja wina jest zmazana, zgładzony twój grzech».


Efezjan zadaje pytanie
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1039
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 65 times
Been thanked: 238 times

Re: ZAGADKI BIBLIJNE. Zabawa

Post autor: Efezjan » 2018-01-20, 19:28

Jak nazywał się pierwszy mąż Noemi?
Wstąpienie do świeckiego Karmelu: 21.09.2019 /Tomasz od Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego OCDS/

Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów 1Krl 19,10

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”