Upadek pierwszych ludzi

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
ODPOWIEDZ
kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Upadek pierwszych ludzi

Post autor: kundelek » 2020-09-25, 13:28

Ateisci bladza czy poznaja swiat? Dobre pytanie. Ateisci sadza ( wierza ) , ze tylko inni bladza.
Argumenty na to takie, ze wiara ateistow w ateistycznya wiare jest niepodwazalna w ateistycznych oczach, nawet wobec faktow, iz jest inaczej.
Ale - dazenie do zrozumienia swiata jest jakos tak wartoscia uniwersalna. Kopernik byl ksiedzem i zrozumial co nieco z tego swiata. No, chyba ze Kopernik byla kobieta, to wowczas niejaki kundelek wypisuje nie poznawszy rzeczy od rzeczy.
Ostatnio zmieniony 2020-09-25, 13:29 przez kundelek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Upadek pierwszych ludzi

Post autor: Andej » 2020-09-25, 14:42

Ateizm jest wiarą specyficzną. Z jednej strony ukierunkowaną na doświadczenie i to, co jest mierzalne. Z drugiej strony bezkrytyczna wiara w czarne dziury, wielkość ich mas, składa chemiczny planet z innych układów. Wierzą wybranym autorytetom. A inne odrzucają. Tylko dlatego, że jeden powiedział zmierzyłem, drugi nie. Równie dobrze można wierzyć tylko tym, którzy głośniej krzyczą. I odrzucać głos tych, którzy czynią to szeptem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

apostata

Re: Upadek pierwszych ludzi

Post autor: apostata » 2020-09-25, 15:30

Andej pisze: 2020-09-25, 14:42 Ateizm jest wiarą specyficzną. Z jednej strony ukierunkowaną na doświadczenie i to, co jest mierzalne. Z drugiej strony bezkrytyczna wiara w czarne dziury, wielkość ich mas, składa chemiczny planet z innych układów. Wierzą wybranym autorytetom. A inne odrzucają. Tylko dlatego, że jeden powiedział zmierzyłem, drugi nie. Równie dobrze można wierzyć tylko tym, którzy głośniej krzyczą. I odrzucać głos tych, którzy czynią to szeptem.
Po raz kolejny udowadniasz że nie masz pojęcia jak działa nauka. Kiedy ktoś przyprowadzi badanie np. na temat planety z innego układu gwiezdnego, to zanim je opublikuje musi opisać dokładnie swoją metodologię. Inni naukowcy sprawdzają czy nie ma błędów w metodologii i jeśli wszystko jest OK to praca jest publikowana. Potem wszyscy naukowcy z danej dziedziny mogą powtórzyć obserwacje tego pierwszego i najczęściej szukają dziury w całym czy aby tamten się nie pomylił.
Jak chcesz to wytłumaczę Ci skąd wiemy o czarnych dziurach i jak badamy atmosfery odległych planet.
Ostatnio zmieniony 2020-09-25, 15:31 przez apostata, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Upadek pierwszych ludzi

Post autor: Andej » 2020-09-25, 15:37

Już tłumaczyliśmy, że wierzący też badają. Mają metodologie.

Ale wybierasz wiarę w niewiarę. Wierzysz wybiórczo. Tylko dlatego, że ktoś ma zdanie zgodne lub nie. To nie jest kryterium naukowe. To bzdura.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Upadek pierwszych ludzi

Post autor: kundelek » 2020-09-25, 15:43

jestes az tak wielkim naukowcem, apostato? Sadzisz, ze inni szkol nie ukonczyli?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Upadek pierwszych ludzi

Post autor: sądzony » 2020-09-25, 16:55

apostata pisze: 2020-09-24, 23:21 To co w idealnym świecie robią choroby?
Tak się składa że nasz gatunek wypracował inną metodę reprodukcji. Za dużo wysiłku trzeba włożyć w wychowanie dziecka żeby taki model jaki mi proponujesz się sprawdził.
o kim/ czym Ty teraz piszesz? O kobiecie, o pandzie czy o czym?
Nie jestem ślepcem bo w przeciwieństwie do Ciebie dążę do zrozumienia świata. Ty błądzisz po omacku.
Mam cel, taki jaki sobie wyznaczam. Dbam o samego siebie (to akurat robi każde zwierzę), ale wiem że jestem tylko klockiem w dominie.
Ty też tyle o mnie wiesz?
Mi tam nic nie tłumaczy.
Choroby - są.
Jakie to metody?
O pandzie.
Ja nie chcę go (świata) rozumieć. Ja go pojmuję.
"Dbam o samego siebie (to akurat robi każde zwierzę)" - nie wiedziałem że jesteś zwierzęciem.
Wiem o Tobie tyle ile wiem o sobie.
Rozumiem, że Ci nie tłumaczy.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

apostata

Re: Upadek pierwszych ludzi

Post autor: apostata » 2020-09-25, 17:21

Andej pisze: 2020-09-25, 15:37 Już tłumaczyliśmy, że wierzący też badają. Mają metodologie.
Wiara jako metodologia jest zawodna.
Jeśli kilku wierzących może z równą pewnością wierzyć w przeciwne rzeczy to znaczy że co najmniej jeden z nich się myli. Jak dojdziesz do tego który?
Ale wybierasz wiarę w niewiarę.
Nie wybieram tylko nie wierzę. Też Ci już to tłumaczyłem. Spróbuj na chwilę wybrać niewiarę i daj znać jak Ci poszło. Jak już Ci się uda, to możesz z powrotem wybrać wiarę.
Wierzysz wybiórczo. Tylko dlatego, że ktoś ma zdanie zgodne lub nie. To nie jest kryterium naukowe. To bzdura.
Mogę to samo powiedzieć o Tobie. Ufasz w naukę, ale tylko do momentu kiedy nie zaczyna kłócić się z Twoją wiarą.

Dodano po 14 minutach 14 sekundach:
sądzony pisze: 2020-09-25, 16:55 Choroby - są.
Są. I są dobrze wytłumaczone przez naukę. A chrześcijaństwo? Księga Rodzaju podaje nieprawdę o pochodzeniu chorób. Wszelkie "porady" medyczne oparte na Biblii to bzdury. Leczenie wiarą nie działa.
Jakie to metody?
Tak jak napisałem. Ludzie inwestują mnóstwo czasu w wychowanie i przykazanie swojej wiedzy potomstwu. Lepszą metodą na przykazanie genów jest solidna pomoc kilku dzieciom niż robienie dzieci na akord.
O pandzie.
No i co z tą pandą? Uwielbiam obserwować przyrodę. Ale fakt jest taki, że panda to niedźwiedź które je bambus i nie jest w tym dobry.
Ja nie chcę go (świata) rozumieć. Ja go pojmuję.
Nie sądzę.
"Dbam o samego siebie (to akurat robi każde zwierzę)" - nie wiedziałem że jesteś zwierzęciem.
Oczywiście że jestem. Ty też jesteś.
Zgodzisz się z tym że jesteś ssakiem?
Wiem o Tobie tyle ile wiem o sobie.
Ile mam wzrostu?
Ostatnio zmieniony 2020-09-25, 17:22 przez apostata, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Upadek pierwszych ludzi

Post autor: Andej » 2020-09-25, 18:57

Coś się chyba
apostata pisze: 2020-09-25, 17:21 Wiara jako metodologia jest zawodna.
...
Mogę to samo powiedzieć o Tobie. Ufasz w naukę, ale tylko do momentu kiedy nie zaczyna kłócić się z Twoją wiarą.
Coś się chyba poplątało. Jeśli uważasz wiarę za metodologię, to jest to zupełny odlot.

Powiedzieć możesz wszystko. Ale czy z sensem?
Nie "ufam w naukę". Natomiast korzystam z jej dorobku. Szanuję. A najbardziej cieszy mnie to, jak wspaniale uzupełnia się z wiarą. Cieszy mnie ta spójność.
Nauka nie jest bogiem. Jako ateista możesz ją czcić. Dla mnie jest jedynie wiedzą o świecie i jego prawach.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

apostata

Re: Upadek pierwszych ludzi

Post autor: apostata » 2020-09-25, 19:36

Andej pisze: 2020-09-25, 18:57 Coś się chyba
apostata pisze: 2020-09-25, 17:21 Wiara jako metodologia jest zawodna.
...
Mogę to samo powiedzieć o Tobie. Ufasz w naukę, ale tylko do momentu kiedy nie zaczyna kłócić się z Twoją wiarą.
Coś się chyba poplątało. Jeśli uważasz wiarę za metodologię, to jest to zupełny odlot.
Masz rację. Wiara nie jest metodologią. Wiara jest wymówką na utrzymywanie przekonań na które się nie ma dobrych augmentów.
Nauka nie jest bogiem. Jako ateista możesz ją czcić. Dla mnie jest jedynie wiedzą o świecie i jego prawach.
W sumie to się zgadzam.
Nie czczę nauki, tylko z niej korzystam.

kundelek
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 332
Rejestracja: 15 sie 2020
Has thanked: 3036 times
Been thanked: 50 times

Re: Upadek pierwszych ludzi

Post autor: kundelek » 2020-09-25, 19:49

Wszyscy korzystamy z nauki.
Ateisci mysla przy tym, ze jedynie ateisci korzystaja z nauki.
Metodologia "myslenia zyczeniowego" - cos jak Swiadkowie Jehowy.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Upadek pierwszych ludzi

Post autor: Andej » 2020-09-25, 20:01

apostata pisze: 2020-09-25, 19:36 Wiara jest wymówką na utrzymywanie przekonań na które się nie ma dobrych augmentów.
Ale tylko dla ateistów.
Ich problem polega na niekomplementatrności. Wiara w wiedzę (zapewne tylko empiryczną, bo teoretyczna to już czysta wiara?), to za mało.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”