Saul i wróżka z Endor

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2016-01-01, 15:46

Tak się składa, że trochę o koniach wiem. :-) Zdarzają się takie kopiące złośliwie, ale zasadniczo koniki kopią tylko wtedy kiedy czują się zagrożone.

Wypowiadamy się na temat. Możemy pozwolić sobie na drobny offtop ewentualnie wtedy, kiedy wypowiemy się na temat - Czernin
Ostatnio zmieniony 2016-01-01, 18:45 przez Tomaszek, łącznie zmieniany 1 raz.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-06, 06:48

Tomaszek.
No dobra skusze sie jednak na odpowiedz :-P
Fakt, że aniołowie będą sądzeni nie oznacza, że umrą
41 Wtedy odezwie się i do tych po lewej stronie: "Idźcie precz ode Mnie, przeklęci, w ogień wieczny, przygotowany diabłu i jego aniołom! (mateusza 25)

ezus powiedział do swoich Apostołów:
?Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekl Mateusza 10



Apokal20
14 A Śmierć i Otchłań wrzucono do jeziora ognia12.
To jest śmierć druga - jezioro ognia.
15 Jeśli się ktoś nie znalazł zapisany w księdze życia,
został wrzucony do jeziora ognia.


Do not be afraid of those who kill the body but cannot kill the soul. Rather, be afraid of the One who can destroy both soul and body in hell.

Szatanisko wraz ze swoimi aniolami zostanie
zniszczony/zgladzony w gehennie.
Podczas gdy oni szli i rozmawiali, oto [zjawił się] wóz ognisty wraz z rumakami ognistymi i rozdzielił obydwóch: a Eliasz wśród wichru wstąpił do niebios. 2Krl 2:11
Eliasz nie mogl wstapic do niebios Bozych
a dlaczego juz tlumaczylem.
Jestem innego zdania. Jezus wcale tego tak nie powiedział. Jan przyszedł w duchu i mocy Eliasza. Na takiej zasadzie Elizeusz też był Eliaszem, bo otrzymał nawet większą moc od Eliasza.
Jezus mowil ze Jan byl tym Eliaszem ktory mial byc.
Ewangelisci cytowali Malachiasza.
A więc nie wszyscy ludzie umrą.
Niom.Ci co dozyja zostana przemienieni.
Zgadza się. Eliasz został przemieniony i dlatego jego skażona natura nie weszła do nieba. Ale on pozostał żywy, nie umarł
W koncu umarl.Pawel pisal ze smierc przyszla na kazdego grzesznika/czlowieka.
Jezus byl oczywisciem wyjatkiem."Poczal sie z ducha sw" i nie zgrzeszyl.
Podobnie Henocha zabrał Bóg. Bo chodził z Bogiem. A Twoim zdaniem Bóg uśmiercił Henocha i w ten sposób wynagrodził jego sprawiedliwość. Ciekawa logika.
Biblijna logika.Pawel napisal ze Henoch umarl.
Jakbys czytal co pisze i cytuje to bym
sie nie musial powtarzac.

Nie chce mi sie powtarzac wiec podaje link
do dobrego artykulu
LINK
Przy okazji. Zarzekasz się też, że nie jesteś członkiem Organizacji Świadków, ale podaj chociaż jeden pogląd, którym się od nich różnisz, bo nie zauważyłem.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Unitarianizm
Jest ich wiecej ;)

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-03-07, 20:44

O mein Gott!
Pinchasie, takiego poplatania to tu nikt nie dokonal. Na sile udowadniasz cos, co jkest Twoim, a nie bilijnym zapisem.
Ale jesli sie upirasz, ze kozie lajno to szparagi, to zycze smacznego.

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-08, 11:36

Daj jakas szmatke do lodowatej wody i poloz sobie na czolo - pomaga :)

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2016-03-08, 13:51

Pinchasie, taka forma polemiki wprowadza sporo zamieszania. Jak teraz spodziewasz się, że mam Ci odpowiedzieć? Na każdy cytat mojej wypowiedzi i Twoją odpowiedź zacytować to od nowa i ustosunkowywać się do każdego zdania oddzielnie? Może warto byłoby najpierw uzgodnić sposób polemiki pod względem technicznym, żeby było to przejrzyste dla każdego?
Jednocześnie pragnęzaznaczyć, że mogę odpowiedzieć na każdy Twój argument. Zastanawiam się tylko jak to zrobić technicznie. Może ktoś ma pomysł jak tego rodzaju dyskusję na forum zorganizować, żeby każdemu miło i łatwo to było czytać? I żeby było wiadomo co i kto powiedział/napisał.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Re: Saul i wróżka z Endor

Post autor: Albertus » 2016-03-15, 21:19

konik pisze:
Jest to dyskusja przeniesiona z innego wątku na prośbę Tomaszka.
Temat z rożnych względów ważny i ciekawy, ale bardzo kontrowersyjny i niepewny dla mnie - ja uważam, że to był duch Samuela (edytowane), ale tak na 60% pewności
zapraszam do dyskusji:
1 Księga Samuela 28
Dezerter


A dlaczego w tym ,po pierwsze, nie byl to duch Samuela?
A skad wiemy, ze to mogl byc duch Samuela?
Był to oczywiście duch Samuela i mówi o tym jasno Biblia:

1Sm:(11) Spytała się więc kobieta: Kogo mam wywołać? Odrzekł: Wywołaj mi Samuela. (12) Gdy zobaczyła kobieta Samuela, zawołała głośno do Saula: Czemu mnie oszukałeś? Tyś jest Saul! (13) Odezwał się do niej król: Nie obawiaj się! Co widzisz? Kobieta odpowiedziała Saulowi: Widzę istotę pozaziemską, wyłaniającą się z ziemi. (14) Zapytał się: Jak wygląda? Odpowiedziała: Wychodzi starzec, a jest on okryty płaszczem. Saul poznał, że to Samuel, i upadł przed nim twarzą na ziemię, i oddał mu pokłon. (15) Samuel rzekł do Saula: Dlaczego nie dajesz mi spokoju i wywołujesz mnie? Saul odrzekł: Znajduję się w wielkim ucisku, bo Filistyni walczą ze mną, a Bóg mię opuścił i nie daje mi odpowiedzi ani przez proroków, ani przez sen; dlatego ciebie wezwałem, abyś mi wskazał, jak mam postąpić. (16) Samuel odrzekł: Dlaczego więc pytasz mnie, skoro Pan odstąpił cię i stał się twoim wrogiem? (17) Pan czyni to, co przeze mnie zapowiedział: odebrał Pan królestwo z twej ręki, a oddał je innemu - Dawidowi. (18) Dlatego Pan postępuje z tobą w ten sposób, ponieważ nie usłuchałeś Jego głosu, nie dopełniłeś płomiennego gniewu Jego nad Amalekiem. (19) Dlatego Pan oddał Izraelitów razem z tobą w ręce Filistynów, jutro ty i twoi synowie będziecie razem ze mną, całe też wojsko izraelskie odda w ręce Filistynów. (20) W tej chwili upadł Saul na ziemię jak długi, przeraził się bowiem słowami Samuela,

I tak to rozumieli Żydzi i takie rozumienie potwierdza Biblia w księdze Syracha:

Syr46: (13) Umiłowany przez swego Pana, Samuel, prorok Pański, ustanowił królestwo i namaścił władców nad Jego ludem. (14) Według Prawa Pańskiego sądził zgromadzenie, nawiedził bowiem Pan Jakuba. (15) Przez swą prawdomówność okazał się rzeczywiście prorokiem, a prawdziwość widzenia uznana została dzięki jego słowom. (16) Wezwał Pana Wszechmogącego, ofiarując Mu jagnię jeszcze ssące, gdy zewsząd na niego nacierali wrogowie. (17) I zagrzmiał Pan z nieba, a w potężnym echu dał słyszeć swój głos; (18) starł zwierzchników nieprzyjacielskich i wszystkich książąt Filistynów. (19) Przed czasem spoczynku wiecznego oświadczył przed Panem i Jego pomazańcem: Pieniędzy ani niczego, ani sandałów od nikogo nie wziąłem. I nikt go nie mógł oskarżyć. (20) A nawet po swym zaśnięciu prorokował, oznajmił los królowi i z [głębi] ziemi głos swój podniósł w przepowiedni, by usunąć nieprawość ludu.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2016-03-16, 20:26

Albertus pisze:Był to oczywiście duch Samuela i mówi o tym jasno Biblia:
i nie masz żadnych wątpliwości? - ja mam
a jak odpowiesz, na argumenty tych co uważają, że to nie duch Samuela a zwiedzenie?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Post autor: Albertus » 2016-03-16, 22:36

Dezerter pisze:
Albertus pisze:Był to oczywiście duch Samuela i mówi o tym jasno Biblia:
i nie masz żadnych wątpliwości? - ja mam
a jak odpowiesz, na argumenty tych co uważają, że to nie duch Samuela a zwiedzenie?
Ich argumenty są sprzeczne z Biblią która jasno nam mówi że to był duch Samuela - natchniony autor księgi Samuela wyraźnie to napisał - gdzie? - zaznaczyłem.

Poza tym dla nas katolików księga Mądrości Syracha to natchnione Słowo Boże i część Biblii a tam też jest o tym napisane

To że protestanci sobie z Biblii niektóre księgi usunęli to nas nie interesuje.Na tych samych Synodach w Kartaginie i Hipponie w 4 wieku na których Kościół rozeznał kanon Nowego Testamentu Rozeznano też kanon Starego Testamentu i jest on taki sam do dzisiaj w Kościele Katolickim

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-17, 23:47

I tak to rozumieli Żydzi i takie rozumienie potwierdza Biblia w księdze Syracha:
Spora czesc Zydow wierzyla nawet reinkarnacje.
A jak to rozumieli "ojcowie kosciola"?
Podalem pare cytatow.

Albertus chyba wierzy w to
ze czarownice maja moc
wzbudzac dusze ze snu :D

No bo przeciez Bog go odrzucil..
juz przed wizyta u wrozki i nie chcial
odpowiedziec przez prorokow,sny itd
ale odpowiedzial przez wrozke ktora powinna byc martwa :shock:
Ich argumenty są sprzeczne z Biblią która jasno nam mówi że to był duch Samuela - natchniony autor księgi Samuela wyraźnie to napisał - gdzie? - zaznaczyłem.
"Wrozka nie wywolala Samuela, bo bylo to niemozliwe, a ten, ktory wyszedl, nie mowil prawdy. Zastanow sie, kto to byl i jaka moc sprawila, ze wyszedl" (Orygenes Kom.Sam. fr.14)

?Wróżka, poprzez widmo Samuela mówi do Saula? (Hieronim/Kom.Mat)

"Byla to jakas zjawa i wyobrazenie zludne, wywolane sztuczkami diabelskimi. Pismo sw. dlatego ją nazywa imieniem Samuela, poniewaz takie widziadla, zwyklo sie nazywac imionami tych rzeczy, ktorych sa obrazami.(...) Na przyklad patrzac na plotno lub na sciane, mowimy: to Cicero, to Salustiusz, to Achilles, to Hektor, to rzeka Simois (w Epirze), to Rzym, choc przeciez to nic innego jak tylko namalowane obrazy. Stad Cherubini, choc sa niebieskimi Potegami, wyrzezbieni jednak w metalu nad Arką Przymierza, jak to nakazal Bog, wielcy z racji duchow, ktore wyobrazaja, nie inaczej nazywani byli, jak Cherubinami, choc byly to tylko tworami sztucznymi.(...) Nic dziwnego, ze Pismo sw. mowi, ze widziano Samuela, chociaz moze obraz Samuela sie ukazal za prawą sztuki tego, ktory to wykonal i przedstawil siebie jako aniola swiatlosci, a slugi swoje jako slugi sprawiedliwosci.(...) Trzeba przyjac ten, iz wizja Samuela wywolana zostala diabelskim obrzedem" (Augustyn Do Symplincjana)

==

?duch diabła?, (Luter)

?widmo Samuela, ale z pewnością nie on sam?.(kalwin)

To że protestanci sobie z Biblii niektóre księgi usunęli to nas nie interesuje

21 powodów, dlaczego należy odrzucić apokryfy (księgi deuterokanoniczne)
https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/ ... anoniczne/

[ Dodano: 2016-03-18, 00:47 ]
Tomaszek pisze:Pinchasie, taka forma polemiki wprowadza sporo zamieszania. Jak teraz spodziewasz się, że mam Ci odpowiedzieć? Na każdy cytat mojej wypowiedzi i Twoją odpowiedź zacytować to od nowa i ustosunkowywać się do każdego zdania oddzielnie? Może warto byłoby najpierw uzgodnić sposób polemiki pod względem technicznym, żeby było to przejrzyste dla każdego?
Jednocześnie pragnęzaznaczyć, że mogę odpowiedzieć na każdy Twój argument. Zastanawiam się tylko jak to zrobić technicznie. Może ktoś ma pomysł jak tego rodzaju dyskusję na forum zorganizować, żeby każdemu miło i łatwo to było czytać? I żeby było wiadomo co i kto powiedział/napisał.


No dobrze..To skrotowo w punktach.

1.Pawel napisal ze Henoch w koncu umarl.

2.Eliasz nie mogl wstapic w nieprzemienionym
ciele do niebios Bozych a pierwszym przemienionym jest Jezus.

3.Jan byl zapowiedzianym "Eliaszem" o ktorym prorokowal Malachiasz

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Post autor: Albertus » 2016-03-18, 06:39

Pinchas pisze:
I tak to rozumieli Żydzi i takie rozumienie potwierdza Biblia w księdze Syracha:
Spora czesc Zydow wierzyla nawet reinkarnacje.
A jak to rozumieli "ojcowie kosciola"?
Podalem pare cytatow.

Albertus chyba wierzy w to
ze czarownice maja moc
wzbudzac dusze ze snu :D

No bo przeciez Bog go odrzucil..
juz przed wizyta u wrozki i nie chcial
odpowiedziec przez prorokow,sny itd
ale odpowiedzial przez wrozke ktora powinna byc martwa :shock:
Ich argumenty są sprzeczne z Biblią która jasno nam mówi że to był duch Samuela - natchniony autor księgi Samuela wyraźnie to napisał - gdzie? - zaznaczyłem.
"Wrozka nie wywolala Samuela, bo bylo to niemozliwe, a ten, ktory wyszedl, nie mowil prawdy. Zastanow sie, kto to byl i jaka moc sprawila, ze wyszedl" (Orygenes Kom.Sam. fr.14)

?Wróżka, poprzez widmo Samuela mówi do Saula? (Hieronim/Kom.Mat)

"Byla to jakas zjawa i wyobrazenie zludne, wywolane sztuczkami diabelskimi. Pismo sw. dlatego ją nazywa imieniem Samuela, poniewaz takie widziadla, zwyklo sie nazywac imionami tych rzeczy, ktorych sa obrazami.(...) Na przyklad patrzac na plotno lub na sciane, mowimy: to Cicero, to Salustiusz, to Achilles, to Hektor, to rzeka Simois (w Epirze), to Rzym, choc przeciez to nic innego jak tylko namalowane obrazy. Stad Cherubini, choc sa niebieskimi Potegami, wyrzezbieni jednak w metalu nad Arką Przymierza, jak to nakazal Bog, wielcy z racji duchow, ktore wyobrazaja, nie inaczej nazywani byli, jak Cherubinami, choc byly to tylko tworami sztucznymi.(...) Nic dziwnego, ze Pismo sw. mowi, ze widziano Samuela, chociaz moze obraz Samuela sie ukazal za prawą sztuki tego, ktory to wykonal i przedstawil siebie jako aniola swiatlosci, a slugi swoje jako slugi sprawiedliwosci.(...) Trzeba przyjac ten, iz wizja Samuela wywolana zostala diabelskim obrzedem" (Augustyn Do Symplincjana)

==

?duch diabła?, (Luter)

?widmo Samuela, ale z pewnością nie on sam?.(kalwin)

To że protestanci sobie z Biblii niektóre księgi usunęli to nas nie interesuje

21 powodów, dlaczego należy odrzucić apokryfy (księgi deuterokanoniczne)
https://uderzwfalsz.wordpress.com/2015/ ... anoniczne/




Czyli tak jak pisałem.

Nie ma żadnych biblijnych argumentów za tym że to nie był duch Samuela, natomiast Biblia jasno mówi nam że to był duch Samuela.
Gdzie? - zaznaczyłem wcześniej

Co do natchnienia tak zwanych ksiąg deuterokanonicznych to można założyć oddzielny temat.

Wszystkie argumenty przeciwników tych ksiąg są łatwe do obalenia a niektóre argumenty wręcz śmieszne.

Poza tym to nikt nie może sobie samemu usuwać z kanonu ksiąg które Kościół rozeznał jako natchnione.

Proste jak budowa cepa!

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-18, 10:00

No tak bo np Augystyn to opieral sie na basni tysiaca i jednej nocy
a nie Biblii kiedy podawal swoja argumentacje.
Na argumenty BIBLIJNE to ty chlopie
nie masz kompletnie NIC
do powiedzenia.

Ciekawe ze jak czytasz o cherubach
to nie interpretujesz tego jak tego demonizmu :-D
Rozumiem ze wedlug ciebie wrozki maja moc wzbudzac zmarlych :lol:
To te wrozki potezne sa...Bog nie chcial odpowiedziec ale wrozka wygrala :D
(wlasciwie to go w sumie wskrzesila bez ciala ale jak sie teologiczna noga..
to wychodza potem takie kwiatki :lol: )

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2016-03-18, 18:31

Pinchasie, Albertus zacytował Biblię a Ty mówiąc Biblia nie podajesz konkretów, żadnych konkretnych tekstów.
Wróżka wywołała ducha Samuela nie zaś wzbudziła. Duch Samuela najwidoczniej był przebudzony. Bo sytuacja dzieci Bożych jest inna niż Ci się może wydawać.

A co do Eliasza, to jeśli on umarł to dlaczego Malachiasz Prorok mówi, że Oto Ja poślę wam proroka Eliasza? Umarłego pośle?
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-18, 18:46

Czy mam was podstaw uczyc?Czy wy czytacie co sie do was pisze?
Pisarz tez pisal ze w swiatyni byly cheruby.
Czy byly to literalne cheruby ktoore
zstapily z nieba?NIE!

Byl to kamien ktory po "obrobce nabral ksztaltu"
cherubow tych prawdziwych ktore sa w niebie.
Biblia jednak mowi ze to byly cheruby ale
wiesz ze to nie mogly byc literalne
cheruby i nie byly.Tak samo to
cos przybralo postac Sam...
Wiec napisano Sam.

Tak interpretowal to wlasnie Augystyn.
Poza tym to cos nie powiedzialo do konca prawdy.
Czys ty czytal Biblie?Cala Biblia naucza o snie duszy.
Dusze czyli czlowiek moga zostac wzbudzone przez Jezusa
dopiero w czasie paruzji w cialach a nie przez wrozke bez!
Tlumaczylem ci lopatologiczne ze Jan byl tym Eliaszem.Podalem ci nawet
wersety ale ty jednym uchem puszczasz a drugim wypuszczasz to co ci nie pasuje.,,

Pinchas

Post autor: Pinchas » 2016-03-18, 19:34

1.Dezerterze zauwaz ze zanim napisales swojego posta
ja juz dawno wykasowalem ta tresc bo byla zbyt "ostra".
Wiec badz tak dobry i wykasuj ja ze swojego bo
u mnie jej juz nie ma. ( ... Dzięki :-D )
2.Od trzech stron podaje argumenty Bibliijne ktore
jasno stwierdzaja ze Eliaszem z Malachiasza
byl Jan chrzciciel.To masz udaje ze
nie pamieta i nie widzi wiec
idzie sie wkurzyc.
3.No wez przestan...wrozka nie ma mocy wskrzeszac zmarlych...
Ostatnio zmieniony 2016-03-18, 19:56 przez Pinchas, łącznie zmieniany 3 razy.

Albertus
Mistrz komentowania
Mistrz komentowania
Posty: 5930
Rejestracja: 12 mar 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 446 times
Been thanked: 904 times

Post autor: Albertus » 2016-03-18, 21:55

Pinchas pisze:Czy mam was podstaw uczyc?Czy wy czytacie co sie do was pisze?
Pisarz tez pisal ze w swiatyni byly cheruby.
Czy byly to literalne cheruby ktoore
zstapily z nieba?NIE!

Byl to kamien ktory po "obrobce nabral ksztaltu"
cherubow tych prawdziwych ktore sa w niebie.
Biblia jednak mowi ze to byly cheruby ale
wiesz ze to nie mogly byc literalne
cheruby i nie byly.Tak samo to
cos przybralo postac Sam...
Wiec napisano Sam.

Tak interpretowal to wlasnie Augystyn.
Poza tym to cos nie powiedzialo do konca prawdy.
Czys ty czytal Biblie?Cala Biblia naucza o snie duszy.
Dusze czyli czlowiek moga zostac wzbudzone przez Jezusa
dopiero w czasie paruzji w cialach a nie przez wrozke bez!
Tlumaczylem ci lopatologiczne ze Jan byl tym Eliaszem.Podalem ci nawet
wersety ale ty jednym uchem puszczasz a drugim wypuszczasz to co ci nie pasuje.,,


Z tymi cherubami to kombinujesz jak koń pod górę...

Biblia jasno nam mówi że przemawiał Samuel i potwierdza to inny tekst biblijny - Księga mądrości Syracha

Co do Augustyna to cieszy to że tak wysoko cenisz jego autorytet.

My też go wysoko cenimy ale nie traktujemy jego wszystkich poglądów jako nieomylnych.

[ Dodano: 2016-03-18, 22:55 ]
.No wez przestan...wrozka nie ma mocy wskrzeszac zmarlych...


Wróżka albo oszukiwała naiwnych zarabiając w ten sposób na życie albo wywoływała demony i złe duchy. Natomiast dobre duchy będące w rękach Boga nie przychodzą na żadne wywoływanie bo nikt nie ma mocy ich zmuszać do zaspokajania ludzkiej ciekawości.

W tym przypadku mamy jednak zapewne do czynienia z wyjątkiem który Bóg dopuścił ponieważ Biblia wyraźnie nam mówi że przemawiał Samuel.

Wróżka oczywiście nikogo nie potrafi wskrzesić i Samuel nie zmartwychwstał - przemawiał jego duch podobnie jak w opowieści o Łazarzu i bogaczu Abraham rozmawia z bogaczem pomimo tego że ich ciała leżą grobie - rozmawiają ze sobą duch Abrahama z duchem bogacza.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”