Stworzenie człowieka - przegląd koncepcji

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
ODPOWIEDZ
Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Stworzenie człowieka - przegląd koncepcji

Post autor: Jordan » 2017-08-19, 17:56

Ben, chciałem poznać zdanie Andeja... Czy jesteś jego rzecznikiem? A może rzecznikiem całego Forum,że Twoja odpowiedź, zamyka temat?... :-c
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Benjamin

Re: Stworzenie człowieka - przegląd koncepcji

Post autor: Benjamin » 2017-08-19, 18:12

Nie zamyka tematu. Zaznacz, ze taka masz intencje, wowczas nie burzysz porzadku dyskusji. Tak to sie odbywa na forach i w gremiach dyskutantow.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Stworzenie człowieka - przegląd koncepcji

Post autor: Jordan » 2017-08-19, 18:51

Ben, no przecież do Andeja pisałem, cytuję siebie:
Jordan pisze:Andeju, a w temacie, coś napiszesz?... (pytałem: "Czy cierpienie wpisane też było w układ przed grzechem Adama? A czy śmierć też była "wpisana" przed grzechem?...").
Wiem, że Cię tam nie było wtedy - ale masz Biblię: czy z niej coś wiesz w tym temacie?
Oj, coś mi się widzi, że się czepiasz dla samej zasady czepiania... #-o
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Stworzenie człowieka - przegląd koncepcji

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-19, 20:08

Jordanie, dla wymiany myśli tylko z jedną osobą jest forma komunikowania zwana "e-mail".
Tu jest forum dyskusyjne i maarudzenie, że do Twoich wypowiedzi otrzymujesz odpowiedź również od Benjamina jest po prostu absurdalne.

Co do pytania: nawet nie wiemy, czy grzech Adama odbył się w czasie. Ani czy odbył się na Ziemi ("W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty;") - stąd Twoja "pewność" to tylko łudzenie się przez Ciebie tym, co sam wymyśliłeś :(

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Stworzenie człowieka - przegląd koncepcji

Post autor: Jordan » 2017-08-19, 20:26

Marek_Piotrowski pisze:Co do pytania: nawet nie wiemy, czy grzech Adama odbył się w czasie. Ani czy odbył się na Ziemi ("W pocie więc oblicza twego będziesz musiał zdobywać pożywienie, póki nie wrócisz do ziemi, z której zostałeś wzięty;") - stąd Twoja "pewność" to tylko łudzenie się przez Ciebie tym, co sam wymyśliłeś
Absurdy coraz większe wymyslasz, żeby tylko zwykłego "Napisano...", nie uznać! Aż żal patrzeć... :ymtongue:
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Stworzenie człowieka - przegląd koncepcji

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-19, 20:30

No cóż, Jordanie, wymyśliłeś sobie Boga na swój obraz i podobieństwo - nic dziwnego, że uwazasz, że jesteś Go i Jego poczynania w sposób łatwy zrozumieć.
Niemniej to ciągle tylko Twoje mniemania.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Stworzenie człowieka - przegląd koncepcji

Post autor: Jordan » 2017-08-19, 20:37

Marek_Piotrowski pisze:No cóż, Jordanie, wymyśliłeś sobie Boga na swój obraz i podobieństwo - nic dziwnego, że uwazasz, że jesteś Go i Jego poczynania w sposób łatwy zrozumieć.
Niemniej to ciągle tylko Twoje mniemania.
Bredzisz i obrażasz mnie! Wstyd! - stary chłop, a zachowania z piaskownicy... Zrób coś z tym- jeszcze dziś! :|
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Stworzenie człowieka - przegląd koncepcji

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-19, 21:47

Nie będą się z Tobą ścigał na wyzwiska - niemniej podtrzymuję swoje twierdzenie co do obrazu Boga i magicznego pojmowania przez Ciebie Pisma Świętego.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Stworzenie człowieka - przegląd koncepcji

Post autor: Andej » 2017-08-19, 22:05

Czyż bluźnierstwem nie jest sprowadzanie Boga do poziomu umysłu człowieka?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Stworzenie człowieka - przegląd koncepcji

Post autor: Jordan » 2017-08-20, 02:57

Andej pisze:Czyż bluźnierstwem nie jest sprowadzanie Boga do poziomu umysłu człowieka?
Lubisz Andeju rzucić hasło, ale... jak się pragnę dowiedzieć, co KONKRETNIE masz na myśli, to już się dowiedzieć nie mogę, bo... milczysz!
Czy tak będzie i tym razem??
Marek_Piotrowski pisze:niemniej podtrzymuję swoje twierdzenie co do obrazu Boga i magicznego pojmowania przez Ciebie Pisma Świętego.
To i ja, pozwól, podtrzymam swoje twierdzenie, że nie akceptujesz Bożego Słowa należycie; wkładasz jego treść między mitologię starożytną, a ze Stwórcy robisz kłamcę: On objawił, w jaki sposób powołał wszystko do istnienia (słowem), ale Ty bezczelnie i z pełną premedytacją, głosisz, że czegoś takiego Bóg nie objawił...
To jest dopiero posiadanie i promowanie (poprzez te nieszczęsne Twe pisarskie działania), fałszywego obrazu Pana Boga!... Zobaczysz, On się upomni u Ciebie o to naruszenie Jego chwały!
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Benjamin

Re: Stworzenie człowieka - przegląd koncepcji

Post autor: Benjamin » 2017-08-20, 09:24

Jordanie - napisales nieprawde.
Caly czas kazdy tu piszacy twierdzi, ze Biblia jest prawdziwa. Caly czas kazdy twierdzi, ze Bog stworzyl wszystko. Caly czas wierzymy, ze na poczatku Bog stworzyl niebo i ziemie (Rdz. 1,1). Caly czas zastanawiamy sie, w jaki sposob moglo to sie odbyc. Caly czas narzucasz nam jedna , niespojna i legalistyczna wizje, z ktora sam masz klopoty ...
Caly czas falszywie zakladasz, ze opierasz sie na Biblii, odrzucajac sens biblijnego zapisy., kurczowo trzymajac sie legalistycznej formy zapisu.
Caly czas glosisz niebiblijne tezy bezprawnie powolujac Stworce na swiadka tego , co Ty glosisz, twierdzac, ze to sam Stworca glosi.
Tak to wyglada.
Trzymaj sie.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Stworzenie człowieka - przegląd koncepcji

Post autor: Jordan » 2017-08-20, 10:48

Benjamin pisze:Caly czas zastanawiamy sie, w jaki sposob moglo to sie odbyc.
Nie ma potrzeby się zastanawiać, bo Bóg objawił sposób, w jaki dokonał On stworzenia! Rzekł - i zaistniało!

Źle mnie rozumiesz i odczytujesz.
Też się trzymaj =;
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Stworzenie człowieka - przegląd koncepcji

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-20, 12:32

Jak widać, masz problemy z czytaniem.
zwrot iż Bóg rzekł i zaistniało mówi jedynie o tym że Bóg stworzył wszystko (czego nikt tu nie neguje) a nie jak to stworzył.
To bardzo typowe dla sekciarstwa, że własne - nieuprawnione - wnioski bierze za przekaz Biblii.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Stworzenie człowieka - przegląd koncepcji

Post autor: Andej » 2017-08-20, 12:55

Jordan pisze:
Andej pisze:Czyż bluźnierstwem nie jest sprowadzanie Boga do poziomu umysłu człowieka?
Lubisz Andeju rzucić hasło, ale... jak się pragnę dowiedzieć, co KONKRETNIE masz na myśli, to już się dowiedzieć nie mogę, bo... milczysz!
Czy tak będzie i tym razem?? ...
Czemu nie, skoro nie udzielasz odpowiedzi.
Otóż mam na myśli Twój sposób myślenia. Uwzględniasz tylko to, co sam rozumiesz. Odrzucasz doskonałość Boga. Odrzucasz to, że natchniony pisarz, nie mógł znaleźć odpowiednich słów, na opisanie dzieła bożego. Nie mógł, bo pojęcia te wykraczają poza ludzki umysł. Nie starasz się oczytać intencji Boga. Nie, co zostało napisane, ale co zostało przekazane. Jaka idea, myśl i nakaz do realizacji przez nas.

Jordan pisze:
Marek_Piotrowski pisze:niemniej podtrzymuję swoje twierdzenie co do obrazu Boga i magicznego pojmowania przez Ciebie Pisma Świętego.
To i ja, pozwól, podtrzymam swoje twierdzenie, że nie akceptujesz Bożego Słowa należycie; wkładasz jego treść między mitologię starożytną, a ze Stwórcy robisz kłamcę: On objawił, w jaki sposób powołał wszystko do istnienia (słowem), ale Ty bezczelnie i z pełną premedytacją, głosisz, że czegoś takiego Bóg nie objawił...
To jest dopiero posiadanie i promowanie (poprzez te nieszczęsne Twe pisarskie działania), fałszywego obrazu Pana Boga!... Zobaczysz, On się upomni u Ciebie o to naruszenie Jego chwały!
Jeśli chcesz obrażać kogoś, to nie posługuj się Bogiem.
Zarzucasz gołosłownie. Podaj konkretne przykłady. Ale króciutko. Gdzie Marek wplótł mitologię?
Stwórca nie kłamał, ani Marek tego nie twierdzi. Marek nigdzie nie kwestionował dzieła Stwórcy. Kolejny gołosłowny zarzut.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Stworzenie człowieka - przegląd koncepcji

Post autor: Jordan » 2017-08-20, 12:58

Andej pisze:Odrzucasz doskonałość Boga.
Rezygnuję chyba z kontaktów z Tobą, bo podobnej bzdury, nie pisze ktoś, kto czyta ZE ZROZUMIENIEM, to co pisałem!
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”