Po co Bóg stworzył ziemię?

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2015-12-08, 13:42

Nie, nie jestem. Próbowałem wiele razy.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4117 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-09, 22:23

Tomaszek pisze:Nie, nie jestem. Próbowałem wiele razy.
a ja jestem:
bez komarów, bez muchy tse tse, bez moskitów, bez trzęsień ziemi, powodzi, wybuchów wulkanów, epidemii zarazy np czarnej ospy
a z innej beczki
zadbał bym o jaśniejszy przekaz Biblijny, by chrześcijanie nie musieli wyzywać się od heretyków, bo maja inny pogląd na temat :
duszy (nieśmiertelnej) , piekła, czynienia sobie wizerunków Ojca, Syna, Ducha; wiecznego dziewictwa Marii, jej wniebowzięcia, Boskości Jezusa, czy Duch Św jest Osobą Boską, prymatu Piotra i czy ktoś po nim ten prymat ma przejąć, kto będzie potępiony na wieki

Nie uważam, że to pycha przeze mnie przemawia - jestem przekonany, że prawie każdy , kto ma wewnętrzną odwagę by o tym pomyśleć i to napisać - dorzucił by coś od siebie...
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2015-12-10, 13:58

A ja tak sobie myślę, że ten świat nie jest ani pierwszym ani ostatnim, który Bóg stworzył, tworzy lub stworzy. Jedne są bardzo dobre inne tylko dobre. Ale wszystko ma jakiś ukryty, głębszy sens. A propos komarów i innych takich, coś mi się przypomniało. Wiele lat temu istniała taka grupa religijna. Oni rozdawali takie śliczne plakaciki. Zielona trawa, Adam i Ewa i w ogóle super piękne wszystko. I komentarz, który mnie po prostu rozzbroił. Brzmiał on, mniej więcej, tak: w raju nie było komarów, insektów i Adam oraz Ewa mogli się kochać bezpośrednio na trawie." To zapamiętałem z tym "kochać się bezpośrednio na trawie", więc jak tak zaczniemy marzyć o lepszym świecie, znaczna część osób skupi się na tym właśnie aspekcie. Na przykład, żęby można było mieć więcej żon i lepsze "zdrowie" itd. Potraktuj to z przymrużeniem oka co piszę, ale z drugiej strony jest już taka religia, którą aż strach krytykować, i oni tam wierzą w taki właśnie raj.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

paula19

Post autor: paula19 » 2016-02-25, 11:57

Z wielkiej Miłości do Nas

Pinchas

Re: Po co Bóg stworzył ziemię?

Post autor: Pinchas » 2016-03-06, 03:15

Czernin pisze:Jak myślicie, dlaczego Bóg stworzył ziemie, skoro wiedział, że na ziemi będzie tyle zła, cierpienia, grzechu. Po co to zrobił? i jakie są według Was plusy i minusy tego?
Czy Bog wiedzial ze czlowiek sie skusi?no nie wiem..
Adam mogl zgrzeszyc ale nie musial..
Bo chcial byc kochany przez istote
z wolna wola..

konik

od konika

Post autor: konik » 2016-03-07, 21:02

Po co Bog stworzyl ziemie? Nie wiem.
Wiem, ze czas na ziemi dany kazdemu od Boga trzeba przezyc jak najlepiej : a najlepiej z Bogiem, dla Boga i z powodu Boga.
Pozdrawiam serdecznie.

Aron

Re: od konika

Post autor: Aron » 2016-04-10, 21:53

konik pisze:Po co Bog stworzyl ziemie? Nie wiem.
No jak to nie wiesz? Przecież podałem Ci słowa samego Boga, który nas o tym informuje:

"Albowiem tak mówi Jahwe, Stworzyciel nieba, On Bóg, który ukształtował i wykończył ziemię, który ją mocno osadził, który nie stworzył jej bezładną, lecz przysposobił na mieszkanie" (Izajasza 45:18).

Bóg stworzył ziemię po to, by była mieszkaniem dla ludzi.

Benjamin

Re: Po co Bóg stworzył ziemię?

Post autor: Benjamin » 2016-04-25, 09:16

No, podales motywacje wtorna, aronie.
Pytranie, ktore jest bez ostatecznej odpowiedzi: dlaczego Bog stworzyl ziemie, aby ona byla mieszkaniem dla ludzi?
Nie wystarczyloby niebo, do ktorego sie wybieramy?

Aron II

Re: Po co Bóg stworzył ziemię?

Post autor: Aron II » 2016-04-27, 21:50

Benjamin pisze: Nie wystarczyloby niebo, do ktorego sie wybieramy?
Skoro Bóg stworzył ziemię na mieszkanie dla ludzi, to nie wiem czy się nieba doczekasz :-)

"Sprawiedliwi posiądą ziemię i będą mieszkać na niej na zawsze" (Ps. 37:29).

Benjamin

Re: Po co Bóg stworzył ziemię?

Post autor: Benjamin » 2016-04-27, 21:58

Zaden problem - Bog to wie. Tylko On.

veros

Re: Po co Bóg stworzył ziemię?

Post autor: veros » 2016-07-23, 13:25

Bardzo fajna dyskusja. Przewinęła się w niej też koncepcja światów równoległych i jednego z nich, w którym nie ma komarów, a ludzie kochają się na trawie. Nie ma zła i wszystko jest dobre.

Ja myślę, że demonizujemy wielkość zła, jakie występuje w naszym świecie. Dobra jest zdecydowanie znacznie więcej, tylko dobro jest słabo dostrzegalne, a zło widać z daleka (zazwyczaj).
Nie może być inaczej w świecie, który stworzył dobry Bóg z Boskiej nieskończonej miłości. Zło zostało w tym świecie dopuszczone aby dobro mogło być przez ludzi ocenione, przeanalizowane, docenione i w finale historii człowieka, przyjęte jak jego natura, podobnie jak dobra jest natura Boska.

Zauważcie, że poza obszarem działalności człowieka nie mamy żadnych dowodów na istnienie zła we wszechświecie. Z czegoś to wynika, prawda? Zło istnieje tylko przy człowieku. Także szatan działa tylko przy człowieku. Nie ma dowodów, że szatan działał w gwiazdozbiorze Oriona po to by, wywołać wojnę z Plejadami. Żadnych dowodów, ani nawet baśni o tym.

Dlaczego tak jest? No ta wolna wola, która jest dobrem danym od Boga Aniołom i człowiekowi jest rzeczywiście wolna, a szatan ma jednego wroga - człowieka, któremu zazdrości wszystkiego.

Przy okazji zauważyłem coś.
Aniołowie nie mieli daru rozmnażania się - jest ich tyle ile ich Bóg powołał na świat.
Człowiek rozmnaża się, dlatego cała ludzkość jest Jednością w Adamie i Ewie. Mało tego, cała ludzkość mieści się w Kasi i Andrzeju - dowolnej ludzkiej parze, a nawet - jak donoszą uczeni genetycy od dłuższego czasu, cała ludzkość mieści się w Andrzeju nawet gdy nie jest razem z Kasią i w Kasi - bez Andrzeja.
Tego Anioły nam też zazdroszczą.

Aron II

Re: Po co Bóg stworzył ziemię?

Post autor: Aron II » 2016-08-10, 11:18

veros pisze:Bardzo fajna dyskusja. Przewinęła się w niej też koncepcja światów równoległych i jednego z nich, w którym nie ma komarów, a ludzie kochają się na trawie. Nie ma zła i wszystko jest dobre.
Koncepcji może być wiele. Prawda o ziemi jest jedna i mówi o niej Pismo. Warto poświęcić czas, by zapoznać się z tym, co Bóg ma na ten temat do powiedzenia.

konik

Re: Po co Bóg stworzył ziemię?

Post autor: konik » 2016-08-10, 23:25

A jak brzmi jedna prawda o ziemi?

Benjamin

Re: Po co Bóg stworzył ziemię?

Post autor: Benjamin » 2016-10-15, 22:08

Sadze, ze jedna prawda o ziemi znana jest tylko Bogu. My, nawet powolujaqc sie na Pismo Swiete, powolujemy sie na czastkowe poznanie zapisane z woli Boga w Biblii ... bo sama Bibla nas oswieca, ze zawiera tylko czesc wiedzy. I to wszystko.
A glownie to chce nas utwierdzic w milosci do Boga, a nie w naukowym rozbiorze sposobu funkcjonowania wszechswiata.

robbo1

Re: Po co Bóg stworzył ziemię?

Post autor: robbo1 » 2019-07-18, 21:24

Na to pytanie znajdziemy odpowiedz w ks.Rodzaju1:1-31
Czytamy tam m.in polecenie przy stworzeniu :
"Niechaj ziemia wyda...
Niechaj się zaroją wody...
Niechaj ziemia wyda istoty...
Widać z tego,że miała rodzić itp.
Niemniej jak czytamy po tym urodzeniu na ziemi wielu rzeczy czytamy w wer.26
"A wreszcie rzekł,uczyńmy człowieka na nasz obraz...Niech panuje ...nad ziemią [opiekuje].
Potem czytamy,że stworzył pierwszych ludzi "abyście zaludnili ziemię".
I jak czytamy w 2:1
"W ten sposób zostały ukończone niebo i ziemia oraz wszystkie zastępy jej [stworzeń].
W śród nich i to,które zostało stworzone na obraz swego stworzyciela.
Ten,który miał nad"nią panować".
Czytamy o tym również w Ps.8:4-9
"Obdarzyłeś go władzą nad dziełami rąk twoich;
złożyłeś wszystko pod jego stopy".
Tak to ziemia została stworzona d l a człowieka,i z myślą o nim.
Jak czytamy w Ps.115:16 niebo jest dla stworzyciela wszystkiego .
Niemniej "synom zaś ludzkim dał z i e m i ę"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”