Po co Bóg stworzył ziemię?

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
Awatar użytkownika
Czernin
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 424
Rejestracja: 23 sie 2015
Lokalizacja: Mazowieckie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 4 times
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Po co Bóg stworzył ziemię?

Post autor: Czernin » 2015-09-14, 17:46

Jak myślicie, dlaczego Bóg stworzył ziemie, skoro wiedział, że na ziemi będzie tyle zła, cierpienia, grzechu. Po co to zrobił? i jakie są według Was plusy i minusy tego?
Poznacie prawdę a prawda was wyzwoli (J 8, 32)

Człowiek

Post autor: Człowiek » 2015-09-14, 19:46

Bóg jest ogromną miłością - zatem nie egoistą, stworzył kogoś kto też będzie kochał jego i on kogoś. Po prostu miłość nie jest samolubna. Co do zła. Bóg w swojej miłości dał wolną wole. Kochanie kogoś ot tak bo jest zaprogramowany jest fałszem.
zła, cierpienia, grzechu
Nie wiemy kiedy kończy się świat, nie wiemy w jakich okolicznościach. Pragnę zwrócić uwagę na stary testament pomimo, że był sprawiedliwe surowy to wiedział o swym Synu Jezusie, który odkupił wszystkim od początku świata i zaprosił do raju. Może ma plan i na koniec ;-)

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Po co Bóg stworzył ziemię?

Post autor: Dezerter » 2015-09-15, 22:09

Czernin pisze:Jak myślicie, dlaczego Bóg stworzył ziemie, skoro wiedział, że na ziemi będzie tyle zła, cierpienia, grzechu. Po co to zrobił? i jakie są według Was plusy i minusy tego?
ale doprecyzuj - ziemię czy wszechświat?
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Człowiek

Post autor: Człowiek » 2015-09-17, 17:30

ale doprecyzuj - ziemię czy wszechświat?
Wydaje mi się, że nie ma znaczenia. Najważniejsze chyba stworzenie człowieka :roll:

Ciekawe ;)
Ostatnio zmieniony 2015-09-19, 11:54 przez Człowiek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-09-18, 22:36

To mamy Wszechświat, ziemię, człowieka i....
ni z gruszki ni z pietruszki:
Czarno na Białym - Internetowe rekolekcje o spowiedzi, cz.3 :-? :shock: :?:
... to ja może zaczekam, aż się temat dyskusji wykrystalizuje :-P ;-)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Człowiek

Post autor: Człowiek » 2015-09-19, 11:54

Nie ten link



:-P

Angeli

Re: Po co Bóg stworzył ziemię?

Post autor: Angeli » 2015-09-19, 16:09

Czernin pisze:Jak myślicie, dlaczego Bóg stworzył ziemie, skoro wiedział, że na ziemi będzie tyle zła, cierpienia, grzechu. Po co to zrobił? i jakie są według Was plusy i minusy tego?
Dawał człowiekowi wybór. Dał wolną wolę. A jak człowiek chciał tak sobie samy wybierał. Ale z kolei Bóg i tutaj objawił najpełniejszy wymiar swojej miłości, gdy Jezus umarł na krzyżu za nas. Taka jest wielka Jego miłość.

timcat

Post autor: timcat » 2015-10-02, 14:17

bez tworzenia ziemi, wszystko byłoby bezkształtna masa na początku
Księgi Genezy

Philip

Post autor: Philip » 2015-10-11, 12:48

Pan Bóg nie stworzył świata z powodu. Stworzył go tylko i wyłącznie dlatego, że chciał !
Każdy z nas i wszystko co nas otacza było, jest i będzie chciane ... a co za tym idzie? Nieskończenie ukochane. Nie ma motywu ... nie ma też i intencji. Jest tylko pragnienie tego byśmy byli !
Iz 49, 15 Czyż może niewiasta zapomnieć o swym niemowlęciu,
ta, która kocha syna swego łona?
A nawet, gdyby ona zapomniała,
Ja nie zapomnę o tobie.

Zostaliśmy stworzeni jako byty rozumne, zatem potrafimy zadawać pytania i wątpić. Potrafimy wybierać.
A więc zapytamy czymże jest miłość, bez jej woli? Da się idealnie kochać bez czyjejś chęci? Nie ... Dlatego Bóg dał nam jej wybór. Niestety nie wszyscy przyjęli, najpierw 1/3 zastępów anielskich a później za ich pośrednictwem również i my. Z tego zaś wyrosły wojny, cierpienie, głody ... tj. efekt braku dobra, braku miłości.
Nadeszła śmierć. Zostaliśmy odłączeni od możliwości bycia z Panem. Na szczęście przybył ktoś kto ją zwyciężył. Jest napisane, iż Pan w nieskończonej miłości, dał nam Syna Swojego oraz ofiarował go za nas, abyśmy mogli już tu zaznać cząstki nieba ...

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-10-11, 20:43

Philipie - niesamowicie proste, skondensowane i trafne ujęcie tematu
widać, że jesteś na dobrej i prostej drodze do Domu Ojca
kto Cię tak dobrze prowadzi - ty tak sam z siebie czy może jakaś wspólnota , czy...?
pozdrawiam :-D
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

timcat

Post autor: timcat » 2015-10-16, 22:48

jak Philip dobrze napisal nie tylko ziemi, ale również na całej sensie tworzenia

Czarny
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1058
Rejestracja: 25 sie 2015
Has thanked: 898 times
Been thanked: 338 times

Post autor: Czarny » 2015-10-16, 23:51

Mylę że po to by nie być samotny w przestrzeni.,
Ale tego pewnie się nigdy nie dowiemy.

Aron

Post autor: Aron » 2015-10-20, 16:35

Pismo bardzo precyzyjnie odpowiada na pytanie: Po co Bóg stworzył ziemię:

"Albowiem tak mówi Jahwe, Stworzyciel nieba, On Bóg, który ukształtował i wykończył ziemię, który ją mocno osadził, który nie stworzył jej bezładną, lecz przysposobił na mieszkanie" (Izajasza 45:18).

Bóg stworzył ziemię po to, by była mieszkaniem dla ludzi.

Awatar użytkownika
Tomaszek
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 625
Rejestracja: 13 wrz 2015
Lokalizacja: Polska
Has thanked: 12 times
Been thanked: 103 times
Kontakt:

Post autor: Tomaszek » 2015-12-03, 10:22

Jak myślicie, dlaczego Bóg stworzył ziemie, skoro wiedział, że na ziemi będzie tyle zła, cierpienia, grzechu. Po co to zrobił? i jakie są według Was plusy i minusy tego?
Często zastanawiam się nad tym i tak sobie myślę. Co byłoby lepsze? Czy gdyby stworzony został lepszy świat, na którym jednak ja nie mógłbym się urodzić i żyć czy ten jaki jest ale z moim udziałem? I dochodzę do wniosku, że tak bardzo kocham moje życie, że wolę ten gorszy. To tak egoistycznie patrząc. A tak bardziej obiektywnie, to sobie myślę, że warto było stworzyć świat, na którym jest tyle zła, ze względu na tych szlachetnych ludzi, świętych, których ten świat również wydał. Najwyraźniej, jedni nie mogli zaistnieć bez drugich.
"Aby rozumieć przypowieść i przenośnię, słowa mędrców i ich zagadki."

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14804
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Post autor: Dezerter » 2015-12-03, 22:03

Tomaszek pisze:
Jak myślicie, dlaczego Bóg stworzył ziemie, skoro wiedział, że na ziemi będzie tyle zła, cierpienia, grzechu. Po co to zrobił? i jakie są według Was plusy i minusy tego?
Często zastanawiam się nad tym i tak sobie myślę. Co byłoby lepsze? Czy gdyby stworzony został lepszy świat, na którym jednak ja nie mógłbym się urodzić i żyć czy ten jaki jest ale z moim udziałem? I dochodzę do wniosku, że tak bardzo kocham moje życie, że wolę ten gorszy. To tak egoistycznie patrząc. A tak bardziej obiektywnie, to sobie myślę, że warto było stworzyć świat, na którym jest tyle zła, ze względu na tych szlachetnych ludzi, świętych, których ten świat również wydał. Najwyraźniej, jedni nie mogli zaistnieć bez drugich.
ale napisz tak szczerze
czy nie jesteś sobie w stanie wyobrazić, wymyślić, "stworzyć" w myślach lepszego świata? (pozostawiając wolną wolę i inne fajne rzeczy)
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”