Gdzie te ogniwa pośrednie?

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Andej » 2017-08-19, 10:36

Jordan pisze:Czy takie pojęcie: "natchnienie Pisma Duchem Świętym" - nic wam nie mówi, że tak na sposób bardzo ludzki patrzycie na treść Pisma?
Właśnie tym się kierujemy. Szukamy tego, czego Bóg od nas oczekuje. Nie staramy się dorównać Mu wiedzą. Ale staramy się odczytać Jego WOLĘ. I postępować zgodnie z nią.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Jordan » 2017-08-19, 14:35

Andej pisze:staramy się odczytać Jego WOLĘ. I postępować zgodnie z nią.
Jak oceniasz swoje (to trochę odbiega od tematu, ale jest okazja to zapytam), postępowanie zgodne z wolą Bożą, w kwestii np. 10 Przykazań?
Pytam np. o zakaz robienia sobie przedmiotów do religijnego kultu używanych... (zakaz czczenie takich wizerunków) - jak tam u Ciebie z tym jest? Jak Ci idzie ta kwestia zgodności?... O:-)
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Andej » 2017-08-19, 17:11

Dzięki, w porządku.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Benjamin

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Benjamin » 2017-08-19, 17:19

Przykazania i te sprawy zostaly juz tu na forum opisane. Poszukaj, a znajdziesz. Temat zostal juz zakonczony. Nie odgrzewaj przeterminowanych kotletow.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-19, 20:16

Nadal czekam na odpowiedzi:
1.Jak umarł Judasz: czy powiesił się, czy upadł z wysokości?
2.Kto kupił ziemię za srebrniki?

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Jordan » 2017-08-19, 20:36

Dałem! Nie czytałeś? To przeczytaj (i nie używaj ogromnej czcionki bo wzrok mam dobry!)
[mówię i artykułach na ten temat Ci podanych; że Ty ich nie uznajesz, to mnie nie obchodzi; utożsamiam się z ich treścią - i zrób mi coś... :-j ]
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-19, 20:45

Obiecałeś odpowiedzieć.
Jednak nie dowiedziałem się co TY uważasz na ten temat: ie pytałem się o wyjaśnienia, jak to się mogło stać, że tak napisano jak napisano: pytałem o proste fakty:
1.Jak umarł Judasz: czy powiesił się, czy upadł z wysokości?
2.Kto kupił ziemię za srebrniki?


Każde z tych pytań wymaga jedynie jednowyrazowej odpowiedzi.
Używam dużej czcionki, żebyś nie przeoczył ;)

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Jordan » 2017-08-19, 20:49

Moja odpowiedź=tekst z tego np. artykułu: http://lewandowski.apologetyka.info/ate ... ne,326.htm
Jeśli mniemasz, że teraz będę przepisywał jego treść tutaj, to... chyba się przez ścianę z papieżem widziałeś... (-|
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-19, 20:58

Nie, nie musisz przepisywać treści. Wystarczą dwa wyrazy. Albo jeszcze Ci ułatwię: wystarczy że odpowiesz a lub b na każde z pytań. Czyli wystarczą dwie litery ;) :
1.Jak umarł Judasz?
a/powiesił się
b/upadł z wysokości

2.Kto kupił ziemię za srebrniki?
a/ Judasz
b/ kapłani żydowscy

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Jordan » 2017-08-19, 21:06

Haha, hehe - a weź sobie przeczytaj! Twój znajomy to napisał, katolik (a widzisz z nim się zgadzam, z Tobą: NIGDY).
Pokazujesz swoją złą wolę: bo dałem ci wyjaśnienie - ono jest konieczne: pan Lewandowski to pkazuje.
Nie da się wybrać tylko a), bo a) wiąże się z b) (odsyłam do artykułu i nie ponawiaj już tego pytania, bo tylko pokazujesz, że traktujesz Biblię jako siedlisko sprzeczności; jakie świadectwo wydajesz tym o Duchu św.?!
To już o wiele więcej rozumu ma od Ciebie ten pan Lewandowski. Zrób coś z tym!
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-19, 21:39

Nie, nie dałeś mi wyjaśnienia. Nie pytam ani o zdanie Lewandowskiego, ani o to jak wyjaśnia pewne sprzeczności - pytam Cię - WEDŁUG BIBLII, NIE ARTYKUŁU Z INTERNETU:
1.Jak umarł Judasz?
a/powiesił się
b/upadł z wysokości

2.Kto kupił ziemię za srebrniki?
a/ Judasz
b/ kapłani żydowscy


To, że bronisz się przed jasną odpowiedzią, jest bardzo symptomatyczne dla Twojego mieszania :)

Benjamin

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Benjamin » 2017-08-19, 23:27

Wyglada na to, ze Jordan siedzi zapedzony w rog bez wyjscia, dlatego odpowiedzi sie nie doczekasz Marku. W zamian otrzymasz pokrzykiwania i epitety ... takie zachowanie cechuje rowniez goscia, ktorego po angielsku okresla sie mianem coward ( czyli kukavica po serbsku :-o )

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Jordan » 2017-08-20, 04:04

Marek i Ben - czy wy jesteście poważni?! Oczekujecie ode mnie,że siądę i przez 2-3 godziny będę przepisywał treść artykułu, z którym się zgadzam?...
Co za durne podejście: nie liczy się to, co jest już napisane; musi być znów to napisane!?
A czy Wy, nie cytujecie czasem kogoś, żeby dać wyraz swemu stanowisku? (przecież cytowanie temu służy!)
Zacytowałem cały artykuł, mam cytować jego fragmenty,żeby odpowiedź się liczyła?...
Szczyt nonsensu!

Ale OK, skoro tak się upieracie, to proszę - oto moja odpowiedź [a tak przy okazji: Czemu służy to śledztwo na temat Judasza? Jego osoba słabo pasuje do tematu o ewolucji... No chyba, że macie go za jakieś "ogniwo pośrednie"?]
Podobnie można zharmonizować Mt 27,5-6 i Dz 1,18-19: arcykapłani kupili Pole Krwi w imieniu Judasza. Były to nadal jego pieniądze, mimo, że się ich próbował zrzec, kupiono za nie coś co bez problemu mogło należeć do niego.
(...)
Na tej samej zasadzie można zharmonizować dwa opisy śmierci Judasza: Judasz powiesił się, a potem jego ciało długo pozostawało nienaruszone na szubienicy (Żydzi nie mogli dotykać trupów ? Lb 19,11.13.16.18; Ag 2,13) i w ten sposób doznało ono rozkładu a wnętrzności, pod wpływem ciśnień gazów powstałych na skutek owego rozkładu, wydobyły się na zewnątrz. Czy jest to możliwe? Jak najbardziej.
(...)
Jak to trafnie ujął pewien apologeta, Mateusz opisał to w jaki sposób Judasz skończył ze sobą, zaś Łukasz opisał jaki był efekt finalny tego wszystkiego.
Warto dodać, że słowa z Dz 1,18 - prenes genomenos, tłumaczone w BT jako ?spadłszy głową na dół?, posiadają w kilku innych rękopisach inne brzmienie, niż mają te rękopisy, na których opierają się współczesne tłumaczenia Biblii. Pewne późniejsze manuskrypty syryjskie, georgijskie i armeńskie mają mianowicie w tym miejscu wersję nie ?spadłszy głową na dół?, ale wersję ?stał się wzdęty?.
(...)
Reasumując, zarzuty Deschnera wobec biblijnych opisów związanych z końcem życia Judasza są niewystarczające do stwierdzenia, że Pismo przeczy sobie w tych kwestiach.


Pan Lewandowski, tym artykułem (fragmenty powyżej; w pełni się z nimi zgadzam! Czy mam je przepisać ręcznie? Może jednak cytaty wystarczą, co?!) polemizuje z niejakim panem Deschnerem, który pisze książki, jak Marek; obaj mają podobne upodobanie (może to rodzina?), o którym pan Lewandowski tak pisze:
Deschner nie wyobraża sobie jak można pogodzić te dwa opisy. No cóż, problemy z wyobraźnią u Deschnera i racjonalistów to nic nowego, śmiem twierdzić, że gdyby nie one to racjonalistom przestałoby się kręcić w głowie od tej masy rzekomych sprzeczności biblijnych.
Czytaj więcej na: http://lewandowski.apologetyka.info/ate ... ne,326.htm
:ymapplause: - nic dodać, nic ująć. Okazuje się, że są rozważni katolicy (pan Lewandowski), którzy nie walczą z Biblią, jak to robi tu pan Marek i jego grono zwolenników/popleczników... b-(
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Benjamin

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Benjamin » 2017-08-20, 09:27

Chodzi o to, Jordanie, ze jest to dowod bezsprzeczny na to, iz Pismo Swiete nie jest zapisem kronikarskim, ale parabolicznym ... i ten dowod na smierc Judasza potwierdza te teze. A zaprzecza twoim dowodom opierajacym sie na literalnym odczycie tekstu Pisma Swietego.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-20, 10:23

Jordanie, ja nie pytałem o dyskusję tego, jak godzić opisy itd. Ja pytam po prostu:
1.Jak umarł Judasz?
2.Kto kupił ziemię za srebrniki?

Ewentualne skutki Twojej wypowiedzi i różne tłumaczenia sprzeczności - możemy się tym zająć później.
Nie o to pytam.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”