Gdzie te ogniwa pośrednie?

Ważne wydarzenia biblijne dla chrześcijan i żydów. Niewola egipska, narodziny i śmierć Jezusa, zmartwychwstanie, itp
Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Jordan » 2017-08-15, 13:21

Marek_Piotrowski pisze:No i wyznajesz takie stanowisko - i co to wnosi?
Zwłaszcza, że jest sprzeczne z rzeczywistością.
Co jest sprzeczne z rzeczywistością?! Czy to, że mówi się słowo, i coś się dzieje?
Marek_Piotrowski pisze:Bóg stworzył wszystko - i to jet prawda biblijna. Reszta to Twoja własna wiara w Twoje własne wyobrażenia.
Czy Biblia objawia nam, jak Bóg ten świat stworzył? (zauważ, ile wersetów podałem w moim poście wcześniejszym - one informują, w jaki sposób Bóg stworzył to, co miał zamiar uczynić; czy negujesz ich treść?).
A jakież to moje "wyobrażenia" masz na myśli? Wyłuszcz je, proszę... :->
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Andej » 2017-08-15, 21:56

Przykro mi, ale nie opisuje tego, czego nie da się opisać. Wiedza na temat tego jak Bóg stworzył świat jest wiedzą boską.
Nie wiem jak słowo zamienić w istnienie. Nie rozumiem. I nie muszę. Biblia (co już wiele osób podkreślało) nie jest podręcznikiem do przyrody, fizyki czy matematyki.
Trzymanie się sformułowań jest sprzeniewierzeniem się Bogu, który nakazał kreatywność. Natchniony autor spisał słowami pojęcia, na które w żadnym języku nie ma wystarczająco precyzyjnych określeń. Pisał tak, aby dać pojęcie współczesnym sobie. Pojęcie o Bogu, a nie o tym jak coś czynił.
Ważniejsze jest pytanie: Po co stworzył świat?
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-15, 22:52

Jordan pisze:
Marek_Piotrowski pisze:No i wyznajesz takie stanowisko - i co to wnosi?
Zwłaszcza, że jest sprzeczne z rzeczywistością.
Co jest sprzeczne z rzeczywistością?! Czy to, że mówi się słowo, i coś się dzieje?
Nie. Twoje wyobrażenia o sposobie stworzenia.
Ziemia mająca 6000 lat jest z tego samego gatunku co Ziemia Płaska.
Marek_Piotrowski pisze:Bóg stworzył wszystko - i to jet prawda biblijna. Reszta to Twoja własna wiara w Twoje własne wyobrażenia.
Czy Biblia objawia nam, jak Bóg ten świat stworzył?[/quote]Nie.
(zauważ, ile wersetów podałem w moim poście wcześniejszym - one informują, w jaki sposób Bóg stworzył to, co miał zamiar uczynić; czy negujesz ich treść?).
Neguje ich dosłowne rozumienie. Podobnie zresztą jak wczesne chrześcujaństwo.
A jakież to moje "wyobrażenia" masz na myśli? Wyłuszcz je, proszę... :->
O nie, wystarczy że Ty wyłuszczasz je już chyba w czwartym wątku na ten sam temat.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Jordan » 2017-08-16, 07:16

Marku, piszesz artykuły, książki... Poprzez PW obiecałeś mi nawet przesłać na podanego Ci maila, jakieś opracowanie. Zapomniałeś. I bardzo dobrze - bo po co mam czytać coś, co publikuje człowiek, który ordynarnie pisze nieprawdę w temacie dotyczącym stworzenia świata!
Piszesz te artykuły i książki - a widzę, że służy to jednemu: aby odciągnąć ludzi od prawdy Pisma Świętego! Opamiętaj się póki czas, dobrze Ci życzę, bo dopuszczasz się zniewagi wobec Bożego Słowa, które - w omawianym tu temacie - mówi wprost, jak Bóg stworzył świat: MOCĄ SWOJEGO SŁOWA, a Ty po prostu kłamiesz, że Pismo św. tego nie mówi!
To ohydne jest, wiesz... :cry:

Zadałem Ci pytanie: "Czy Biblia objawia nam, jak Bóg ten świat stworzył?" Na co Ty dałeś odpowiedź: "Nie". - i to jest KŁAMSTWO!
Ponieważ, co wykazałem cytowaniem ST i NT, Pismo w sposób bardzo spójny, jednomyślnie przekazuje informację, na temat sposobu Bożego działania, zmierzającego do stworzenia całego świata (wszechświata)! Informuje też, że ten cel został z powodzeniem osiągnięty - od razu, bez błędów i koniecznych poprawek!...
Marku, Ty nie słuchasz papieża Piotra! Jesteś w opozycji do niego! Co to za katolik, co papieża nie słucha?!? :-D
Ponieważ to Piotr, m.in. on - napisał JAK zaistniała ziemia: 2 Piotra 3:5 (NTpau)
Nie chcą bowiem zrozumieć, że od dawna istnieje niebo i ziemia, która wyłoniła się z wody mocą Bożego słowa.


Papież Piotr pisze o Tobie, Marku (i o innych tu obecnych, dla których solą w oku są kreacjoniści, bo sami wolą wierzyć w ewolucję, która sprzeciwia się i zwalcza Boże Słowo!) - tak, pisze o Tobie, w słowach: "Nie chcą bowiem zrozumieć..."
Ty (i inni) NIE CHCESZ ZROZUMIEĆ - to Twój (Wasz) problem!
Macie podane na tacy, jak Bóg stworzył świat, ale Wy wolicie mówić: to nie tak!

Przypomina mi się scena: Jezu pyta przywódców religijnych: skąd był chrzest Jana? Oni wiedzieli, ale woleli rzec: Nie wiemy... Nie chcieli przyznać racji Prawdzie! Robicie to samo, serio - i żal na to patrzeć!
Sorry, że tak ostro piszę, ale znamy się już trochę, i mogę sobie pozwolić na większą śmiałość bo bardzo mnie porusza takie znieważanie Bożego Słowa - nie mogę milczeć wobec takiego stanowiska, że Pismo mówi, jak to było, a Wy brutalnie temu zaprzeczacie!
Na to, co białe, mówicie: czarne!... Nie umiem być wobec tego obojętny! Przepraszam, gdybym był, to bym po Waszej stronie stanął...

Skoro, Marku negujesz moje dosłowne rozumienie tych wszystkich wersetów, mówiących wprost, że swoim słowem Stwórca powoływał wszystko do istnienia i życia - to ja poproszę: zrób analizę ich treści, według tego, jak Ty je rozumiesz! Chętnie przeczytam i się odniosę do tego... Czekam zatem. Napisałeś tyle artykułów i książek, że mała analiza kilkunastu wersetów (nie wklejam ich tu ponownie, są w moim poście wczorajszym, z 15.08.17), nie sprawi Ci najmniejszego problemu, prawda?...
Andej pisze:Wiedza na temat tego jak Bóg stworzył świat jest wiedzą boską.
Tak, tylko Bóg-Stwórca był obecny przy tych działaniach, jakie się toczyły, by w końcowym efekcie zaistniało wszystko, czego wcześniej nie było... ALE, drogi Andeju, Pan Bóg nie jest z tych, co "wiedzą, ale nie powiedzą"! On objawił (mówi Ci to coś? - objawienie...) nam, JAK tego dokonał, że z niczego, w krótkim czasie (podał nawet, że to było 6 dni) powstało wszystko.
Cudowne, prawda?! Ja też tak myślę, że to wspaniałe... Wspaniały jest nasz Bóg: Czyni niezwykłe rzeczy, i mówi nam o tym, jak to uczynił: poprzez słowo! - bo On mówi, i to się dzieje! Wszak jest Bogiem, Wszechmogącym, prawda? Jaki więc tu ewentualnie problem by tak było? Widzisz jakiś problem, Andeju?...
Andej pisze:Nie wiem jak słowo zamienić w istnienie. Nie rozumiem. I nie muszę.
Zmuszać Cię nie mam jak, ale mogę odesłać do Pisma św. - tam znajdziesz odpowiedź na to, czego nie rozumiesz: "Jak słowo zamienić w istnienie" (cytuję Cię).
A rozumiesz, jak setnik (pisałem o nim wczoraj) zamieniał słowo w istnienie? Np. mówił do żołnierza: przynieś mi dzban wody! Po chwili - tam, gdzie nie było dzbana, nie było wody - miał to, co chciał: wodę w dzbanie... Proste, prawda?!
A czy w związku z Wszechmogącym Stwórcą, Ty widzisz jakiś problem, żeby On powiedział, co chce mieć, i żeby to miał?!... Ja nie widzę najmniejszego problemu - bo wierzę memu Bogu! Wierzę, że On jest Bogiem, który może wszystko, co odpowiada Jego Osobie! Masz też taką wiarę, Andeju?...
Andej pisze:Biblia (co już wiele osób podkreślało) nie jest podręcznikiem do przyrody, fizyki czy matematyki.
Trzymanie się sformułowań jest sprzeniewierzeniem się Bogu, który nakazał kreatywność. Natchniony autor spisał słowami pojęcia, na które w żadnym języku nie ma wystarczająco precyzyjnych określeń. Pisał tak, aby dać pojęcie współczesnym sobie. Pojęcie o Bogu, a nie o tym jak coś czynił.
Nie mówię, że Biblia to szkolny podręcznik do dziedzin, które wymieniasz (mogę dodać kolejne). Mówię natomiast, że Biblia to "podręcznik" dla chrześcijan (ogólnie dla ludzi), aby w tym stworzonym świecie, nie szukali po omacku tego, co już w świetle jest ukazane...
To właśnie w Biblii Bóg ukazał, Kim On jest, co On uczynił, i jak to uczynił, że żyjemy w świecie, który możemy badać, możemy dociekać, możemy wciąż poznawać... Nie jestem przeciwko nauce! Gdyby nie ona, to teraz bym do Ciebie nie pisał internetowo...
Jestem natomiast przeciwko ateistycznemu podejściu przez naukowców do świata, i jestem przeciwko negowaniu tego, co zostało objawione w Piśmie św.

Dlatego, gdy mi piszesz: "Trzymanie się sformułowań jest sprzeniewierzeniem się Bogu" - to mi się ciśnienie podnosi (ogólnie mam je w normie), bo mam przed sobą przecież chrześcijanina (a nie ateistę), który chce mi powiedzieć, że jak ja trzymam się sformułowań typu: "Bóg rzekł i stało się!", to sprzeniewierzam się Bogu!
Noooo ludzie! Trzymajcie mnie... :-?
Andej pisze:Ważniejsze jest pytanie: Po co stworzył świat?

Chcesz tym pytaniem odwrócić uwagę od pytania: Jak Bóg stworzył świat? Może jednak zachowajmy pewną kolejność... Na to nowe pytanie też możemy popisać, ale nie rozmywajmy tematu; skupmy się na razie na pytaniu: Jak Bóg stworzył świat?
Wierzę, że zrobił to tak, jak nam przekazał w natchnionej Biblii: Swoim słowem!
Wy wierzycie, że owszem Bóg stworzył świat, ale nie mocą Swego słowa, lecz poprzez trwające miliony lat procesy ewolucyjne, tak?

A skoro tak wierzycie, to proszę - powiedzcie mi, i objaśnijcie, dlaczego doskonały Bóg do zamierzonego celu: którym było uzyskanie doskonale dobrego świata, zastosował bardzo niedoskonałe metody?!
Bo przecież wszystkie te procesy ewolucyjne, to mieszanka sukcesów i porażek - coś dalekie od doskonałości, bo żeby coś wyewoluowało, to musiało się to dziać na drodze udanych i nieudanych prób, żeby w końcu coś z tego wyszło, prawda?...
Skąd u doskonałego Boga, taki plan niedoskonały?...

Po drugie: użycie przez Boga ewolucji, narzuciło od samego początku na wszystkie żywe komórki i organizmy z nich się tworzące, konieczność umierania (a co z tym się też łączy: cierpienia)!
Czyżby nieśmiertelny Bóg (który - co pokazał Jezus - reaguje smutkiem na cierpienie i śmierć, i ma wolę usuwania tego), miał upodobanie w istnieniu cierpienia oraz śmierci, że od samego początku miała śmierć "swoje zdanie" w realizacji tego, co Bóg zamierzył uzyskać (produkt finalny: doskonały świat)?!?
A co Bóg zrobił ze śmiercią, gdy już o wszystkim co stworzył (oczywiście przez ewolucję, bo jakże by inaczej), powiedział: to jest bardzo dobre (Rdz 1,31)? Usunął ją? Bo jej przecież nie było, zanim człowiek nie zgrzeszył - tak objawia to Boże Słowo! (chyba wierzycie w to, prawda?).

Hmmm... Dziwny ten "wasz" Pan Bóg!
Ma moc - przecież wierzycie, że jest Wszechmogący, prawda?! - żeby wszystko (czy akurat to, co aktualnie zamierzył) w jednej chwili uzyskać, ale nie: On woli czekać miliardy lat.... i przyglądać się mordędze nieskończonej liczby kolejnych pokoleń żywych organizmów (czy już na horyzoncie widać jakieś ludzkie kształty?? O!, ta małpa mogła by być planowanym człowiekiem: podobnym do Mnie - myśli Bóg - ale jeszcze długa ewolucja przed nią... Niech cierpi i umiera - w końcu będą z niej ludzie!...) :mrgreen:

Bóg uważa śmierć za wroga ("Ostatnim wrogiem, jaki zostanie pokonany, będzie śmierć" 1Kor 15,26), ale nie: On używa tego wroga, żeby był w Jego projekcie czynnie obecny... Nieśmiertelny Bóg, współpracujący ze śmiercią!...
Hmmm... doprawdy w dziwnego Boga wierzycie! :roll:
Cóż, może i ja bym spróbował tak wierzyć?... Przekonajcie mnie z Biblią w ręku, że MAM w takiego Boga wierzyć...

Dobrego dnia życzę i nie miejcie mi za złe tych ostrych słów (pisałem czemu one takie są). Możecie, jeśli wam to ulży, oddać mi tym samym, haha... ;-) Nie obrażę się.
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Jordan » 2017-08-16, 08:17

Benjamin pisze:Marku ... nie tak szybko. Caly temat ewolucyjny zostal tak bardzo zawlaszczony przez ideologie, ze kazdy osad biegnacy obok albo w poprzek oficjalnej wykladni spotyka sie z epitetem " bzdura".
A moze nie tak do konca " bzdura ".
Co nieco jestem naukowcem ... hmmm ... i co nieco jest tych watpliwosci z tymi niby " faktami ewolucyjnymi udowodnionymi ;-) "
Pozdrawiam :-D
A możesz coś wymienić, z tego co sugerujesz (te niby fakty)?
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-16, 08:40

Jordan pisze:Marku, piszesz artykuły, książki... Poprzez PW obiecałeś mi nawet przesłać na podanego Ci maila, jakieś opracowanie. Zapomniałeś. I bardzo dobrze - bo po co mam czytać coś, co publikuje człowiek, który ordynarnie pisze nieprawdę w temacie dotyczącym stworzenia świata!
Piszesz te artykuły i książki - a widzę, że służy to jednemu: aby odciągnąć ludzi od prawdy Pisma Świętego! Opamiętaj się póki czas, dobrze Ci życzę, bo dopuszczasz się zniewagi wobec Bożego Słowa, które - w omawianym tu temacie - mówi wprost, jak Bóg stworzył świat: MOCĄ SWOJEGO SŁOWA, a Ty po prostu kłamiesz, że Pismo św. tego nie mówi!
To ohydne jest, wiesz... :cry:

Zadałem Ci pytanie: "Czy Biblia objawia nam, jak Bóg ten świat stworzył?" Na co Ty dałeś odpowiedź: "Nie". - i to jest KŁAMSTWO!
Ponieważ, co wykazałem cytowaniem ST i NT, Pismo w sposób bardzo spójny, jednomyślnie przekazuje informację, na temat sposobu Bożego działania, zmierzającego do stworzenia całego świata (wszechświata)! Informuje też, że ten cel został z powodzeniem osiągnięty - od razu, bez błędów i koniecznych poprawek!...
Marku, Ty nie słuchasz papieża Piotra! Jesteś w opozycji do niego! Co to za katolik, co papieża nie słucha?!? :-D
Ponieważ to Piotr, m.in. on - napisał JAK zaistniała ziemia: 2 Piotra 3:5 (NTpau)
Nie chcą bowiem zrozumieć, że od dawna istnieje niebo i ziemia, która wyłoniła się z wody mocą Bożego słowa.


Papież Piotr pisze o Tobie, Marku (i o innych tu obecnych, dla których solą w oku są kreacjoniści, bo sami wolą wierzyć w ewolucję, która sprzeciwia się i zwalcza Boże Słowo!) - tak, pisze o Tobie, w słowach: "Nie chcą bowiem zrozumieć..."
Ty (i inni) NIE CHCESZ ZROZUMIEĆ - to Twój (Wasz) problem!
Macie podane na tacy, jak Bóg stworzył świat, ale Wy wolicie mówić: to nie tak!

Przypomina mi się scena: Jezu pyta przywódców religijnych: skąd był chrzest Jana? Oni wiedzieli, ale woleli rzec: Nie wiemy... Nie chcieli przyznać racji Prawdzie! Robicie to samo, serio - i żal na to patrzeć!
Sorry, że tak ostro piszę, ale znamy się już trochę, i mogę sobie pozwolić na większą śmiałość bo bardzo mnie porusza takie znieważanie Bożego Słowa - nie mogę milczeć wobec takiego stanowiska, że Pismo mówi, jak to było, a Wy brutalnie temu zaprzeczacie!
Na to, co białe, mówicie: czarne!... Nie umiem być wobec tego obojętny! Przepraszam, gdybym był, to bym po Waszej stronie stanął...

Skoro, Marku negujesz moje dosłowne rozumienie tych wszystkich wersetów, mówiących wprost, że swoim słowem Stwórca powoływał wszystko do istnienia i życia - to ja poproszę: zrób analizę ich treści, według tego, jak Ty je rozumiesz! Chętnie przeczytam i się odniosę do tego... Czekam zatem. Napisałeś tyle artykułów i książek, że mała analiza kilkunastu wersetów (nie wklejam ich tu ponownie, są w moim poście wczorajszym, z 15.08.17), nie sprawi Ci najmniejszego problemu, prawda?...
Andej pisze:Wiedza na temat tego jak Bóg stworzył świat jest wiedzą boską.
Tak, tylko Bóg-Stwórca był obecny przy tych działaniach, jakie się toczyły, by w końcowym efekcie zaistniało wszystko, czego wcześniej nie było... ALE, drogi Andeju, Pan Bóg nie jest z tych, co "wiedzą, ale nie powiedzą"! On objawił (mówi Ci to coś? - objawienie...) nam, JAK tego dokonał, że z niczego, w krótkim czasie (podał nawet, że to było 6 dni) powstało wszystko.
Cudowne, prawda?! Ja też tak myślę, że to wspaniałe... Wspaniały jest nasz Bóg: Czyni niezwykłe rzeczy, i mówi nam o tym, jak to uczynił: poprzez słowo! - bo On mówi, i to się dzieje! Wszak jest Bogiem, Wszechmogącym, prawda? Jaki więc tu ewentualnie problem by tak było? Widzisz jakiś problem, Andeju?...
Andej pisze:Nie wiem jak słowo zamienić w istnienie. Nie rozumiem. I nie muszę.
Zmuszać Cię nie mam jak, ale mogę odesłać do Pisma św. - tam znajdziesz odpowiedź na to, czego nie rozumiesz: "Jak słowo zamienić w istnienie" (cytuję Cię).
A rozumiesz, jak setnik (pisałem o nim wczoraj) zamieniał słowo w istnienie? Np. mówił do żołnierza: przynieś mi dzban wody! Po chwili - tam, gdzie nie było dzbana, nie było wody - miał to, co chciał: wodę w dzbanie... Proste, prawda?!
A czy w związku z Wszechmogącym Stwórcą, Ty widzisz jakiś problem, żeby On powiedział, co chce mieć, i żeby to miał?!... Ja nie widzę najmniejszego problemu - bo wierzę memu Bogu! Wierzę, że On jest Bogiem, który może wszystko, co odpowiada Jego Osobie! Masz też taką wiarę, Andeju?...
Andej pisze:Biblia (co już wiele osób podkreślało) nie jest podręcznikiem do przyrody, fizyki czy matematyki.
Trzymanie się sformułowań jest sprzeniewierzeniem się Bogu, który nakazał kreatywność. Natchniony autor spisał słowami pojęcia, na które w żadnym języku nie ma wystarczająco precyzyjnych określeń. Pisał tak, aby dać pojęcie współczesnym sobie. Pojęcie o Bogu, a nie o tym jak coś czynił.
Nie mówię, że Biblia to szkolny podręcznik do dziedzin, które wymieniasz (mogę dodać kolejne). Mówię natomiast, że Biblia to "podręcznik" dla chrześcijan (ogólnie dla ludzi), aby w tym stworzonym świecie, nie szukali po omacku tego, co już w świetle jest ukazane...
To właśnie w Biblii Bóg ukazał, Kim On jest, co On uczynił, i jak to uczynił, że żyjemy w świecie, który możemy badać, możemy dociekać, możemy wciąż poznawać... Nie jestem przeciwko nauce! Gdyby nie ona, to teraz bym do Ciebie nie pisał internetowo...
Jestem natomiast przeciwko ateistycznemu podejściu przez naukowców do świata, i jestem przeciwko negowaniu tego, co zostało objawione w Piśmie św.

Dlatego, gdy mi piszesz: "Trzymanie się sformułowań jest sprzeniewierzeniem się Bogu" - to mi się ciśnienie podnosi (ogólnie mam je w normie), bo mam przed sobą przecież chrześcijanina (a nie ateistę), który chce mi powiedzieć, że jak ja trzymam się sformułowań typu: "Bóg rzekł i stało się!", to sprzeniewierzam się Bogu!
Noooo ludzie! Trzymajcie mnie... :-?
Andej pisze:Ważniejsze jest pytanie: Po co stworzył świat?

Chcesz tym pytaniem odwrócić uwagę od pytania: Jak Bóg stworzył świat? Może jednak zachowajmy pewną kolejność... Na to nowe pytanie też możemy popisać, ale nie rozmywajmy tematu; skupmy się na razie na pytaniu: Jak Bóg stworzył świat?
Wierzę, że zrobił to tak, jak nam przekazał w natchnionej Biblii: Swoim słowem!
Wy wierzycie, że owszem Bóg stworzył świat, ale nie mocą Swego słowa, lecz poprzez trwające miliony lat procesy ewolucyjne, tak?

A skoro tak wierzycie, to proszę - powiedzcie mi, i objaśnijcie, dlaczego doskonały Bóg do zamierzonego celu: którym było uzyskanie doskonale dobrego świata, zastosował bardzo niedoskonałe metody?!
Bo przecież wszystkie te procesy ewolucyjne, to mieszanka sukcesów i porażek - coś dalekie od doskonałości, bo żeby coś wyewoluowało, to musiało się to dziać na drodze udanych i nieudanych prób, żeby w końcu coś z tego wyszło, prawda?...
Skąd u doskonałego Boga, taki plan niedoskonały?...

Po drugie: użycie przez Boga ewolucji, narzuciło od samego początku na wszystkie żywe komórki i organizmy z nich się tworzące, konieczność umierania (a co z tym się też łączy: cierpienia)!
Czyżby nieśmiertelny Bóg (który - co pokazał Jezus - reaguje smutkiem na cierpienie i śmierć, i ma wolę usuwania tego), miał upodobanie w istnieniu cierpienia oraz śmierci, że od samego początku miała śmierć "swoje zdanie" w realizacji tego, co Bóg zamierzył uzyskać (produkt finalny: doskonały świat)?!?
A co Bóg zrobił ze śmiercią, gdy już o wszystkim co stworzył (oczywiście przez ewolucję, bo jakże by inaczej), powiedział: to jest bardzo dobre (Rdz 1,31)? Usunął ją? Bo jej przecież nie było, zanim człowiek nie zgrzeszył - tak objawia to Boże Słowo! (chyba wierzycie w to, prawda?).

Hmmm... Dziwny ten "wasz" Pan Bóg!
Ma moc - przecież wierzycie, że jest Wszechmogący, prawda?! - żeby wszystko (czy akurat to, co aktualnie zamierzył) w jednej chwili uzyskać, ale nie: On woli czekać miliardy lat.... i przyglądać się mordędze nieskończonej liczby kolejnych pokoleń żywych organizmów (czy już na horyzoncie widać jakieś ludzkie kształty?? O!, ta małpa mogła by być planowanym człowiekiem: podobnym do Mnie - myśli Bóg - ale jeszcze długa ewolucja przed nią... Niech cierpi i umiera - w końcu będą z niej ludzie!...) :mrgreen:

Bóg uważa śmierć za wroga ("Ostatnim wrogiem, jaki zostanie pokonany, będzie śmierć" 1Kor 15,26), ale nie: On używa tego wroga, żeby był w Jego projekcie czynnie obecny... Nieśmiertelny Bóg, współpracujący ze śmiercią!...
Hmmm... doprawdy w dziwnego Boga wierzycie! :roll:
Cóż, może i ja bym spróbował tak wierzyć?... Przekonajcie mnie z Biblią w ręku, że MAM w takiego Boga wierzyć...

Dobrego dnia życzę i nie miejcie mi za złe tych ostrych słów (pisałem czemu one takie są). Możecie, jeśli wam to ulży, oddać mi tym samym, haha... ;-) Nie obrażę się.
Dawno nie widziałem popisu tak pewnej siebie bzdury. Sorry - szkoda mi czasu na te pomówienia i na prostowanie bzdur jakie napisałeś.
Bądź błogosławiony.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Jordan » 2017-08-16, 08:51

Widzę, Marku, że obrałeś strategię: Przetrzymam to! Dam radę! - trochę tam on "pobajdurzy" i się znudzi, a ja nie będę musiał niczego wyjaśniać, wszak piszę książki, to mam rację większą niż racja Biblii... :lol:

Otóż, Marku drogi - swoim brakiem odpowiedzi, tylko pokazujesz, że nie masz solidnych argumentów... że uniki robisz, żeby tylko ostać się przy swoim zdaniu... Smutne to, bo tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że Twoje podejście do Bożego Słowa jest jemu wrogie, tam, gdzie ludzkie nauki i filozofie mają co innego do powiedzenia niż Bóg!

Bądź mężczyzną, i wyjaśnij to, o co proszę, a zyskasz w moich oczach (nawet, jeśli dalej będziemy inaczej myśleć), bo obecnie tylko tracisz coraz więcej...
Marek_Piotrowski pisze:Bądź błogosławiony.
Również bądź taki. I będziesz, gdy zaprzestaniesz negować Boże Słowo!
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Jordan » 2017-08-16, 13:36

:-h Dam 3 linki do ciekawych (w tabelkach) porównań różnych koncepcji na powstanie materii i życia, jakie znamy.

Porównanie 1 - Biblia i ateistyczny ewolucjonizm: http://www.inteligentny-projekt.pl/old/ ... ly-naukowe


Porównanie 2 - Biblia i teistyczny ewolucjonizm: http://www.inteligentny-projekt.pl/old/ ... &Itemid=67


Porównanie 3 - teistyczny i ateistyczny ewolucjonizm: http://www.inteligentny-projekt.pl/old/ ... &Itemid=68

Ciekawe, prawda? To, co mi się rzuca w oczy, to tekst na niebiesko podany w porównaniu 2 i 3: "Śmierć, choroby i cierpienie są istotnym i nieodłącznym elementem ewolucji.
Trudno jest połączyć taki pogląd z biblijnym opisem - doskonałością Bożego stworzenia, grzechem pierwszych ludzi a co za tym idzie - z potrzebą ofiary Jezusa."


Właśnie: co z potrzebą ofiary Jezusa, który przychodzi na świat, aby odkupić ludzi z niewoli grzechów i śmierci, jeśli ta śmierć, to coś, co od zawsze towarzyszy tworzeniu się świata, poprzez procesy ewolucyjne?...
Czyli: Bóg angażuje się w usunięcie tego (mowa o śmierci, poprzedzonej cierpieniem), co sam wprowadził/użył/zastosował?... To jakiś nonsens! 8-|

====
Dla zainteresowanych tematem też jeszcze jeden materiał: https://www.gotquestions.org/Polski/ewo ... yczna.html
Cytat:
"Jednym z najbardziej nieszczęsnych trendów we współczesnym chrześcijaństwie jest to, że próbują stworzyć nową interpretację 1 Księgi Mojżeszowej [Księgi Rodzaju] aby ?wpasować? ją do teorii ewolucji. Wielu znanych nauczycieli Słowa czy apologetów ugięło się do ewolucjonistów i zawierzyło, że obstawanie przy literalnej (dosłownej) interpretacji 1 Księgi Mojżeszowej jest w pewnym sensie szkodliwe dla wiarygodności chrześcijańskiej. Ewolucjoniści tracą szacunek dla tych, których wiara w Biblię jest tak słaba, że są gotowi szybko połączyć obie teorie.
(...)
Biblia jest żywym Słowem Bożym, nadanym nam przez Stwórcę wszechświata, i jest to Boży opis tego jak stworzył wszechświat. Opis ten nie jest spójny z teorią ewolucji, nawet z ?teistycznym? rozumowaniem ewolucji."

\m/
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Jordan » 2017-08-16, 15:53

Oto, co Izajasz pisze:
Biblia Paulistów (2008)
Izajasz 55:6-11 pau
(6) Szukajcie PANA, kiedy daje się znaleźć, wzywajcie Go, kiedy jest blisko!
(7) Niech niegodziwy porzuci swą drogę, a człowiek występny swoje zamysły! Niech wróci do PANA, aby obdarzył go miłością, do naszego Boga, gdyż On jest hojny w przebaczaniu!
(8) Bo moje myśli nie są waszymi myślami, a wasze drogi nie są moimi drogami- wyrocznia PANA.
(9) Bo jak niebo góruje nad ziemią, tak drogi moje górują nad waszymi, a moje myśli nad waszymi myślami!
(10) Bo deszcz i śnieg spadają z nieba nie po to, by tam wrócić, lecz aby nawodnić ziemię, użyźnić ją i zapewnić urodzaj, aby mogła dać nasienie siewcy i dostarczyć chleb spożywającemu.
(11) Tak samo jest z moim słowem. Wychodzi ono z ust moich, nie po to, by wrócić do Mnie bezowocnie, lecz aby wypełnić moją wolę i spełnić to, z czym je posłałem.


Ktoś tu na serio traktuje to, co mówi Bóg poprzez proroka o Sobie samym?...
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-16, 20:44

Jordanie, próbowałem Ci kiedyś tłumaczyć - ale połączenie ignorancji z fanatyzmem jest okrutne.
Tak okrutne, że nie pozwala Ci zobaczyć, że ŻADEN z posyższych przytoczonych wersetów ani trochę nie wspiera Twoich "rewelacji" - bowiem NIKT tu nie zaprzecza, że Bóg stworzył świat przez swoje Słowo.
Nie dziw się, że gdy kolejny raz ktoś pisze, iż Księżyc jest zbudowany z zielonego sera pleśniowego (a Twoje wywody mają mniej-więcej taką wiarygodność), astronomowie nie rzucają się hurtem do dyskusji z takim kimś, tylko wzruszają ramionami i mówiąL "bzdura".
A jeśli myślisz, że sprowokujesz mnie odzywkami na poziomie "podpuszczania z piaskownicy" w stylu "swoim brakiem odpowiedzi, tylko pokazujesz, że nie masz solidnych argumentów" mnie sprowokujesz do poświęcenia czasu na te bzdury, to się grubo mylisz.

A jak chcesz poznać moje argumenty, są w poprzednich wystąpieniach tego tematu na forum, a więc w wątkach:
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=20&t=288
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=8&t=474
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=8&t=482
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=8&t=462
http://zchrystusem.pl/viewtopic.php?f=20&t=555

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-16, 21:55

A jak chce ktoś poczytać coś mądrzejszego, opartego na głebszej znajomości Biblii (a także świadectwa wczesnochrześcijańskiego) to polecam pozycje bp.Andrzeja Siemieniewskiego - który nie tylko jest znakomitym biblistą, ale ma także wykształcenie techniczne:
http://www.siemieniewski.archidiecezja. ... ?q=node/18
http://www.siemieniewski.archidiecezja. ... ?q=node/43
http://www.siemieniewski.archidiecezja. ... /?q=node/8
http://ebook-do-pobrania.pl/stworca-i-e ... drzej.html

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Jordan » 2017-08-17, 05:52

Marek_Piotrowski pisze:bowiem NIKT tu nie zaprzecza, że Bóg stworzył świat przez swoje Słowo.
To ja poproszę, abyś (może też ktoś inny, skoro tu tak wszyscy jednakowo wierzą) napisał: jak to się stało? Co wg Ciebie, znaczy sformułowanie - cytuję Cię: " Bóg stworzył świat przez swoje Słowo".
Skoro tak wierzysz, jak piszesz, to wytłumacz się z tej wiary (1P 3,15), ok? :ymbringiton:
Dzięki :ymblushing:

PS. Odsyłacze do materiałów przejrzę, może zabiorę tam głos, ale wolałbym, żebyśmy dyskutowali teraz tu, bo nie wiem czy tam ktoś pisał o tym, na co ja kładę nacisk: "Bóg rzekł i stało się!"
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Marek_Piotrowski » 2017-08-17, 08:56

Ja NIE WIEM jak został stworzony świat - bowiem:
  • od strony wiary - niczego nam Biblia i Kościół w tej sprawie do wierzenia nie dają
  • od strony nauki - nie jestem fachowcem i niezbyt mnie ten temat interesuje.
PS. Odsyłacze do materiałów przejrzę, może zabiorę tam głos, ale wolałbym, żebyśmy dyskutowali teraz tu, bo nie wiem czy tam ktoś pisał o tym, na co ja kładę nacisk: "Bóg rzekł i stało się!"
I tak było. Podobnie z naszym zbawieniem i wieloma innym rzeczami. To jednak, ze stało się to w jednej chwili, to już Twoja wiara, niczym nie poparta.
Odsyłacze do materiałów przejrzę, może zabiorę tam głos, ale wolałbym, żebyśmy dyskutowali teraz tu,
Może byś wolał, ale nie będziemy. Jesteś niedouczony biblijnie oraz w naukach, na których temat usiłujesz dyskutować, przywołując jakieś równie niedouczone, co fundamentalistyczne filmiki - aż skręca człowieka od ich głupoty.
Podałem linki do KOMPETENTNYCH materiałów - i doprawdy, dyskusja z Tobą na ich temat byłaby groteskowa.
Bóg nie daje w Objawieniu żadnych prawd fizycznych, praw matematycznych, nie objawił nam szczegółów naszej biologii (np. o chromosomach) bo - i zanotuj sobie na przyszłość - BIBLIA NIE JEST KSIĘGĄ O FIZYCE, BIOLOGII, GEOLOGII CZY CHEMII - NIE JEST NAWET KSIĘGĄ O HISTORII (Autorzy natchnieni traktują historię jak przypowieść - opisy tych samych zdarzeń często się różnią) - TO JEST KSIĘGA O TYM, CO BÓG DLA NAS UCZYNIŁ.

EOT - dość straty czasu na bzdury.

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Jordan » 2017-08-17, 09:10

Marku, dla Ciebie może to i bzdury (od uczoności, urosły Ci "skrzydła" - uważaj: piórka z nich wypadają, gdy tak machasz, w swoim uporze, żeby nie przyjmować prostego: "Napisano..."; "Tak mówi Pan...").
Marek_Piotrowski pisze:Ja NIE WIEM jak został stworzony świat - bowiem:
od strony wiary - niczego nam Biblia i Kościół w tej sprawie do wierzenia nie dają
od strony nauki - nie jestem fachowcem i niezbyt mnie ten temat interesuje.
Nie wiesz, bo nie chcesz wiedzieć! Pamiętasz, co Piotr napisał o szydercach? Tyś nie szyderca, ale jesteś oporny na przekaz biblijny, to też źle!
Przypomnę: 2 Piotra 3:5 (NTpau)
Nie chcą bowiem zrozumieć, że od dawna istnieje niebo i ziemia, która wyłoniła się z wody mocą Bożego słowa.

Widzisz, Piotr (Twój "papież") wiedział to, czego Ty nie chcesz wiedzieć! A ponoć papieży macie słuchać!... [-(
Marek_Piotrowski pisze:To jednak, ze stało się to w jednej chwili, to już Twoja wiara, niczym nie poparta.
Poparta - Bożym Słowem! Mówi Ci to coś?...
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

Jordan
Aktywny komentator
Aktywny komentator
Posty: 610
Rejestracja: 25 wrz 2016
Has thanked: 2 times
Been thanked: 37 times

Re: Gdzie te ogniwa pośrednie?

Post autor: Jordan » 2017-08-17, 12:02

Ciekawostka! W tej Grupie na FB: https://www.facebook.com/groups/284549841710341/
wczoraj (środa, 16.08.17 godz. 10:00) umieściłem ankietę (i temat pt. "Teistyczna ewolucja?") z następującymi opcjami:
:arrow: Uznaję ateistyczną ewolucję
:arrow: Uznaję teistyczną ewolucję
:arrow: Uznaję kreację (odrzucam ateistyczną i teistyczną ewolucję) - Bóg rzekł słowo: i stało się!
:arrow: Nie mam zadania

Czy ktoś chce zgadnąć, jakie są wyniki ankiety?... Proszę spróbować :-B Wyniki są podawane liczbą głosów; w sumie na razie oddano 32 głosy - zgadnijcie, jak się one rozłożyły?..
"Zapewniam was: Wszystko, co zrobiliście dla jednego z tych najmniejszych moich braci, zrobiliście dla Mnie!" (Mt 25,40)
ZOSTAŃ POMAGACZEM - kliknij ...i zrób coś dla Jezusa! :-bd

ODPOWIEDZ

Wróć do „Forum biblijne, wydarzenia biblijne”