Asia Bibi

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.

Moderator: Junior moderator

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
konik

Asia Bibi

Post autor: konik » 2018-10-31, 20:23

Chrzescijanka z pakistanu, falszywie oskarzona, od kilku lat w wiezieniu. Skazana na smierc, przymuszana do przejscia na Islam, nie ugiela sie i pozostala przy Jezusie. Obecnie uniewiniona.
To jest prawdziwy charyzmat - dar mestwa.

Niech Bóg nad nia czuwa i obdarza swymi laskami.
Ostatnio zmieniony 2018-11-03, 20:29 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Tags:

Awatar użytkownika
agust
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 413
Rejestracja: 3 cze 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Wysłał podziękowań: 56 razy
Otrzymał podziękowań: 73 razy
Płeć:

Re: Asia Bibi

Post autor: agust » 2018-11-03, 17:40

Czy na przykładzie Asi Bibi można się zastanowić, jaką islam jest religią? Czy ci co twierdzą, że nie boją się islamu, wiedzą co mówią? Czy debatowanie wśród chrześcijan, w jakim wypadku oprócz samoobrony, można zabić a w jakim nie można, jest uzasadnione? Czy nie zachowujemy się tak, jakby Jezus nie wyjaśnił nam przykazań?

Proszę zobaczyć : zabić, bo tak nakazuje Prawo:
https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q= ... AdDeg1OwcN

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Posty: 5296
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Wysłał podziękowań: 559 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Asia Bibi

Post autor: Dezerter » 2018-11-05, 22:50

Dostałem takiego meila
Sz.P. (...)

Oto najnowsze ważne wiadomości, które otrzymaliśmy z Pakistanu:

Środa, 31 października. Tehreek-e-Labbaik, pakistańska, radykalna, islamska partia polityczna, która broni przestrzegania obowiązującego w tym kraju prawa przeciwko bluźnierstwom, wzywa swoich członków do wyjścia na ulice, by domagać się wyroku śmierci dla Asia Bibi, żądać śmierci dla jej prawnika i sędziów, którzy wydali wyrok uniewinniający. Powoduje to jeszcze tego samego dnia ataki na chrześcijan i konfrontacje z policją w niemal całym kraju.

Czwartek, 1 listopada. Kiedy na ulicach rozlewa się fala przemocy dzieje się coś, czego Pakistan dotąd nie widział: nowy premier Imran Khan, w swoim wystąpieniu telewizyjnym broni sędziów i ich wyroku, ale też, co zupełnie niebywałe, ujmuje się za wszystkimi chrześcijanami, w tym za Asia Bibi, a zwłaszcza za jej rodziną. W odpowiedzi na to Tehreek-e-Labbaik wzmaga nawoływania do przemocy na ulicach. Gazety donoszą o wielu ofiarach. Zamieszki i rozruchy nasilają się w całym kraju. Na filmie zamieszczonym poniżej mogą Państwo obejrzeć co się dzieje na ulicach miast. (1)

Piątek, 2 listopada. Rząd Pakistanu i Tehreek-e-Labbaik dochodzą do porozumienia. Minister ds. Religii, Minister Sprawiedliwości prowincji Pendżab i przywódca partii Tehreek-e-Labbaik uzgodnili, że rząd nie będzie się sprzeciwiał ewentulanej rewizji korzystnego orzeczenia w sprawie Asia Bibi, a do tego czasu ona sama nie będzie mogła opuścić kraju. W tym samym momencie jej prawnik opuszcza Pakistan pod presją powszechnych gróźb śmierci.

Sobota, 3 listopada. Według naszych źródeł w Pakistanie, dzięki tej kompromisowej umowie, nowy rząd stara się uspokoić sytuację, uciszyć islamskich radykałów, którzy mają ogromny wpływ na sytuację w kraju. Pod ich naciskiem rząd obiecuje również uwolnienie wszystkich osób, które zostały zatrzymane podczas protestów organizowanych przez Tehreek-e-Labbaik.

Wiadomości, które otrzymujemy z Pakistanu w związku z tą sytuacją mogą być, wbrew pozorom, bardziej pocieszające. Nasi informatorzy mówią nam:

"Tak, zostało ogłoszone porozumienie, ale nie martw się, to tylko po to, by na bieżąco kontrolować sytuację w Pakistanie".

I tu ważny fakt: porozumienie rządu z ekstremistami islamskimi nie mówi o unieważnieniu wyroku, stwierdza tylko, że rząd nie będzie przeciwny ewentualnej rewizji orzeczenia. To, jak również inne poufne wiadomości, które otrzymujemy z Pakistanu dają nam nadzieję.

W świetle ostatnich wydarzeń chciałbym poinformować Państwa o tym, co robimy, aby jednak wydostać Asię Bibi z Pakistanu:

Porozumienie z ekstremistami może być taktyką mającą na celu utrudnienie (tak mówi nam wiele naszych źródeł w Pakistanie) lub opóźnienie ucieczki Asi Bibi z kraju. Tak czy inaczej, musimy znaleźć fundusze, aby stworzyć zespół prawników, na wypadek gdyby orzeczenie zostało poddane próbie podważenia przed sądem. Bardzo Państwa proszę o kliknięcie TUTAJ, aby pomóc bronić się Asi Bibi a następnie bezpiecznie opuścić Pakistan.
Kontynuujemy przygotowania do szybkiej ewakuacji z chwilą, gdy będzie to można zrobić bezpiecznie, a okoliczności będą sprzyjające: naciskamy na szybkie kroki dyplomatyczne, monitorujemy sytuację w konsulatach, organizujemy transport, szukamy zaufanej i profesjonalnej jednostki specjalnej, która zapewni bezpieczeństwo w Pakistanie podczas wyjazdu, ale też w miejscu docelowym.
CitizenGO przygotowuje się też do petycji online, a także demonstracji na ulicach kilku krajów, aby wywierać ciągłą presję na pakistański rząd, by podejmował szybkie działania na rzecz ochrony życia i wolności Asi Bibi.

Jeśli są Państwo wierzący i bezpośrednio poczuli się Państwo poruszeni prześladowaniem chrześcijan w Pakistanie, proszę Państwa o przesłanie dalej i każde inne możliwe rozpowszechnianie tych informacji, na przykład poprzez wysłanie tej wiadomość e-mail do swoich przyjaciół i znajomych, lub poinformowania innych o tym, co się dzieje publikując posty w mediach społecznościowych, z których Państwo korzystają.

Bardzo proszę Państwa, by nie milczeli Państwo w sprawie prześladowań chrześcijan.
Świadectwo, które daje nam Asia Bibi nie jest milczeniem. Jej świadectwo trwa i będzie trwało bez względu na to jaki będzie finał tej historii.


Paweł Woliński i cały zespół CitizenGO


P.S.- Jeśli chcieliby Państwo wspomóc finansowanie kosztów obrony Asi i jej bezpiecznego wyjazdu z kraju, mogą Państwo przekazać darowiznę tutaj: https://go.citizengo.org/Asia-Bibi-uniewinniona.html

Jeszcze raz bardzo dziękuję!
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Posty: 5296
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Wysłał podziękowań: 559 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Asia Bibi

Post autor: Dezerter » 2018-11-06, 23:00

Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Awatar użytkownika
konik

Re: Asia Bibi

Post autor: konik » 2018-11-07, 07:40

Bardzo dobre przedsiewziecie.

Awatar użytkownika
Andej
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Posty: 4198
Rejestracja: 20 lis 2016
Otrzymał podziękowań: 420 razy

Re: Asia Bibi

Post autor: Andej » 2018-11-12, 10:42

Akcję wspieram. Podpisałem.
Dziękuję za podanie miejsca (w innym wątku podał to Marek), gdzie można było to uczynić.

Awatar użytkownika
Dezerter
Elitarny komentaor
Elitarny komentaor
Posty: 5296
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Wysłał podziękowań: 559 razy
Otrzymał podziękowań: 343 razy
Płeć:
Kontakt:

Re: Asia Bibi

Post autor: Dezerter » 2019-01-30, 19:43

Po ośmiu latach spędzonych w więzieniu Asia Bibi, chrześcijanka skazana na śmierć za bluźnierstwo została ostatecznie uwolniona. Sąd Najwyższy w Pakistanie podtrzymał wyrok z października 2018, który uniewinniał chrześcijankę.
SN oddalił apelację od decyzji uniewinniającej chrześcijankę, która spędziła kilka lat w celi śmierci.
„Co do meritum wniosek odwoławczy zostaje odrzucony” – powiedział sędzia Asif Saeed Khosar. Zmiany wyroku i wykonania kary śmierci na chrześcijance domagali się radykalni islamiści.

Jak wskazuje Associated Press, decyzja SN usuwa ostatnią przeszkodę prawną, by kobieta mogła opuścić Pakistan.
https://misyjne.pl/pakistan-asia-bibi-o ... ot6WSPPbx0
Ostatnio zmieniony 2019-01-30, 19:44 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie

Zapraszamy na bloga Pani Zofii https://zchrystusem.pl/wedruj
ODPOWIEDZ