PRAWDA OBJAWIONA

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-01-23, 14:21

konik pisze: 2019-01-23, 13:47 Marek pisze z sensem. Zastosuj swoja radedo siebie, bo piszezs z bezsensem.
Wyjasnil on twoje bledy droga wybrana. I na tym polega sens, ktory nazywasz bezsensem.
Tak, tak, według teologii Marka, to nadal jesteśmy pod Zakonem i będziemy zbawieni z uczynków Zakonu -
Chrystus na próżno przyszedł.
Ofiara składana na ołtarzu wciąż trwa, a Boga zamyka się w skrzynce, a według widzimisie księdza daje się go zniewolonym grzesznikom.
Cała Ewangelia Chrystusowa została wyrzucona precz.
Łaska jaką dał ludziom Bóg - zbawienie z wiary - wyrzucono precz.
Kościół Katolicki zajął miejsce Boga i uchwalił własne ustawy oparte głównie na faryzejskiej nauce, która wiodła przez wieki Izraelitów w służbę szatanowi.

Jezus - Bóg, pragnie mieszkać w sercu każdego człowieka i każdy człowiek swoim życiem poświadcza swoją wiarę.
Bóg poprzez Nowe Przymierze dał człowiekowi osobisty - indywidualny dostęp do Boga.
Nowy człowiek - odrodzony w Chrystusie jest nowym stworzeniem uświęcającym swoje życie w miłości Bożej.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-23, 14:39

wybrana pisze: 2019-01-23, 14:21
konik pisze: 2019-01-23, 13:47 Marek pisze z sensem. Zastosuj swoja radedo siebie, bo piszezs z bezsensem.
Wyjasnil on twoje bledy droga wybrana. I na tym polega sens, ktory nazywasz bezsensem.
Tak, tak, według teologii Marka, to nadal jesteśmy pod Zakonem i będziemy zbawieni z uczynków Zakonu -
Chrystus na próżno przyszedł.
Nie referuj mojego poglądu, skoro go nie rozumiesz. Chyba, że kłamiesz świadomie.
Ofiara składana na ołtarzu wciąż trwa, a Boga zamyka się w skrzynce, a według widzimisie księdza daje się go zniewolonym grzesznikom.
Cała Ewangelia Chrystusowa została wyrzucona precz.
Pisząc tak pogardliwie o tym, co w Niej Jezus nakazał, faktycznie ją wyrzucasz. Po co? By dać wyraz swojej niechęci do mnie, poniżasz Ewangelię?
Łaska jaką dał ludziom Bóg - zbawienie z wiary - wyrzucono precz.
Kto wyrzucił?
Kościół Katolicki zajął miejsce Boga i uchwalił własne ustawy oparte głównie na faryzejskiej nauce, która wiodła przez wieki Izraelitów w służbę szatanowi.
Jasne. A Wybrana jest rusałką. ;)
Jezus - Bóg, pragnie mieszkać w sercu każdego człowieka i każdy człowiek swoim życiem poświadcza swoją wiarę.
Bóg poprzez Nowe Przymierze dał człowiekowi osobisty - indywidualny dostęp do Boga.
Nowy człowiek - odrodzony w Chrystusie jest nowym stworzeniem uświęcającym swoje życie w miłości Bożej.
...i...?

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Wiesława » 2019-01-23, 14:40

@wybrana To samo, co piszą ci inni, próbuję przekazać tobie na innym forum. Wierz mi, że jak dwóch ci mówi:jesteś pijany, to lepiej idź się połóż.
Nie pisz też fałszu o protestantach w sprawie Biblii. Nikt nie twierdzi, że cokolwiek pisał Duch św. Natchnienie a dosłowne pisanie to coś innego. Może jednak ty nie rozumiesz wszystkiego tak dokładnie.
I nie, nie bronię tu protestantów, bo dawno moje drogi się rozeszły z nimi, ale wiem, że tak się nie naucza, jak tu piszesz.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-01-23, 16:33

Wiesława pisze: 2019-01-23, 14:40 @wybrana To samo, co piszą ci inni, próbuję przekazać tobie na innym forum. Wierz mi, że jak dwóch ci mówi:jesteś pijany, to lepiej idź się połóż.
Nie pisz też fałszu o protestantach w sprawie Biblii. Nikt nie twierdzi, że cokolwiek pisał Duch św. Natchnienie a dosłowne pisanie to coś innego. Może jednak ty nie rozumiesz wszystkiego tak dokładnie.
I nie, nie bronię tu protestantów, bo dawno moje drogi się rozeszły z nimi, ale wiem, że tak się nie naucza, jak tu piszesz.
Na forum protestanckim tak się naucza.
Sola scriptula

Cała teologia Kościoła Katolickiego i innych dominacji opiera się na prawdzie spisanej 2000 lat temu.
Izraelici też swoją wiarę głównie opierali na pismach i to prawo zawarte w pismach było podstawą ich życia i podstawą ich wiary.
Na podstawie tego ustalonego prawa, kamieniowali, mordowali i twierdzili, że czynią tak z woli Boga. Czy słuchali głosu Boga? który przemawiał do nich przez proroków - nie, nie słuchali, a każdego, który głosił niewygodne dla nich poglądy - mordowali. Tak samo czynił Kościół Katolicki (600 lat inkwizycji) krucjaty, zbrojne zakony, nawracanie poprzez mordy, tortury niewiernych. Podobnie również postępowali protestanci.
A dlaczego tak chrześcijanie postępowali?
Przecież wszyscy czerpali z tego samego źródła wiedzy - Pismo Święte.
Czy jest to złe źródło? nie! jest to źródło dobre i piękne, bo one zawiera nauki samego Boga - Jezusa Chrystusa. Czy przyjęto te nauki - nie! nie przyjęto, bo gdyby przyjęto, to świat by nie trwał w tak okrutnym grzechu w jaki przez dwa tysiąclecia trwa.
Przyjęto za to, to co bardziej służyło człowiekowi - nauki ludzkie stały się piorytetem - teologią życia. Odrzucono nauki Jezusa Chrystusa, bo one uczyły o dobru, miłosierdziu, przebaczaniu i miłości.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-23, 18:51

wybrana pisze: 2019-01-23, 16:33
Wiesława pisze: 2019-01-23, 14:40 @wybrana To samo, co piszą ci inni, próbuję przekazać tobie na innym forum. Wierz mi, że jak dwóch ci mówi:jesteś pijany, to lepiej idź się połóż.
Nie pisz też fałszu o protestantach w sprawie Biblii. Nikt nie twierdzi, że cokolwiek pisał Duch św. Natchnienie a dosłowne pisanie to coś innego. Może jednak ty nie rozumiesz wszystkiego tak dokładnie.
I nie, nie bronię tu protestantów, bo dawno moje drogi się rozeszły z nimi, ale wiem, że tak się nie naucza, jak tu piszesz.
Na forum protestanckim tak się naucza.
Sola scriptula
Sola scriptura (choć to nauka fałszywa) nie oznacza jakoby Duch Święty coś komuś dyktował.
Cała teologia Kościoła Katolickiego i innych dominacji opiera się na prawdzie spisanej 2000 lat temu.
Izraelici też swoją wiarę głównie opierali na pismach i to prawo zawarte w pismach było podstawą ich życia i podstawą ich wiary.
Na podstawie tego ustalonego prawa, kamieniowali, mordowali i twierdzili, że czynią tak z woli Boga. Czy słuchali głosu Boga? który przemawiał do nich przez proroków - nie, nie słuchali, a każdego, który głosił niewygodne dla nich poglądy - mordowali. Tak samo czynił Kościół Katolicki (600 lat inkwizycji) krucjaty, zbrojne zakony, nawracanie poprzez mordy, tortury niewiernych. Podobnie również postępowali protestanci.
A dlaczego tak chrześcijanie postępowali?
Przecież wszyscy czerpali z tego samego źródła wiedzy - Pismo Święte.
To nieprawda. Pismo Święte (przynajmniej Nowy Testament) jest znacznie młodsze niż chrześcijaństwo.
Czy jest to złe źródło? nie! jest to źródło dobre i piękne, bo one zawiera nauki samego Boga - Jezusa Chrystusa. Czy przyjęto te nauki - nie! nie przyjęto, bo gdyby przyjęto, to świat by nie trwał w tak okrutnym grzechu w jaki przez dwa tysiąclecia trwa.
Przyjęto za to, to co bardziej służyło człowiekowi - nauki ludzkie stały się piorytetem - teologią życia. Odrzucono nauki Jezusa Chrystusa, bo one uczyły o dobru, miłosierdziu, przebaczaniu i miłości.
Jak na razie to Ty doskonale pasujesz do własnego opisu - odrzucasz część Nowego Testamentu, bo uważasz że nie pasują do tego co powinno być.
O sobie piszesz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4217 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Andej » 2019-01-23, 18:52

wybrana pisze: 2019-01-23, 16:33 ... Tak samo czynił Kościół Katolicki (600 lat inkwizycji) krucjaty, zbrojne zakony, nawracanie poprzez mordy, tortury niewiernych. Podobnie również postępowali protestanci. ...
Trudni zaprzeczyć, że i w Kościele czyniono źle.
Ale z tego co napisałaś, wynika, że zupełnie nie wiesz czym był inkwizycja i jakie je skutki. Podobnie, zarzucając wyprawy krzyżowe, okazujesz, że nie wiesz czym one były. Dlaczego kierujesz się stereotypami, zamiast rzetelną wiedzą? Zamiast antykatolickiej propagandy i beletrystyki sięgnij do źródeł.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14931
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Dezerter » 2019-01-23, 22:28

Marek_Piotrowski pisze: 2019-01-23, 12:32
wybrana pisze: 2019-01-23, 12:27 A ja zawsze słyszałam, że Apostoł Paweł pisał, a Duch Święty mu dyktował.
Kto Ci takich głupot nagadał?
Natchnienie biblijne nie ma nic wspólnego z dyktowaniem.
Dokładnie! - pomyliłaś chyba Biblię z Koranem, to on został podyktowany. Chrześcijanie przez 2000 lat wierzą, że Biblię pisali ludzie, pod natchnieniem Ducha Św, czyli , że dana księga, list ma 2 współautorów - kto wierzy inaczej ten nie wierzy jak chrześcijanin. Ponawiam pytanie - jesteś mi siostrą w wierze chrześcijańskiej , czy wierzysz w wiarę wybranej?
Oskarża się Apostoła Pawła o wprowadzenie herezji
Kto - oprócz Ciebie - to robi?
Jest to Marku niestety spotykana herezja, zwalczam ją od 10 lat, znam nawet jednego księdza oblata, który to promuje :( .
Uważają (oczywiście na podstawie listów Pawła), że Paweł był opętany :-o :-s
Kto podważa część Biblii - wyklucza się z chrześcijaństwa :!: dla mnie to oczywiste

, a w sumie okazuje się, że nie wszystkie listy pisał sam. W ówczesnych czasach nie było maszyn do pisania, więc pisanie odręczne listu powinno być sprawą naturalną. W jakim celi Paweł dyktował, a kto inny pisał?
To był normalny zwyczaj. Jakie to ma znaczenie.
I co z tego, że nie wszystkie pisał sam, co z tego, że najprawdopodobniej nie wszystkie Listy są Pawła autorstwa, jak dawniej uważano . Ważne jest, że należą do KANONU NT, bo tak uznał Kościół prowadzony Duchem i tak uważali starożytni chrześcijanie od II wieku i na tych Listach wzrastał i Kościół i wiara wiernych - to je uwiarygodnia wystarczająco.
Ostatnio zmieniony 2019-01-23, 22:40 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

konik

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: konik » 2019-01-23, 22:55

Dyktuje sie z powodow technicznych.
Glowny autor i kilku nieraz pisarzy.
Autor podaje mysl, ktora formuluje i spisuje - praca pisarzy jest tak zorganizowana, ze pierwszy spisuje poczatek jakiegos zagadnienia np: pierwsza czesc czy akapit i czyni to tak, az zapisze kazde wypowiedziane slowo; a drugi zaraz zaczyna spisywac kolejna czesc i czyni to w tym czasie, kiedy pierwszy spisuje jeszcze poprzednia czesc ( gdyz mowa jest szybsza od pisania ) ... i tak po kolei.
Jeszcze w trakcie trwania przemowy czy wykladu najczesciej obecny byl jakis cenzor czy korektor ( a nawet czasem kilku ) ktorzy spisane szpalty laczyli ze soba w jednolita calosc.
W ten sposob napisanie kilkudziesieciostronicowego tekstu ( lacznie z korekta ) nie trwalo dluzej, niz w dzisiejszych czasach, choc bylo w to zaangazowanych wiele wiecej osob.
Stad tak wieka role odgrywaly w swiecie antycznym akademie czy domy oratorow, ktore umozliwialy nawet niezbyt zamoznym prowadzenie pracy wydawniczej czy kolportowanie pism ... gdyz dostarczaly cale grono pisarzy, korektorow i cenzorow ... oplacanych ze skladek ogolnych ... albo z donacji zamoznej arystokracji.
Zreszta - pozycja pisarzy byla prestizowa i staze pisarskie byly jednym z wymogow ukonczenia jakich studiow filozoficznych lub matematycznych albo oratorskich. Przyszli dyplomaci np: obowizkowo obejmowali nawet na kilka lat te funkcje, nawet z najzamozniejszej arystokracji ( gdyz same w sobie byly oplacane dosyc skapa, choc na skromne zycie wystarczajaco)
Ostatnio zmieniony 2019-01-23, 23:00 przez konik, łącznie zmieniany 1 raz.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Wiesława » 2019-01-24, 12:26

wybrana pisze: 2019-01-23, 16:33
Wiesława pisze: 2019-01-23, 14:40 @wybrana To samo, co piszą ci inni, próbuję przekazać tobie na innym forum. Wierz mi, że jak dwóch ci mówi:jesteś pijany, to lepiej idź się połóż.
Nie pisz też fałszu o protestantach w sprawie Biblii. Nikt nie twierdzi, że cokolwiek pisał Duch św. Natchnienie a dosłowne pisanie to coś innego. Może jednak ty nie rozumiesz wszystkiego tak dokładnie.
I nie, nie bronię tu protestantów, bo dawno moje drogi się rozeszły z nimi, ale wiem, że tak się nie naucza, jak tu piszesz.
Na forum protestanckim tak się naucza.
Sola scriptula

Cała teologia Kościoła Katolickiego i innych dominacji opiera się na prawdzie spisanej 2000 lat temu.
Izraelici też swoją wiarę głównie opierali na pismach i to prawo zawarte w pismach było podstawą ich życia i podstawą ich wiary.
Na podstawie tego ustalonego prawa, kamieniowali, mordowali i twierdzili, że czynią tak z woli Boga. Czy słuchali głosu Boga? który przemawiał do nich przez proroków - nie, nie słuchali, a każdego, który głosił niewygodne dla nich poglądy - mordowali. Tak samo czynił Kościół Katolicki (600 lat inkwizycji) krucjaty, zbrojne zakony, nawracanie poprzez mordy, tortury niewiernych. Podobnie również postępowali protestanci.
A dlaczego tak chrześcijanie postępowali?
Przecież wszyscy czerpali z tego samego źródła wiedzy - Pismo Święte.
Czy jest to złe źródło? nie! jest to źródło dobre i piękne, bo one zawiera nauki samego Boga - Jezusa Chrystusa. Czy przyjęto te nauki - nie! nie przyjęto, bo gdyby przyjęto, to świat by nie trwał w tak okrutnym grzechu w jaki przez dwa tysiąclecia trwa.
Przyjęto za to, to co bardziej służyło człowiekowi - nauki ludzkie stały się piorytetem - teologią życia. Odrzucono nauki Jezusa Chrystusa, bo one uczyły o dobru, miłosierdziu, przebaczaniu i miłości.
Wybacz, moja droga, ale prawie od roku moja noga nie postała na wiadomym forum. Dlaczego mnie obarczasz odpowiedzialnością za twórczość nieznanych mi osób na obcym forum?
Teologia KK jest mi znana i też nie mogę brać odpowiedzialności za nią. Odcięłam się dawno temu.
Chrześcijanie "tak" postępowali, bo to ludzie i tylko z nazwy chrześcijanie. Kto rzeczywiście przyjął Chrystusa wie, że się nie zabija, nie kradnie, nie kłamie, jest się miłosiernym, słucha Boga , a nie ludzi itd. Potwierdzenie tego mamy też w Listach NT. Nie wiem już o co ci tak naprawdę chodzi. O dyskredytację Pawła, o złe nauczanie protestantów i katolików, o coś jeszcze innego? (mamy tylko z wypowiedzi Jezusa w Ewangeliach korzystać, a reszę Biblii wywalić?) ;))

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-01-24, 14:38

Wiesławo, gdybyś kilka postów napisanych w tym temacie wcześniej przeczytała, to wiedziała byś, że ja napisałam,że nauki Apostoła Pawła były bardzo owocne. Ja nigdy nie krytykowałam posługi Apostoła Pawła. Nie zgadzam się jednak z przypisywaniem mu głoszenia herezji, jak się to czyta w internecie - nauki kubikowe, Wiedza kto i co faktycznie pisał ma tu duże znaczenie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Marek_Piotrowski » 2019-01-24, 15:58

wybrana pisze: 2019-01-24, 14:38 Wiesławo, gdybyś kilka postów napisanych w tym temacie wcześniej przeczytała, to wiedziała byś, że ja napisałam,że nauki Apostoła Pawła były bardzo owocne. Ja nigdy nie krytykowałam posługi Apostoła Pawła. Nie zgadzam się jednak z przypisywaniem mu głoszenia herezji, jak się to czyta w internecie - nauki kubikowe, Wiedza kto i co faktycznie pisał ma tu duże znaczenie.
Tutaj to Ty przypisujesz Pawłowi herezje i unieważniasz niektóre Jego Listy Apostolskie. Więc chociaż nie ściemniaj.

Wiesława
Bywalec
Bywalec
Posty: 182
Rejestracja: 1 maja 2018
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 29 times
Been thanked: 13 times

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: Wiesława » 2019-01-24, 16:02

wybrana pisze: 2019-01-24, 14:38 Wiesławo, gdybyś kilka postów napisanych w tym temacie wcześniej przeczytała, to wiedziała byś, że ja napisałam,że nauki Apostoła Pawła były bardzo owocne. Ja nigdy nie krytykowałam posługi Apostoła Pawła. Nie zgadzam się jednak z przypisywaniem mu głoszenia herezji, jak się to czyta w internecie - nauki kubikowe, Wiedza kto i co faktycznie pisał ma tu duże znaczenie.
Ja NIE czytam zadnych kubikow, a podwazasz Listy Pawla ty, niestety.

sam2

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: sam2 » 2019-01-24, 18:40

U wielu osob wybranej podobnych wysuwa wiele zarzutow sami nie wiedzac komu to zarzucaja i dlaczego.
Czasem mam wrazenie ze to jakas mania przesladowcza, ktora najwyrazniej widac u SJ i Protestantow.

wybrana

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: wybrana » 2019-01-25, 17:27

sam2 pisze: 2019-01-24, 18:40 U wielu osob wybranej podobnych wysuwa wiele zarzutow sami nie wiedzac komu to zarzucaja i dlaczego.
Czasem mam wrazenie ze to jakas mania przesladowcza, ktora najwyrazniej widac u SJ i Protestantow.
A ty komunią z Chrystusem nazywasz to, że człowiek upiecze z mąki chleb w postaci opłatka, a później ksiądz zamknie w skrzynce, a później według przez siebie ustalonej godzinie i własnego widzimisie da do zjedzenia, strawienia i wydalenia drugiemu człowiekowi, - ty to nazywasz komunią z Jezusem?
Jezus jest chlebem z nieba, który dał nam Bóg byśmy spożywali w każdej sekundzie swojego życia, bo Jezus ma królować w nas - w naszym życiu, w naszym sercu.
To spożycie jest duchowe, a nie fizyczne. To spożycie, to wiara, to przyjęcie Jezusa do swojego życia w pełni, czyli przyjmujemy Jego nauki, rady i wdrażamy w życie przykazania jakie nam dał - przykazania miłości.
E.Jana
6:27Zabiegajcie nie o pokarm, który ginie, ale o pokarm, który trwa, o pokarm żywota wiecznego, który wam da Syn Człowieczy: na nim bowiem położył Bóg Ojciec pieczęć swoją.
6:28Rzekli więc do niego: Cóż mamy czynić, aby wykonywać dzieła Boże? Odpowiedział Jezus i rzekł im:
6:29To jest dzieło Boże: wierzyć w tego, którego On posłał.
6:30Rzekli tedy do niego: Jaki więc znak czynisz, abyśmy widzieli i uwierzyli tobie? Jakie dzieło wykonujesz?
6:31Ojcowie nasi jedli mannę na pustyni, jak napisano: Chleb z nieba dał im, aby jedli.
Jezus - chlebem żywota
6:32Wtedy rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba.
6:33Albowiem chleb Boży to ten, który z nieba zstępuje i daje światu żywot.
6:34Wtedy rzekli do niego: Panie! Dawaj nam zawsze tego chleba!
6:35Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie.
Ostatnio zmieniony 2019-01-25, 17:27 przez wybrana, łącznie zmieniany 1 raz.

sam2

Re: PRAWDA OBJAWIONA

Post autor: sam2 » 2019-01-25, 18:02

Jesli ty tak rozumiesz Eucharystie to nie mamy o czym rozmawiac.
Nie pojmujesz tego ze przystepujacy do Komuni Sw. nie przychodza sie najesc tylko zjednoczyc z Chrystusem.
Nie dziwie sie ze skoro masz takie swoje pojecie o Eucharystii to nie przystepujesz i szukasz w Pismach roznych sposobow na zjednoczenie z Chrystusem.

Dodano po 1 minucie 9 sekundach:
Nawet nie rozumiesz tego co zacytowalas.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”