Irmina widziała Boga - film

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: Irmina widziała Boga - film

Post autor: david491 » 2020-05-03, 15:57

Magnolia pisze: 2020-05-03, 13:10 Co Kościół nazywa czyśćcem?
W Katechizmie znajdujemy tylko ogólne pouczenie, w jaki sposób dokonuje się oczyszczanie duszy w czyśćcu: "Tradycja Kościoła, opierając się na niektórych tekstach Pisma świętego, mówi o ogniu oczyszczającym" (KKK 1031)
Magnolia pisze: 2020-05-03, 13:10 — Czyściec nie jest miejscem
Tak jak niebo czy piekło. Jest stanem .
Magnolia pisze: 2020-05-03, 13:10 To, co Kościół nazywa czyśćcem, jest bolesnym dochodzeniem duszy do absolutnie doskonałej miłości, bez której nie można osiągnąć szczęścia nieba. Czyściec to dopuszczona przez Boże miłosierdzie możliwość oczyszczenia miłości z egoistycznych przywiązań, do których doprowadziły popełnione grzechy.
Wiemy z nauczania Kościoła, że człowiek po śmierci staje na sądzie w obliczu Osoby Syna Bożego, czyli samej Prawdy, Dobra i Piękna, i niewyobrażalnej Światłości. To właśnie wtedy zostaje mu dane poznanie jak bardzo jest niepodobny do Boga, na obraz którego został stworzony. Wówczas zmarły tak obciążony całym bagażem nieodpokutowanych grzechów sam dostrzeże, że ogromna ciemność i brzydota otaczają jego serce, i to one odbierają mu możliwość oglądania Boga i Jego aniołów. Przed oczyma pozostanie ciemność i osobowe zło wraz z jego duchami, które za życia, pozostając w ukryciu, tak mocno uwikłały zmarłego w grzech. W tym sensie można powiedzieć, że złe duchy przysparzają cierpień zmarłym. Jednak stają się wówczas narzędziem ich oczyszczenia, więc nie działają na ich niekorzyść (por. św. Brygida Szwedzka, Proroctwa i objawienia, VI, 39.
Magnolia pisze: 2020-05-03, 13:10 Nie ma mowy o żadnych dręczeniach i mękach i demonach.
Wizja czyśćca św. Faustyny

Czyściec to miejsce cierpień wielu dusz. Niektórzy święci i błogosławieni otrzymali łaskę poznania czym jest czyściec. Poznajcie wizję tego miejsca św. Faustyny Kowalskiej.

Ujrzałam Anioła Bożego, który mi kazał pójść za sobą. W jednej chwili znalazłam się w miejscu mglistym, napełnionym ogniem, a nim całe mnóstwo dusz cierpiących. Te dusze modlą się bardzo gorąco, ale bez skutku dla siebie, my tylko możemy im przyjść z pomocą. Mój Anioł Stróż nie odstępował mnie ani na chwilę. I zapytałam się tych dusz, jakie ich jest największe cierpienie? I odpowiedziały mi jednoznacznie, że największym dla nich cierpieniem, to jest tęsknota za Bogiem. Widziałam Matkę Bożą odwiedzającą dusze w czyśćcu. Dusze nazywają Maryję „Gwiazdą Morza”. Ona im przynosi ochłodę. Chciałam więcej z nimi porozmawiać, ale mój Anioł Stróż dał mi znak do wyjścia. Wyszliśmy za drzwi tego więzienia cierpiącego. Usłyszałam głos wewnętrzny, który powiedział: Miłosierdzie Moje nie chce tego, ale sprawiedliwość każe. Od tej chwili ściśle obcuję z duszami cierpiącymi.

Św. s. Faustyna w swoim „Dzienniczku” opisywała też jak trudna i straszna jest godzina śmierci.

O godzino straszna, w której widzieć trzeba wszystkie czyny swoje w całej nagości i [nędzy]; nie ginie z nich ani jeden, wiernie towarzyszyć nam będą na sąd Boży. Nie mam wyrazów, ani porównań na wypowiedzenie rzeczy tak strasznych, a chociaż zdaje się, że dusza ta nie jest potępiona, to jednak męki jej nie różnią się niczym od mak piekielnych, tylko jest ta różnica, [że] się kiedyś skończą.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Irmina widziała Boga - film

Post autor: Jozek » 2020-05-03, 16:01

No, nie ma takich szczegolowych dokumentow Kosciola.
Chyba tez nie zrozumialas tego co napisalem, bo nie pisalem o demonach z piekla, tylko naszych wewnetrznych, ktore nie sa istotami, tylko lekami.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: Irmina widziała Boga - film

Post autor: david491 » 2020-05-03, 20:44

Magnolia pisze: 2020-05-03, 15:55 ale faktycznie to co dla mnie jest dowodem niewiarygodności, jesli mogę to tak ująć, jest fragment: "widziałam Boga twarz w twarz i prosiłam bym mogła wrócić z ziemię do chłopaka, bo On mnie potrzebuje...." - brak logiki, albo inaczej logika ludzka tu wychodzi.
Jednak wcześniej o co innego prosiła. Zwróć uwagę od minuty 13:07-16:54.
Magnolia pisze: 2020-05-03, 15:55 Logika tego co wiemy o Bogu jest taka, że poznawszy Go, zobaczywszy Go po sądzie, stajemy w prawdzie, widzimy w prawdzie (kwestia sadu u Irminy chyba jest zupełnie pominięta , sic!)
Ale jej nie było być dane na sądzie. Ona dostała inne zadanie od Pana Boga. Ma głosić ze On naprawdę istnieje.
Magnolia pisze: 2020-05-03, 15:55 czyli widzimy jaką miłością Niewyobrażalną Bóg nas kocha a my na to co? Panie Boże chcę wrócić do chłopaka?


Nie, Panie Boże czy mogę tu zostać. Tak powiedziała na początku.
Magnolia pisze: 2020-05-03, 15:55 Ona niebo opisuje jako piękną krainę, cudowne miejsce... a nie relacje z Bogiem.
Relacje z Bogiem tez opisuje. w minucie 12:00- 12: 28.
Magnolia pisze: 2020-05-03, 15:55 Z nieba się nie wraca na ziemię... nie ma takiej możliwości, bo gdy poznamy Boga to wszystko inne przestaje się liczyć...
Nie tylko ona zapadła w śmierć kliniczną, inni którzy zapadli i dane było im powrócić tez opisują prawie tak samo jak ona.

http://www.wiara.us/NDE.html
Magnolia pisze: 2020-05-03, 15:55 przeciez nie wykazała się badaniami i kartami lekarskimi, aby udowodnić że faktycznie była w szpitalu i miała te wszystkie choroby i została z nich cudownie uzdrowiona...
Jak to nie wykazała sie badaniami szpitalnymi? Jak mogłaś nie zauważyć? minuta 23- 23:19.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Irmina widziała Boga - film

Post autor: Dezerter » 2020-05-03, 22:06

Oj Józku sam kręcisz, a mi kręcenie wkręcasz ;) [-x
Jozek pisze: 2020-05-03, 12:16 Tu chyba wkrecilo sie nieporozumienie, bo od dreczenia przez zle duchy w czyscu, nagle przeszliscie do niemozliwosci pojscia do piekla z czyscca.
Chyba Dezerter to tak odwrocil, przez co zmieniona zostala tresc wypowiedzi davida jako bledna.
Przeciez cierpienia w czysccu sa podobne do tych w piekle, wiec kto sie tym zajmuje? Aniolowie z Nieba, czy upadle anioly?
:ymblushing:
Nieładnie
Dawid pisał podobnie błędnie jak ty
Stąd trudno się dziwić, że w stosunku do dusz czyśćcowych również wykazują się niemałą aktywnością.
Ale ja żadnym specjalistom od czyśćca nie jestem, powiem więcej wcale nim się nie interesuję, ale jeśli Magnolia i Marek się ze mną zgadzają to mi wystarczy.

Dla mnie opis Irminy z tym "łapaniem za pięty" przez diabła a za rękę przez Jezusa mógł być opisem symbolicznym walki duchowej o duszę.
Ostatnio zmieniony 2020-05-03, 22:39 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Irmina widziała Boga - film

Post autor: Jozek » 2020-05-03, 22:41

Mialem podobnie jak ona, choc nie dokladnie w takich samych okolicznosciach.
Ona nie byla martwa, wiec ciagle zyla, czyli nie byla w stanie takim jakim uwazamy za smierc ciala. ja bylem kompletnie zdrowy, co tez jest pojeciem wzglednym.
To robi spora roznice w interpretacji, bo u niej mogly zaistniec szczegoly takie jakie dotycza osoby zyjacej, jak i osoby zmarlej.
Jak wspomnialem wczesniej gdybym mial to oceniac, musial bym osobiscie z nia rozmawiac.
Poza tym, jednego szczegolu mi tam brakuje, ktory mogl by potwierdzic, lub zanegowac autentycznosc tego co mowi.
Mogl bym to w kilku pytaniach od niej wydobyc, ale jest to raczej niemozliwe, chocby ze wzgledu na odleglosc.
Z drugiej strony, to moje doswiadczenie takze podlega takim samym regulom, wiec ktos, najlepiej Kosciol powinien sprawdzic moje doswiadczenie, by to co stwierdzil bym jako fakt, lub falsz, mialo jakiekolwiek podstawy.
Tak czy innaczej nie jest to takie proste jak niektorym moglo by sie wydawac, wiec lepiej nie uznawac tego jak faktow, chocby tak profilaktycznie.
Stad tez pewnie wynika to co nazywasz kreceniem.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18912
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2606 times
Been thanked: 4606 times
Kontakt:

Re: Irmina widziała Boga - film

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-05-03, 22:46

david491 pisze: 2020-05-03, 15:57
Magnolia pisze: 2020-05-03, 13:10 — Czyściec nie jest miejscem
Tak jak niebo czy piekło. Jest stanem .
Jestem trochę w kropce. Bo choć od dłuższego czasu propaguję tezę iż niebo i piekło to stany (podawałem linki), wydaje mi się że tak stanowcze twierdzenie jednak nieco wykracza poza nasz wiedzę.
Na pewno niebo czy piekło nie jest przede wszystkim miejscem. Ale czy w ogóle nie jest... nie wiemy.
Tu chyba jest problem z naszymi pojęciami, nie przystosowanymi do opisu Pełnej Rzeczywistości.
Bo wiemy, że zarówno Pan nasz Jezus, jak i my bedziemy mieli ciała (po zmartwychwstaniu, Jezus już ma).
A więc i w jakimś sensie "miejsce" będzie potrzebne.
Co jednak oznacza fizyczność ciała i pojęcie "miejsce" w Rzeczywistości, która nie jest uzależniona od czasoprzestrzeni - nie mamy chyba żadnej koncepcji.

Poza tym Czyściec nazwałbym chyba raczej "procesem" niż "stanem" (choć i tu są te problemy z definicją, jak powyżej).

Co do samego filmiku - różni mistycy mieli różne wizje, one są z całą pewnością mocno symboliczne, więc nie wiem czy można tak wprost rozważać ich szczegóły - wiemy, że ludzie w Czyśćcu cierpią straszliwie.

We mnie osobiście duże wątpliwości wzbudził wątek "wróć do chłopaka" - nie sądzę, by coś takiego pojawiło się w prawdziwym objawieniu.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Irmina widziała Boga - film

Post autor: Jozek » 2020-05-03, 23:06

Moze w Objawieniu ,nie, ale Nawroceniu, tak.
Problem jest w tym, ktory fragment do czego zakwalifikowac podczas interpretacji i ewentualnej autentyfikacji.
Raczej pojedynczy wierzacy nie jest w stanie tego dokonac. Od tego wlasnie mamy Kosciol, ktory raczej nie kwapi sie by cokolwiek rozpoznawac, bo to co jej sie przydarzylo, jest chocby dla niej samej wazne, by wlasciwie to rozumiala.
Ilu takich porzuconych, zignorowanych dusz przez Kosciol mamy dookola?
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Irmina widziała Boga - film

Post autor: Dezerter » 2020-05-03, 23:45

Tak po rozważaniach Marka na temat miejsce, czy stan?
czyściec jest przed zmartwychwstaniem, więc ciał przemienionych/uduchowionych mieć nie będziemy, bo one dopiero są na nowe Niebo i nową Ziemię choć mogę się mylić.
szukam tych diabłów w czyśćcu ;) i nie znajduję nigdzie
https://milujciesie.pl/meki-w-czysccu.html
jest tam Maryja wymieniana
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Irmina widziała Boga - film

Post autor: Jozek » 2020-05-03, 23:55

Dezerter, czysciec to jak echo naszych grzechow i pokus, i wszystkie sie beda pojawiac, a to jak sobie z nimi poradzisz, jak sie zmienisz, bedzie tym co cie uwolni z czyscca.
Jak uslyszysz modlitwy tych ktorych skrzywdziles, to bedzie dla ciebie jak szklanka wody. te wewnetrzne demony odejda od ciebie i nie beda cie dreczyc.
To jest wlasnie sensem i podstawa modlitwy za zmarlych i przebaczenia.
Jak nie przebaczales innym, to tym bardziej bedziesz tesknil za czyimkolwiek przebaczeniem.
Pojde troche dalej z tym tematem, choc wielu moze sie niezgodzic, ale to wlasnie ludzie beda sedziami innych ludzi. "coscie uczynili tym najmniejszym, mniescie uczynili"
Sa na to wersety Pism, ale pozostawie to do przemyslenia i indywidualnego poszukania tych wersetow.
Ostatnio zmieniony 2020-05-04, 00:05 przez Jozek, łącznie zmieniany 3 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

david491
Gawędziarz
Gawędziarz
Posty: 501
Rejestracja: 6 lut 2017
Has thanked: 18 times
Been thanked: 308 times

Re: Irmina widziała Boga - film

Post autor: david491 » 2020-05-05, 10:18

Marek_Piotrowski pisze: 2020-05-03, 22:46 Jestem trochę w kropce. Bo choć od dłuższego czasu propaguję tezę iż niebo i piekło to stany (podawałem linki), wydaje mi się że tak stanowcze twierdzenie jednak nieco wykracza poza nasz wiedzę.
Na pewno niebo czy piekło nie jest przede wszystkim miejscem. Ale czy w ogóle nie jest... nie wiemy.
Według św, Pawła to w sferze duchowej istnieje kilka poziomów Nieba przynajmniej trzy. Znam człowieka w Chrystusie, który przed czternastu laty ‒ czy w ciele ‒ nie wiem, czy poza ciałem ‒ też nie wiem, Bóg to wie ‒ został porwany aż do trzeciego Nieba . I wiem, że ten człowiek ‒ czy w ciele, nie wiem, czy poza ciałem, Bóg to wie ‒ został porwany do Raju i słyszał tajemne słowa, których się nie godzi człowiekowi powtarzać” (2 Kor 12:2-4).Raj według św, Pawła znajduje się w trzecim Niebie,a zatem w tym ujęciu w Niebie najwyższym.

. Po przeczytaniu (Ef, 4:10) Można odnieść wrażenie , że Zbawiciel, zanim zasiadł po prawicy Boga, przeszedł „wszystkie Niebiosa”, aby zająć to najzaszczytniejsze miejsce. A zatem poszedł do Nieba najwyższego. Ten, który zstąpił, jest i Tym, który wstąpił ponad wszystkie Niebiosa, aby wszystko napełnić” (Ef 4,10).

Według Ireneusza z Lyonu Bóg ustanowił prawo, aby każdy z aniołów trwał w swoim zakresie, związany z konkretnym Niebem.
św. Ireneusz podzielał pogląd, że Boski Logos zstępował na Ziemię niewidzialnie dla aniołów i mocy, zarządzających poszczególnymi sferami Nieba, po zmartwychwstaniu wstępował natomiast do najwyższego Nieba widzialnie, gdyż stał się ciałem. Aniołowie zarządzający niższymi Niebami okazywali zdziwienie a nawet trwogę, gdy przechodził przez administrowaną przez nich część Niebios (Demonstratio Apostolique praedicationis 84).

Uważam że my jako ludzie żyjący na ziemi nie jesteśmy w stanie poznać ani nawet częściowo zrozumieć tego, czym jest Niebo. Pismo Święte, próbując przybliżyć nam jego tajemnicę, mówi o przebywaniu z Bogiem i wiecznej z Nim wspólnocie. Gdy by to było takie proste to Pan Jezus gdy przebywał na ziemi, nie mówił by że :15 Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego».

wiemto

Re: Irmina widziała Boga - film

Post autor: wiemto » 2020-05-29, 16:09

Witam. To mój pierwszy post tutaj. Chciałam się wypowiedzieć w sprawie świadectwa p. Irminy. Jakiś czas temu natrafiłam na ten filmik na yt, w trakcie oglądania Pan mój i Bóg Najwyższy dotknął mojego serca i przemienił je w pewnej kwestii. Zadziałał poprzez to świadectwo. Dziękuję Ci Boże za kolejny cud w moim życiu. Tylko Ty potrafisz napełnić moje serce.
Dezerterze - mądrze piszesz i mądrze czujesz.
Pewnie znajdzie się ktoś kto będzie ważył moje półkule, jak się aktywowały podczas pisania :) bardziej prawa czy lewa. To nieważne Jezu :) Ty wiesz że Cię kocham! Kocham!
Bóg z Wami!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14933
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4184 times
Been thanked: 2940 times
Kontakt:

Re: Irmina widziała Boga - film

Post autor: Dezerter » 2020-05-29, 16:50

wiemto pisze: 2020-05-29, 16:09 Witam. To mój pierwszy post tutaj. Chciałam się wypowiedzieć w sprawie świadectwa p. Irminy. Jakiś czas temu natrafiłam na ten filmik na yt, w trakcie oglądania Pan mój i Bóg Najwyższy dotknął mojego serca i przemienił je w pewnej kwestii. Zadziałał poprzez to świadectwo. Dziękuję Ci Boże za kolejny cud w moim życiu. Tylko Ty potrafisz napełnić moje serce.
Dezerterze - mądrze piszesz i mądrze czujesz.
Pewnie znajdzie się ktoś kto będzie ważył moje półkule, jak się aktywowały podczas pisania :) bardziej prawa czy lewa. To nieważne Jezu :) Ty wiesz że Cię kocham! Kocham!
Bóg z Wami!
Jak na pierwszy post to się odwdzięczę - mądrze piszesz i mądrze czujesz.
A mi też się czasami zdarza ;)
Mamy dział świadectwa - podziel się, ku zbudowaniu innych
Pisz na forum co buduje twoją wiarę, ale i to co ją rujnuje, może pomożemy ją odbudować.
Ostatnio zmieniony 2020-05-29, 16:51 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”