Irmina widziała Boga - film

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Irmina widziała Boga - film

Post autor: Dezerter » 2020-05-01, 22:40



Dawidzie - nie mi oceniać czy zmyśla ta pani
ale z tego co ja wiem to :
- w czyśćcu nie przychodzą do ludzi demony i nie chcą zabrać duszy, ... zbawionym!
- płynnie przeszła z czyśćca do sali gdzie leżała - nie widzę sensu - gdzie ten zegar wybijał? w czyśćcu czy na intensywnej terapii?
- o Matce Bożej opowiada to co 100 innych
- opętana pielęgniarka, chciała ją odłączyć - brak słów :-\ nie będę tego komentował
- znów demony i Matka Boża w czyśćcu minuta 9
- postać Jezusa w 10 min, a na drodze z czyśćca do nieba, gdy jest z Jezusem to "diabły łapią ja za piętę" :-\ :?:
jest i wspomniany Ojciec ale zacytuje:
"Pan Jezus mi pokazał swojego Ojca On jest niewidzialny, zaprowadził mnie po Jego tron i czułam każdą Jego, czy on się uśmiecha , czy złości ( ;) :-\ ), wszystko czułam, mówi to jest mój Ojciec, a ja mówię ...."
Gdzie tu masz wygląd Boga Ojca?

Realności jej innych doznań nie będę oceniał, choć większych zastrzeżeń nie ma.
Ten pan jest ewidentnie charyzmatyk z Odnowy - widać to po sposobie całej modlitwy.
Ostatnio zmieniony 2020-05-02, 15:54 przez Dezerter, łącznie zmieniany 2 razy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Magnolia

Re: Obraz Boga

Post autor: Magnolia » 2020-05-01, 23:46

Wątek nie jest o wyglądzie Boga Ojca, ale o Obrazie Boga jaki nosimy w myślach, wyobraźni , w sercu.
Prosiłabym o dzielenie się a nie kłótnię, czy widział ktos czy nie widział.

P. S. (nie chciałabym żeby dyskusja nad tym filmem sie dalej ciągnęła, bo to jest robienie offtopu w wartościowym wątku)
A co do filmu z Yt przytoczonego przez Dawida. Mam zawsze duży opór przed oglądaniem takich rzeczy , nawet żeby je tylko ocenić. Po prostu uważam że nie na darmo są to tajemnice i Bóg to przed ludźmi zakrył. Po drugie, zawsze znajdzie sie ktoś, kto potrzebuje zainteresowania i rozgłosu, dlatego bedzie o tym nagrywał i opowiadał.
Reakcje świętych, mistyków, którzy mieli doświadczenie czyśćca i życia piekielnego były zupełnie inne - nawracali innych, siebie, przestrzegali przed potępieniem, no i wizje były zgodne z nauką Kościoła. Ta Pani myli wszystko, nie wie co widziała, nie umie nazwać, ustala z prowadzącym co jak nazwać, albo co to było... dla mnie to sa przesłanki że zmyśla...

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Obraz Boga

Post autor: Jozek » 2020-05-02, 00:10

Sorki ze przeciagne offtop, ale mysle ze chodzi o to ze wiele osob nawroconych, wlasnie tak jak ta pani z nagrania, po prostu nie wie jak co nazwac w tym co widziala. Takie rzeczy sa pookazywane prostaczkom, a nie teologom.
Osobiscie, bylbym podejzliwy wlasnie wobec osob ktore precyzyjnie i biblijnie opowiadaja takie zdarzenia.
Rzeczy z tamtego swiata, nie maja odpowiednikow w tym swiecie i nie da sie ich precyzyjnie opisac. Dlatego nawet Jezus Nauczal w przypowiesciach, bo innaczej czlowiek znajacy tylko ziemskie realia nic by nie mogl zrozumiec.
Osobiscie, uwazam ze jest jedna z tych "szczesciarzy" ktorym bylo dane zobaczyc co jest po tamtej stronie.
Pisze szczesciarzy w cudzyslowiu, bo dla nas jest to szczescie, a dla nich wielkie zobowiazanie i odpowiedzialnosc, z ktora moga sobie sami nie poradzic.
Potrzebuja pomocy, a nie nagran na youtubie.
Dlatego tez tyle pisalem o obecnosci, a raczej nieobecnosci kaplanow na spotkaniach Odnowy.
Tu jest tez problem, bo nie te osoby osobiscie powinny prwadzic takie spotkania, tylko kaplan, wlasnie dlatego by te osoby nie wpadly w sidla szatana.
Tu jest wlasnie najwiekszy blad Kosciola.
Ostatnio zmieniony 2020-05-02, 00:15 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18851
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2599 times
Been thanked: 4595 times
Kontakt:

Re: Obraz Boga

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-05-02, 00:56

Obawiam się, że z braku czego innego jesteśmy zarzucani (także np. w TV Trwam) kiczowatymi opowiastkami, tak popularnymi w ludowym ewangelikaliźmie amerykańskim. Różne opowiadania o wizytach w Niebie, spotkaniach aniołów, piorunach które w kogoś walnęły i siedziały w nim przez 2 godziny (!) i tym podobne śliczności tylko ośmieszają prawdziwe objawienia.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Obraz Boga

Post autor: Jozek » 2020-05-02, 01:09

Marek_Piotrowski pisze: 2020-05-02, 00:56 Obawiam się, że z braku czego innego jesteśmy zarzucani (także np. w TV Trwam) kiczowatymi opowiastkami, tak popularnymi w ludowym ewangelikaliźmie amerykańskim. Różne opowiadania o wizytach w Niebie, spotkaniach aniołów, piorunach które w kogoś walnęły i siedziały w nim przez 2 godziny (!) i tym podobne śliczności tylko ośmieszają prawdziwe objawienia.
Jak najbardziej zgadzam sie z twoja wypowiedzia, niemniiej najwazniejszym jest wlasciwe rozeznanie, ktorego jak na dzis, nikt nie przeprowadza.
Temu nie sa winni sami nawroceni, bo oni po prostu nie maja o niczym pojecia, tylko po prostu kaplani, ktorzy maja, a przynajmniej powinni miec o tym pojecie.
Tego nie da sie ukryc, ani pozamiatac pod dywan, bo tacy ludzie beda ciagle sie pojawiac, tym bardziej ze mamy o tym czarno na bialym w Pismach.
Czy zaprzeczysz temu?
Ostatnio zmieniony 2020-05-02, 01:11 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18851
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2599 times
Been thanked: 4595 times
Kontakt:

Re: Obraz Boga

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-05-02, 01:11

Nie zrozumiałem: czego nie da się ukryć?

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Obraz Boga

Post autor: Jozek » 2020-05-02, 01:27

Po prostu tego ze kaplani zaniedbali jedne ze swoich podstawowych zadan.
Czekaja az Papiez im wszystkoo wyjasni w szczegolach.
To swiadczy o ich wierze i jak ja rozumieja. Wiary kaplanow nie determinuje ich stanowisko w Kosciele.
To jest czas postawinia siebie we wlasciwym miejscu dlugo przed wiernymi , ktore wynika z osobistej wiary, a nie czekanie na podpowiedzi z Watykanu.
Jesli kaplan stawia sie w pozycji przecietnego wiernego i liczy na takie same rezultaty swojej wiary, to po prostu juz dawno przepadl, nie ma dla niego ratunku, chyba ze tak naprawde sie nawroci.
Ostatnio zmieniony 2020-05-02, 01:40 przez Jozek, łącznie zmieniany 4 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18851
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2599 times
Been thanked: 4595 times
Kontakt:

Re: Obraz Boga

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-05-02, 11:40

Jozek pisze: 2020-05-02, 01:27 Po prostu tego ze kaplani zaniedbali jedne ze swoich podstawowych zadan.
Czekaja az Papiez im wszystkoo wyjasni w szczegolach.
To swiadczy o ich wierze i jak ja rozumieja. Wiary kaplanow nie determinuje ich stanowisko w Kosciele.
To jest czas postawinia siebie we wlasciwym miejscu dlugo przed wiernymi , ktore wynika z osobistej wiary, a nie czekanie na podpowiedzi z Watykanu.
Jesli kaplan stawia sie w pozycji przecietnego wiernego i liczy na takie same rezultaty swojej wiary, to po prostu juz dawno przepadl, nie ma dla niego ratunku, chyba ze tak naprawde sie nawroci.
Jestem trochę rozdwojony; z jednej strony wydaje się, że masz racje; hierarchia często trochę zaniedbuje ten aspekt (zwłaszcza w szybkości reakcji).
Z drugiej jednej strony - czy mają reagować na rozmaite bzdury, które się mnożą w Internecie? Mamy przecież ogólną zasadę - objawienie nie jest dopuszczone przez Kosciół - trzymać się z daleka!
No i kolejna sprawa: napisałeś o kapłanach:
Czekaja az Papiez im wszystkoo wyjasni w szczegolach.
Czy nie jest tak, że my (świeccy) mamy tę samą postawę: czekamy aż kapłani nam wszystko wyjasnią w szczegółach?

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13756
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2019 times
Been thanked: 2195 times

Re: Obraz Boga

Post autor: sądzony » 2020-05-02, 12:26

No ja raczej nie czekam. Wszystko wyjaśnia Jezus Chrystus.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Obraz Boga

Post autor: Jozek » 2020-05-02, 13:59

Marek_Piotrowski pisze: 2020-05-02, 11:40
Jozek pisze: 2020-05-02, 01:27 Po prostu tego ze kaplani zaniedbali jedne ze swoich podstawowych zadan.
Czekaja az Papiez im wszystkoo wyjasni w szczegolach.
To swiadczy o ich wierze i jak ja rozumieja. Wiary kaplanow nie determinuje ich stanowisko w Kosciele.
To jest czas postawinia siebie we wlasciwym miejscu dlugo przed wiernymi , ktore wynika z osobistej wiary, a nie czekanie na podpowiedzi z Watykanu.
Jesli kaplan stawia sie w pozycji przecietnego wiernego i liczy na takie same rezultaty swojej wiary, to po prostu juz dawno przepadl, nie ma dla niego ratunku, chyba ze tak naprawde sie nawroci.
Jestem trochę rozdwojony; z jednej strony wydaje się, że masz racje; hierarchia często trochę zaniedbuje ten aspekt (zwłaszcza w szybkości reakcji).
Z drugiej jednej strony - czy mają reagować na rozmaite bzdury, które się mnożą w Internecie? Mamy przecież ogólną zasadę - objawienie nie jest dopuszczone przez Kosciół - trzymać się z daleka!
No i kolejna sprawa: napisałeś o kapłanach:
Czekaja az Papiez im wszystkoo wyjasni w szczegolach.
Czy nie jest tak, że my (świeccy) mamy tę samą postawę: czekamy aż kapłani nam wszystko wyjasnią w szczegółach?
Mysle ze pomieszales rozne rzeczy, bo to co jest w internecie nie ma nic wspolnego z tym co sklania ludzi do przyjscia na spotkania Odnowy.
Internetowych bzdur nie ma sensu korygowac, bo to po prostu syzyfowa praca, ale pewnie nie bylo by takiego wysypu bzdur, jesli kaplani w realu prowadzili by swoje owieczki wlasciwa droga, zamiast zostawiac je samopas.
Tego czego nie wie, lub nie rozumie, nie musi wyjasniac od razu, bo tak jak chocby do kazania w kosciele musi sie przygotowac, a tego ich chyba uczono w seminarium, poza teologia. Niemniej moze chocby wylapac jakies niescislosci i pouczyc by z interpretacja poczekac na wypowiedzi zwierzchnikow, ktorym wczesniej dostarczal informacji o tym co sie dzieje wsrod wiernych i jakie sa niejasnosci w czyms.
Ta tzw. droga sluzbowa nie jest jedynie po to by dostawac awans, ale glownie po to by bylo wiadomo o co chodzi.
Dla porownania mozna by wziasc wojsko bo podobna jest hierarchia, a chyba nie wyobrazasz sobie by kazdy pluton dzialal calkowicie samodzielnie, gdy wystapi jakas nowa sytuacja. Pierw dowodcy w sztabie musza byc poinformowani co i gdzie jak sie dzieje, by bylo wiadomo o co chodzi i to oni maja zdecydowac o dzialaniach, kazdego plutonu z osobna innaczej bedzie totalny balagan. Dowodcy plutonow znaja podstawy dzialan, ale jesli widza ze cos wykracza poza ich kompetencje powinni informowac sztab.
Wlasnie chyba ta droga sluzbowa jest jakby poprzerywana i nie ma ciaglosci jesli np. wikary poinformuje o czyms proboszcza, to ten jesli sam nie wie co ma zrobic powinien pytac dalej, tak samo biskupi. Obawiam sie ze ta droga sluzbowa dziala jak gluchy telefon.
Gdy dochodzi do sytuacji ze kazdy wie najlepiej, wtedy jest totalny balagan. To co sie dzieje z wiernymi, zostalo jakby odciete od zwierzchnikow, ktorzy powinni wiedziec o kazdym najdrobniejszym problemie.
Brak obecnosci kaplanow na spotkaniach roznych grup, jest tego dowodem i powodem jednego z problemow w Kosciele, choc nie tylko to.
Kaplani przede wszystkim powinni znac swoich parafian i co sie wsrod nich dzieje, bo to jest podstawa do wlasciwego ich prowadzenia w wierze.
Korygowania bledow na biezaco, a nie dopiero wtedy jak problem sie rozprzestrzeni i trudno cokolwiek wyjasnic.
Jezus Nauczal o zagubionej owcy, ale jak widac te zagubione owce sa porzucane na pastwe losu, a kaplani zajmuja sie jedynie tymi ktorzy pozostaja w stadzie, czyli dzialanie przeciwne i wbrew Nauczaniu Jezusa.
W tych ruchach Odnowy sa przede wszystkim zagubione owce, ktore same trafily blisko pasterza, a pasterz je ignoruje, szuka innych ktore sie nie zagubily.
Kazda z tych zagubionych owiec miala rozne przezycia gdy byla zagubiona, a pozostawiona bez opieki bedzie swoje przezycia implementowac innym zagubionym z czego wlasnie wychodzi totalny balagan w rozumieniu Prawd Wiary. Stopniowo powstaje jakis nowy konglomerat na bazie polaczenia wielu blednych interpretacji dopuszczonych do Kosciola, poza jakimkolwiek wplywem czy kontrola Kosciola.
Ostatnio zmieniony 2020-05-02, 14:22 przez Jozek, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Irmina widziała Boga - film

Post autor: Dezerter » 2020-05-02, 14:17

Dyskusja przeniesiona z wątku Obraz Boga
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18851
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2599 times
Been thanked: 4595 times
Kontakt:

Re: Re: Obraz Boga

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-05-02, 15:54

Obawiam się, że obraz w którym jedynym (czy głównym) powodem jest desinteressement prezbiterów, jest zbyt optymistyczny. Mamy niestety całkiem sporo kapłanów, "yputubowych celebrytów charyzmatycznych", którzy albo przyjmują bezkrytycznie nauczanie różnych "namaszczonych liderów" albo wręcz sami bronią publicznie rzeczy ewidentnie fałszywych (ostatnio nawet jeden z nich posunął się do publicznego złajania bp. Czai).

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Irmina widziała Boga - film

Post autor: Dezerter » 2020-05-02, 16:01

Nie róbmy offtopu w offtopie.
ten wątek jest o filmie i przedstawionych w nim treści, albo pokrewnych .

Józku z filmu wynika, że ksiądz ze szpitala bardzo pozytywnie ocenił jej wizję i ja nakręcił do działania
Owoce są raczej dobre jej działania, a czepianie się niespójności opowieści uważam za chybione i nieprzemyślane, bo opowiada o rzeczywistości duchowej językiem przystosowanym do opowieści o rzeczywistości materialnej.
Ostatnio zmieniony 2020-05-02, 16:05 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Jozek
Złoty mówca
Złoty mówca
Posty: 7337
Rejestracja: 18 lut 2020
Has thanked: 1181 times
Been thanked: 708 times

Re: Irmina widziała Boga - film

Post autor: Jozek » 2020-05-02, 17:19

Dezerter pisze: 2020-05-02, 16:01 Nie róbmy offtopu w offtopie.
ten wątek jest o filmie i przedstawionych w nim treści, albo pokrewnych .

Józku z filmu wynika, że ksiądz ze szpitala bardzo pozytywnie ocenił jej wizję i ja nakręcił do działania
Owoce są raczej dobre jej działania, a czepianie się niespójności opowieści uważam za chybione i nieprzemyślane, bo opowiada o rzeczywistości duchowej językiem przystosowanym do opowieści o rzeczywistości materialnej.
Wlasnie o tym pisalem, chyba ze odnosisz sie do innego mojego wpisu.
Natomiast przekazanie przez kaplana takiej osobie nauczania innych jest totalnym bledem.
Owszem, mozna nakrecic filmik jako swiadectwo, ale to co ktos widzial, musi byc przekazane Kosciolowi i to Kosciol ma zdecydowac co z tym zrobic i czemu to ma sluzyc.
Uwazam, jak juz wczesniej pisalem, ze to sa informacje dla Kosciola, a nie dla osoby cos widzacej, jesli w ogole cokolwiek widziala.
Pierw powinno byc rozeznanie, czy jest to prawdziwe, a dopiero po tym jesli jest w tym jakis przekaz, powinien byc odnotowany.
Tak powinno byc w kazdym przypadku, a te informacje-przekazy, same utworza to czym Kosciol powinien sie kierowac.
Tu nie sa wazne zadne osoby, cokolwiek by nie widzialy i nie doznaly, wazne jest to jaki byl w tym przekaz dla Kosciola.
Takie osoby powinny byc raczej odsuwane od publicznych wystapien, dla ich wlasnego dobra.
Skutki takiego niewlasciwego postepowania zwierzchnikow i kaplanow widac na kazdym kroku i liczbie samozwanczych prorokow, jednych zbuntowanych, a innych zachecanych do takiego dzialania.
Nie znaczy to ze nie powinni nic robic, ale ta ich dzialalnosc nie powinna wychodzic przed pasterza. No chyba ze Kosciol udzieli swiecen kaplanskich takiej osobie.
W sytuacji gdy tak jak na spotkaniach Odnowy, po prostu nie ma pasterza, to kazde jakiekolwiek dzialanie ktoregokolwiek z czlonkow Odnowy automatycznie bedzie takim wybieganiem przed pasterza.
Ty akurat Dezerter jestes w innej sytuacji, bo zostales Diakonem, jakimkolwiek, ale Diakonem i to rozni twoje nauczania od nauczan innych, pod nieobecnosc kaplana.
Ostatnio zmieniony 2020-05-02, 17:26 przez Jozek, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje wypowiedzi sa nieautoryzowane przez Kosciol.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14924
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4176 times
Been thanked: 2938 times
Kontakt:

Re: Irmina widziała Boga - film

Post autor: Dezerter » 2020-05-02, 18:22

Całkiem dobry pomysł, by w każdej diecezji był ksiądz od takich spraw, od rozeznawania od duszpasterstwa "objawieniowego". Chociaż oczywiście pierwsza linia powinien być proboszcz, bo on ZNA człowieka, więc potrafi ocenić, czy to z niego czy z Nieba. Wspólnota też jest bardzo dobrym miejscem do rozeznawania, bo tam ludzie znają się jeszcze lepiej niż proboszcz. Ale taka Irmina nie miała ani wspólnoty, ani proboszcza więc popłynęła w internety
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”