Egzorcyzmy - Co? Czemu?

Jeśli nie wiesz gdzie zamieścić swój temat lub nie psuje on nigdzie indzie to napisz go tutaj.
Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Egzorcyzmy - Co? Czemu?

Post autor: Tek de Cart » 2020-09-30, 09:43

apostata pisze: 2020-09-29, 19:46
Tek de Cart pisze: 2020-09-29, 15:32
Daj mi konkretny przykład dobrze udokumentowanego cudu w takim razie.
podaj mi w takim razie co znaczy dla Ciebie 'dobrze udokumentowany'? konkretnie.
Odrośnieta kończyna była by całkiem przekonująca, gdyby potwierdziła to dokumentacja medyczna..
jedna wystarczy? i czy kończyna to może być palec? czy musi być ręką/noga? od którego stawu? (tzn. noga od kostki? czy od kolana? czy od bioder?)
co rozumiesz przez dokumentacja medyczna? podpisane przez lekarza oświadczenie? raport komisji minimum 3/5/17 osób z wykształceniem medycznym? czy powinny być to osoby wierzące czy wręcz przeciwnie ew jaki stosunek procentowy wierzących do niewierzących?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

apostata

Re: Egzorcyzmy - Co? Czemu?

Post autor: apostata » 2020-09-30, 10:15

abigail pisze: 2020-09-30, 08:41 znam ale moze nie bede nikogo obgadywac tylko krótko napisze o sobie. nie bylo to aż opetanie ale posluchaj - 24 lata temu moja kochajaca matka wykrzyczala nade mna w złości przeklenstwo. nie chodzi o wulgaryzmy. po paru miesiacach jej obecnosc zaczela mnie tak meczyc, takiej wscieklosci doznawalam gdy nadchodzila ze aż nie wiedzialam co sie ze mną dzieje. stukot jej obcasow na schodach powodowal tak wysokie cisnienie az puszczala mi sie krew z nosa. ja wiem ze to brzmi humorystycznie ale wszystko ustalo po egzorcyzmach nade mna.
A czy jest możliwe że objawy to był stres i adrenalina?
Czy mogło to ustać ponieważ dzięki egzorcyzmom wybaczyłaś matce?

Dodano po 14 minutach 34 sekundach:
Tek de Cart pisze: 2020-09-30, 09:43 jedna wystarczy? i czy kończyna to może być palec? czy musi być ręką/noga? od którego stawu? (tzn. noga od kostki? czy od kolana? czy od bioder?)
co rozumiesz przez dokumentacja medyczna? podpisane przez lekarza oświadczenie? raport komisji minimum 3/5/17 osób z wykształceniem medycznym? czy powinny być to osoby wierzące czy wręcz przeciwnie ew jaki stosunek procentowy wierzących do niewierzących?
Wystarczy palec i zdjęcie rentgenowskie o ile będzie pewność że to faktycznie zdjęcie tej samej osoby. Więc lepszy byłby np. ząb bo to pozwala na identyfikację.
Wolałbym żeby w komisji była jakaś osoba niewierząca.
Ostatnio zmieniony 2020-09-30, 10:15 przez apostata, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22636
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4218 times

Re: Egzorcyzmy - Co? Czemu?

Post autor: Andej » 2020-09-30, 10:32

Nie ma takiej komisji, której orzeczenie zostanie przyjęte przez kogoś, kto z góry zakłada, że to fałszerstwo. Płaskoziemcy nie uwierzą w geoidę.
Jeśli ktoś wybiera sobie, w co chce wierzyć, a w co nie, to nie mam możliwości udowodnienia. Ani istnienia elektronów, ani czarnych dziur, ani rozpaczy, ani miłości.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Egzorcyzmy - Co? Czemu?

Post autor: Tek de Cart » 2020-09-30, 10:43

apostata pisze: 2020-09-30, 10:15 Dodano po 14 minutach 34 sekundach:
Tek de Cart pisze: 2020-09-30, 09:43 jedna wystarczy? i czy kończyna to może być palec? czy musi być ręką/noga? od którego stawu? (tzn. noga od kostki? czy od kolana? czy od bioder?)
co rozumiesz przez dokumentacja medyczna? podpisane przez lekarza oświadczenie? raport komisji minimum 3/5/17 osób z wykształceniem medycznym? czy powinny być to osoby wierzące czy wręcz przeciwnie ew jaki stosunek procentowy wierzących do niewierzących?
Wystarczy palec i zdjęcie rentgenowskie o ile będzie pewność że to faktycznie zdjęcie tej samej osoby. Więc lepszy byłby np. ząb bo to pozwala na identyfikację.
Wolałbym żeby w komisji była jakaś osoba niewierząca.
jak zapewnić pewność że to zdjęcie tej samej osoby? nawet jeśli to zdjęcie zębów jest możliwość fałszerstwa
nie podałeś ile osób ma być w tej komisji i jakie ma być ich wykształcenie, czy ta jedna osoba niewierząca to może być murarz czy powinien być to prof dr hab 3 specjalności medycznych?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
Efezjan
Super gaduła
Super gaduła
Posty: 1062
Rejestracja: 15 kwie 2017
Lokalizacja: Chorzów
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 65 times
Been thanked: 241 times

Re: Egzorcyzmy - Co? Czemu?

Post autor: Efezjan » 2020-09-30, 10:48

ImperatorLudzkości pisze: No to można jedynie dojść do konkluzji Deizmu. Bo jakoś jak stworzył ten świat to się nigdy nie objawił.
:-\ A objawienie w Chrystusie Jezusie to mało?
Ostatnio zmieniony 2020-09-30, 10:49 przez Efezjan, łącznie zmieniany 1 raz.
"E parvo eu não sou!!!
E fico a pensar
Que mundo tão parvo
Onde para ser escravo
E preciso estudar..."

Deolinda, Parva que eu sou

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Egzorcyzmy - Co? Czemu?

Post autor: abigail » 2020-09-30, 11:03

"A czy jest możliwe że objawy to był stres i adrenalina?
Czy mogło to ustać ponieważ dzięki egzorcyzmom wybaczyłaś matce?" -

jasne ze tak byc mogło :D nie zapomnj zaznaczyć Jezusowi ze nie tylko potrzebujesz włożyć palec w bok jego, ale takze z leksza poskrobac skalpelem o żebro i pobrać próbki hist pat :p
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

apostata

Re: Egzorcyzmy - Co? Czemu?

Post autor: apostata » 2020-09-30, 11:29

Tek de Cart pisze: 2020-09-30, 10:43 jak zapewnić pewność że to zdjęcie tej samej osoby? nawet jeśli to zdjęcie zębów jest możliwość fałszerstwa
nie podałeś ile osób ma być w tej komisji i jakie ma być ich wykształcenie, czy ta jedna osoba niewierząca to może być murarz czy powinien być to prof dr hab 3 specjalności medycznych?
Wystarczą trzy osoby wszystkie o wykształceniu medycznym np hirurdzy, a w przypadku odrośniętego zęba dentyści.

Dodano po 1 minucie 12 sekundach:
Efezjan pisze: 2020-09-30, 10:48
ImperatorLudzkości pisze: No to można jedynie dojść do konkluzji Deizmu. Bo jakoś jak stworzył ten świat to się nigdy nie objawił.
:-\ A objawienie w Chrystusie Jezusie to mało?
Jak mi się objawi to może całkiem sporo, ale kilka zeznań nienaocznych świadków, często sprzecznych to mało.

Dodano po 1 minucie 27 sekundach:
abigail pisze: 2020-09-30, 11:03 jasne ze tak byc mogło :D nie zapomnj zaznaczyć Jezusowi ze nie tylko potrzebujesz włożyć palec w bok jego, ale takze z leksza poskrobac skalpelem o żebro i pobrać próbki hist pat :p
Tak bym zrobił. I uważam że niewierny Tomasz był tam jedynym w miarę racjonalnym.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Egzorcyzmy - Co? Czemu?

Post autor: Tek de Cart » 2020-09-30, 13:51

to już mamy wreszcie jakiś konkret: komisja 3 osób o wykształceniu medycznym kierunkowym w tym 1 osoba niewierząca. I rozumiem raport takie komisji stwierdzającej że dane zdarzenie jest niewytłumaczalne na gruncie naukowym byłby dla Ciebie przekonujący?

A co z zapewnieniem pewności że to dane medyczne tej samej osoby przed i po zdarzeniu?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

apostata

Re: Egzorcyzmy - Co? Czemu?

Post autor: apostata » 2020-09-30, 15:11

Najważniejsze byłyby dane sprzed zdarzenia, np dokumentacja medyczna że szpitala, z komisji przyznającej rentę lub coś podobnego. Fotografie były by pomocne chociaż wiadomo że można je podrobić.

Awatar użytkownika
Tek de Cart
Biegły forumowicz
Biegły forumowicz
Posty: 1600
Rejestracja: 4 wrz 2017
Lokalizacja: szczęśliwy mąż i ojciec, Warszawa
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 200 times
Been thanked: 638 times
Kontakt:

Re: Egzorcyzmy - Co? Czemu?

Post autor: Tek de Cart » 2020-09-30, 15:36

a dokumentacji medycznej to nie można podrobić? a komisja nawet z niewierzącym członkiem to nie może być przekupiona? albo chcieć uzyskać sławę?
Nie sprzedawaj duszy diabłu, Bóg da Ci za nią więcej!

Awatar użytkownika
abigail
Gaduła
Gaduła
Posty: 876
Rejestracja: 18 lip 2020
Has thanked: 201 times
Been thanked: 221 times

Re: Egzorcyzmy - Co? Czemu?

Post autor: abigail » 2020-09-30, 16:49

ech... ty wcale nie poszukujesz wiary, tylko wiedzy
nie spodziewajcie sie po mnie ani wiedzy, ani mądrości

apostata

Re: Egzorcyzmy - Co? Czemu?

Post autor: apostata » 2020-09-30, 18:44

Tek de Cart pisze: 2020-09-30, 15:36 a dokumentacji medycznej to nie można podrobić? a komisja nawet z niewierzącym członkiem to nie może być przekupiona? albo chcieć uzyskać sławę?
Może być, ale. To byłoby jakiś dowód. Gdyby takie rzeczy działy się regularnie i byłyby potwierdzane przez świeckie instytucje to szafka by przeważyła i uznałbym to za prawdę.

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Egzorcyzmy - Co? Czemu?

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-09-30, 20:39

Efezjan pisze: 2020-09-30, 10:48 :-\ A objawienie w Chrystusie Jezusie to mało?
1.Jedyne dowody na to że Chrystus istniał datowane są po jego śmierci.
2.Nawet jak istniał to nie Czarował. Bo jak wiemy magia nie istnieje. Najwyżej był lokalnym przywódcą religijnym, którego sekta judaizmu odniosła sukces.
Ostatnio zmieniony 2020-09-30, 20:39 przez ImperatorLudzkości, łącznie zmieniany 1 raz.
Nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do rozczarowania.
R.I.P Apostata ????-2020 - Zbanowany, lecz nie zapominany.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13779
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2020 times
Been thanked: 2198 times

Re: Egzorcyzmy - Co? Czemu?

Post autor: sądzony » 2020-09-30, 20:40

apostata pisze: 2020-09-30, 07:29
sądzony pisze: 2020-09-29, 20:02 A co dla mnie za różnica
gdy moją duszę opętał szatan
czy gdy uwierzę w to (uwierzę chorobowo, paranoicznie, szaleńczo [nie wiem czy potrafisz to sobie wyobrazić]), że moją duszę opętał szatan?
Jaka jest obiektywna różnica?
Taka różnica że jeśli jesteś chory a zamiast pomocy medycznej otrzymasz egzorcyzmy to nie otrzymasz potrzebnej terapii.
A jak medycyna odróżni opętanie od szaleństwa z punktu widzenia pacjenta/opętanego?
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
ImperatorLudzkości
Bywalec
Bywalec
Posty: 153
Rejestracja: 18 sie 2020
Lokalizacja: Terra
Wyznanie: Ateista
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times
Kontakt:

Re: Egzorcyzmy - Co? Czemu?

Post autor: ImperatorLudzkości » 2020-09-30, 20:47

Tek de Cart pisze: 2020-09-29, 15:32 podaj mi w takim razie co znaczy dla Ciebie 'dobrze udokumentowany'? konkretnie
Z obecnych Czasów, nie badane jedynie przez sponsorowane przez Watykan "instytuty".
Tek de Cart pisze: 2020-09-29, 15:32 a dlaczego mają być zweryfikowane naukowo?
i co rozumiesz przez naukową weryfikację? jak ona miałaby wyglądać?
Nie stronniczo zbadane przez Kościół. Dowody zbadane przez sekularne instytucje
Nadzieja jest pierwszym krokiem na drodze do rozczarowania.
R.I.P Apostata ????-2020 - Zbanowany, lecz nie zapominany.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe Tematy Chrześcijańskie”