Bóg pozostawia nas ludzi z konsekwencjami wyboru

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
afilatelista_michal

Re: Bóg pozostawia nas ludzi z konsekwencjami wyboru

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-29, 18:41

Andej pisze: 2020-11-29, 17:27 Mieli nigdy nie dowiedzieć się, że to jest zło. Nie ma sensu poznawać zła. Lepiej się jest wystrzegać.
To Bogu słabo poszło.
Skąd dziecko może wiedzieć, że włożenie łapki do garnka z wrzątkiem wywołuje zło, czyli ból? Dopóki nie doświadczy, nie dowie się. Ale ojciec przestrzega, nie dotykaj. Nie tłumaczy czym jest ból po zetknięciu z wrzątkiem. Ani nie polewa łapki łyżką wrzątku, aby w mikrozakresie przekazać wiedzę na temat, na czym polega zło wywołane oparzeniem.
Widzisz i ewolucja wyposażyła dzieci w takie cechy charakteru że słuchają rodziców. A Bóg tworząc Ewę stworzył ja taką że posłuchała węża.

Poza tym dziecko może się przekonać że gorąca wodą parzy. Jeśli widzi że herbata 60 stopni jest gorąca to nietrudno nieco większemu dziecku zrozumieć że wrzątek parzy bardziej.
Dopiero w trakcie dojrzewania hormony u dziecka powodują bunt, kwestionowanie autorytetów i to też ma uzasadnienie z czysto biologicznego punktu widzenia.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Bóg pozostawia nas ludzi z konsekwencjami wyboru

Post autor: Andej » 2020-11-29, 18:49

afilatelista_michal pisze: 2020-11-29, 18:41 To Bogu słabo poszło.
Wprost przeciwnie. Poszło dobrze. Ale dobro zostało zniszczone przez wroga.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Bóg pozostawia nas ludzi z konsekwencjami wyboru

Post autor: Logan » 2020-11-29, 18:54

afilatelista_michal pisze: 2020-11-29, 18:41 Widzisz i ewolucja wyposażyła dzieci w takie cechy charakteru że słuchają rodziców. A Bóg tworząc Ewę stworzył ja taką że posłuchała węża.
Nieprawda, dzieci często nie słuchają rodziców. Ja sam się nie słuchałem.

Kolejno zakładasz błędne założenie mówisz o Adamie i Ewie jako o dzieciach, a byli dorosłymi ludźmi. Ośmielę się stwierdzić, że byli tacy jak my.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2176 times

Re: Bóg pozostawia nas ludzi z konsekwencjami wyboru

Post autor: sądzony » 2020-11-29, 20:06

Logan pisze: 2020-11-29, 18:54
afilatelista_michal pisze: 2020-11-29, 18:41 Widzisz i ewolucja wyposażyła dzieci w takie cechy charakteru że słuchają rodziców. A Bóg tworząc Ewę stworzył ja taką że posłuchała węża.
Nieprawda, dzieci często nie słuchają rodziców. Ja sam się nie słuchałem.

Kolejno zakładasz błędne założenie mówisz o Adamie i Ewie jako o dzieciach, a byli dorosłymi ludźmi. Ośmielę się stwierdzić, że byli tacy jak my.
Moim zdaniem historię stworzenia człowieka traktować można jako proces tworzenia
(dorastania, dojrzewania, stawania się) każdego z nas.
Wszystkich ludzi na ziemi, ale zarazem każdego człowieka indywidualnie.
Zwykle jednak fiksujemy się na jabłuszku, odróżnianiu dobra od zła i ewentualnie walce ze złem
jednak nie tym w sobie, a tym dostrzeganym w innych.

Mimo, że znamy drogę pełnego człowieczeństwa w Jezusie Chrystusie,
nikt (lub mało kto, a ja z pewnością nie) nią nie podąża.

Polega Ona (droga) na szukaniu zła w sobie samym i próbie walki.
Gdy już staniesz się Człowiekiem w Chrześcijańskim znaczeniu, jedyne co ci pozostaje
to nieść zło innych na własnych barkach.
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

afilatelista_michal

Re: Bóg pozostawia nas ludzi z konsekwencjami wyboru

Post autor: afilatelista_michal » 2020-11-29, 20:33

Andej pisze: 2020-11-29, 18:49 Wprost przeciwnie. Poszło dobrze. Ale dobro zostało zniszczone przez wroga.
O czym Bóg wiedział i czemu nie zapobiegł.

Dodano po 7 minutach 3 sekundach:
Logan pisze: 2020-11-29, 18:54 Nieprawda, dzieci często nie słuchają rodziców. Ja sam się nie słuchałem.

Kolejno zakładasz błędne założenie mówisz o Adamie i Ewie jako o dzieciach, a byli dorosłymi ludźmi. Ośmielę się stwierdzić, że byli tacy jak my.
Po pierwsze analogia do dzieci wynika z ich nieznajomości pojęcia zła. Po drugie w porównaniu z Bogiem wszechmogącym jestesmy jak dzieci a nawet nie. Po trzecie odpowiadałem Andejowi który też mówił.o dzieciach.

Czy kiedy małe dzieci Cię nie słuchają i robią sobie krzywdę to karzesz je jeszcze bardziej?
Ostatnio zmieniony 2020-11-29, 20:36 przez afilatelista_michal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Bóg pozostawia nas ludzi z konsekwencjami wyboru

Post autor: Andej » 2020-11-29, 21:18

afilatelista_michal pisze: 2020-11-29, 20:33 O czym Bóg wiedział
Ja dziecko. Pyta, dostaje odpowiedź. I potem znów pyta. Może padnie inna odpowiedź. To nie pytanie w celu zaspokojenia ciekawości, ale próba przyłapania na braku konsekwencji. Ping, pong. Nie gram w pingla.
afilatelista_michal pisze: 2020-11-29, 20:33 czemu nie zapobiegł.
Albowiem konsekwentny jest. Kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
ŁzyHioba
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 31 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Bóg pozostawia nas ludzi z konsekwencjami wyboru

Post autor: ŁzyHioba » 2020-12-31, 17:22

Ja się zgodze z wypowiedzią Andeja,że jesteśmy ratowani,trzeba się tylko modlić,Bóg też przebacza i ratuje mimo,że popełniamy czasem błędy.
"Proście ,a będzie wam dane".
Ja też prosze,i to często,codziennie regularnie.Bez Boga byłabym niczym.
Często w problemach zauważyłam jak jestem mała przed Bogiem,gdy wyciągałam ręce w modlitwie,Bóg przychodził by mnie ratować.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Bóg pozostawia nas ludzi z konsekwencjami wyboru

Post autor: Andej » 2020-12-31, 17:36

ŁzyHioba pisze: 2020-12-31, 17:22 Często w problemach zauważyłam jak jestem mała przed Bogiem,gdy wyciągałam ręce w modlitwie,Bóg przychodził by mnie ratować.
I to jest piękne. Ale trzeba być ukierunkowanym na Boga, aby dostrzec Jego pomoc. Bo nie zawsze jest oczywista. Bóg często działa dyskretnie. I powoli.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
ŁzyHioba
Przybysz
Przybysz
Posty: 22
Rejestracja: 31 gru 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 16 times
Been thanked: 4 times

Re: Bóg pozostawia nas ludzi z konsekwencjami wyboru

Post autor: ŁzyHioba » 2020-12-31, 18:22

Tak,wiecie co,racja ja o tym wiem,..
Cierpienie wieloletnie było tak duże,że Bóg przyszedł mi z pomocą...czasami myślę,że na to nie zasłużyłam,ale widocznie zasłużyłam.Bóg oczyścił mnie z grzechów,zbliżył mnie do siebie i pomógł.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”