Re: Cześć! :)

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Cześć! :)

Post autor: Marek_Piotrowski » 2020-12-10, 23:29

Wątek wydzielony - Dezerter
kamil37 pisze: 2020-12-10, 21:10 Witam na forum. Chciałbym podzielić się z Wami stroną: www.slowa-pana-jezusa.pl . Jest tam wiele zatwierdzonych przez Kościół, polskich słów Pana Jezusa (nie chodzi o słowa z Ewangelii). Proszę, korzystajcie! :)
Nie dyskredytując prywatnych objawień, warto pamiętać, że w tym kontekście "zatwierdzone przez Kosciół" oznacza tylko tyle, że ktoś przejrzał i nie znalazł tam nic sprzecznego z nauczeniem Kościoła. W zadnym wypadku nie oznacza to, że Kościół podaje te słowa do wierzenia.
Choć mogą być pozyteczne.
Ostatnio zmieniony 2020-12-11, 21:26 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Cześć! :)

Post autor: Logan » 2020-12-11, 16:22

kamil37 pisze: 2020-12-10, 21:10 Witam na forum. Chciałbym podzielić się z Wami stroną:
No jeśli już sobie polecamy prywatne objawienia, no to ja mogę polecić: https://alicjalenczewska.pl
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

orzeszku

Re: Cześć! :)

Post autor: orzeszku » 2020-12-11, 17:29

A ja bardzo, bardzo cenię sobie objawienia o Miłosierdziu Bożym św. Faustyny Kowalskiej.

Czytałam też fragmenty dzienników pani Lenczewskiej i wydały mi się nawet interesujące.

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Objawienia prywatne godne polecenia

Post autor: Dezerter » 2020-12-11, 21:18

Podzielmy się tymi sprawdzonymi i godnymi polecenia objawieniami prywatnymi, które znamy i czytaliśmy.
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

Awatar użytkownika
Logan
Gaduła
Gaduła
Posty: 991
Rejestracja: 24 paź 2020
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 253 times
Been thanked: 447 times

Re: Objawienia prywatne godne polecenia

Post autor: Logan » 2020-12-12, 07:45

Dezerter pisze: 2020-12-11, 21:18 Podzielmy się tymi sprawdzonymi i godnymi polecenia objawieniami prywatnymi, które znamy i czytaliśmy.
Chyba najbardziej znanym i powszechnym może być Dzienniczek św. Faustyny.
Następnie wydaje mi się, że dzieła bł. Anny Katarzyny Emmerich.

Moim zdaniem godnym polecenia będą dzieła Cataliny Rivas, nawiązujące do wartości sakramentów KK.

Już tak całkiem 'swobodne' są publikacje Sary Young. Jezus mówi do Ciebie. Jednostronicowe rozważania są piękne, mają wartość, duża dawka pozytywnej energii. Do tej pory ukazało się już kilkanaście publikacji.

Najbardziej pozytywnie uderzająca jest wersja dla nastolatków, gdy Jezus w rozważaniach Sary bardzo często wspomina, że smartfon, laptop, film czy gra może poczekać, że warto aby poświęcić mu 10 minut i aby były to te pierwsze dziesięć minut. (przed grą). Moim zdaniem ta publikacja przydałaby się również dorosłym.

Najciekawsze rozważanie jakie sobie przypominam jest takie, że dzień jaki można uznać za sukces, to nie ten w którym nam coś wychodzi, czy się szczęści, ale taki w którym nieustannie trwaliśmy w Jego obecności(Jezusa). Czyli z myślą o Nim, z Nim i dla Niego. Nieustannie, w sumie pełna doczesna komunia z Bogiem.

Zasadniczo publikacje Sary zachęcają do ufności, wierności, pokory.

Podkreślam to nie reklama, czytałem, napisałem co myślę.
Ostatnio zmieniony 2020-12-12, 07:46 przez Logan, łącznie zmieniany 2 razy.
My decydujemy tylko o tym jak wykorzystać czas, który nam dano. ~J.R.R Tolkien

Awatar użytkownika
dromax
Dyskutant
Dyskutant
Posty: 219
Rejestracja: 2 sty 2018
Wyznanie: Katolicyzm
Been thanked: 29 times
Kontakt:

Re: Objawienia prywatne godne polecenia

Post autor: dromax » 2020-12-12, 12:44

Logan pisze: 2020-12-12, 07:45
Chyba najbardziej znanym i powszechnym może być Dzienniczek św. Faustyny.
:x Tak. Dzienniczek Faustyny to rewelacja! Byłem zszokowany czytając to dzieło! To ona stała się moją ulubioną świętą!

Awatar użytkownika
Dezerter
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 14805
Rejestracja: 24 sie 2015
Lokalizacja: Inowrocław
Has thanked: 4115 times
Been thanked: 2906 times
Kontakt:

Re: Re: Cześć! :)

Post autor: Dezerter » 2020-12-12, 20:39

Czyńcie pokutę i módlcie się za tych, którzy ulegli nienawiści, i za ich ofiary. I ufajcie Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu, aby w sercach waszych, w słowach, które mówicie, i w waszych czynach był Pokój i była Miłość. Tylko w ten sposób przeciwstawicie się tej niszczącej fali wzajemnej nienawiści i niezgody, jaka przelewa się przez świat, ogarniając go coraz bardziej. To nowe dzieło szatana po fali totalitaryzmu faszystowskiego i komunistycznego. Teraz chodzi o to, aby walczyli wszyscy ze wszystkimi, wykorzystując różnice etniczne, narodowościowe, wyznaniowe czy jakiekolwiek inne.
Bardzo trafne i jak na tamte lata - prorocze Alicji Lenczewskiej - poznanej dzięki Loganowi - dzięki bracie
https://alicjalenczewska.pl/artykuly/al ... hwstalego/
Nie czyńcie tak jak ci przeciw którym występujecie.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”