Czy Bog moze dac człowiekowi uzdrowienie, jesli czlowiek bedzie je odrzucac

Dzielimy się dowodami Bożego działania w naszym życiu i życiu znanych osób, jak i naszych bliskich i innych ludzi; piszcie to, co zbuduje wszystkich w wierze w Boga.
ODPOWIEDZ
XYZ.
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 15 lip 2019
Been thanked: 1 time

Czy Bog moze dac człowiekowi uzdrowienie, jesli czlowiek bedzie je odrzucac

Post autor: XYZ. » 2021-02-24, 18:57

Mam pytanie ktore trapi mnie od pewnego czasu i chcialabym poznac wasza opinie (i jeśli jest możliwość z wersetami biblijnymi ) czy Bog moze dac człowiekowi cos, vo czlowiek potem ( po latach, miesiącach) będzie odrzucac, nie będzie chcieć, cos co w chwili modlitwy bardzo ale potem czulby soe zle ze świadomością ze zostal uzdrowiony i nie chce tego uzdrowienia, odzuca je. Czy Bog moze dac uzdrowienie jesli czlowiek potem będzie je odrzucac ?
Ostatnio zmieniony 2021-02-24, 21:42 przez Dezerter, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Andej
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 22634
Rejestracja: 20 lis 2016
Been thanked: 4213 times

Re: Czy Bog moze dac człowiekowi uzdrowienie, jesli czlowiek bedzie je odrzucac

Post autor: Andej » 2021-02-24, 19:07

Po pierwsze, pisząc Bóg zawsze używamy wielkiej litery. Jest mi przykro, że nie czynisz tego zawsze.

Bóg jest wszechmocny. Może dokonać dowolnej ingerencji. Także wbrew woli człowieka. To znaczy wbrew uświadomionej woli. Bo często człowiek działa irracjonalnie. Wypiera z siebie to, na czym mu na prawdę zależy. Miewa też okresy buntu. A Bóg zna człowieka lepiej, niż on sam.
Do tego dochodzi modlitwa czyjaś. Ona też jest sprawcza. Gdy Twoja matka modli się latami w Twojej intencji. Jej modlitwa dociera do Boga. Ty też jesteś jej świadom. Bo tłumaczy, prosi, wskazuje drogę. Wtedy też, mimo sprzeciwów, Bóg może interweniować.
Ale lepiej nie liczyć na to, tylko samemu wziąć się za swoje życie. Nie wbrew Bogu, ale z Bogiem.
Wszystko co piszę jest moim subiektywnym poglądem. Nigdy nie wypowiadam się w imieniu Kościoła. Moje wypowiedzi nie są autoryzowane przez Kościół.

Awatar użytkownika
sądzony
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 13688
Rejestracja: 20 lut 2020
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wyznanie: Chrześcijanin
Has thanked: 2004 times
Been thanked: 2175 times

Re: Czy Bog moze dac człowiekowi uzdrowienie, jesli czlowiek bedzie je odrzucac

Post autor: sądzony » 2021-02-24, 19:11

Bóg jest wszechmocny.
Nie ma rzeczy, którą jesteś w stanie pomyśleć, a której On nie może.

Moim zdaniem taka sytuacja jest możliwa.
Powinna wyglądać tak:
Ojcze, jeśli chcesz, zabierz ode Mnie ten kielich! 22,42
"W owym dniu poznacie, że Ja jestem w Ojcu moim, a wy we Mnie i Ja w was." J 14.20

Awatar użytkownika
Marek_Piotrowski
Legendarny komentator
Legendarny komentator
Posty: 18650
Rejestracja: 1 cze 2016
Wyznanie: Katolicyzm
Has thanked: 2560 times
Been thanked: 4565 times
Kontakt:

Re: Czy Bog moze dac człowiekowi uzdrowienie, jesli czlowiek bedzie je odrzucac

Post autor: Marek_Piotrowski » 2021-02-24, 19:17

Myślę, że ważniejsze jest pytanie: dlaczego o to pytasz, @XYZ. ?

Sam
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 1 mar 2021
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Czy Bog moze dac człowiekowi uzdrowienie, jesli czlowiek bedzie je odrzucac

Post autor: Sam » 2021-03-01, 23:23

Słowo Boże w wielu miejscach mówi nam o uzdrowieniach. Dzieje się to w różnych okolicznościach ale zawsze NA CHWAŁĘ BOŻĄ. Wielkie i niezrozumiałe dla człowieka są Sprawy Boże. Biblia wspomina o ludziach depczących krew Chrystusową i o tym że cięższy sąd odniosą. Bóg zna serce każdego człowieka i widzi czy uniesie ciężar daru, i nie pozwoli żeby człowiek w swej słabości niszczył Jego Dzieło. Bóg ćwiczy i doświadcza człowieka zanim mu objawi. Prosicie ale nie dostajecie, gdyż źle prosicie obracając to na swe pożądliwości. Wpierw szukajcie Królestwa Bożego a reszta będzie wam przydana. Królestwo Boże nie jest pokarm ani napój ale miłość cierpliwość pokój w Jezusie Chrystusie. Królestwo Boże wewnątrz was jest. Dziatki nie zagaszajcie Ducha Świętego który w was jest!

XYZ.
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 15 lip 2019
Been thanked: 1 time

Re: Czy Bog moze dac człowiekowi uzdrowienie, jesli czlowiek bedzie je odrzucac

Post autor: XYZ. » 2021-03-11, 12:11

Sam pisze: 2021-03-01, 23:23 Słowo Boże w wielu miejscach mówi nam o uzdrowieniach. Dzieje się to w różnych okolicznościach ale zawsze NA CHWAŁĘ BOŻĄ. Wielkie i niezrozumiałe dla człowieka są Sprawy Boże. Biblia wspomina o ludziach depczących krew Chrystusową i o tym że cięższy sąd odniosą. Bóg zna serce każdego człowieka i widzi czy uniesie ciężar daru, i nie pozwoli żeby człowiek w swej słabości niszczył Jego Dzieło. Bóg ćwiczy i doświadcza człowieka zanim mu objawi. Prosicie ale nie dostajecie, gdyż źle prosicie obracając to na swe pożądliwości. Wpierw szukajcie Królestwa Bożego a reszta będzie wam przydana. Królestwo Boże nie jest pokarm ani napój ale miłość cierpliwość pokój w Jezusie Chrystusie. Królestwo Boże wewnątrz was jest. Dziatki nie zagaszajcie Ducha Świętego który w was jest!

czyli twierdzisz że to niemożliwe ?

Sam
Początkujący
Początkujący
Posty: 26
Rejestracja: 1 mar 2021
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Czy Bog moze dac człowiekowi uzdrowienie, jesli czlowiek bedzie je odrzucac

Post autor: Sam » 2021-03-11, 19:12

Czym Ja jestem żeby coś z pewnością stwierdzać?
Któż więc może być zbawiony?Jezus spojrzał na nich i rzekł: U ludzi to niemożliwe, lecz u Boga wszystko jest możliwe.
W on Dzień Pański kiedy niebiosa z wielkim trzaskiem przeminą staniemy przed Sądową Stolicą i otworzona będzie księga żywota a w niej wszystkie nasze uczynki dobre i złe i sądzeni będziemy wg posłuszeństwa Słowu Bożemu.
Ostatnio zmieniony 2021-03-11, 19:42 przez Sam, łącznie zmieniany 1 raz.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Świadectwa działania Boga”